Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Stanisław Dmowski »

Intelektualiści mikroświata!

Po sukcesie pierwszej edycji Kongresu Znawców Rzeczy Niepotrzebnych wracamy z formatem. Tym razem intelektualnym punktem zapalnym stanie się Dreamopolis. Przez kilka dni stolica mikronacji marzeń zmieni się w najbardziej obłąkany zakątek mikroświata.

Już od ostatniego dnia października na kongresowych mównicach swoje pomysły i poglądy zaprezentują rozmówcy, nieraz zdający się być na granicy stanu, jaki zwą szaleństwem. Rzesze zgromadzonych fanów po prelekcjach będzie mogło wziąć udział w burzliwych dyskusjach. Ponadto – lokalna Kawiarnia „Pod Czerwonym Orłem” otworzy swoje progi. Luźne wymiany myśli pomiędzy uczestnikami będą mieć tu niemal pożądane

Obrazek

Zgłoszenia prelegentów przyjmujemy
na adres mejlowy: florianvonstettin@wp.pl

bądź też w wiadomości prywatnej w systemie
Królestwa Dreamlandu (Florian Stettin);
Księstwa Sarmacji (Juliette Alatriste).

Tematy zaprezentowane podczas poprzedniej edycji
link

Zapraszamy serdecznie!
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Polyna »

Florian von Stettin pisze: 8 paź 2018, 19:10 Tematy zaprezentowane podczas poprzedniej edycji
link
Te tematy zostały jakoś rozwinięte?
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Stanisław Dmowski »

Najpewniej tak, choć jeśli idzie o szczegóły, zapytać trzeba koleżanki Juliette. Ona naocznym świadkiem wydarzenia była.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Polyna »

Florian von Stettin pisze: 8 paź 2018, 21:29 Najpewniej tak, choć jeśli idzie o szczegóły, zapytać trzeba koleżanki Juliette. Ona naocznym świadkiem wydarzenia była.
Jest tutaj koleżanka Juliette?









Nie?

OK.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Aleksander »

Ja mogę opowiedzieć o sracovii, bo ona jest wybitnie niepotrzebna.
(-) Alexander, r.s.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Polyna »

الوـس pisze: 8 paź 2018, 22:36 Ja mogę opowiedzieć o sracovii, bo ona jest wybitnie niepotrzebna.
Dawaj.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Aleksander »

Po wyjątkowo chujowym meczu i rzeźbieniu przez naszych w gównie przejebali derby 2:0. Poprzednio przejebali 4:1. A jeszcze wcześniej 2:1. Więc komu taka sracovia potrzebna?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Stanisław Dmowski »

Informuję, że wpłynęło już kilka zgłoszeń na wykłady. Zapisy zatem trwają dalej, kto chciałby objawić się przed społecznością z czymś ciekawym, inspirującym, zapraszam. Pokażmy, że w mikronacjach światła nie gasimy.

Tak gwoli wyjaśnienia, jeśli by się tak przyjrzeć mikronacjom, można zdać sobie sprawę, że wszystko, co tu tworzymy jest niepotrzebne. Zatem nie musicie głowić się nad czymś egzotycznym, odpowiedzcie o tym, co was tu kręci, zaręczam, że taki temat zostanie bardziej zapamiętany niż "bobry" i inne pomysły z edycji poprzednich.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Karolina Aleksandra »

Bardzo ciekawa inicjatywa. Na kol. Juliette da Firenze wciąż czekamy, a w międzyczasie już piszę do Pana Premiera ze zgłoszeniem.

Karolina Aleksandra
Jul
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2013, 08:53
NIM:
Kontakt:

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Jul »

Drama Queen pisze: 8 paź 2018, 21:23
Florian von Stettin pisze: 8 paź 2018, 19:10 Tematy zaprezentowane podczas poprzedniej edycji
link
Te tematy zostały jakoś rozwinięte?
Tak, zostały! Niektóre wykłady były niesamowicie rozbudowane. I pamiętam, że kręciły się całkiem niezłe dyskusje na ich temat. Niestety zachowały się tylko fragmenty w relacjach prasowych 1 oraz 2.

Niestety nic więcej nie pozostało. Pamiętam, że Orjon miał zarchiwizować te wątki ale nie zdążył przed upadkiem strony, nad czym ubolewam.
Republica de Palma
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Karolina Aleksandra »

Ja pamiętam, że wysyłałam swoje wykłady w PDF-ie, tylko nie pamiętam, czy przez DSG, czy na maila – a jeśli tak, to jakiego.

KA
Awatar użytkownika
Borys Targersdorf
Posty: 82
Rejestracja: 10 sty 2016, 10:16
NIM:
Kontakt:

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Borys Targersdorf »

الوـس pisze: 9 paź 2018, 10:10 Po wyjątkowo chujowym meczu i rzeźbieniu przez naszych w gównie przejebali derby 2:0. Poprzednio przejebali 4:1. A jeszcze wcześniej 2:1. Więc komu taka sracovia potrzebna?
Szanowny Panie
racja kto takiej scracovi potrzebuje.
Ale pozwolę sobie na włożenie kija w mrowisko :) jedynym prawdziwym klubem piłki kopanej z Grodu Kraka jest Garbarnia Kraków. Przyjdą jeszcze derby,że Garbarnia będzie równo z trawą siekła Wisełkę i Cracovie :)
Szent Korona Országai
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Aleksander »

Borys Targersdorf pisze: 12 paź 2018, 16:30Przyjdą jeszcze derby,że Garbarnia będzie równo z trawą siekła Wisełkę i Cracovie :)
Na rozjebanie żydowni w derbach ma Garbarnia sporą szansę. Zwłaszcza jak żydkom będzie szło tak chujowo jak teraz.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Karolina Aleksandra pisze: 10 paź 2018, 19:11Ja pamiętam, że wysyłałam swoje wykłady w PDF-ie, tylko nie pamiętam, czy przez DSG, czy na maila – a jeśli tak, to jakiego.
Prace Waszej Królewskiej Wysokości dostępne są w Galerii von Thorn (pierwsza oraz druga).

(-) Tomasz baron von Habsburg
Jul
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2013, 08:53
NIM:
Kontakt:

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Jul »

Panie Tomaszu, brawo! Pod jakim "hasłem" znalazł Pan te tematy? Może jednak Orjon zdążył przed uwadkiem strony i zachowało się więcej?
Republica de Palma
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Jul pisze: 13 paź 2018, 16:03Pod jakim "hasłem" znalazł Pan te tematy? Może jednak Orjon zdążył przed uwadkiem strony i zachowało się więcej?
Znajdują się one w folderze „Prace naukowe”, ale trafiłem na nie, wyszukując dawne personalia Jej Królewskiej Wysokości Regentki. Nie wydaje mi się jednak, by były tam również pozostałe.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Stanisław Dmowski »

Do rozpoczęcia naszego wydarzenia zostało jeszcze dwa tygodnie. Zapraszam zatem wszystkich tych, którzy jeszcze się nie zgłosili lub się wahają, nie przyglądajcie się z boku tylko wspomóżcie swoją osobą nasze wydarzenie.

Jeśli idzie o frekwencję, mogę ze swej strony powiedzieć, że nie jest źle, za niebawem opublikuję terminarz Kongresu wraz z prelegentami i ich tematami.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Kongres Znawców Rzeczy Niepotrzebnych

Post autor: Stanisław Dmowski »

Ukazał się program Kongresu

Szanowni,

Zamieściłem przygotowaną przez kol. Juliette rozpiskę z "rozkładem jazdy" naszego wydarzenia. To co zaskoczyło to napewno pozytywne opinie i komentarze oraz duże zainteresowanie. Jeśli spojrzeć na obecną sytuację mikroświata, która nie jest dobra, 16 prelegentów to naprawdę wyczyn. Ta liczba mogłaby być zdecydowanie większa, jednakże wielu osobom życie realne uniemożliwiło przygotowanie się na wykład. Dziękuję wszystkim, którzy się zgłosili, liczę na to, że stawicie się w terminie i zachwycicie publiczność swymi pracami.

Wszystkich zapraszam do aktywnego udziału w Kongresie, nieczęsto mamy okazję obserwować podobne wydarzenie kulturalne, współtwórzmy je razem! Do zobaczenia w środę!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości