Dreamlandzka Agencja Radiowa

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Po krótkim zastanowieniu, skąd znam te "korytarze pionowe" przypomniało mi się. To nie jest radio Michnika, nie będzie żadnych korytarzy :)
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Karolina Aleksandra »

To gdzie można dotować swój głos? Ja jestem dzikowschodnia Rosjanka, mam podobno creepy głos, ale jeśli brakuje głosów, to ostatecznie można się dołożyć :v
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Karolina Aleksandra pisze: 22 wrz 2018, 21:04Ja jestem dzikowschodnia Rosjanka
Wat? :|
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Aleksander »

No z Lubelszczyzny. To przecież Małorosja jest.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Po jakiemu niby? Zakerzonie chyba w żadnej, nawet najbardziej turbo koncepcji, nie zbliża się do Wisły.

Chyba że chodziło o deklarację tożsamości kongresówkowej i przynależności do narodu politycznego Imperium, to bym szanował. Ale to wtedy pochodzenie znad rzeki jak Oka szerokiej wciąż oznacza raczej dziki zachód, niż dziki wschód :|
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Karolina Aleksandra »

Nie, to nie tak. Po prostu gdy 7-9 na 10 ankietowanych, którzy w ogóle mnie nie znają, podchodzi do mnie na ulicy w celach różnych (pytania o drogę, rozdawnictwo ulotek, etc.), i następnie stwierdza, że ja to muszę być zza wschodniej granicy, to człowiek nawet zaczyna wierzyć w tę tożsamość. Teraz tylko rosyjskiego się nauczyć.

KA
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Aleksander »

Alojzy Pupka pisze: 23 wrz 2018, 13:33Po jakiemu niby? Zakerzonie chyba w żadnej, nawet najbardziej turbo koncepcji, nie zbliża się do Wisły.
Dla nas, Europejczyków, Nowa Aleksandria to już jest ruskie. Najjaśniejszy pan, cysorz, tam nie włada, tylko jakiś potomek Dżyngis-chana.
Karolina Aleksandra pisze: 23 wrz 2018, 13:40Nie, to nie tak. Po prostu gdy 7-9 na 10 ankietowanych, którzy w ogóle mnie nie znają, podchodzi do mnie na ulicy w celach różnych (pytania o drogę, rozdawnictwo ulotek, etc.),
Do mnie nikt nie podchodzi :<
Karolina Aleksandra pisze: 23 wrz 2018, 13:40następnie stwierdza, że ja to muszę być zza wschodniej granicy, to człowiek nawet zaczyna wierzyć w tę tożsamość. Teraz tylko rosyjskiego się nauczyć.
Mówiłem, że dzikie pola i tereny rdzennie ruskie. A oto dowód. Jak mawiają nasi bratni Ślązacy: jo tymu niy przajo.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Karolina Aleksandra pisze: 23 wrz 2018, 13:40
Nie, to nie tak. Po prostu gdy 7-9 na 10 ankietowanych, którzy w ogóle mnie nie znają, podchodzi do mnie na ulicy w celach różnych (pytania o drogę, rozdawnictwo ulotek, etc.), i następnie stwierdza, że ja to muszę być zza wschodniej granicy, to człowiek nawet zaczyna wierzyć w tę tożsamość. Teraz tylko rosyjskiego się nauczyć.
Uczyć się języka zawsze warto, ale to że ludzie biorą niewyraźną, bełkotliwą polszczyznę za „wschodniość”, świadczy tylko o ich ignorancji ;/ (albo ewentualnie o nieco niezręcznej grzeczności, bo wolą złożyć problemy z porozumieniem na karb zagranicznego pochodzenia, a nie na kiepską wymowę po prostu)

الوـس pisze: 23 wrz 2018, 14:20 Dla nas, Europejczyków, (...)
xD
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Aleksander »

Alojzy Pupka pisze: 23 wrz 2018, 16:07
الوـس pisze: 23 wrz 2018, 14:20 Dla nas, Europejczyków, (...)
xD
I co się śmiejesz, chacharze? Bo w ryj dać mogę dać.
(-) Alexander, r.s.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Polyna »

Alojzy Pupka pisze: 23 wrz 2018, 16:07
الوـس pisze: 23 wrz 2018, 14:20 Dla nas, Europejczyków, (...)
xD
Europa, młodość, rewolucja!
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Torkan Ingawaar »

Może Karolina faktycznie mówi językiem z licznymi, nazwijmy to, naleciałościami gwarowymi? Moja nieżyjąca już prababcia spod Janowa Lubelskiego też miała taką dosyć wschodnią wymowę.

Jeśli tak, to w sumie zazdroszczę. Też chciałbym mówić na co dzień jakimś fajnym dialektem, tak jak we wszystkich krajach cywilizowanej Europy (w niemieckojęzycznych kantonach Szwajcarii nawet w szkołach wszystkie zajęcia z wyjątkiem niemieckiego są prowadzone w lokalnych narzeczach, a nie w hochdojczu), a nie jakimś nudnym standardem zbliżonym do literackiego. Ale cóż, taki już urok Ziem Odzyskanych. xD
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Aleksander »

Ja mówię na co dzień gwarą krakowską, a do celów urzędowych gwarą śląską. Nie widzę w tym nic nadzwyczaj atrakcyjnego xD
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Torkan Ingawaar »

Ja mówię na co dzień gwarą krakowską, a do celów urzędowych gwarą śląską. Nie widzę w tym nic nadzwyczaj atrakcyjnego xD
No wiesz, funkcjonujesz jednak w nieco innej rzeczywistości językowej. Wypowiadam się perspektywy osoby mieszkającej w regionie, gdzie jakiekolwiek wyraźne naleciałości gwarowe wyginęły w zasadzie ze dwa pokolenia temu.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Aleksander »

Dalej nie wiem co jest takiego nadzwyczajnego w tym, że wychodzicie na dwór, zamiast na pole, albo chociażby na plac xD
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Torkan Ingawaar pisze: 23 wrz 2018, 16:45
Może Karolina faktycznie mówi językiem z licznymi, nazwijmy to, naleciałościami gwarowymi?
Nie, nie mówi xD JKW mówi normalną literacką polszczyzną normatywną, po prostu dość niewyraźnie i cicho. Nie żebym szkalował zresztą, wymowa jak wymowa, niektórzy seplenią albo mają problem z „r” albo z nosówkami – różnie bywa.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Aleksander »

Alojzy Pupka pisze: 24 wrz 2018, 01:10
Torkan Ingawaar pisze: 23 wrz 2018, 16:45
Może Karolina faktycznie mówi językiem z licznymi, nazwijmy to, naleciałościami gwarowymi?
Nie, nie mówi xD JKW mówi normalną literacką polszczyzną normatywną, po prostu dość niewyraźnie i cicho. Nie żebym szkalował zresztą, wymowa jak wymowa, niektórzy seplenią albo mają problem z „r” albo z nosówkami – różnie bywa.
Skąd JKW zna literacką polszczyznę, jak nigdy w Krakowie nie mieszkała? :O
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Karolina Aleksandra »

To skoro już się naprodukowaliśmy o dialektach i akcentach, może ktoś ruszy ze swoim na podbój Dreamlandzkiej Agencji Radiowej? Panu Premierowi na pewno przyda się każda możliwa pomoc. Czynna, nie tylko bierna.

KA
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Tak jak już mówiłem, proponuję zgadać się jednego wieczora i improwizujemy. Ktoś proponował discord, jestem za. Będzie chociaż okazja, by wykorzystać dawno nieużywany mikrofon. Pogadamy, ja domontuje jakieś muzyczne kawałki, które sobie życzycie i coś z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Stanisław Dmowski »

Czasu brakło i nic nie wyszło. Dokonuję ostatniego podejścia. W planach audycja świąteczna, będziemy wraz z JE Fryderykiem rozmawiać o wydarzeniach bieżących i składać wszystkim Dreamlanczykom najszczersze życzenia. Oby tym razem się udało, trzymajcie kciuki!
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Dreamlandzka Agencja Radiowa

Post autor: Andrzej »

Florian von Stettin pisze: 19 gru 2018, 15:42 Czasu brakło i nic nie wyszło. Dokonuję ostatniego podejścia. W planach audycja świąteczna, będziemy wraz z JE Fryderykiem rozmawiać o wydarzeniach bieżących i składać wszystkim Dreamlanczykom najszczersze życzenia. Oby tym razem się udało, trzymajcie kciuki!
Jeśli dostanę surówkę do końca tego tygodnia to mogę ją zmontować na przed świętami.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości