Czy Król robi sobie jaja?

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Czy Król robi sobie jaja?

Post autor: Daniel von Witt »

:) To inaczej, czy kury w Kakutach też przeze mnie przestały się nieść odkąd Dwór Książęcy w Buuren kupuje jaja z Furlandii? Bo do takich absurdów sprowadza się Pański żal o ten mój mandat parlamentarny, z którego zrezygnowałem nie wtedy, kiedy było trzeba, przez co wszystko w tym kraju zaczyna iść źle :( Przeze mnie :(

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Czy Król robi sobie jaja?

Post autor: Stanisław Dmowski »

Zauważyłem pewną decyzję królewską i postanowiłem odkopać ten temat. Co jest doktorku? Teraz to ci Alfred niezłe jaja zrobił, nawet Karolina by się do wyrugowania ciebie z władz Elderlandu nie posunęła a tu patrz. Król nie wizytował, ale jak się zdecydował to wjechał ostro z buta w lorda. Obawiam się jednak, że bilans zysków i strat bądź co bądź będzie ujemny, tylko doktorowi chciało się jeszcze udawać, że Elderland funkcjonuje normalnie.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Czy Król robi sobie jaja?

Post autor: Daniel von Witt »

Nieobecny, nieaktywny, niekoronowany. Traktujący Elderland jak kolonię Dreamlandu. Pozbawiający Elderland suwerenności. Uważający, że przepływ informacji ma iść tylko w jedną stronę, że młodszy brat Dreamlandu ma mu wszystko raportować i prosić o zgodę na swoje ruchy. Nie udający, że "Król Elderlandu" to dodatek do sygnaturki i nic więcej. Król Elderlandu-wydmuszka. Król? To jest Król? Podkreślę - jaja sobie znowu robi. Odwołanie mnie z urzędu nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, jak on traktuje Elderland. Tylko i wyłącznie jako dodatkową kartę, bazę, pionek na szachownicy świata. On mi nie ufa, a ja mu nie ufam.

Gdy Karolina Aleksandra abdykowała pisałem, że Królową Elderlandu była jak na tempo życia tego kraju, bardzo dobrą. Podejmowała tam decyzje, rozmawiała z innymi, bywała regularnie - krótko mówiąc: troszczyła się i rządziła. Było to widać. Takiego Króla należało szanować. Nie da się jednak, po prostu obiektywnie i patrząc na sprawę z elderlandzkiej strony, nie da się szanować takiego pryszcza, jakim jest JKM Alfred, niezły jajcarz.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Czy Król robi sobie jaja?

Post autor: Daniel von Witt »

Minął kolejny miesiąc zwłoki, Król dostał co chciał. I co z tego? Nic. Dalej jest jajcarzem. Królestwem włada matoł, który tworzy i pogłębia stan anarchii.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Czy Król robi sobie jaja?

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:
Królestwem włada matoł, który tworzy i pogłębia stan anarchii.
Zakładam, że Król wyda postanowienia lada chwila. Może jeszcze dziś. Taką mam przynajmniej nadzieję.

Serdeczna prośba. Niech Pan zrezygnuje z dreamlandzkiego obywatelstwa i skupi się na swojej domenie. Przynajmniej na jakiś czas. W tej chwili jest Pan głową obcego państwa.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Czy Król robi sobie jaja?

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze:
Serdeczna prośba. Niech Pan zrezygnuje z dreamlandzkiego obywatelstwa i skupi się na swojej domenie. W tej chwili jest Pan głową obcego państwa.
Prośba oddalona. Nie zamierzam grać tak, jak wymyślił to sobie matołek siedzący tu na tronie.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Czy Król robi sobie jaja?

Post autor: Alfred »

W tej chwili, jak można zauważyć, nie mamy Komisarza Wyborczego Królestwa, gdyż dotychczasowy złożył obywatelstwo i udał się na urlop. Wybory nie przeprowadzają się same. Od jakiegoś czasu staram się zapełnić ten wakat i zbliżam się do załatwienia sprawy.

Wybory zostaną zarządzone do końca tego tygodnia. Niezależnie od tego, w który dzień to nastąpi, pierwszy tydzień wyborczy zacznie się w poniedziałek. Mam nadzieję, że mniej więcej do tego czasu uda się Panu ochłonąć.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Czy Król robi sobie jaja?

Post autor: Aleksander »

Jego Królewska Mość Daniel po raz kolejny obraża miłomściwie nam panującego. Nie jestem jakimś zaciekłym lojalistą, ale zaczynam czuć narastający niesmak z tego powodu. Podobnie również dostrzegam pewną nieadekwatność reakcji premiera rządu, który, wbrew dreamlandzkiej racji stanu, nie interweniuje celem zmiany pogardliwego stosunku JKM Daniela do JKM Alfreda.

O ile zapewne premierowi rządu nie uda się zmienić wyjątkowo negatywnego nastawienia JKM Daniela do naszego monarchy, a przez to także i naszego państwa, o tyle wszelkie działania mające na celu ukrócenie, bądź przynajmniej ograniczenie, tego swoistego festiwalu pogardy w stosunku do głowy naszego państwa, byłyby więcej niż mocno zalecane.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Czy Król robi sobie jaja?

Post autor: Chamberlain »

الوـس pisze:
O ile zapewne premierowi rządu nie uda się zmienić wyjątkowo negatywnego nastawienia JKM Daniela do naszego monarchy, a przez to także i naszego państwa, o tyle wszelkie działania mające na celu ukrócenie, bądź przynajmniej ograniczenie, tego swoistego festiwalu pogardy w stosunku do głowy naszego państwa, byłyby więcej niż mocno zalecane.
Jeśli Wasza Ekscelencja sugeruje sięgnięcie po status persona non grata i wyciszenie mikrofonu przesadnie podekscytowanemu przedstawicielowi obcego państwa, to przyznam, że z bólem i twarzą napuchłą od łez Rząd sięgnie po wszelkie dostępne środki wystudzenia emocji.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Czy Król robi sobie jaja?

Post autor: Aleksander »

Nie chciałbym dyktować rządowi środków, które powinien podjąć. Mam jedynie nadzieję, że jakiekolwiek zostaną podjęte, to okażą się one być skuteczne. O ile rozumiem, że Jego Królewska Mość Daniel może czuć się rozżalony i zawiedziony obrotem wydarzeń, tak teraz mamy do czynienia nie tyle z przekraczaniem pewnych limesów, co z przeskakiwaniem przez Vallum Aelium.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Czy Król robi sobie jaja?

Post autor: Daniel von Witt »

Od kiedy i na jakiej podstawie obywatela dreamlandzkiego można wydalić z własnego państwa taką procedurą? Nie kombinujcie za dużo i nie idźcie w ślady Alfreda. Pokazał on już, że można usuwać ludzi łamiąc prawo, ale to nie ma kogo i czego naśladować.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Czy Król robi sobie jaja?

Post autor: Aleksander »

Ja bynajmniej bym nie chciał, by ktokolwiek został z forum usunięty. Po prostu apeluję o nieco więcej powściągliwości. A skoro z apelem tym zwraca się taki mikronacyjny cham jak ja, to wiedz, że coś się dzieje...
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości