Projekt nowej strony głównej

Służby rozwijają i konserwują państwową infrastrukturę informatyczną.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Polyna »

Tomasz von Habsburg pisze: 13 paź 2018, 14:49 W PHP 5.0 wprowadzono rozszerzenie MySQLi, a w PHP 5.1 PDO.
Przy czym PHP 5.1 istnieje już od 13 lat.

Ale jeżeli PHP uczy się z 5-letnich tutoriali których autorzy uczyli się z 5-letnich tutoriali których autorzy uczyli się z 5-letnich tutoriali to tak wychodzi.

Nie to żebym była tu złośliwa w stosunku do Alusia, ilość przestarzałych, błędnych czy błędnych przestarzałych informacji w Internecie jest po prostu strasznie duża.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Aleksander »

Da się zatem w tym nowym PHP zdefiniować funkcję mysql_query(); w jakimś załączniku tak, żeby to działało pomimo zmian?
(-) Alexander, r.s.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Polyna »

الوـس pisze: 13 paź 2018, 16:46 Da się zatem w tym nowym PHP zdefiniować funkcję mysql_query(); w jakimś załączniku tak, żeby to działało pomimo zmian?
Yep.

Jakiś czas temu zresztą szukałam compatibility layer robiącej dokładnie to, gdyż chciałabym zachować stare systemy MW do celów muzealnych, i nawet coś znalazłam, ale nie testowałam jeszcze.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Aleksander »

Będę wdzięczny za Nachrichten zatem.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: matmax »

Tomasz von Habsburg pisze: 13 paź 2018, 12:48 (Wasza Książęca Mość Mat Maksie arcyksięciu von Salvepolu i Wasza Ekscelencjo Conradzie markizie Samanti, proszę się nie wściekać, ale tamten kod był straszny)
Luzik. Nowe CBD powstawało pierwotnie jako projekt, w którym chciałem się zapoznać z Ruby on Rails - niekoniecznie zwracając uwagę na jakość kodu. Do tego korzystając z tej samej bazy, której używa reszta naszych systemów, która nie do końca ładnie współpracowała z railsowymi schematami nazewnictwa. To nie miało być ładne.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Tomasz von Habsburg »

matmax pisze: 13 paź 2018, 20:34Nowe CBD powstawało pierwotnie jako projekt, w którym chciałem się zapoznać z Ruby on Rails - niekoniecznie zwracając uwagę na jakość kodu.
Ja podobnie i teraz wydaje mi się, że jestem już raczej średniozaawansowany. :)
matmax pisze: 13 paź 2018, 20:34Do tego korzystając z tej samej bazy, której używa reszta naszych systemów, która nie do końca ładnie współpracowała z railsowymi schematami nazewnictwa.
To jedna sprawa, ale większym problemem jest (a miejscami było — w tablicach wykorzystywanych tylko przez CBD udało mi się to naprawić), że jako klucze obce wykorzystywane są numery identyfikacji (NIM lub NIFI) zamiast identyfikatorów.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Otto von Teller »

Drama Queen pisze: 12 paź 2018, 21:52 Wysoki poziom: używanie przycisków wystylizowanych na linki zamiast właściwych linków. Które nie działają przy wyłączonym JS xD.
Ktoś dzisiaj w ogóle ma wyłączony JS?
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Polyna »

Otto von Teller pisze: 14 paź 2018, 09:56 Ktoś dzisiaj w ogóle ma wyłączony JS?
No elo.

Obrazek
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Polyna »

Drama Queen pisze: 13 paź 2018, 19:32 Jakiś czas temu zresztą szukałam compatibility layer robiącej dokładnie to, gdyż chciałabym zachować stare systemy MW do celów muzealnych, i nawet coś znalazłam, ale nie testowałam jeszcze.
No i przetestowałam.

Pierwsze co znalazłam oczywiście nie działało dobrze, ale php7-mysql-shim dobrze zdał egzamin. Włączyłam testowo to wraz z nową wersją PHP na starej stronie Radia Janusz – to że strona działa na PHP 7.2.9 można łatwo zweryfikować zaglądając w nagłówki HTTP.
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Otto von Teller »

Nie notuję jednak żadnych błędów bądź niewyświetlonych grafik na stronie Pustkowi. Więc może problem leży gdzieś indziej?
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Polyna »

Otto von Teller pisze: 15 paź 2018, 17:57 Nie notuję jednak żadnych błędów bądź niewyświetlonych grafik na stronie Pustkowi. Więc może problem leży gdzieś indziej?
Problem leży tutaj:

Kod: Zaznacz cały

<button class="category" type="button" onclick="goTo('http://www.pustkowia.org/media/29');" data-bgcolor="#00FF99" data-txtcolor="#006666">Apocalypse Geographic</button>
Najwyraźniej tow. Bukkake, czy kto to robił tą stronę, uznał że <a class="category" href="http://www.pustkowia.org/media/29" … jest zbyt mainstreamowe, i zahipsterzył z przyciskami które… i tak są wystylizowane na linki (cursor: pointer!).
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Otto von Teller »

Podobno to zabezpieczenie jest po to, jakby ktoś zahipsterzył z wyłączeniem JS.
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Aleksander »

Ja tam przeglądam internet przez Lynxa...
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Otto von Teller pisze: 16 paź 2018, 08:11 (...) zahipsterzył z wyłączeniem JS.
Ha. Ha.

Ej no, ja rozumiem że można mieć gdzieś wsteczną kompatybilność, można nie być analnym w kwestiach słuszności, czystości i poprawności i w ogóle, ale nawigacja uzależniona od dżawaskryptu, e.... nie no, serio, naprawcie to xD
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Tomasz von Habsburg »

الوـس pisze: 16 paź 2018, 10:00Ja tam przeglądam internet przez Lynxa...
Raczej z wykorzystaniem przeglądarki Mozilla Firefox, co zresztą pochwalam. Firefox najlepszą przeglądarką jest.
Alojzy Pupka pisze: 16 paź 2018, 16:52Ej no, ja rozumiem że można mieć gdzieś wsteczną kompatybilność, można nie być analnym w kwestiach słuszności, czystości i poprawności i w ogóle, ale nawigacja uzależniona od dżawaskryptu, e.... nie no, serio, naprawcie to xD
Dodałbym jeszcze, że podobno Google indeksuje na początku strony bez włączania obsługi JS.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Polyna »

Tomasz von Habsburg pisze: 17 paź 2018, 21:22 Raczej z wykorzystaniem przeglądarki Mozilla Firefox, co zresztą pochwalam. Firefox najlepszą przeglądarką jest.
I generally do not connect to web sites from my own machine, aside from a few sites I have some special relationship with. I usually fetch web pages from other sites by sending mail to a program (see https://git.savannah.gnu.org/git/womb/hacks.git) that fetches them, much like wget, and then mails them back to me. Then I look at them using a web browser, unless it is easy to see the text in the HTML page directly. I usually try lynx first, then a graphical browser if the page needs it (using konqueror, which won't fetch from other sites in such a situation).
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Drama Queen pisze: 17 paź 2018, 21:39I generally do not connect to web sites from my own machine, aside from a few sites I have some special relationship with. I usually fetch web pages from other sites by sending mail to a program (see https://git.savannah.gnu.org/git/womb/hacks.git) that fetches them, much like wget, and then mails them back to me. Then I look at them using a web browser, unless it is easy to see the text in the HTML page directly. I usually try lynx first, then a graphical browser if the page needs it (using konqueror, which won't fetch from other sites in such a situation).
Po co tak sobie komplikować życie? :)

(-) Tomasz von Habsburg
Zablokowany

Wróć do „Sekcja G Królewskie Służby Informatyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości