[KURIER] Kilka nowych materiałów

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

[KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Edward II »

Na łamach „Kuriera” pojawiły się cztery nowe materiały. Tym razem są to zwięzłe notki informacyjne z komentarzem ograniczonym do minimum. Zaczynamy od długo oczekiwanego powrotu Elderlandu, przypominamy sylwetkę Eddarda Noqterna, który właśnie zawiesił buty na kołku; zaciskamy kciuki za nowe Bizancjum, a kończymy zaskakującym gestem sarmackiej Korony wobec Daniela von Witta.

Być może jeszcze dzisiaj zdołamy opublikować rozmowę z premierem Stettinem. Na taśmie montażowej dłuższy materiał Daniela von Witta. Nie wiem, czy i kiedy z niej zejdzie, ale z pewnością będzie to coś mocnego.

„Kurier” wciąż znajduje się w fazie rozruchu i pracy koncepcyjnej nad nową, nieco bardziej elastyczną formułą (więcej — krócej — częściej). Jeśli ktoś z Państwa czuje się na siłach — mam na myśli przede wszystkim zasoby czasu — zapraszam do współpracy.

E2
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Daniel von Witt »

Edward II pisze: 29 sie 2018, 04:19 (...) kończymy zaskakującym gestem sarmackiej Korony wobec Daniela von Witta.
Bardzo się cieszę, że Książę Sarmacji zrozumiał, co może być naprawdę ważne dla jego kraju. Szlak między Elderem a Grodziskiem wymaga posprzątania. Ten ruch sarmackiego spychacza usuwającego jedną z przeszkód do rowu istotnie poprawia jego przejezdność.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Andy Sky »

Ja ten ruch widzę zdecydowanie odmiennie od szanownego redaktora. To raczej taktyczny ruch dyplomatyczny. Zejście ze straconej pozycji i próba ugrania kilku punktów. Wsparcie Elderlandu poprzez próbę poprawienia stosunków, wzmacnia pozycję Elderlandu i skłóconego z koroną Daniela von Witta. Zwiększając szansę na trwałe odejście Elderlandu od Dreamlandu, w efekcie osłabia Dreamland. I nawet jeśli zapowiada to ocieplenie stosunków Sarmacji z Dreamlandem - to jednak z Dreamlandem nieco słabszym - z pewniej stojącym na własnych nogach Elderlandem.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Sted Asketil »

A czyz Krol Dreamklandu nie "wypierdolil" Elderlandu podajac go rownoczesnie na tacy Sarmacji? W gruncie rzeczy mozna powiedziec ze dzialal na szkode wlasnego panstwa. Zreszta nie wiadomo juz czy to Dreamlandczyk, czy Sarmata... Moze tym razem dzialal dla dobra swej drugiej oczyzny...
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Stanisław Dmowski »

To jednak nie ten format. Nasz główny aktor jest bowiem miększy od pały baridajskiego policmajstra.
Boi się walczyć mieczem, zaś gdy spotka się ze średniej wielkości manifestacją pod swoim pałacem zażądającą jednak nieodzierania władzy królewskiej z resztek godności, nasz wannabe-dyktator już nie jest tak bliski triumfu woli, jak gdy banuje niemogącego się bronić nieobecnego; ugina się — ma to przecież przećwiczone. Można by rzec, że czynię zarzut z wykonywania woli społeczeństwa, co powinno mieć przecież wartość pozytywną. Nie, jednak. Ja czynię zarzut z niekonsekwencji. Jak już się wkroczyło na raz obraną drogę, to trzeba nią dumnie kroczyć dalej, a nie miotać się między próbami realizacji własnych planów wbrew przeciwnościom, a uciekaniem z podkulonym ogonem pod naporem większości. Tacy ludzie Cezarami nie zostają; najwyżej późnymi Romanowami. «Słaby charakter się nadaje do życia, ale nie na stanowiskach kierowniczych» — powiada mój znajomy. «Jak się słaby charakter zabiera za FAKTY DOKONANE, to skutki mogą być tylko OPŁAKANE».
Zamieszczam fragment komentarza jakże zasłużonego dla KD Simona McMelkora, po więcej udajcie się tutaj Nic dodać, nic ująć.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Karolina Aleksandra »

Wypowiedź imponująca, ale nic po tym się nie pojawiło na forum Królestwa Elderlandu. HM.

KA
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: matmax »

Karolina Aleksandra pisze: 22 wrz 2018, 21:06 Wypowiedź imponująca, ale nic po tym się nie pojawiło na forum Królestwa Elderlandu. HM.

KA
Dość proporcjonalnie, na naszym też nie za wiele. Doktor Witt na urlopie?
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Stanisław Dmowski »

Dosyć znamienny jest fakt, że forum KE doktor odwiedził ostatnio 12 września a do nas wpada raczej regularnie, ostatnio wczoraj. Ach, co by o nim nie mówić, brak nam z pewnością jego ujadania.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Aleksander »

Myślę, że ten materiał może okazać się pomocny.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Alfred »

Zapoznałem się z tym komentarzem, który dotąd umknął mojej uwadze. Ma on tę dużą wadę, która go w całości unieważnia, iż pomija zupełnym milczeniem rolę premiera Chamberlaina w — tak to nazwijmy — wydarzeniach sierpniowych, uznając go za bezwolne narzędzie mojej woli. W istocie było inaczej: ani uchylenie pierwszej decyzji o wydaleniu, ani wydanie i uchylenie drugiej nie dokonało się z mojej inspiracji; tylko zaś to ostatnie — za moją wcześniejszą wiedzą i aprobatą. Naówczas spodziewałem się, że zgodnie z jego publiczną zapowiedzią zarządzenie pozostanie w mocy aż do rozpoczęcia kadencji kolejnego premiera i byłem gotów udzielać mu swojego poparcia, z zastrzeżeniem możliwej korekty kursu w przypadku, gdyby społeczny opór wobec podjętych środków doprowadził do dezintegracji aparatu państwowego, tzn. gdyby kluczowi urzędnicy państwowi podążyli za przykładem Marszałka Dworu, markiza Ingawaara, rezygnując z piastowanych stanowisk.

Nie zamierzałem niczego czynić w białych rękawiczkach. W odpowiedzi na skierowane do mnie zapytanie jawnie stwierdziłem, że decyzję premiera zainspirowałem, zatwierdziłem i popieram. Moją dezaprobatę wzbudziło jedynie postępowanie hrabiego Chamberlaina przy wydaniu drugiej decyzji o wydaleniu, która nie była już uprawnioną reakcją na kampanię prowadzoną przeciwko Koronie i Rządowi, ale zaprzęgnięciem represyjnych mocy państwa do aktywizowania społeczeństwa przez szok, co pozostaje nie do zaakceptowania.

Na marginesie: kto przejrzy posty na forum z tamtego czasu, przekona się, że swoim przeciwnikiem mimo chęci nie mogłem „walczyć mieczem”. Ewentualny pojedynek przypominałby co najwyżej polewanie się gównem ze szlauchów. Mnie to nie bawi.

Zastanawiam się jednak, do czego dąży obecny premier, gdy podrzuca nam ten tekst, opatrując słowami „nic dodać, nic ująć”. Dosyć to osobliwe, żeby szef rządu polecał swoim współobywatelom krytykę głowy własnego państwa pióra zagranicznego dygnitarza. Także powrót do minionej już traumy rozwodu Obu Królestw Ebruzów nie wydaje się najrozsądniejszym posunięciem w kontekście oficjalnej linii polityki rządu na kierunku elderlandzkim. Wygląda to po prostu na powtórzenie grzechu przeciwnika — w dalece mniej rażący sposób, oczywiście — czyli próbę pobudzenia opinii publicznej środkiem, którego efektem ubocznym jest szkoda dla państwa.

Niestety, zauważyłem wypowiedź Pana Premiera dopiero przedwczoraj, dzięki JKW Karolinie Aleksandrze. Kolejna blacha w potylicę byłaby raczej spóźniona. Poprzestaję na znaczącym strzeleniu knykciami.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Andrzej »

Alfred pisze: 24 wrz 2018, 03:12
Zapoznałem się z tym komentarzem, który dotąd umknął mojej uwadze. Ma on tę dużą wadę, która go w całości unieważnia, iż pomija zupełnym milczeniem rolę premiera Chamberlaina w — tak to nazwijmy — wydarzeniach sierpniowych, uznając go za bezwolne narzędzie mojej woli. W istocie było inaczej: ani uchylenie pierwszej decyzji o wydaleniu, ani wydanie i uchylenie drugiej nie dokonało się z mojej inspiracji; tylko zaś to ostatnie — za moją wcześniejszą wiedzą i aprobatą. Naówczas spodziewałem się, że zgodnie z jego publiczną zapowiedzią zarządzenie pozostanie w mocy aż do rozpoczęcia kadencji kolejnego premiera i byłem gotów udzielać mu swojego poparcia, z zastrzeżeniem możliwej korekty kursu w przypadku, gdyby społeczny opór wobec podjętych środków doprowadził do dezintegracji aparatu państwowego, tzn. gdyby kluczowi urzędnicy państwowi podążyli za przykładem Marszałka Dworu, markiza Ingawaara, rezygnując z piastowanych stanowisk.

Nie zamierzałem niczego czynić w białych rękawiczkach. W odpowiedzi na skierowane do mnie zapytanie jawnie stwierdziłem, że decyzję premiera zainspirowałem, zatwierdziłem i popieram. Moją dezaprobatę wzbudziło jedynie postępowanie hrabiego Chamberlaina przy wydaniu drugiej decyzji o wydaleniu, która nie była już uprawnioną reakcją na kampanię prowadzoną przeciwko Koronie i Rządowi, ale zaprzęgnięciem represyjnych mocy państwa do aktywizowania społeczeństwa przez szok, co pozostaje nie do zaakceptowania.

Na marginesie: kto przejrzy posty na forum z tamtego czasu, przekona się, że swoim przeciwnikiem mimo chęci nie mogłem „walczyć mieczem”. Ewentualny pojedynek przypominałby co najwyżej polewanie się gównem ze szlauchów. Mnie to nie bawi.

Zastanawiam się jednak, do czego dąży obecny premier, gdy podrzuca nam ten tekst, opatrując słowami „nic dodać, nic ująć”. Dosyć to osobliwe, żeby szef rządu polecał swoim współobywatelom krytykę głowy własnego państwa pióra zagranicznego dygnitarza. Także powrót do minionej już traumy rozwodu Obu Królestw Ebruzów nie wydaje się najrozsądniejszym posunięciem w kontekście oficjalnej linii polityki rządu na kierunku elderlandzkim. Wygląda to po prostu na powtórzenie grzechu przeciwnika — w dalece mniej rażący sposób, oczywiście — czyli próbę pobudzenia opinii publicznej środkiem, którego efektem ubocznym jest szkoda dla państwa.

Niestety, zauważyłem wypowiedź Pana Premiera dopiero przedwczoraj, dzięki JKW Karolinie Aleksandrze. Kolejna blacha w potylicę byłaby raczej spóźniona. Poprzestaję na znaczącym strzeleniu knykciami.
Obrazek
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Alfred »

Nasz premier to jednak nieco poważniejszy dyskutant od chmury. A ja nie jestem taki pomarszczony. Zatrudniam od tego w Ekorre dobrych specjalistów.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Polyna »

Alfred pisze: 24 wrz 2018, 16:13 A ja nie jestem taki pomarszczony. Zatrudniam od tego w Ekorre dobrych specjalistów.[/justify]
Czy to prawda że tow. Król kąpie się codziennie w nasieniu młodych chłopców?
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Alfred »

Uznaję tylko syntetyczne kosmetyki.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Stanisław Dmowski »

Alfred pisze: 24 wrz 2018, 16:13 Nasz premier to jednak nieco poważniejszy dyskutant od chmury.
Ja Was też nieco szanuję.
Drama Queen pisze: 24 wrz 2018, 16:20 Czy to prawda że tow. Król kąpie się codziennie w nasieniu młodych chłopców?
A to daje jakieś efekty?
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Polyna »

Florian von Stettin pisze: 24 wrz 2018, 16:29 A to daje jakieś efekty?
No nie bez powodu Japonki mają taką gładką skórę.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Andrzej »

Drama Queen pisze: 24 wrz 2018, 16:32
Florian von Stettin pisze: 24 wrz 2018, 16:29 A to daje jakieś efekty?
No nie bez powodu Japonki mają taką gładką skórę.
Polecam nasienie higieniczne z nasieniarni Hipsterdorf. Nasi chłopcy rasy Biały Dreamlandzki Mężczyzna są bardzo dobrze karmieni, co finalnie przekłada się na wysokiej jakości produkt.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Daniel von Witt »

matmax pisze: 23 wrz 2018, 10:34 Doktor Witt na urlopie?
Coraz bardziej stałym i bezterminowym.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Maciej II
Gubernator Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2986
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:15
NIM: 591374
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Maciej II »

Jezus Ipanienko pisze: 24 wrz 2018, 17:24 Polecam nasienie higieniczne z nasieniarni Hipsterdorf. Nasi chłopcy rasy Biały Dreamlandzki Mężczyzna są bardzo dobrze karmieni, co finalnie przekłada się na wysokiej jakości produkt.
Doszły mnie słuchy, że żeby kąpiel w nasieniu była maksymalnie efektywna, produkt winien być przede wszystkim świeży. (Ala mleko prosto od krowy smakuje najlepiej).
Dla wszystkich dbających o zdrową cerę, a zarazem szukających oszczędności w budżecie domowym - zamiast drogich śnieżnobiałych, odkarmionych chłopców z Hipsterdorfu, polecam tańszych, chudych i równie śnieżnobiałych chłopców z Rodo. Odbiór chłopca w kiosku lub paczkomacie 24h po złożeniu zamówienia.

Pozdrawiam,
---

marszałek Maciej II zu Hergemon à de Ebruz - van der Pohl, r.s.

GABLOTA ODZNACZEŃ:
**Dreamlandzkie**
Order Korony Ebruzów - I Klasa
Krzyż Edwarda Artura z Brylantami

**Bialeńskie**
Order Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni - Wielka Gwiazda
Medal Sił Zbrojnych - Złoty

**Rotryjskie**
Order Gołębicy i Oliwnej Gałązki - Kawaler

**Teutońskie**
Tytuł Obrońcy Teutonii
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [KURIER] Kilka nowych materiałów

Post autor: Stanisław Dmowski »

Helmut Pohl pisze: 27 wrz 2018, 15:19 zamiast drogich śnieżnobiałych, odkarmionych chłopców z Hipsterdorfu, polecam tańszych, chudych i równie śnieżnobiałych chłopców z Rodo.
Czyli można z tego wnioskować, że Rodo będzie rozsiewać na obszar konserwatywnej Unii Saudadzkiej anarcho-hipsterski światopogląd? Ciekawe, co z tego wyjdzie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość