Wybory premiera - czerwiec

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: matmax »

Jak się okazuje po dość zaskakującej interpretacji Króla, będzie druga tura wyborów między Casimirem van Oranje-Nassau a Głosem Pustym. Skrypty już są gotowe na drugą turę, a ja tylko zwrócę uwagę, że lista uprawnionych do głosowania zgodnie z dotychczasową praktyką i moją interpretacją nie będzie taka sama, jak w poprzedniej turze - będzie składać się z osób, które miały obywatelstwo w dniu ogłoszenia drugiej tury, z odjęciem osób, których obywatelstwo ustało lub ustanie.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Thomas von Lisendorff »

Jestem tu nowy, ale przecież to jest wręcz śmieszne.
Jak można organizować drugą turę wyborów przy zgłoszeniu się tylko jednego kandydata?
Jedna runda wyborów, oczywiście ale druga?
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Alfred »

Ze swojej strony chciałbym jeszcze raz podkreślić, że w kontekście jednoosobowej listy kandydatów taka interpretacja „zwykłej większości głosów” jest po prostu jedyną możliwą. Wynik wyborów będzie miał szansę ulec zmianie także ze względu na rozszerzenie grona wyborców o trzech nowych obywateli (w tym jednego nowego-starego), pp. de la Ciprofloksja, Kononowitza i Ortegę. Ich czynne prawo wyborcze w drugiej turze wynika akurat całkiem jasno z art. 10a ust. 2 Ordynacji wyborczej.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Alfred »

Juan Domingo Ortega pisze:
Jestem tu nowy, ale przecież to jest wręcz śmieszne.
Jak można organizować drugą turę wyborów przy zgłoszeniu się tylko jednego kandydata?
Jedna runda wyborów, oczywiście ale druga?
Drogi Panie, wychodzące na jaw przy okazji tej elekcji upośledzenia Ordynacji wyborczej nie są moją winą. Jako organ rządu federalnego stosuję prawo; jeśli ono stanowi, że należy zarządzić drugą turę, to nie tylko tak można, ale wręcz trzeba. Jeśli Pana śmieszy, niech się Pan śmieje. Tymczasem skontaktowałem się już z liderami wszystkich dreamlandzkich partii w sprawie koniecznej nowelizacji procedury wyborczej i uzyskałem zapewnienie od wicehrabiego Oxlade'a-Chamberlaina z Partii Republikańskiej, że taką nowelizację przygotuje.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Thomas von Lisendorff »

Ale frekwencja w I turze wyniosła ponad 50 %.
Przecież wiadome jest że i tak ów kandydat wygra z racji bycia jedynym kandydatem.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: ___ »

Trudno oprzeć się wrażeniu, że Jego Królewska Mość będący założycielem konkurencyjnego dla Egenbergu stronnictwa republikańskiego wykorzystał taką interpretację prawa by zarządzić ponowną turę. W II turze Casimir van Oranje-Nassau przegrałby z bezpartyjnym Głosem Pustym, przez co mielibyśmy nowe wybory na które owi republikanie mogliby wystawić nowego kandydata.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Alfred »

Juan Domingo Ortega pisze:
Przecież wiadome jest że i tak ów kandydat wygra z racji bycia jedynym kandydatem.
Całkiem rozsądne rozumowanie, o ile zamknie się oczy na przyczynę całego zamieszania: p. van Oranje-Nassau nie wygrał pierwszej tury mimo bycia jedynym kandydatem. Jeżeli ta sytuacja powtórzy się w drugiej turze, to konieczne będzie rozpisanie nowych wyborów. To, że zgłosiła się tylko jedna osoba, nie znaczy z automatu, że wolą wspólnoty musi być powierzenie jej urzędu premiera. Osobiście mam jednak nadzieję, że bez powtarzania całej procedury się obejdzie.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Thomas von Lisendorff »

W takim razie należy poprawić Ordynacje Wyborczą.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: matmax »

Juan Domingo Ortega pisze:W takim razie należy poprawić Ordynacje Wyborczą.
I jak najbardziej to jest w tym wątku i było już kilkukrotnie postulowane.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Thomas von Lisendorff »

Mam nadzieję że nowy premier zajmie się tą sprawą bezzwłocznie.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Alfred »

Raimund Ruysch pisze:
Trudno oprzeć się wrażeniu, że Jego Królewska Mość będący założycielem konkurencyjnego dla Egenbergu stronnictwa republikańskiego wykorzystał taką interpretację prawa by zarządzić ponowną turę. W II turze Casimir van Oranje-Nassau przegrałby z bezpartyjnym Głosem Pustym, przez co mielibyśmy nowe wybory na które owi republikanie mogliby wystawić nowego kandydata.
Szanowny Panie, po objęciu tronu niezwłocznie wystąpiłem z Partii Republikańskiej i jako król pozostaję poza polityką partyjną. Do tradycji dreamlandzkiej monarchii należy taka właśnie neutralność. Pańska wypowiedź stanowi poważne oskarżenie — właściwie o sprzeniewierzenie tronu, co odbieram ze zdecydowaną przykrością. Proponuję proste ćwiczenie z logiki wyborczej: niech Pan obliczy większość z 18 głosów i porówna z wynikiem kandydata Towarzystwa Egenberg. Następnie niech Pan spróbuje udowodnić skuteczny wybór premiera na gruncie art. 9 ust. 3 Ordynacji wyborczej. Jeżeli jest Pan przekonany o nieprawidłowości przyjętej interpretacji prawa, z pewnością będzie Pan w stanie przedstawić własną, poprawniejszą.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: ___ »

To przykre, że Wasza Królewska Mość traktuje moje "trudno oprzeć się wrażeniu" jako oskarżenie i sprzeniewierzenie się koronie. Czy tak powinien postąpić władca pozostający poza polityką partyjną? Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi ponieważ obawiam się jeszcze większej liczby oskarżeń ze strony głowy państwa.

Nie sugerowałem nieprawidłowego interpretowania prawa. Co najwyżej wybranie jednej z dwu opcji interpretacyjnych. Jeśli kłamię to proszę wskazać gdzie napisałem, że jest to niepoprawna interpretacja.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Alfred »

Raimund Ruysch pisze:
To przykre, że Wasza Królewska Mość traktuje moje "trudno oprzeć się wrażeniu" jako oskarżenie i sprzeniewierzenie się koronie. Czy tak powinien postąpić władca pozostający poza polityką partyjną? Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi ponieważ obawiam się jeszcze większej liczby oskarżeń ze strony głowy państwa.
Stwierdza Pan publicznie, iż możliwe jest, że moja decyzja była motywowana chęcią przysporzenia wyborczej korzyści Partii Republikańskiej, wskazując, że jest to bardzo prawdopodobne (trudno oprzeć się takiemu wrażeniu). Wydźwięk tej wypowiedzi jest zupełnie jednoznaczny; nie potrzeba tu czasownika „oskarżam” ani kategorycznego stwierdzenia.

Nie traktuję tej wypowiedzi jako „sprzeniewierzenia się koronie”; w żaden sposób nie wynika to z mojej odpowiedzi, w której podnoszę, iż to mnie zarzuca się sprzeniewierzenie tronu dla partyjnych celów. Traktuję ją jako próbę zdelegitymizowania mnie poprzez jednoznaczną sugestię, że treść mojej decyzji nie wynika ze związania prawem, ale z osobistych preferencji politycznych i uwikłania w politykę partyjną. Nie rozumiem Pańskiego zdziwienia moją reakcją ani tym bardziej próby przedstawienia jej jako nieuprawnionej. Moja zdolność do wypełniania ustrojowych zadań zależy w ogromnym stopniu od zaufania publicznego, które takie spekulacje — nieznajdujące pokrycia w rzeczywistości — mogą podrywać. Wyrażam więc wobec nich swój zdecydowany sprzeciw.
Raimund Ruysch pisze:
Nie sugerowałem nieprawidłowego interpretowania prawa. Co najwyżej wybranie jednej z dwu opcji interpretacyjnych. Jeśli kłamię to proszę wskazać gdzie napisałem, że jest to niepoprawna interpretacja.
Być może lepszym słowem niż „prawidłowe” byłoby tutaj „bezstronne” albo „uczciwe”, co też miałem na myśli. Zgadzam się, że pozostawała mi druga, w miarę uprawniona opcja interpretacji prawa: taka, że należy zarządzić nowe wybory. W takim wariancie mój rzekomy cel (kolejne wybory, w których wystartuje kandydat republikański) zostałby osiągnięty tym szybciej i pewniej, a więc jego urzeczywistnienie jest w istocie zupełnie niezależne od mojej woli. Jeżeli jednak nie zamierza Pan udowadniać, że połowa to większość, prosiłbym o przyznanie, że teza o wykorzystaniu przez mnie pewnej interpretacji na korzyść Partii Republikańskiej rozmija się z prawdą.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: ___ »

Wasza Wysokość, moje słowa są takimi jakie są. Napisałem "trudno oprzeć się wrażeniu" i właśnie to miałem na myśli. Że trudno się oprzeć wrażeniu. Nie wskazuję, że coś jest bardzo prawdopodobne. Nie stwierdzam faktu. Nie napisałem, że oskarżam. Proszę Waszą Wysokość aby nie nadinterpretował moich wypowiedzi.

Przed "sprzeniewierzeniu się koronie" powinno być "o" zamiast "i". Doszło do literówki za którą przepraszam. Oba klawisze są dość blisko siebie na klawiaturze.

Również nie twierdzę, że działanie Waszej Wysokości było stronnicze albo nieuczciwe. Ale traktowanie Głosu Pustego jako kandydata jest zadziwiającą interpretacją jak to określił Matmax.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5751
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Aleksander »

Również uważam, że "dogrywka" jest bzdurna. I uważam również, że w świetle obecnej ordynacji - konieczna.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: matmax »

Otwarto lokale w drugiej turze wyborów. Lokal wyborczy znajdziecie pod adresem https://dreamland.net.pl/wybory/ .
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Thomas von Lisendorff »

Głos oddany. Obowiązek spełniony.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: matmax »

Do 23:31 w drugiej turze oddano 13 głosów.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: matmax »

Do 00:12 dnia trzeciego w wyborach oddano 17 głosów.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Thomas von Lisendorff
dyplomata zagraniczny
Posty: 114
Rejestracja: 5 cze 2018, 18:46
NIM:
Lokalizacja: Lisendorff
Kontakt:

Re: Wybory premiera - czerwiec

Post autor: Thomas von Lisendorff »

Z niecierpliwością oczekuję wyniku wyborów.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
p. o. Prezydent Mikroswiatowej Unii Piłkarskiej
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości