[INTERPELACJA] Dyplomacja republikanów

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

[INTERPELACJA] Dyplomacja republikanów

Post autor: Daniel von Witt »

Korzystając z przysługującego mi prawa do wystosowania interpelacji, swoje słowa kieruję do Pana Ministra Spraw Zagranicznych Williama Oxlade Chamberlaina. JKW Premier w swoim wystąpieniu programowym nie powiedział absolutnie nic na temat planu działania w zakresie polityki zagranicznej Królestwa. Jedyne, co wiadomo, to obietnice wyborcze, opisane tutaj.

W związku z powyższym pozwolę sobie zadać następujące pytania:
  1. W programie wyborczym JKW Alfreda widoczny jest podział na trzy obszary działania na arenie międzynarodowej: (1) budowa dobrego wizerunku, szczególnie wśród 4 państw (Elderland, Wandystan, Rotria, RON); (2) "stanowcza" (werbalna) "niezgoda na sarmackie bezprawie"; (3) współpraca transgraniczna osób prywatnych. W związku z takim planem, pytam, czy istnieje podział obowiązków w realizacji tego planu pomiędzy Premiera, MSZ i Koronę, a jeśli tak, to jak on wygląda?
  2. Jakie priorytety wyznaczy Pan polityce zagranicznej Królestwa Dreamlandu?
  3. Czy planuje Pan odbyć jakieś wizyty zagraniczne lub zaprosić jakichś przedstawicieli z zewnątrz? Jeśli tak, jakie to będą wizyty, gdzie i po co?
  4. W jaki sposób ma być polepszany "przyjazny stosunek" 4 państw do Dreamlandu, o których napisał Premier?
  5. Czy Królestwo planuje realnie zacieśnić współpracę z jakimś krajem? Jeśli tak - z jakim i w jakim obszarze?
(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Dyplomacja republikanów

Post autor: Chamberlain »

Panie Marszałku,

do przedstawionej tu listy pytań odniosę się w najbliższy czwartek. Jednocześnie zachęcam innych parlamentarzystów do skorzystania z okazji i sformułowania dodatkowych pytań.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Dyplomacja republikanów

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Pozwolę sobie zatem skorzystać z okazji i zadać JE Ministrowi Spraw Zagranicznych pytanie.

Czy można poznać stosunek Waszej Ekscelencji do kwestii Awary Południowej? Oczywistym jest, że szczegółowe plany rządu nie mogą być ujawniane ze względu na wagę sprawy, jednak dobrze by było poznać, czy rząd planuje podjąć w tej kwestii jakieś bardziej konkretne działania, niźli rząd poprzedni.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Dyplomacja republikanów

Post autor: Chamberlain »

  • Panie Marszałku,
    Szanowni Parlamentarzyści,
priorytetowym zadaniem powierzonego mi resortu jest, w pierwszej kolejności, aktywizacja naszej polityki zagranicznej, w ciągu ostatniego roku mocno zaniedbanej lub zawłaszczonej przez szereg niefortunnych inicjatyw prywatnych, na czele z niechlubnym programem „najazdów łupieżczych”, "nalotów dywanowych" i „bicia młodych mikronacji pasem po głowie”. Koniec z epoką samozwańczych Wikingów. Celem drugoplanowym jest wzmocnienie oraz - tam, gdzie to konieczne – odbudowa wizerunku Królestwa Dreamlandu jako partnera otwartego i przyjaznego, zwłaszcza wobec najmłodszych mikronacji. Celem kolejnym, realizowanym równolegle do wyżej wymienionych, jest wsparcie pozostałych resortów i Dworu Królewskiego przy organizacji obchodów XX-lecia Królestwa Dreamlandu.

Koniec z urzędową biernością wobec cyklicznych praktyk publicznego napiętnowania polityki krajowej i klimatu wewnętrznego naszych partnerów, a tak można podsumować ubiegłoroczną serię forumowych kampanii publicystycznych wymierzonych w Suderland, Ardemię czy Sarmację. Nawet jeśli były to niemal bez wyjątku inicjatywy oddolne,
wydaje się oczywistością, że zabrakło tu wyważonego komentarza ze strony władz Królestwa. W wielu przypadkach rodziło to podejrzenie, że kierowana na zewnątrz uwaga obywateli służy odwróceniu uwagi od niedostatków polityki krajowej lub wręcz wykrzesaniu z dreamlandzkiej społeczności najgorszych instynktów.

Listę bliskich nam państw, obecną w programie wyborczym Premiera Asketila (Elderland, Rotria, Wandystan, RON), można i należy rozszerzyć przynajmniej o Kugarię i Suderland. Przyglądam się również mniejszym mikronacjom, ale na tym etapie jest wciąż za wcześnie na wiążące deklaracje.

Planuję odbyć kilka wizyt zagranicznych. W jedną z pierwszych chciałbym się udać właśnie Suderlandu z propozycją zażegnania niedawnych nieporozumień i zakończenia kampanii wzajemnego ośmieszania. Pomyślnych efektów zagwarantować nie jestem w stanie, ale najwyższy już czas przynajmniej spróbować zamknąć ten niechlubny rozdział. Z osobnymi wizytami wyruszą w świat JKM Karolina Aleksandra i Premier Rządu Królewskiego. Wiele wskazuje na to, że dojdzie do szczególnego zacieśnienia naszych relacji z Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Dodatkowe informacje w tej sprawie przedłoży przedstawiciel Dworu Królewskiego.

Nasze relacje z Mandragoratem Wandystanu, formalnie najbliższym nam partnerem, wymagają poważnej i uczciwej debaty przy udziale możliwie szerokich delegacji. Polityka zbliżenia, promowana przez rząd Premiera P. Radzieckiego, przyniosła owoce raczej skromne i rozczarowujące. Celem spotkania z przedstawicielami Mandragoratu będzie ustalenie realnych możliwości i perspektyw dalszej współpracy, na której stronie dreamlandzkiej niezmiennie zależy.

Najwięcej emocji wzbudzają nasze relacje z Księstwem Sarmacji i problem Awary. Swoje prywatne stanowisko w tej drugiej sprawie wyraziłem publicznie jesienią ubiegłego roku. W skrócie: wybaczyć, zapomnieć i skoncentrować się na innych obszarach, nawet jeśli serce podpowiada coś innego. Sformułowałem tę opinię w określonym kontekście, próbując, bezskutecznie, wywrzeć presję na Jej Królewskiej Mości, która przez długie tygodnie próbowała usatysfakcjonować wszystkie strony sporu, sama nie prezentując w tej sprawie jednoznacznego stanowiska. Premier Asketil jest bliski przekonania mnie, że możliwe jest skuteczne zakończenie sporu w sposób pozostając w zgodzie ze standardami prawa międzynarodowego. Celem niezmiennym pozostaje rewindykacja południowej części Awary.

O instrumentach realizacji naszej polityki zagranicznej częściowo już wspominałem: to (1) wizyty bezpośrednie, (2) wspólne projekty kulturalne i medialne, (3) skoordynowana z Ministerstwem Propagandy polityka informacyjna oraz (4) wznowienie pracy dwóch lub trzech ambasad Królestwa, które będą operowały według klucza regionalnego.

Podsumowując – chodzi mi po politykę otwartą, wierną deklarowanym wartościom i tradycyjnym deklaracjom o „wysokich standardach”, godną państwa o dwudziestoletniej tradycji i uczciwą wobec własnych obywateli. Istotne jest nie tylko to, z „kim”, ale również, a może przede wszystkim, „jak”.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

[WYDZIELONY] Chacha o odpowiedzi na interpelację

Post autor: Marcel von Chacha »

Jako deputowany, bo jak mu nie depniesz, to nie pojedzie. Ogólnie pozdrawiam wszystkich uciskanych pedałów i inne końcówki serii, bom nie staję na zawołanie. Także przechodząc już do mer...i....tum....tum....tum... Chciałem przede albo przodem wszystkim powiedzieć, że Merri czuje się dobrze i jeszcze w grudniu na śniadanie przyjedzie, bo na kolację nie zdąży.

Także ten...ten wyżej czy ten przede mną jadący bęcwał, konował pierdolony, wcisnął klakson, że on jedzie. Chu...wi gdzie jedzie, ale jedzie. Na paliwo Alfredź mu dał, to se jeździ po tych polach, łonkach, w których łydka brodzi, oceny, co fal nie dają, a dzięcielina pała. Po co zamawia tych Wikingów? Mało mu rogów? Mało brzytw nienaostrzonych?

Zadumał Marcel licząc swe zęby zanurzone w schabowszczaku.

Nagle chwycił ten przed nim jadący, jadący tak jadem, że aż z wężem go pomylił cisnąc w niego: Ty chuju niemyty! Ten, a jakże, wyjął z futerału instrumenty i zaczął wymieniać ile na nie wydał oraz co i gdzie będzie zaraz wkładał.

I w tym momencie zaczął się akt obnażania. Pierwsze, co się dokona, to odwiedzi Cię bezpośrednio. Następnie zajrzy do Ciebie kulturalnie i zapyta jak się ogląda kusząc Ciebie poprzez naciskanie. Potem wejdzie ON, dodatkowy przycisk na pilocie i powie - włączam się!

Po tym jak się włączy, samoistnie, bez pukania, wyłonią się dwaj albo trzej, takich, których jeszcze nie ma, ale będą i będzie Pan/Pani zadowolon, bo na yyyyy i aaaaa nie starczy czasu antenowego, bo te dwa czy trzy będą operowały zgodnie z kluczem znalezionym przez niziołka. Kluczem wiolinowym o wydźwięku niejasnym, pogardliwie omijanym, często spotykanym na cmentarzach psów jeszcze dychających.
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Dyplomacja republikanów

Post autor: Otton van der Berg »

No i to jest krok we właściwą stronę, zbliża się 20lecie KD i Królestwo powinno być żandarmem v-świata.
Popieram
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Dyplomacja republikanów

Post autor: Chamberlain »

Proszę Marszałka o przeniesienie wypowiedzi trolla do osobnego działu.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: [INTERPELACJA] Dyplomacja republikanów

Post autor: Marcel von Chacha »

Panie Marszałku,

Niejaki Pan Chamberlain uwłacza mojej godności deputowanego i nie życzę sobie, aby osobnik pokroju Chamberlaina decydował o tym, gdzie moje wypowiedzi mają się znajdować. Jak w ogóle on śmie decydować, gdzie czyjeś słowa mają się znajdować??

Przypominam, że posiadam taki sam tytuł deputowanego jak ten Pan i z jakiej racji ta memeja od spraw zagranicznych będzie się wywyższać i unosić honorem?? Jego słowa trzeba komentować tylko w sposób jaki on sobie życzy??

Nie pozostaje mi powiedzieć tylko jedno: ssij gałę, czerwony wycieruchu!
Awatar użytkownika
Erwin von Beckendorff
Posty: 205
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:10
NIM:
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Dyplomacja republikanów

Post autor: Erwin von Beckendorff »

Marcel von Chacha pisze: Przypominam, że posiadam taki sam tytuł deputowanego jak ten Pan i z jakiej racji ta memeja od spraw zagranicznych będzie się wywyższać i unosić honorem?? Jego słowa trzeba komentować tylko w sposób jaki on sobie życzy??
Może z takiej, że używa Pan języka, który nie przystoi deputowanemu?
Marcel von Chacha pisze: ssij gałę, czerwony wycieruchu!
Oto przykład. Swoją drogą, czerwony? Bez przesady :D
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: [INTERPELACJA] Dyplomacja republikanów

Post autor: Marcel von Chacha »

Może z takiej, że używa Pan języka, który nie przystoi deputowanemu?
Mi stoi, a że jemu nie stoi, to niech idzie się leczyć!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Dyplomacja republikanów

Post autor: Daniel von Witt »

Posty o numerach: 65555, 65578, 65583, 65584 i ten zostają wydzielone do osobnego wątku. Proszę Pana Marcela, aby zachowywał się stosownie. W przeciwnym wypadku będę kroił wątki.

(-) Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: [WYDZIELONY] Chacha o odpowiedzi na interpelację

Post autor: Marcel von Chacha »

Kroić, to Ty sobie możesz marchewkę, von Witt. Ta Wasza sztywność i zacietrzewienie razi i przeraża. Po prostu negujecie fakt, iż ktoś może wyrazić opinię w inny sposób. Nie dopuszczacie faktu, że ktoś może powiedzieć coś w sposób inny niż wszyscy. Wasza dbałość o tak zwany PUBLIC RELATION Dreamlandu jest chorobą wręcz nie do wyleczenia. Dla mnie jesteście cisi, mali i nic nieznaczący pomimo, że sobie nadacie tytuły marszałków, królowych czy ministrów. Zamiast służyć społeczeństwu, to występujecie przeciwko niemu tak jak Wasi ulubieńcy w świecie realnym. Gardzę Wami i szczam na Was. :)


Po za tym? Wytłumacz mi jedno, jebany moderatorze - przeniesiesz moje słowa do innego działu i co? Nie ingerujesz w dyskurs? Nie zmieniasz toku dyskusji? Nie zmieniasz sensu wypowiedzi? Moje słowa bezpośrednio odnosiły się do słów Chamberlaina i co? On powiedział, że nie chce ich widzieć i już BOSKA RĘKA moderatora zadziałała, bo temu frajerowi coś nie pasuje?? Nie umie przyjąć ich na klatę albo po prostu zignorować?? Przecież noszę miano deputowanego i odbiera mi się prawo głosu w miejscu, gdzie mi te prawo przysługuje? Nie widzicie sprzeczności swoich działań? Albo jesteście rozjebani albo nie dorośliście do życia, gdzie jednostki posiadają różne opinie i wyrażają je w różny sposób.

Właśnie pokazaliście, że chcecie mieć społeczeństwo jednorodne z bardzo zachowawczymi wystąpieniami... Ze swojej strony biję Wam brawo, bo uwielbiam Waszą głupotę. :)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [INTERPELACJA] Dyplomacja republikanów

Post autor: Daniel von Witt »

Szanowny deputowany,

wątki zostały ponownie sklejone.

(-) Daniel von Witt
Marszałek Parlamentu Królewskiego
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: [INTERPELACJA] Dyplomacja republikanów

Post autor: Marcel von Chacha »

Znowu kocia wiara nie panuje nad swymi łapskami? :D :D

W rogu stoi miseczka z mlekiem. Idźcie siorbać. :D
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości