Bialenia z nowym prezydentem

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Torkan Ingawaar »

Dziś w Republice Bialeńskiej zakończyły się wybory prezydenckie. Ponad dwukrotną przewagą głosów nad kontrkandydatem, Frederickiem Hufflepuffem, wygrał Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita. Co ciekawe, nowy prezydent jest obywatelem Republiki od zaledwie czterech miesięcy. Jeszcze ciekawszym wydaje się fbiogram zwycięzcy:
Urodził się w Pollinie 23 lutego 2008 w Askalonie na terytorium Udzielnego Księstwa Zakonu Templariuszy. Podróżnik, dziennikarz, dyplomata. V-syn Marcina Pośpiecha von Salvepol-Nova Vita, Księcia Faerie i zasłużonego Scholandczyka.

Wódz Okoczii od marca do września 2009. 24 września 2011 koronowany na Króla Ciprofloksjańskiego, zdetronizowany w czerwcu 2013. Doświadczony w budowaniu lokalnych organizacji międzynarodowych. Mgr net. Instytutu Zjawisk Paranormalnych Konserwatorium Muzycznego w Wałbrzychu w dziedzinie psychiatrii.

Wygląda więc na to, że prezydentem został stary Scholandczyk i - o ile się nie mylę - bratanek JKW Mata Maxa von Salvepola, wicekróla Scholandii. Gratulacje!
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: matmax »

Owszem, Mardred jest z rodziny. Tym samym ród już w trzech różnych krajach. Gratulacje również!
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Chamberlain »

To nie były długie rządy. Wczoraj wieczorem Prezydent Mardred von Salvepol-Nova Vita ustąpił z urzędu. "Nie podołałem i dzisiaj, za namową mojego Gabinetu reprezentującego bądź co bądź lwią część społeczeństwa - ustępuję. Zostawiam miejsce młodszym, prężniejszym, którzy potrafią sami dźwigać ciężar prezydentury i aktywności Republiki" - napisał w mowie pożegnalnej.

W Unii Trzech Narodów, pod wieloma względami będącej kopią Republiki, prezydent Kaspar Waksman spekuluje na temat "śmierci Bialenii", sięgając m.in. po argument bardzo niskiej aktywności na forum bialeńskim.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Kaspar Waksman
Posty: 35
Rejestracja: 26 lut 2018, 23:10
NIM:
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Kaspar Waksman »

Chamberlain pisze:
pod wieloma względami będącej kopią Republiki,.
Konkrety poproszę (oprócz stylu kartki w dokumentach - nie Bialenia wymyśliła kod HTML).
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Stanisław Dmowski »

Waksman, chamie... Nie zaprzeczaj, bo wszystko widać gołym okiem. Zerżnęliście od nich praktycznie wszystko, no może poza drygiem do sporządzania aktów prawnych i nawet nie potraficie tego napisać wprost, a wystarczyłoby "chcieliśmy dorównać Bialenii to zrobiliśmy co zrobiliśmy". Takie prostackie zachowanie a'la Wałęsa.

W utn to mówili, że Dreamland zdechnie, teraz że Bialenię capnie kostucha a ja się pytam, kiedy przyjdzie na nich kolej?
Awatar użytkownika
Kaspar Waksman
Posty: 35
Rejestracja: 26 lut 2018, 23:10
NIM:
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Kaspar Waksman »

Florian von Stettin pisze:Zerżnęliście od nich praktycznie wszystko
Czyli co? Jakiś konkret czy takie głupie przekomarzanie?
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Chamberlain »

Kaspar Waksman pisze:
Konkrety poproszę
Takie jest moje wrażenie po kilku tygodniach obserwowania forum Unii.

Na tym etapie niestety nie dostrzegam zbyt wielu śladów własnej inwencji. Sygnalizowano to Panu kilkakrotnie, robili to również sami obywatele Unii. UTN to jednak wciąż świeże przedsięwzięcie. Na zbudowanie własnej, wyrazistej tożsamości potrzeba miesięcy, jeśli nie całych lat. Także - cierpliwości, Panie Prezydencie.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Ferdynand Dugosz »

Twierdzicie, że zerżnęliśmy wszystko od Bialenii, a gdy prosi o konkrety, zaczynacie mówić o braku tożsamości.

Od kiedy jest monopol na ustrój i budowę państwa? A nawet jeżeli, to jakim cudem jesteśmy tacy sami, skoro uchodzimy za republikę federalną, w przeciwieństwie do Bialenii? Gdybyśmy utworzyli forum o wyglądzie dremlandziego, stwierdzilibyście, że jesteśmy waszą kopią. Nikt nie ma monopolu ani na republikę, ani na wygląd oraz silnik forum. Dlatego skończcie opowiadać farmazony, że ich kopiujemy.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Aleksander »

Obrazek
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Ferdynand Dugosz »

Mogę spytać, jaki to ma związek z tematem i moją wcześniejszą wypowiedzą?
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Aleksander »

Nie dość, że ciul to jeszcze tłumok.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Kaspar Waksman
Posty: 35
Rejestracja: 26 lut 2018, 23:10
NIM:
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Kaspar Waksman »

الوـس pisze:Nie dość, że ciul to jeszcze tłumok.
I mówi to ktoś, kto w innym wątku mówił:
„Jest też coś takiego jak takt, bon ton i grzeczność. Też są te pojęcia po to, aby ich używać.”
Śmiać się, czy płakać...
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Stanisław Dmowski »

Raczej płakać, nad tym, że to jest ta młodzież, która ma być przyszłością kraju. Debilstwo się szerzy...

Nikt tu Waksmana nie zapraszał, niech sobie on idzie i zakłada w swoim pseudopaństwie wątki jaki to Dreamland straszny. Jakie to żałosne.
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Ferdynand Dugosz »

A ja nadal czekam, aż odpowie mi się na moje pytanie czymś innym, niż bezsensownym obrazkiem.

Ja przyznam, że zżynamy od Bialenii, bo ukrywanie tego nie miałoby sensu. Natomiast najpierw muszę dostać dowody, że tak rzeczywiście jest.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Oprogramowanie i styl forum, papeterie do postów, wygląd obrazków pełnionych funkcji przy postach (choć gorszy, to jednak będący nieudolną próbą ich skopiowania), sam pomysł ich wprowadzenia, "widżety" po prawej stronie forum, akty prawne (również gorsze, acz będące nieudolną próbą skopiowania w ten sposób, żeby wydawało się, że własne). Mam wymieniać dalej?
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Ferdynand Dugosz »

No proszę dalej, bo już mówiłem, że wygląd forum o niczym nie świadczy. To, że forum wygląda podobnie, nic nie znaczy. Nie ma monopolu na jego silnik, także to nie jest żaden powód. Tak samo nie ma monopolu na akty prawne. To tylko w Bialenii można tworzyć prawo?

Podsumowując: Zarzucacie nam kopiowanie, przez to, że mamy takie same fora (co nie rozumiem, dlaczego jest problemem) oraz tworzeniem aktów prawnych, które ma każdy kraj demokratyczny.

Także proszę dalej wymieniać, dlaczego to kopiujemy Bialenie.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Widzę, że nawet umiejętność elementarnego czytania ze zrozumieniem, nie mówiąc już o myśleniu, kompletnie szwankuje, więc postawię tu kropkę.
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Ferdynand Dugosz »

Obrażać każdy może. Tak samo mówić, że kopiujemy Bialenie, podając przy tym jedynie wygląd forum.
Awatar użytkownika
Kamiljan Harlin Wespucci
Posty: 24
Rejestracja: 14 gru 2017, 22:13
NIM:
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Kamiljan Harlin Wespucci »

Nikt mnie jako Unijczyka nie pytał, czy chcę taki styl forum. Henryk Wespucci ma pełną i nieograniczoną władzę nad forum i pomaga mu Kaspar Waksam wraz z Michaelem Wolfreinem. Od początku byłem przeciwny inspirowaniem się stylem forum Bialenii, a jak zaczęto kopiować co popadnie z ich forum to po prostu ucichłem, bo jako jedna osoba nic z tym nie zrobię.
/-/ Kamiljan de Harlin von Wespucci
Awatar użytkownika
Ferdynand Dugosz
Posty: 39
Rejestracja: 15 wrz 2017, 22:39
NIM:
Kontakt:

Re: Bialenia z nowym prezydentem

Post autor: Ferdynand Dugosz »

Mówimy tutaj o kopiowaniu zawartości forum, a nie jego wyglądu. No chyba, że się mylę, bo jeśli tak, to ta wymiana zdań nie miała sensu.
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości