Naprawa forum

Służby rozwijają i konserwują państwową infrastrukturę informatyczną.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Aleksander »

Tomasz von Habsburg pisze: 24 sie 2018, 14:43
الوـس pisze: 24 sie 2018, 14:29
I tak mam wszystko na ctrl+F5 robić? Bo na jednej stronie to nie zabanglało.
Albo usunąć witrynę z historii.

(-) Tomasz baron von Habsburg
A czy informatycy mogliby chociaż ten jeden jedyny raz zrobić coś dobrze? Dobrze, czyli tak, żeby działało. Wszyscy dopuściliśmy do tego, że pozwalamy się wykręcać informatykom głupawymi tekstami pt. zrób jeszcze to i tamto, tego nie rób, a w ogóle u mnie działa. Jakoś oburzenie budziłaby sytuacja w której ortopeda na hasło: panie doktórze, boli mnie jak zginam rękę rzuciłby: nie zginać ręki. W przypadku informatyków pozwalamy im być świętymi krowami i akceptujemy ich potknięcia i porażki. Dlaczego?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Tomasz von Habsburg »

الوـس pisze: 24 sie 2018, 15:15
Dlaczego?
Skąd Wasza Ekscelencja wywnioskował, że to był błąd? Problem występował po stronie przeglądarki Waszej Ekscelencji, która w pamięci podręcznej przechowywała zbyt dużo, a ja Waszej Ekscelencji przekazałem tylko, w jaki sposób można go rozwiązać. Inną sprawą były natomiast zdjęcia profilowe.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Aleksander »

Przed aktualizacją forum nie było żadnego problemu.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Karolina Aleksandra »

الوـس pisze: 24 sie 2018, 15:15
A czy informatycy mogliby chociaż ten jeden jedyny raz zrobić coś dobrze? Dobrze, czyli tak, żeby działało. Wszyscy dopuściliśmy do tego, że pozwalamy się wykręcać informatykom głupawymi tekstami pt. zrób jeszcze to i tamto, tego nie rób, a w ogóle u mnie działa. Jakoś oburzenie budziłaby sytuacja w której ortopeda na hasło: panie doktórze, boli mnie jak zginam rękę rzuciłby: nie zginać ręki. W przypadku informatyków pozwalamy im być świętymi krowami i akceptujemy ich potknięcia i porażki. Dlaczego?

No nie wiem, chyba jesteś jednak na tyle inteligentny, aby zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre problemy występują po stronie komputera użytkownika, a nie serwera. Zatem w takim przypadku informatyk może co najwyżej doradzić, co zrobić, aby je wyeliminować, bo sam nie ma zwyczajnie możliwości ich naprawić. Chyba że udostępnisz ekran np. na TeamViewerze TvH, aby mógł naprawić to, co ma naprawić, lub zafundujesz mu bilety kolejowe, aby obejrzał Twój komputer.

Tak czy siak, złośliwość, jak zwykle, niezasłużona. Żenua.

KA
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Aleksander »

Karolina Aleksandra pisze: 24 sie 2018, 15:57No nie wiem, chyba jesteś jednak na tyle inteligentny
Nie wiem, kto cię tak okrutnie oszukał. Ale - nie mój problem.
Karolina Aleksandra pisze: 24 sie 2018, 15:57aby zdawać sobie sprawę z tego, że niektóre problemy występują po stronie komputera użytkownika, a nie serwera. Zatem w takim przypadku informatyk może co najwyżej doradzić, co zrobić, aby je wyeliminować, bo sam nie ma zwyczajnie możliwości ich naprawić. Chyba że udostępnisz ekran np. na TeamViewerze TvH, aby mógł naprawić to, co ma naprawić, lub zafundujesz mu bilety kolejowe, aby obejrzał Twój komputer.
Fajnie, ale wcześniej działało bez problemów. Co więcej, po tej skurwiałej aktualizacji też działało. Przestało dzisiaj. Więc o ile nikt mi w nocy komputra nie poprzestawiał, to powinno działać.
Karolina Aleksandra pisze: 24 sie 2018, 15:57Tak czy siak, złośliwość, jak zwykle, niezasłużona. Żenua.

KA[/justify]
Kolejna próba wzniesienia się ponad spór by z pozycji bezstronnego arbitra pouczać. Nikt się na to nie nabierze. To już było tyle razy grane.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Karolina Aleksandra »

الوـس pisze: 24 sie 2018, 16:14
Kolejna próba wzniesienia się ponad spór by z pozycji bezstronnego arbitra pouczać. Nikt się na to nie nabierze. To już było tyle razy grane.

Parafrazując: nie wiem, kto Cię tak okrutnie oszukał z tym bezstronnym arbitrem, ale to nie mój problem.

Wyzłośliwiasz się, mimo że na pewno wiesz, że technologia potrafi być zawodna, a forum i tak potrzebowało — jak pisano w tym wątku — aktualizacji. Gorzej by było, jakbyśmy wszyscy się obudzili pewnego dnia na forum, którego hosting nie chce wspierać, bo nie jest zaaktualizowane.

KA
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Aleksander »

Oczywiście, że to jest twój problem. Nie jesteśmy na mitingu o wpół do fakapu, więc, mówiąc po krakowsku, wszczymaj kunie. Proponuję też skoncentrować się na meritum. Nie chodzi o aktualizację forum, bo tego jestem świadomy. Co więcej, sam napisałem, że po aktualizacji forum takie problemy nie występowały. Problemy pojawiły się dzisiaj, a zatem, ponad tydzień po aktualizacji.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Alfred »

Czas na optymistyczny akcent. Poprawiłem kodowanie znaczników BBCode takich jak justify, center, right i podpis, które dzięki temu powinny być bardziej intuicyjne w użyciu i nie wysypywać się. Gratulacje, pocałunki w sygnet, wszelkie wyrazy wdzięczności przyjmuję w Królewskim Pałacu Ekhorn.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Aleksander »

Alfred pisze: 24 sie 2018, 22:46Gratulacje, pocałunki w sygnet, wszelkie wyrazy wdzięczności przyjmuję w Królewskim Pałacu Ekhorn.
Niech mnie WKM cmoknie. W płetwę.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Alfred »

Dziękuję, ale może Pan dać to zbadać nadwornemu lekarzowi.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Stanisław Dmowski »

Kto wpadł na pomysł wyposażenia naszego forum w tło? Widzę, że ktoś inspirował się rozwiązaniami stosowanymi w Sarmacji, nie wygląda to moim zdaniem źle, zawsze jednak możnaby było coś bardziej uspokajającego, jakiś pejzaż albo coś.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Aleksander »

Moim zdaniem to tło pasuje zarówno do obecnego wyglądu forum jak i do Dreamlandu w ogóle jak garbaty do ściany.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Mam wrażenie, że Jego Królewska Mość lubi tego malarza, na co wskazywałyby również obrazy na stronie Domeny Królewskiej.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Szczerze mówiąc również uważam, że to tło w ogóle nie pasuje do stylu forum Dreamlandu. Poprzednie było według mnie bardzo dobre, estetyczne, pasujące do kolorystyki, a przede wszystkim nie rozpraszające jak to. Opowiadam się za przywróceniem poprzedniego tła.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Popieram powyższą prośbę.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Aleksander »

Herby też nie działają.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Tomasz von Habsburg »

الوـس pisze: 26 sie 2018, 15:59Herby też nie działają.
W najbliższym czasie ta funkcjonalność powinna zostać dodana, ale w nieco zmienionej formie.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Herby powróciły. Zmienione zostało to, że teraz zamiast linku do obrazka podajemy nazwę pliku z herbem w katalogu heroldii (tym o nazwie "herby"). Zapobiegnie to (oczywiście częściowo) posługiwaniu się herbem przez osoby do tego nieuprawnione.
(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Wiem, że jestem irytujący z moimi uwagami odnośnie forum, ale czy herby mogłyby być nieco mniejsze? Tak jak teraz zajmują dużo miejsca, przez co w krótszych postach tworzy się sporo pustej przestrzeni, co niezbyt dobrze wygląda.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Naprawa forum

Post autor: Stanisław Dmowski »

Nie jesteś irytujący Casimirze. Faktycznie jak tak się patrzy, herby są zbyt duże w porównaniu do avatarów. Myślę, że KSI się tym zajmie.
Zablokowany

Wróć do „Sekcja G Królewskie Służby Informatyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości