Prośba o głosy w II turze

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Prośba o głosy w II turze

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Dreamlandczycy,

Przed kilkoma dniami Jego Królewska Mość Alfred podjął decyzję o zarządzeniu drugiej tury wyborów na Premiera Rządu Królewskiego. Abstrahując już od tego, czy była to decyzja słuszna i konieczna, czy może była ona w pewnym stopniu zagrywką polityczną, głosowanie w owej drugiej turze rozpocznie się już w dniu jutrzejszym i potrwa trzy dni. Wynik pierwszej tury wyborów był dla mnie i dla pozostałych Dreamlandczyków potrzebną informacją na temat poparcia społecznego, jakim tak naprawdę mogę się liczyć w Dreamlandzie. Nadchodzi jednak czas, kiedy lud podejmie ważną decyzję na temat przyszłości Królestwa i tego, co będzie działo się w najbliższej kadencji rządu. Tych, którzy zastanawiają się jeszcze, czy zagłosować na jedynego kandydata, czy może w proteście przeciwko braku odpowiadających kandydatów oddać głos pusty, chciałbym nakłonić do rozważenia jeszcze raz tego, co pisałem w kampanii oraz przed nią oraz oddania głosu na moją osobę.

Dreamlandu nie stać teraz na unieważnienie wyborów i wybory kolejne, po których nastąpi jeszcze jedna kadencja upływająca pod znakiem technokratycznej nijakości rządzących i umysłowej śmierci, jakiej niestety poddaje się współczesny Dreamland. Królestwo potrzebuje zmian, potrzebuje ożywczej siły, która wyrwie je z wszechogarniającego marazmu i tchnie weń nowe życie. Do miana takiej siły aspiruje niedawno utworzone Towarzystwo Egenberg, którego mam przyjemność być liderem. Jeżeli przypadnie nam przywilej tworzenia rządu, dołożę wraz z moim gabinetem wszelkich starań, aby doprowadzić do zmiany obecnej sytuacji i nastąpienia Wielkiego Odrodzenia Dreamlandu, jakie pozostaje i pozostawać będzie ostatecznym celem mojej bytności w Królestwie. Dlatego też zachęcam jeszcze raz do oddania w II turze głosu na moją kandydaturę i z góry dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy.

(-) Casimir Johannes Maximiliaan Oranje-Nassau
Kandydat Towarzystwa Egenberg na Premiera Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Alfred »

Casimir van Oranje-Nassau pisze:
Przed kilkoma dniami Jego Królewska Mość Alfred podjął decyzję o zarządzeniu drugiej tury wyborów na Premiera Rządu Królewskiego. Abstrahując już od tego, czy była to decyzja słuszna i konieczna, czy może była ona w pewnym stopniu zagrywką polityczną, głosowanie w owej drugiej turze rozpocznie się już w dniu jutrzejszym i potrwa trzy dni.
Zachęcam do wczucia się w propagowany przez siebie etos wojownika i sformułowania jasnego stanowiska, z którym można polemizować. Na razie mamy tu raczej postawę plotkary i powtarzanie mętnych, złośliwych sugestii. Pomocniczo zadam kilka pytań.

Czy uważa Pan, że jako jedyny kandydat powinien był zostać uznany za wybranego niezależnie od osiągniętego wyniku wyborczego? Jeśli nie, czy należało rozpisać drugie wybory? O jaką zagrywkę polityczną chodzi i do czego miałaby ona zmierzać?
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Aleksander »

Wojownika? Ja tu widzę schowanie Kaczyńskiego i Macierewicza i pokazanie Dudy i Szydło.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Alfred pisze:
Czy uważa Pan, że jako jedyny kandydat powinien był zostać uznany za wybranego niezależnie od osiągniętego wyniku wyborczego?
Z czysto naturalnego i zdroworozsądkowego punktu widzenia — tak. Jeżeli komuś nie odpowiada czyjaś kandydatura, niech wystawi własną i stanie na ringu, lub też zachęci inną osobę do kandydowania. Byłoby to lepsze rozwiązanie, niż oddawanie głosów pustych, przeciwko danej kandydaturze, a nie za inną. Z punktu widzenia obecnej ordynacji wyborczej — być może było to jedyne zgodne z prawem rozwiązanie.
Alfred pisze:
Jeśli nie, czy należało rozpisać drugie wybory?
Nie.
Alfred pisze:
O jaką zagrywkę polityczną chodzi i do czego miałaby ona zmierzać?
Jak wiadomo, zanim został Wasza Królewska Mość królem Dreamlandu, był liderem tzw. partii republikańskiej, można by rzec, że ta partia jest dzieckiem Waszej Królewskiej Mości. Dosyć naturalnymi wydają się w takiej sytuacji podejrzenia o to, że mógłby WKM na różne sposoby chcieć sprzyjać tejże partii.
الوـس pisze:
Wojownika? Ja tu widzę schowanie Kaczyńskiego i Macierewicza i pokazanie Dudy i Szydło.
Kto według Pana miałby być w Dreamlandzie owym Kaczyńskim, kto Macierewiczem, kto Dudą, a kto dreamlandzką Szydło? Proszę skonkretyzować.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Aleksander »

Casimir van Oranje-Nassau pisze:Jak wiadomo, zanim został Wasza Królewska Mość królem Dreamlandu, był liderem tzw. partii republikańskiej, można by rzec, że ta partia jest dzieckiem Waszej Królewskiej Mości. Dosyć naturalnymi wydają się w takiej sytuacji podejrzenia o to, że mógłby WKM na różne sposoby chcieć sprzyjać tejże partii.
Z chęcią zatem dowiem się komu ja mógłbym sprzyjać skoro wyraziłem podobne zdanie co JKM.
Casimir van Oranje-Nassau pisze:
الوـس pisze:Wojownika? Ja tu widzę schowanie Kaczyńskiego i Macierewicza i pokazanie Dudy i Szydło.
Kto według Pana miałby być w Dreamlandzie owym Kaczyńskim, kto Macierewiczem, kto Dudą, a kto dreamlandzką Szydło? Proszę skonkretyzować.[/justify]
Widać, że nie zrozumiałeś.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

الوـس pisze:
Z chęcią zatem dowiem się komu ja mógłbym sprzyjać skoro wyraziłem podobne zdanie co JKM.
Zdanie? Ja jak na razie widziałem tu tylko jednozdaniowy (jak większość Pańskich wypowiedzi) post o znikomej wartości merytorycznej. Jeśli zaś chodzi o to, czy komuś Pan sprzyja, oczywiście, że tak, jak chyba każdy tutaj.
الوـس pisze:
Widać, że nie zrozumiałeś.
Proszę mnie zatem oświecić.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Aleksander »

Casimir van Oranje-Nassau pisze:
الوـس pisze:
Z chęcią zatem dowiem się komu ja mógłbym sprzyjać skoro wyraziłem podobne zdanie co JKM.
Zdanie? Ja jak na razie widziałem tu tylko jednozdaniowy (jak większość Pańskich wypowiedzi) post o znikomej wartości merytorycznej.

Widzę, że musisz zaliczyć tę samą lekcję co Daniel. Jeżeli czegoś nie rozumiesz nie oznacza to jeszcze, że ma to znikomą wartość. Oczywiście wygodnie jest trwać w etapie nieuświadomionej niewiedzy. Mam jednak wrażenie graniczące z pewnością, że tak inteligentny chłopak jak ty nie zadowoli się takim rozwiązaniem.
Casimir van Oranje-Nassau pisze:
الوـس pisze:
Widać, że nie zrozumiałeś.
Proszę mnie zatem oświecić.
Nie chcę pozbawiać cię możliwości delektowania się intelektualną zabawą.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Casimir van Oranje-Nassau pisze:
الوـس pisze:
Widać, że nie zrozumiałeś.
Proszę mnie zatem oświecić.
Żal, że to robię. Wszystkie 4 nazwiska w tym kontekście odnosiły się do Ciebie. Jeśli dla odmiany ja dobrze zrozumiałem to chodzi o to, że po realnych Kaczyńskim i Macierewiczu można tutaj dostrzec cechy wielkich ambicji i ewentualnie populizm(No umówmy się, zależy co kto o nich uważa. Ja w zasadzie PiSu ani nie szkaluję, ani nie szanuję), a Szydło i Duda to ładny wygląd z zewnątrz, który da się polubić i zrobić miejsce dla tych głębszych idei gwałtownych zmian. No ale istotnie zależy jakie cechy tym personom nadaje Aluś, żeby zrozumieć całość prawidłowo.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Aleksander »

Chyba pierwszy raz wpisałbym bardzo dobry do indeksu na tym forum.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Czy Towarzystwo ma kontynuować w założeniach działalność w przypadku przegranych wyborów? Proszę się odnieść do swojego programu i czy zakłada on jakąkolwiek działalność powyborczą, niezwiązaną z samodzielnym prowadzeniem polityki wewnętrznej i zagranicznej?

Towarzystwo póki co, wygląda jak nacjonalistyczny twór upleciony na kolanie aby wygrać jednorazowo wybory. Takie chochliki nie potrafią później jakkolwiek zabezpieczyć swojego poparcia. Czy warto, Panie Casimirze? Reszta Towarzystwa jak na to patrzy?
Ruprecht van den Spraak
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: ABW »

Osobiście zastanawiam się czy jest sens wyborów premiera, skoro parę ostatnich rządów (łącznie z tym, gdzie przewodniczyłem) są festiwalami żenady, gdzie każdy kto był w rządzie i gdzieś tam żyje trochę tą mierną polityką zna następujący schemat (mniej więcej idzie to tak):

1. Super-hiper "pompa wyborcza", zrobimy to o czym dyskusje trwają przez miesiące czy nawet lata.
2. Obiecujący ministrowie gdzieś się rozchodzą, nie mają chęci i zapału do dalszego działania. Początek stagnacji, ale w raportach napiszemy, że coś robimy, że prace idą do przodu.
3. Po początkowej prawdzie punktu drugiego prace ministrów, którzy są nieaktywni przechodzą na głowy dwóch osób, a nawet samego premiera, który tonąc, chwyta się brzytwy próbując ratować swój tyłek przed całkowitą porażką.
4. Na koniec podziękowania dla rządowych weteranów, którzy wytrwali u boku premiera, za to, że mimo wszystko zrobili co mogli itd.
5.Zbliżają się kolejne wybory, ekipa rządzącą ma awersję do sprawowania władzy i swoich obowiązków i w kuluarach rzyga już tym co robili i wciskaniem kitu, że w następnej kadencji będzie lepiej.
6. Wybrany rząd opozycyjny lub ten, który już był ponownie zawodzi, albo jest jeszcze gorszy. Koło rozpaczy się zamyka.

Nie jestem w stanie stwierdzić czy kandydat na premiera jest w stanie wywrócić wszystko do góry nogami i zrobić rewolucję. Jeszcze za czasów JKW Edwarda II myślano nad tym, czy nie wprowadzić elementów jakiej gry, może jakiegoś finansowania z zewnątrz, które zmieniłoby forumowe pogadanki i parę skromnych witryn na jakąś super zorganizowaną symulację, ale zrobienie czegoś takiego okazało się trudne i właściwie nie wiem, jaka mogłaby być recepta na wegetację państw wirtualnych jako takich. Niemniej jednak życzę przyszłemu premierowi znalezienia jakiegoś złotego środka, czegoś świeżego, innowacyjnego, co mogłoby zmienić wiele spraw na lepsze. Pytanie czy nie brzmi to jak utopia, jak marzenie ściętej głowy? Zależy to chyba od osobistych ambicji. Ja jako premier chciałem zmienić naprawdę wiele, ale rzeczywistość szybko przygniotła mnie do ziemi, możliwości nie okazały się na tyle duże jak się wydawało. Mimo wszystko jak już pisałem wszystkiego dobrego dla Pana Casimira. Make Dreamland Great Again, tak jak Pan Jezus powiedział.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Polyna »

ABW pisze:Make Dreamland Great Again, tak jak Pan Jezus powiedział.
TFW nie wiem czy mówicie o Jezusie Józefowiczu Dawidowie czy o Jezusie Ipanience.
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Thomas von Lisendorff »

Ruprecht van den Spraak pisze:
Czy Towarzystwo ma kontynuować w założeniach działalność w przypadku przegranych wyborów? Proszę się odnieść do swojego programu i czy zakłada on jakąkolwiek działalność powyborczą, niezwiązaną z samodzielnym prowadzeniem polityki wewnętrznej i zagranicznej?

Towarzystwo póki co, wygląda jak nacjonalistyczny twór upleciony na kolanie aby wygrać jednorazowo wybory. Takie chochliki nie potrafią później jakkolwiek zabezpieczyć swojego poparcia. Czy warto, Panie Casimirze? Reszta Towarzystwa jak na to patrzy?
Ja odpowiem tak.
Żadna partia nie trzyma się cały czas jednego programu.
Program każdej partii rozwija się z biegiem potrzeb i oczekiwań w kraju i po za nim. Także to czas i potrzeba piszą programy prawicowe jak i lewicowe.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:
Żal, że to robię. Wszystkie 4 nazwiska w tym kontekście odnosiły się do Ciebie. Jeśli dla odmiany ja dobrze zrozumiałem to chodzi o to, że po realnych Kaczyńskim i Macierewiczu można tutaj dostrzec cechy wielkich ambicji i ewentualnie populizm(No umówmy się, zależy co kto o nich uważa. Ja w zasadzie PiSu ani nie szkaluję, ani nie szanuję), a Szydło i Duda to ładny wygląd z zewnątrz, który da się polubić i zrobić miejsce dla tych głębszych idei gwałtownych zmian. No ale istotnie zależy jakie cechy tym personom nadaje Aluś, żeby zrozumieć całość prawidłowo.
Jeżeli zatem chodzi o zmianę przeze mnie nakładanej maski, nie wiem, gdzie JE Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta widzi taką zmianę. Przynajmniej od momentu publikacji Manifestu Wielkiego Odrodzenia Dreamlandu cały czas prezentuję tą samą retorykę, nie wydaje mi się również, abym wcześniej prezentował znacząco inną, choć tak, jak mówiłem we wstępie do wyżej wymienionego manifestu, moje poglądy na mikronacjonalizm cały czas ewoluują. W poście inaugurującym ten wątek również nie doszło do żadnych zmian w retoryce. Byłem "Kaczyńskim" i jestem "Kaczyńskim". Z tym, że w stronę zgoła inną niż realny Kaczyński.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Ruprecht van den Spraak pisze:
Czy Towarzystwo ma kontynuować w założeniach działalność w przypadku przegranych wyborów?
Oczywiście, jak praktycznie każda partia.
Ruprecht van den Spraak pisze:
Proszę się odnieść do swojego programu i czy zakłada on jakąkolwiek działalność powyborczą, niezwiązaną z samodzielnym prowadzeniem polityki wewnętrznej i zagranicznej?
Panie van der Spraak, program, jaki przedstawiłem w swojej kampanii jest programem moim jako kandydata Towarzystwa na premiera i tyczy się w swoich założeniach tej konkretnej kadencji i tego, czego zrobienie jest planowane przez nas w jej trakcie. Nie jest to stały, niezmienialny manifest ideowy Towarzystwa, lecz program na te wybory. W razie przegranej w tych wyborach nie zamierzamy zaprzestać działalności, lecz dalej ją aktywnie kontynuować.
Ruprecht van den Spraak pisze:
Towarzystwo póki co, wygląda jak nacjonalistyczny twór upleciony na kolanie aby wygrać jednorazowo wybory. Takie chochliki nie potrafią później jakkolwiek zabezpieczyć swojego poparcia. Czy warto, Panie Casimirze? Reszta Towarzystwa jak na to patrzy?
Cóż, to, że dla Pana Towarzystwo wygląda jak "twór upleciony na kolanie" nie znaczy, iż rzeczywiście nim jest. Patrzy Pan przez własny pryzmat postrzegania rzeczywistości. Proszę również uważać na nazywanie naszego ugrupowania nacjonalistycznym bez uprzedniego zapoznania się z definicją nacjonalizmu i porównania jej z tym, co prezentuje Towarzystwo Egenberg. Dla nacjonalistów najważniejszy jest naród, postrzegany jako najwyższe dobro, wokół którego należy się koncentrować. Dla nas najważniejsza jest jednostka. Nacjonaliści głoszą "solidarność" wszystkich grup społecznych i członków narodu, "solidarność" rozumianą zgodnie z definicją PWN jako poczucie wspólnoty i współodpowiedzialności wynikające ze zgodności poglądów oraz dążeń. My głosimy coś zupełnie przeciwnego — ideę ożywczej walki między jednostkami i grupami społecznymi, wynikającej ze słusznej różnicy poglądów, a nie sztucznej jednomyślności. Dlatego Towarzystwo Egenberg nie jest ugrupowaniem nacjonalistycznym. Rewizjonistycznym — tak. Ale nie nacjonalistycznym.
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: ___ »

Nazywanie Towarzystwa Egenberg nacjonalistycznym jest jak strzelanie ślepakami. Jest trochę huku ale w nic się nie trafia.
Awatar użytkownika
Ruprecht van den Spraak
Posty: 194
Rejestracja: 13 sty 2018, 00:45
Numer GG: 65292111
NIM:
Lokalizacja: Scholopolis, Scholandia
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Ruprecht van den Spraak »

Raimund Ruysch pisze:Nazywanie Towarzystwa Egenberg nacjonalistycznym jest jak strzelanie ślepakami. Jest trochę huku ale w nic się nie trafia.
Czyż nie taki sam przykład można odnieść do publikowania założeń i celów partii w postaci programu wyborczego? Dlaczego Towarzystwo nie posiada owych, a jedynie pomysł na sprawowanie rządów w Dreamlandzie? Z chęcią bym poznał całość idei, jaka stoi za fasadą programu (pisanego głównie w celu zyskania pogłosu), jednak JE Casimir jej nie przedstawia. Dlaczego? Nie jest do według Was rozpoczynanie od końca i zapominanie o podstawach?
Ruprecht van den Spraak
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: ___ »

Szanowny Panie, zapraszam do przeczytania manifestu sprzed miesiąca który jest syntezą ideologii Towarzystwa Egenberg: https://dreamland.net.pl/forum/viewtopi ... =24&t=9532
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Prośba o głosy w II turze

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Tak, jak już powiedział Sz. P. Ruysch, niezmiennie podstawą ideową Towarzystwa Egenberg pozostaje i będzie pozostawał Manifest Wielkiego Odrodzenia Dreamlandu. To tekst ponadczasowy i to na nim będą opierane wszystkie bardziej szczegółowe programy Towarzystwa na kolejne wybory.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość