Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: ___ »

Moje uszanowanie, mieszkańcy Dreamlandu.

Nazywam się Raimund Ruysch i przybywam do Was od Wujaszka Google'a. Mikronacjami interesuję się od 2017 roku a konkretnie od reportażu VICE na temat amerykańskich Micronations. Zaraz po obejrzeniu tego materiału chciałem sprawdzić czy mamy coś takiego w Polsce. I tak trafiłem tutaj do Dreamlandu kilka miesięcy temu.

Przez jakiś czas obserwowałem ten kraj bez rejestracji i czekałem na dobry moment żeby tutaj "wejść", a tak się składa, że doszło do zmiany w Dreamlandzie na samym szczycie. Dobra okazja dla takiego młodego obywatela jak ja by zadziałać :)

Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: matmax »

Witam raz jeszcze (na IRC już się widzimy), życzę powodzenia w Dreamlandzie. W razie pytań śmiało proszę pytać, nie zjadamy ludzi od razu.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Witam.

Dobrze widzieć nowe twarze i mam nadzieję nową energię. Tradycyjnie, zapraszam do mojego lenna i miasta Segali, któremu brakuje mieszkańców, a na które mam kilka pomysłów. Jestem ciekaw również jakie ma pan obrane cele, bo zakładam, że wchodzi po tych kilku miesiącach z konkretnym pomysłem na siebie :)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: Daniel von Witt »

Dobry wieczór,

rzeczywiście, zmiana na tronie wiąże się z taką jakąś świeżością dla wszystkich. Dawniej to było mocniej widoczne, bo gdy na tronie pojawiał się nowy Król, to odnawiał umocowanie niemal wszystkich urzędników: Premiera, ministrów, namiestników koronnych, Marszałka Armii, Marszałka Dworu, moderatora forum itd. Dziś nie jest to już tak spektakularne dla wszystkich. Nie widać jak wiele od Króla zależy, bo wiele powiązań personalnych zostało zerwanych poprzez stopniowe reformy. Gdyby pojawił się Pan przed abdykacją i pokazał się nam nieco, to kto wie, może w targu nazwisk na następcę tronu byłby Pan wymieniany, a tak to trzeba poczekać na kolejną taką okazję, pewnie w 2019, a może i jeszcze następnym roku :)

Proszę śmiało pokazywać się na forum i walczyć swym słowem o należne Panu u nas miejsce :) Powodzenia.

(-) Daniel von Witt
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: ___ »

Pomysłu konkretnego nie mam. Zobaczymy co wyjdzie. Interesuje mnie filozofia oraz kulty religijne, a w mniejszym stopniu również polityka.

Może zamieszkam w Segali? Kto wie :) Co ma Pan do zaoferowania? Może priv?
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: Alfred »

Dobry wieczór Panu!

Świetnie, że zdecydował się Pan do nas dołączyć, choć wcale nie trzeba było czekać aż tak długo. Ta zabawa jest tym ciekawsza, im szersze grono w niej uczestniczy.

W mikroświecie funkcjonuje kilka organizacji religijnych. Na naszym terenie najaktywniejsi są chyba erbeiści, kierowani przez Casimira von Oranje-Nassau. Być może będzie to Pana interesować.

Z kolei droga do polityki tradycyjnie wiodła przez sprawowanie urzędów w prowincjach (dziś krajach), ale obecnie, po 14 dniach od uzyskania obywatelstwa, może Pan wejść w skład Parlamentu Królewskiego, swoistego zgromadzenia ludowego, i zaangażować się od razu na poziomie federalnym. W tym zgromadzeniu reprezentowane są trzy stronnictwa: republikanie, augustyniści i komuniści, przy czym reprezentacja tych ostatnich od jakiegoś czasu jest raczej szczątkowa.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: Polyna »

Raimund Ruysch pisze:Mikronacjami interesuję się od 2017 roku a konkretnie od reportażu VICE na temat amerykańskich Micronations. Zaraz po obejrzeniu tego materiału chciałem sprawdzić czy mamy coś takiego w Polsce.
Mamy.

Ale cieszę się że towarzysz trafił na coś fajniejszego niż one!
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Alfred pisze:
augustyniści
Myślę, że forma Augustyni albo Klub czy też Koło Augustyna to bardziej adekwatne nazwy. Augustyniści brzmią jednak nieco dziwnie.
Raimund Ruysch pisze:
Interesuje mnie filozofia oraz kulty religijne, a w mniejszym stopniu również polityka.
Myślę, że to nadaje się na wstęp do zajmowania się filozofią mikronacyjną. Filozofia jednak jest na tyle szeroka, że samemu trzeba zdecydować nad czym się zastanawiać. Jeśli o kulty religijne idzie to istotnie warto rozważyć erbeizm, który względnie jest w stanie kształcenia, wiec mógłby Ekscelencja wnieść w niego coś od siebie bądź kontakt z kapłanem rotriokatolickim, co może stworzyłoby jego struktury na naszym terenie; bądź w ogóle stworzenie nowej religii opartej o własne przekonania.
Może zamieszkam w Segali? Kto wie :) Co ma Pan do zaoferowania? Może priv?
Z chęcią podsumuję wszystko tutaj. Zawsze będę mógł tutaj odsyłać w przyszłości ;) Zacznijmy od tego, że miasto Segali wraz z przyległymi terenami tworzy obecnie Hrabstwo Flores, które zostało mi nadane przez JXW Daniela von Witta za wprowadzenie jakiejś aktywności do w zasadzie martwego miasta.Link.
Przez pewien okres czasu pracował ze mną JE Emil Potocki, przybyły z Sarmacji. Jakiś czas był, zniknął, wrócił i znó od kwietnia nie daje znaków życia. Generalnie proporcjonalnie do jego obecności mam motywację bądź nie ;) O inicjatywach na które wpadliśmy najlepiej poinformuje przeczytanie naszych wysiłków. Pokrótce jednak: mamy napisany hymn, ja powinienem nagrać to w końcu w wersji wokalnej, co z pewnością w końcu zrobię. Jest to unikalne w skali Dreamlandu, bo chyba żadna inna prowincja, miasto czy wreszcie KD samo w sobie takowego nie ma. (O wszystkim będę mówił w liczbie mnogiej, bo w zasadzie gdyby nie JE Potocki nie chciałoby mi się-dla samego siebie nie działam) Rozszerzyliśmy historiografie regionu; Mamy możliwość stworzenia mapy miasta od nowa, bo stara jest dosyć meh; Powstał koncept stworzenia Segalijskich Autonomicznych Sił Porządkowych(SASP) w ramach regionalnych oddziałów zbrojnych; Wspominałem o koncepcie jakiegoś święta, które trzeba również gdzieś umieścić w ciągu roku. Generalnie rzecz biorąc-jest co robić. Brak mi jedynie obywateli, którzy zmotywują mnie do działania na ich rzecz i dodadzą jakieś pomysły od siebie.
W związku z wszystkim powyższym, z chęcią przyjmę dodatkowe pytania na priv. Jak widać, jest nad czym pracować tylko motywacji brak. Jeśliby więc Ekscelencja zdecydował się przyjąć darmową nieruchomość w Unii akurat w moim mieście, to czułbym się zaszczycony :) Zapraszam.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: ___ »

Alfred pisze:
Dobry wieczór Panu!

Świetnie, że zdecydował się Pan do nas dołączyć, choć wcale nie trzeba było czekać aż tak długo. Ta zabawa jest tym ciekawsza, im szersze grono w niej uczestniczy.
To zaszczyt być powitany przez samego Króla Dreamlandu. Dzień dobry, WKM! Racja - mogłem dołączyć nieco wcześniej ale musiałem zastanowić się nad tym kim ja właściwie tutaj będę :)
Fryderyk Orański-Nassau pisze:W związku z wszystkim powyższym, z chęcią przyjmę dodatkowe pytania na priv. Jak widać, jest nad czym pracować tylko motywacji brak. Jeśliby więc Ekscelencja zdecydował się przyjąć darmową nieruchomość w Unii akurat w moim mieście, to czułbym się zaszczycony :) Zapraszam.
Skorzystam z zaproszenia. Myślę, że warto spróbować tak na dobry początek. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: Stanisław Dmowski »

Witam serdecznie w Dreamlandzie!

Mam nadzieję, że zostanie Pan tutaj na dłużej, ze swej strony mogę zaoferować swoje wsparcie, pomimo że też przybyłem tutaj niedawno. Jeśliby Pan chciał rozwinąć się w kierunku swych zainteresowań - filozofii i kultów, zapraszam na PW, mam kilka ciekawych pomysłów na coś takiego.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Witam w Królestwie, kraju, gdzie białe róże kwitną nawet na najwyższych szczytach Gór Ertybryjskich, a słońce nigdy nie zachodzi.
Raimund Ruysch pisze:
Interesuje mnie filozofia oraz kulty religijne, a w mniejszym stopniu również polityka.
Wspaniale! Widzę, że kolejna osoba, która podziela moje zainteresowania. Z różnym skutkiem zajmuję się filozofią mikronacyjną (hobbystycznie realną też, ale to inny temat), czego owocem jest chociażby podlinkowany wyżej przez mojego v-brata napisany przeze mnie manifest Wielkiego Odrodzenia Dreamlandu, do którego lektury oczywiście zachęcam. Jeśli chodzi o kulty religijne, jestem w Mikroświecie jedną z niewielu osób, które zajmują się v-religią, konkretnie stworzonym przeze mnie erbeizmem, z którego doktryną i działalnością można zapoznać się w tym miejscu. Jeśli zdecydowałby się Pan na dołączenie do erbeistów, byłbym oczywiście bardzo szczęśliwy i mógłby Pan współtworzyć tą wiarę, ale w równym stopniu zachęcam do tworzenia własnej religii, jeżeli ma Pan pomysły, a wierzę, iż Pańska głowa jest ich pełna. Zawsze bowiem różnorodność i wielość inicjatyw jest lepsza od sytuacji, kiedy dany podmiot ma monopol, czy to w v-religii, czy to w praktycznie każdym innym aspekcie życia mikronacyjnego.

Oprócz tego zachęcam do zamieszkania w Unii Saudadzkiej, która jest najbardziej rozwiniętą prowincją Dreamlandu, a zwłaszcza do odwiedzenia Geldbergu, miasta będącego pod moim zarządem. Widzę, że zdecydował się Pan już na zamieszkanie w Segali, ale jeżeli ma Pan swoje pomysły odnośnie prowadzenia miasta, zachęcam do wyjścia z inicjatywą i skontaktowania się z Jego Książęcą Mością Danielem von Wittem w sprawie objęcia zarządu nad własnym miastem. Miast bowiem nigdy za wiele, a lepsza jest sytuacja, kiedy istnieje dużo miast, nawet jeżeli każde zamieszkane jest przez jednego realnego mieszkańca, niż jedno miasto, zamieszkane przez wielu ludzi. Różnorodność sprzyja aktywności.

Jeżeli miałby Pan pytania, zachęcam do kontaktu, czy to tutaj, czy to drogą prywatną. Z chęcią odpowiem.
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: ___ »

Casimir van Oranje-Nassau pisze:Zawsze bowiem różnorodność i wielość inicjatyw jest lepsza od sytuacji, kiedy dany podmiot ma monopol, czy to w v-religii, czy to w praktycznie każdym innym aspekcie życia mikronacyjnego. (...) Miast bowiem nigdy za wiele, a lepsza jest sytuacja, kiedy istnieje dużo miast, nawet jeżeli każde zamieszkane jest przez jednego realnego mieszkańca, niż jedno miasto, zamieszkane przez wielu ludzi. Różnorodność sprzyja aktywności.
Bardzo przypadło mi do gustu to podejście. Na pewno w temacie filozofii i kultów chciałbym zaprezentować Dreamlandowi coś prosto od siebie. Co się zaś tyczy aktywności miejskiej, to na dobry początek zobaczę co mogę zrobić dla jednego z istniejących miast. Na pewno przez pierwszy okres mojego dreamlandzkiego życia zamieszkam w Segali jednak nie wykluczam zostania tam na stałe. Bardzo mi się podoba swoboda w tym zakresie :)
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Prywatnie wychodzę z założenia, że jednoosobowe miasta to najgorsze co może być. Zamiast posiadać swój własny folwark, dużo lepiej budować bardziej zaawansowane rzeczy wspólnie. Często brak nam pomysłu jak coś dokończyć, ale tu ktoś inny może wskazać nam drogę. Jest koncept na miasto, ale jesteśmy jedynym, komu się podoba. Nie uważam tego za pozytywną sytuację, ale no.. to jest powiązane z tym o czym pisałem w odniesieniu do siebie. Mi potrzebna jest motywacja. Skoro Ekscelencja czuję się dobrze pracując samemu to proszę bardzo.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Nie chcę zaśmiecać wątku powitalnego Sz. P. Raimunda, więc sugeruję przeniesienie się z dyskusją na temat liczebności i ilości miast tutaj, gdzie szerzej ustosunkowałem się do ich kwestii i mojej wizji na ten temat.
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: ___ »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:Prywatnie wychodzę z założenia, że jednoosobowe miasta to najgorsze co może być. Zamiast posiadać swój własny folwark, dużo lepiej budować bardziej zaawansowane rzeczy wspólnie. Często brak nam pomysłu jak coś dokończyć, ale tu ktoś inny może wskazać nam drogę. Jest koncept na miasto, ale jesteśmy jedynym, komu się podoba. Nie uważam tego za pozytywną sytuację, ale no.. to jest powiązane z tym o czym pisałem w odniesieniu do siebie. Mi potrzebna jest motywacja. Skoro Ekscelencja czuję się dobrze pracując samemu to proszę bardzo.
Proszę nie zrozumieć mnie źle. Nie miałem na myśli tego, że jak pomieszkam trochę w Segali to nagle z dnia na dzień rzucę to miasto i przestanę się w nim udzielać. Podjąłem decyzję, że zamieszkam w tym mieście i tego będę się trzymać. Po prostu nie chciałem wykluczać innych opcji w tym możliwości stworzenia czegoś całkowicie autorskiego :)
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Proszę się nie martwić. To była jedynie polemika z moim bratem. Nie nazwałbym tego zaśmiecaniem, bo nie są to myśli bezwartościowe, ale istotnie- nie tutaj.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: ___ »

Z przykrością informuję, że do niedzieli będę bardzo rzadko pojawiać się w Dreamlandzie. Obowiązki życia realnego i długi weekend wzywają. Dziękuję za zrozumienie i do zobaczenia!
___
Posty: 87
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:48
NIM:
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: ___ »

Pora zakończyć moją krótką przygodę w Dreamlandzie. Dobranoc!

Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: Daniel von Witt »

Spokojnie, po co dziurawić własną klatkę piersiową tylko dlatego, że w pierwszej turze nie wygrał popierany przez Pana kandydat na Premiera? :)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Dobry wieczór, Dreamlandzie!

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

To szok chyba dla wszystkich. Skąd taka decyzja i czy oby na pewno była to decyzja Pańska, czy może ktoś jeszcze maczał w tym palce?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość