Rozwód z Elderlandem

Miejsce informacji na tematy zagraniczne z innych mikronacji.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Rozwód z Elderlandem

Post autor: Alfred »

Przed kilkunastoma dniami, w związku ze swoistą uzurpacją władzy królewskiej w Elderlandzie, odwołałem Daniela von Witta z tamtejszego urzędu Lorda Strażnika Koronnego, to jest mojego namiestnika na ziemi elderlandzkiej. Zapowiedziałem także podjęcie dalszych działań, zmierzających do rozwiązania problemu stosunków dreamlandzko-elderlandzkich. Po przemyśleniu sprawy znalazłem tylko jedno odpowiednie wyjście z zaistniałej sytuacji i dziś podejmuję stosowne kroki.

Jak wielokrotnie deklarowałem, wierzę, że państwo wirtualne w danym momencie należy do tych, którzy stwarzają je swoją teraźniejszą pracą. Na gruncie tego prawa nie ulega wątpliwości, że były Lord Strażnik, który w praktyce jednoosobowo podtrzymuje nasze Sojusznicze Królestwo przy życiu, posiada szczególną legitymację do decydowania o jego sprawach. Przy tym jednak, czyniąc to w ostatnim czasie, okazywał jawny brak poszanowania dla unii personalnej łączącej Oba Królestwa oraz ich zobowiązania do prowadzenia skoordynowanej polityki zagranicznej, wynikającego wprost z Karty Wspólnoty Korony Ebruzów. Królestwo Elderlandu stało się w praktyce autorskim projektem pojedynczego obywatela dreamlandzkiego, którego związek z nami nie jest ani szczególnie bliski, ani szczególnie dla nas korzystny.

Nie mam nadziei, że ten stan rzeczy ulegnie zmianie. Dawne kadry, które stanowiły o istotnej odrębności, a nawet wyjątkowości Sojuszniczego Królestwa w skali mikroświata, odeszły i trudno się spodziewać, że jeszcze wrócą. Po iluś latach mikronacyjne życie, a tym bardziej jedna, konkretna mikronacja, ma prawo nie wzbudzać w człowieku wielkiego zapału. Oznacza to jednak, że dotychczasowa formuła współżycia Obu Królestw wyczerpała się. Z dreamlandzkiej perspektywy sponsorowanie istnienia innego państwa, opierającego się na naszej ludności i jej zasobach energii oraz na naszej infrastrukturze informatycznej, a które prowadzi w pełni odrębną, nieuzgodnioną z naszą racją stanu politykę, jest głęboko absurdalne.

Zdecydowałem się więc nie tylko ustąpić z tronu elderlandzkiego na rzecz Daniela von Witta, ale też zakończyć inne związki Obu Królestw, będące niejako uzupełnieniem dotychczasowej unii personalnej: funkcjonowanie Wspólnoty Korony Ebruzów, udostępnianie Elderlandowi dreamlandzkiej infrastruktury informatycznej oraz międzypaństwowy pakt obronny. Odpowiednia proklamacja została już ogłoszona w Monitorze Elderlandzkim. Przed północą podejmę jeszcze kilka ostatnich czynności w charakterze suwerena Elderlandu. Jutro nowy jego król otrzyma kopię wszelkich elderlandzkich plików i baz danych, znajdujących się na serwerze Królestwa Dreamlandu, które następnie zostaną z niego usunięte.

Przyszłość Elderlandu będzie odtąd w jego rękach.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Rozwód z Elderlandem

Post autor: Aleksander »

Obrazek
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Rozwód z Elderlandem

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Dlaczego Wasza Królewska Mość wypowiedział umowy międzynarodowe z pozycji Królestwa Elderlandu?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Rozwód z Elderlandem

Post autor: Torkan Ingawaar »

Tomasz von Habsburg pisze:
Dlaczego Wasza Królewska Mość wypowiedział umowy międzynarodowe z pozycji Królestwa Elderlandu?
Pewnie dlatego, że w innym przypadku obowiązuje kilkumiesięczny, całkowicie zbędny, okres wypowiedzenia. Jeśli Daniela von Witta tak bardzo uwiera jakakolwiek zależność od Dreamlandu (dreamlandzki król, dreamlandzka infrastruktura informatyczna), to nie widzę powodu, aby z zerwaniem tej zależności tak długo czekać. Poza tym, skoro Daniel on Witt jako Lord Strażnik podejmował kluczowe decyzje polityczne bez jakiejkolwiek konsultacji z Koroną, takie same potraktowanie Daniela von Witta przez Jego Królewską Mość wydaje się być w pełni uzasadnionym, symetrycznym posunięciem.

Wasza Królewska Mość,

serdecznie gratuluję Waszej Królewskiej Mości odważnego posunięcia. Taka decyzja powinna zostać podjęta już rok temu. Podobne kroki, choć niekoniecznie w majestacie prawa, próbowaliśmy forsować wraz z Regentem Conradem Darosareierem-Stattoerrem w sierpniu ubiegłego roku. Późniejszą ugodę z roszczeniowym właścicielem elderlandzkiego folwarku oceniam jako jeden z największych błędów panowania Jej Królewskiej Wysokości Karoliny Aleksandry. Cieszę się, że dziś ten błąd został naprawiony.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hewret Monderski
Posty: 257
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:50
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: Rozwód z Elderlandem

Post autor: Hewret Monderski »

Alfred pisze:Jutro nowy jego król otrzyma kopię wszelkich elderlandzkich plików i baz danych, znajdujących się na serwerze Królestwa Dreamlandu, które następnie zostaną z niego usunięte.
Chciałbym zauważyć, że obowiązuje 3-miesięczny okres wypowiedzenia traktatu ws. udostępnienia infrastruktury informatycznej. Wyrzucenie od razu forum Elderlandu z serwisu Dreamlandu oznaczałoby naruszenie tegoż traktatu. Również niefajnie byłoby, gdyby inni ucierpieli z powodu osobistych konfliktów, które są tutaj wyczuwalne.

Chyba, że czegoś nie wiem.
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Rozwód z Elderlandem

Post autor: Torkan Ingawaar »

Chciałbym zauważyć, że obowiązuje 3-miesięczny okres wypowiedzenia traktatu ws. udostępnienia infrastruktury informatycznej. Wyrzucenie od razu forum Elderlandu z serwisu Dreamlandu oznaczałoby naruszenie tegoż traktatu.
Nie, nie oznaczałoby. Trzymiesięczny okres wypowiedzenia obowiązywałby tylko wówczas, gdyby stroną wypowiadającą byłoby Królestwo Dreamlandu. Jego Królewska Mość wypowiedział traktat jako Król Elderlandu, więc umowa traci moc obowiązującą natychmiast. Formalnie to Królestwo Elderlandu samo zrezygnowało ze współpracy informatycznej i miejsca na dreamlandzkim serwerze.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hewret Monderski
Posty: 257
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:50
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: Rozwód z Elderlandem

Post autor: Hewret Monderski »

Dzięki za wyjaśnienie. Źle mi się wydawało. :/
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Rozwód z Elderlandem

Post autor: Daniel von Witt »

Zgodnie z planem mój urlop w zasadzie się skończył. W czasie mojej nieobecności udało mi się odpocząć od realnej i mikronacyjnej codzienności, włącznie z ograniczeniem (real) lub całkowitym wyeliminowaniem (mikronacje) kontaktów z otoczeniem. Jak się okazało, brak kontaktu z mikronautami nie był jednak przeszkodą, aby ni stąd ni zowąd zostać nagle Królem Elderlandu. Jestem zdumiony, że moje słowa o traktowaniu tego Królestwa przez tego kogoś okażą się tak szybko jeszcze bardziej prawdziwe. Schodzę na chwilę ze stadionu, aby zregenerować siły na dalszą grę, a Alfred w tym czasie bierze Koronę Elderlandu do nogi i kopie ją z całej siły poza stadion za moje plecy, nie widzę jej, słyszę tylko od zbiegających się w to miejsce przechodniów, że Korona Elderlandu upadła na ziemię i że doczepiono do niej kartkę, że oto teraz ma należeć do mnie. Król najstarszej mikronacji w Polsce, w przeddzień 20-lecia polskiego ruchu mikronacyjnego, tak się upadla? To zachowanie jest godne tego tronu? Żal patrzeć na naszą dreamlandzką monarchię. Jestem tylko ciekaw ile energii ten ktoś wkłada w organizację jubileuszu i święta wszystkich państw wirtualnych, bo mam nadzieję, że co najmniej tyle, ile jej wkłada w personalny spór ze mną. Dziś tylko taki krótki komentarz do tychże tu zdarzeń. Teraz trzeba się wyspać, żeby od jutra znów móc zadbać o To, czym ten ktoś tak pomiata. Mam tylko jeszcze jedno zdanie do sformułowania. Idąc na urlop zdawałem sobie sprawę, że Jego Królewska Mość nie zasługuje na szacunek, za to po powrocie z niego wiem już na co z pewnością zasługuje - na pogardę.

(-) Daniel von Witt
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Rozwód z Elderlandem

Post autor: Polyna »

T-t-t-t-hat’s all, folks!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Rozwód z Elderlandem

Post autor: Aleksander »

Wreszcie ktoś przeciął ten ropiejący wrzód na dupie.
(-) Alexander, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości