Projekt nowej strony głównej

Służby rozwijają i konserwują państwową infrastrukturę informatyczną.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Stanisław Dmowski »

Nie widziałem wcześniej projektu JE Radzieckiego a muszę przyznać, że aż taki "ble" to nie jest. Trochę tylko bym w kolorystyce namieszał.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Polyna »

Tomasz von Habsburg pisze: 6 paź 2018, 18:55 Może przypomnę, że wsparcie dla PHP 5.6 kończy się w grudniu bieżącego roku.
Ano tak, zapomniałam że strona jest technicznie na poziomie Khanda łupanego.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Florian von Stettin pisze: 6 paź 2018, 19:26 Nie widziałem wcześniej projektu JE Radzieckiego a muszę przyznać, że aż taki "ble" to nie jest. Trochę tylko bym w kolorystyce namieszał.
Istotnie. Jest ładny.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Torkan Ingawaar »

Heh, nie sądziłem nigdy, że Dreamland zamieni swoją autorską stronę z automatycznymi systemami ewidencji mieszkańców i instytucji na blogaska xD
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Karolina Aleksandra »

Proponuję jednak, abyśmy w tym temacie dyskutowali na zasadzie: widzę problem? — od razu prezentuję rozwiązanie. Inaczej nie dojdziemy do niczego ;)

Widzę przede wszystkim pewne nieporozumienie związane z Wordpressem — to nie jest system używany tylko do blogów, ale też system, na którym da się robić bardzo zaawansowane strony i podpinać je pod inne systemy. Tylko że zarządzanie nimi jest ułatwione — kto miał do czynienia z naszymi „autorskimi stronami i automatycznymi systemami”, ten wie, że niejednokrotnie były one po prostu frustrujące w obsłudze.

Autorski CRM wymagałby, cóż, mocnego zaangażowania i umiejętności informatycznych.
Torkan Ingawaar pisze: 7 paź 2018, 10:00 Heh, nie sądziłem nigdy, że Dreamland zamieni swoją autorską stronę z automatycznymi systemami ewidencji mieszkańców i instytucji na blogaska xD
…dlatego po wypowiedzi osoby, która nieco koduje, spodziewałabym się nieco więcej. Na przykład: deklaracji rozwiązania i pomocy. Ale takiej konkretnej.

Karolina Aleksadra
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Torkan Ingawaar pisze: 7 paź 2018, 10:00Heh, nie sądziłem nigdy, że Dreamland zamieni swoją autorską stronę z automatycznymi systemami ewidencji mieszkańców i instytucji na blogaska xD
Karolina Aleksandra pisze: 7 paź 2018, 12:03Autorski CRM wymagałby, cóż, mocnego zaangażowania i umiejętności informatycznych.
Kolejne nieporozumienie — porzucamy CRM, ale na rzecz innego, również autorskiego systemu.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Aleksander »

Karolina Aleksandra pisze: 7 paź 2018, 12:03
Proponuję jednak, abyśmy w tym temacie dyskutowali na zasadzie: widzę problem? — od razu prezentuję rozwiązanie. Inaczej nie dojdziemy do niczego ;)
Odrzucam tę propozycję. Po pierwsze, nie każdy musi znać rozwiązanie by dostrzec problem. Czasami wystarczy zwrócić uwagę na problem, by ktoś inny znalazł rozwiązanie. A czasami problem jest niemożliwy do rozwiązania w danym momencie, albo w ogóle, ale przynajmniej mamy jego świadomość. To elementarne. Po drugie, nie jesteśmy na workshopie w jakimś wanna-be korpo, byś nam taki biedacoaching pociskała.
Karolina Aleksandra pisze: 7 paź 2018, 12:03kto miał do czynienia z naszymi „autorskimi stronami i automatycznymi systemami”, ten wie, że niejednokrotnie były one po prostu frustrujące w obsłudze.
Miałem do czynienia z autorskimi stronami i automatycznymi systemami. W większości wypadków były lepsze niż próba polepienia czegoś z gotowca. Chociażby dlatego, że zostały przeznaczone właśnie dla tej konkretnej potrzeby i rozwiązują konkretny problem, zgodnie z oczekiwaniami osoby, która to stworzyła.
Karolina Aleksandra pisze: 7 paź 2018, 12:03Autorski CRM wymagałby, cóż, mocnego zaangażowania i umiejętności informatycznych.
Bzdura. Nawet takie informatyczne beztalencie jak ja stworzyło systemu dla Ciprofloksji. Co więcej zrobiłem to na tyle dobrze, że przez prawie 9 lat nic się nie wysypało. A zrobione to jest tak jak się montowało Syrenki na Żeraniu. Czyli klepanie blachy młotkiem. Cóż - gniotsja, nie łamiotsja.
Karolina Aleksandra pisze: 7 paź 2018, 12:03
Torkan Ingawaar pisze: 7 paź 2018, 10:00Heh, nie sądziłem nigdy, że Dreamland zamieni swoją autorską stronę z automatycznymi systemami ewidencji mieszkańców i instytucji na blogaska xD
…dlatego po wypowiedzi osoby, która nieco koduje, spodziewałabym się nieco więcej. Na przykład: deklaracji rozwiązania i pomocy. Ale takiej konkretnej.
Wejże skończ z udawaniem pani przedszkolanki, która stosuje edukację włączającą. Może ktoś nie ma czasu albo chęci na kodowanie? To co, nie ma prawa się odzywać?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Karolina Aleksandra »

No i ja rozumiem Twoje argumenty (w szczególności odnośnie do mojej wypowiedzi do księcia Ingawaara — przepraszam, jeśli była zbyt mocna), ale z drugiej strony, zobacz jak to wygląda. Ciągniemy wątek od dobrych paru lat, w końcu ktoś ogarnął grafikę strony (z czym był mocny problem), teraz ktoś inny pracuje nad kodowaniem i CRM-em. Informacja, na moją prośbę, zostaje ujawniona, a reakcje to w dużej mierze negatywne pociski.

Może uprawiam biedacoaching, ale to nie motywuje do niczego. Po prostu.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Aleksander »

Może przestań tasować słowa i żonglować semantyką? Krytyka to nie jest pocisk. Krytyka to nie jest hejt. Jeżeli zamierzasz każdy rodzaj krytyki od razu nazywać pociskiem albo hejtem, to się nie dogadamy. Ja ze swojej strony skrytykowałem rozwiązanie, a nie osobę, która je zaproponowała. To jest krytyka. Pociskiem byłoby, jakbym pisał, że autor to głupi ciul. A tak nie napisałem.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Karolina Aleksandra »

Masz rację. Mam nadzieję, że uda się w tym wątku jednak dojść do konsensusu i w efekcie — w końcu! — do przejścia na nową stronę + nowe systemy.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Aleksander »

Teraz się zastanawiam, czy strony Ciprofloksji będą dalej działać po tej zmianie xD
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Karolina Aleksandra »

Czy mogę prosić KSI o podsumowanie wszystkich nieporozumień i wątpliwości w jednym poście? Otrzymuję kolejne sygnały od osób zza granicy, że „dlaczego się przenosicie na blogaska na Wordpressie bez tych wszystkich systemów”… Myślę, że warto wyjaśnić prosto i niezawile, co jest grane, bo nie wszyscy — niestety — mają chęci przekopywać się przez posty na forum.

KA
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Otto von Teller »

Projekt strony Romana Porfavora oczywiście w pytkę (jak wszystkie inne zresztą). Pójście drogą blogaska będzie drogą prowadzącą na skraj upadku Królestwa. Gdyby ktoś faktycznie zaczął kodować tę stronę, to obyłoby się bez miliona zmian koncepcji. Przykład Pustkowi i strony profesora Sokołowa pokazuje, że pojedyncza osoba jest w stanie zrobić stronę na wysokim poziomie. No ale widząc sytuację w Dreamlandzie, widzę, że jednak lepiej hipotetycznie dyskutować niż zabrać się za faktyczną robotę.
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Torkan Ingawaar »

O projekcie strony właściwie trudno się wypowiedzieć, bo prócz nagłówka i stopki nic tam nie ma. Projekt Radzieckiego jakoś specjalnie mi się nie podoba i zdecydowanie (pod względem wizualnym) wolę obecną stronę, ale może mam zjebany po prostu gust, więc jeśli innym się podoba, to mogłaby zostać przez KSI przystosowana w całości jako nowa strona główna Królestwa.

Tak na marginesie, to nie jestem pewien, czy aby na pewno nowa strona jest obecnie najbardziej palącą potrzebą. Może zamiast tego KSI mogłoby znaleźć wreszcie czas na przywrócenie dziesiątek witryn instytucji, gazet i miast, naszego autentycznego, cywilizacyjnego dorobku z kilkunastu lat istnienia Królestwa, który od czasu kilkukrotnej zmiany serwera popadł w całkowite zapomnienie, bo od pięciu lat nikomu decyzyjnemu nie chce się ruszyć palcem w tej sprawie? To poniżające, że zabytków dreamlandzkiej kultury trzeba szukać w internetowych archiwach i zagranicznych (głównie sarmackich) repozytoriach, mimo że, wedle mojej wiedzy, KSI i Korona dysponują pełną kopią danych przekazaną przez JKW Artura Piotra bodajże w 2012 roku.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Torkan Ingawaar »

(kontynuując w kolejnym poście, bo minął mi czas edycji, ktoś z uprawnieniami może go potem skleić z poprzednim...)

Rozumiem, że może to być praca dosyć mrówcza, a osoby o szerokich umiejętnościach informatycznych wolałyby się zająć czymś bardziej innowacyjnym i rozwijającym, dlatego też kilkukrotnie proponowałem, iż jako osoba z podstawowymi kompetencjami z zakresu znajomości html i obsługi klienta FTP mogę, po odpowiednim przeszkoleniu, w jakimś stopniu w tej kwestii pomóc. Proponowałem również swoją pomoc w aktualizacji zaniedbywanych przez lata rejestrów na stronie (CRZ, CRIP). Powołano mnie w skład KSI, ale przez jakiś błąd w kodzie nie miałem dostępu do panelu administracyjnego i nie mogłem przystąpić do pracy. Jak pewnie wszyscy się domyślają, przez rok nikt się tym błędem nie zajął, a zamiast tego pierdolnięto mi w twarz nieuzasadnionym w żaden sposób odwołaniem ze Służb, o którym, oczywiście, dowiedziałem się z forum dzięki lekturze działu ogłoszeń urzędowych.

W żaden sposób nie chcę tu obwiniać za cokolwiek obywatela Habsburga, który jako jedyny faktycznie coś robi, ale to nie zmienia faktu, że Królewskie Służby Informatyczne, głównie przez opieszałość, niekompetencję, a często i zwyczajne skurwysyństwo Korony (już od panowania Marcina Mikołaja odpowiedzialnego za fiasko projektu systemu gospodarczego Ataman, przez co Królestwo po dwudziestu latach istnienia nadal nie ma [i nigdy w zasadzie nie miało] działającego systemu gospodarczego), pozostają instytucją wysoce patologiczną, której jedynym trwałym osiągnięciem od czasu uruchomienia obecnego forum w 2010 roku jest odświeżona przed kilkoma miesiącami strona CBD.

Tak, zamiast merytorycznej krytyki i wskazówek, o które prosiła JKW Regentka, wylewam tutaj swoją frustrację. Co więcej, uważam, iż jest to frustracja w pełni uzasadniona. Może gdyby polityka władz naszego państwa w ciągu ostatnich lat była nieco inna, dziś obywatel Habsburg nie musiałby działać w osamotnieniu. A Alfred to chuj, oby jak najszybciej abdykował.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Polyna »

Otto von Teller pisze: 12 paź 2018, 19:34Przykład Pustkowi i strony profesora Sokołowa pokazuje, że pojedyncza osoba jest w stanie zrobić stronę na wysokim poziomie.
Wysoki poziom: używanie przycisków wystylizowanych na linki zamiast właściwych linków. Które nie działają przy wyłączonym JS xD.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Karolina Aleksandra pisze: 11 paź 2018, 19:37Czy mogę prosić KSI o podsumowanie wszystkich nieporozumień i wątpliwości w jednym poście?
Z powodu zakończenia oficjalnego wsparcia dla PHP 5.6 z końcem grudnia 2018 r. Królestwo Dreamlandu zmuszone jest (przynajmniej mocno zachęcone) do zmiany swojej strony głównej. W żadnym wypadku nie jest zamierzone zrezygnowanie z systemowego aspektu funkcjonowania Mikronacji, a tylko porzucenie starych systemów na rzecz nowego, nad którym pracuje, lub zamierzał pracować, Jego Królewska Mość. Centralna infrastruktura informatyczna Królestwa składałaby się zatem głównie z forum i następujących autorskich modułów: CBD, PEO (państwowej ewidencji osób stanowiącej podstawę dla reszty) oraz, w przyszłości, SG. Oprócz tego byłaby jeszcze strona główna o zadaniu informatyczno-agregującym. Na razie zdecydowano, że dla zmniejszonego wysiłku jej wykonania zostanie użyty system zarządzania treścią WordPress, ale odpowiednio przystosowany. Wydaje mi się jednak, że ta personalizacja nie byłaby wcale taka łatwa, więc rozważam, również w obliczu odzewu w niniejszym wątku, czy nie lepiej byłoby napisać własną aplikację. Przedyskutowane to jeszcze zostanie ostatecznie w zakresie KSI, Jej Królewskiej Wysokości Regentki, Jego Ekscelencji Premiera oraz może Jego Królewskiej Mości.
Torkan Ingawaar pisze: 12 paź 2018, 20:21Może zamiast tego KSI mogłoby znaleźć wreszcie czas na przywrócenie dziesiątek witryn instytucji, gazet i miast, naszego autentycznego, cywilizacyjnego dorobku z kilkunastu lat istnienia Królestwa, który od czasu kilkukrotnej zmiany serwera popadł w całkowite zapomnienie, bo od pięciu lat nikomu decyzyjnemu nie chce się ruszyć palcem w tej sprawie?
Torkan Ingawaar pisze: 12 paź 2018, 20:50[...] kilkukrotnie proponowałem, iż jako osoba z podstawowymi kompetencjami z zakresu znajomości html i obsługi klienta FTP mogę, po odpowiednim przeszkoleniu, w jakimś stopniu w tej kwestii pomóc.
Prace nad przywróceniem wymienionych przez Waszą Ekscelencję zostaną podjęte. Już jakiś czas temu próbowałem zakonserwować niektóre ze stron będących już publicznie dostępnych. Przydałaby się jakaś standaryzacja i automatyzacja podobna do Muzeum stron wandejskich. Jeżeli Wasza Ekscelencja byłby nadal chętny do współpracy, mógłbym pokorespondować w tej sprawie z Jej Królewską Wysokością Regentką.
Torkan Ingawaar pisze: 12 paź 2018, 20:21[...] KSI i Korona dysponują pełną kopią danych przekazaną przez JKW Artura Piotra bodajże w 2012 roku.
Nie natknąłem się na takową, ale jeszcze poszukam i popytam. Dziękuję bardzo za wskazówkę.
Torkan Ingawaar pisze: 12 paź 2018, 20:50[...] odświeżona przed kilkoma miesiącami strona CBD.
Może się pochwalę, że strona prawie w całości została od tamtego czasu przebudowana (Wasza Książęca Mość Mat Maksie arcyksięciu von Salvepolu i Wasza Ekscelencjo Conradzie markizie Samanti, proszę się nie wściekać, ale tamten kod był straszny) i dzięki temu działa już prawie tak szybko, że oczekiwanie jest prawie dla użytkownika niezauważalne. W tym aspekcie pozostało jeszcze trochę poprawek, ale wstrzymywane są one przez brak nowego systemu ewidencji osób, oraz umożliwionej dzięki niemu restrukturyzacji bazy danych, i własnego stylu. Postaram się w najbliższym czasie obszerniej opisać zmiany, które CBD ostatnio spotkały.
الوـس pisze: 7 paź 2018, 13:36Teraz się zastanawiam, czy strony Ciprofloksji będą dalej działać po tej zmianie xD
Pamięta Wasza Ekscelencja, czy Wasza Ekscelencja używał funkcji mysql_query? Jest szansa na to, że hostingodawca wyłączy wsparcie dla PHP 5.6 i obawy Waszej Ekscelencji się sprawdzą. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Aleksander »

Tomasz von Habsburg pisze: 13 paź 2018, 12:48
الوـس pisze: 7 paź 2018, 13:36Teraz się zastanawiam, czy strony Ciprofloksji będą dalej działać po tej zmianie xD
Pamięta Wasza Ekscelencja, czy Wasza Ekscelencja używał funkcji mysql_query? Jest szansa na to, że hostingodawca wyłączy wsparcie dla PHP 5.6 i obawy Waszej Ekscelencji się sprawdzą. :)
No pewnie, że używałem tej funkcji. Bo jak niby inaczej?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Tomasz von Habsburg »

الوـس pisze: 13 paź 2018, 14:41No pewnie, że używałem tej funkcji. Bo jak niby inaczej?
W PHP 5.0 wprowadzono rozszerzenie MySQLi, a w PHP 5.1 PDO.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Projekt nowej strony głównej

Post autor: Aleksander »

Tako rzecze Zaratusztra...
(-) Alexander, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Sekcja G Królewskie Służby Informatyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość