[42] Liga Królewska

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Jul
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2013, 08:53
NIM:
Kontakt:

[42] Liga Królewska

Post autor: Jul »

Dzień dobry,

Witam wszystkich dreamlandzkich kibiców i trenerów skupionych wokół Ligi Królewskiej. Już dziś startuje 42 sezon! Co ciekawe, dziś Liga Królewska obchodzi także swoje 8 urodziny. Nie ma lepszego sposobu świętowania niż inauguracja rozgrywek w ten dzień. Do walki stanie 19 mikronacyjnych zespołów podzielonych w dwie dywizje. Trzy najlepsze zespoły po zakończeniu sezonu awansują do wyższej ligi. Rozgrywki potrwają niemal do końca września.

Liga Królewska ma tę zaletę, że jest bardzo dynamiczna. Sezon trwający 2 miesiące zmusza do innego spojrzenia na rozwój piłkarzy. Ci starzeją się szybciej, w drużynie są krócej. Za to częściej obserwujemy zmiany w ich rozwoju. Celem jest uzyskanie najlepszych efektów w jak najkrótszym czasie. Spójrzmy też na inne możliwości – inwestowanie w juniorów staje się łatwiejsze. Powiedziałabym, że LK jest ligą dla trenerów mniej cierpliwych.

Tego sezonu w Złotej Dywizji zobaczymy Ajax Nowy Amsterdam, Budapesti TC, Elsynor Athletic, FC Zielnybor, Maozedonię Sangjang, Osadzonych Grodzisk, Spartakus Geldberg, Start Wurststadt oraz awansujących: Rezerwy Republikańskie oraz Żółtą Gwiazdę Gagariny. Duże emocje budzi Ajax. Jest niekwestionowanym zwycięzcą wielu sezonów Królewskiej. Pod wodzą Cyber Smitha (Niderlandy) sięgnął po laur zwycięzcy ostatnich dwóch sezonów. Czy i tym razem stanie na wysokości zadania i zatryumfuje w trzeci raz z rzędu? Spójrzmy, kto może mu w tym przeszkodzić. Jednym z kandydatów jest Elsynor Athletic. Ostatniego sezonu to była najskuteczniejsza drużyna. Patrząc na poczynania transferowe pozostaje pytanie, czy obecnym celem będzie walka o tytuł czy odmłodzenie składu i nabranie siły? Z tyłu czai się również niepozorny FC Zielnybor, którego trener VAT tylko czeka na stosowną okazję, by przebić się wyżej. Austro-Węgierskie Budapesti TC również może nieźle namieszać.

Srebrną dywizję zasiedlili: Isbjoner Sankajokk, KS Geldberg, Lwy Segali, Max Alexiopolis, NK Teplice, Ving Murantyka, Dynamo Morburg, Sky Elfidias i Silver Boys Auterra. Trzy wymienione jako ostatnie to spadkowicze ze Złotej. Ving Murantyka pod wodzą Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka nie miał szczęścia - pomimo awansu pozostał w Srebrnej, co jest konsekwencją uszczuplenia składu Ligi. Redakcja LK typuje właśnie Ving jako kandydata na podium. Być może brak awansu będzie niebywałą okazją do wzmocnienia i zdobycia szturmem Złotej Dywizji przyszłego sezonu. Chrapkę na awans może mieć także Silver Boys Auterra. Janek Janiak, jak na Teutończyka przystało, zapewne nie odpuści walki. Grożnym rywalem może być także dreamlandzki Dynamo Morburg – ale na to jest jeden warunek – trener musi wrócić do aktywności.

Ligę Królewską czeka lekka renowacja i powiew świeżości. Przede wszystkim stawiamy na aktywność. Po nieuzasadnionej 3-tygodniowej nieobecności trener zostanie zwolniony z wykonywania obowiązków, zaś drużyna trafi na giełdę drużyn. Koniec kiszenia drużyn i pozwalania na marazm. Umożliwi to także szansę na dołączenie do rozgrywek w trakcie trwania sezonu.

Zapraszam do współpracy przy tworzeniu LK i... rywalizacji na boisku!

... a więcej zmian już wkrótce!
Republica de Palma
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Karolina Aleksandra »

Jakieś efekty pierwszych rozgrywek? Można gdzieś poczytać jakieś relacje czy wszyscy piszą do siebie w X11 tylko? ;)

KA
Jul
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2013, 08:53
NIM:
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Jul »

Liga Mikroświatowa przeżywa swój renesans! Dreamlandzcy i Scholandzcy trenerzy też mają swój wkład w tymże dziele, zapraszam do lektury: https://krolewska.wordpress.com/blog/

I oczywiście zapraszam do dołączenia, mamy nowy sezon, czas na to idealny! ;)
http://www.xperteleven.com/?lid=248703
Republica de Palma
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Stanisław Dmowski »

W sumie, już od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem wzięcia udziału w Lidze Królewskiej. Czy jest może jakaś drużyna, którą możnaby było objąć czy trzeba zacząć od zera?
Jul
Posty: 50
Rejestracja: 11 cze 2013, 08:53
NIM:
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Jul »

Nie ma w chwili obecnej drużyn do przejęcia, jedyna opcja to stworzenie "od zera". Ale proszę się nie martwić o poziom, w tym sezonie wystartuje wiele nowych drużyn. Poza tym na pewno każdej nowej drużynie zrobimy boost, czyli podniesiemy poziom drużyny do średniej.
Republica de Palma
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Karolina Aleksandra »

I co, będziemy mogli liczyć na nową drużynę z Dreamlandu w LK? :)

KA
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Stanisław Dmowski »

Tak się składa, że udało mi się założyć klub piłkarski - KS Rosario, reprezentacji ziem Scholandii hamulcowy i wyspy Inselii w Lidze Królewskiej. Narazie jestem na etapie rozgryzania funkcji tego managera, zobaczymy, może uda się w nowym sezonie zawalczyć o środek stawki na dobry początek :)
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Karolina Aleksandra »

Powodzenia. Ja próbowałam kilkukrotnie z Xpertem, za każdym razem jakoś tak średnio wychodziło. A kiedyś nocami zagrywałam się w Liga Polska Manager 2008. A potem w True Football na Androidzie. Chyba kwestia gustu.

KA
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jak mi się po pracy nudziło, to w True Football sobie też grywałem, naprawdę fajna gierka. Tylko zawsze oprócz dziwnych porażek wkurzali mnie kary, jakie dostawałem po kibolskich wybrykach. Wygrasz mecz a oni wykrzykiwali rasistowskie okrzyki i 600 000 psu w dupę...
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Karolina Aleksandra »

Miałam kiedyś okazję do rozmowy z twórcą na FB. Wyraził uprzejme zdziwienie przemieszane z szokiem, że, cytuję, „jakaś kobieta w to gra”.

Wracając do tematu. Jakie są jeszcze zespoły z KD w Lidze? Ktoś jeszcze reflektuje?

KA
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Stanisław Dmowski »

Z tego co widzę, Ligę zdominowali Sarmaci a kluby, które teoretycznie powinny być dreamlandzkie tj. Lwy Segali, FC Geldberg objęli nieznani mi trenerzy. Z pewnością Juliette powiedziała by nam więcej.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: matmax »

Max Alexiopolis tradycyjnie celuje w ostatnie miejsce w lidze.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Stanisław Dmowski »

Jak powiedziane jest w piśmie, zaprawdę ostatni będą pierwszymi...
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Aleksander »

W końcu muszę założyć ten Ruch Tauzen. Inna sprawa, że powinniśmy wtedy co roku zlatywać z ligi, mieć długi i bardzo silną ekipę.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Karolina Aleksandra »

Wydaje się, że konkurencja o ostatnie miejsce w lidze byłaby zażarta w takim przypadku. Ustawki Ruchu z Alexiopolitanami?

KA
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Stanisław Dmowski »

Aluś a tak w ogóle, barwami mojego klubu będzie biel i czerwień. Jak będzie kiedyś kiedyś czas, to w herbie klubowym ułożę te barwy w pasy. Dobry pomysł?
الوـس pisze: 1 paź 2018, 20:41Ruch Tauzen.
Będziecie do tego wyzywać matki, jak to w zwyczaju mają Chorzowianie?
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Aleksander »

Florian von Stettin pisze: 1 paź 2018, 20:44 Aluś a tak w ogóle, barwami mojego klubu będzie biel i czerwień. Jak będzie kiedyś kiedyś czas, to w herbie klubowym ułożę te barwy w pasy. Dobry pomysł?
Ale poziome czy pionowe? I od której barwy zaczynać?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Aleksander »

Nadal pozostaje otwarta kwestia, od której barwy zamierzasz zacząć ;-)
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [42] Liga Królewska

Post autor: Stanisław Dmowski »

Od białej? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość