[TRUD] Trzymany w ryzach

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

[TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: RomanoPorfavor »

Redakcja Trudu nie mogła zignorować bolesnego (zarówno w treści, jak i ewidentnie w procesie twórczym) tekstu, który został nam dostarczony. Zachęcam do lektury, jest bardzo pouczająca.

http://trud.mikronacje.info/2018/01/24/ ... -w-ryzach/
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Aleksander »

GULEGULEGULEGULEGULEGULEGULEGULEGULEGUL!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Meh. Nie spodziewałem się niczego więcej po Karbiaku.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Andrzej »

W sumie to najdelikatniejszy Karbiak od naprawdę dłuższego czasu. Ja tam szanuję.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Daniel von Witt »

Geneza tego wierszyka jest taka, że Pan Arkadiusz odpowiedział na moje ogłoszenie o pracę dla dziennikarzy w Mercurius Furlandiae i Tygodniku Luindorskim, i uwierzył, że ja mu tę pracę dam. Zaczął pisać i wysyłać naprawdę miłe teksty. Dopiero później się połapał, że jednak ich nie będzie opublikowanych. Smuteczek.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:
Geneza tego wierszyka jest taka, że Pan Arkadiusz odpowiedział na moje ogłoszenie o pracę dla dziennikarzy w Mercurius Furlandiae i Tygodniku Luindorskim, i uwierzył, że ja mu tę pracę dam. Zaczął pisać i wysyłać naprawdę miłe teksty. Dopiero później się połapał, że jednak ich nie będzie opublikowanych. Smuteczek.
Jak miłe teksty, to czemu nie? Jak widać można - i są one naprawdę zjadliwe.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Daniel von Witt »

Pan Arkadiusz miał mnóstwo szans na naukę używania forum i szanowania swoich rozmówców. Od tego mógł zacząć, by zaskarbić sobie zaufanie, by jego teksty publikowano w prasie, którą chce zwyczajnie wykorzystać. Niemy Karbiak to słaby Karbiak.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Widzę, że jednak dla niektórych sama treść tekstu jest mniej ważna od osoby, która go pisze. Czy to dlatego, że Szanowny Nadredaktor wyżej niż siłę czystego, niezmąconego rozumu postawił obawę przed ostracyzmem i możliwością zszargania publicznej opinii o sobie?

Powołując się na to, co jest napisane w przedmowie do artykułu, chciałbym uzyskać pełną, oryginalną treść tekstu do wglądu.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Alfred »

Casimir de Viries pisze:
czystego, niezmąconego rozumu
No nie wiem.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Daniel von Witt »

Casimir de Viries pisze:
Widzę, że jednak dla niektórych sama treść tekstu jest mniej ważna od osoby, która go pisze. Czy to dlatego, że Szanowny Nadredaktor wyżej niż siłę czystego, niezmąconego rozumu postawił obawę przed ostracyzmem i możliwością zszargania publicznej opinii o sobie?
Szanowny Nadredaktorze (nie wiem skąd się wziął "nadredaktor", pewnie prosty redaktor nie brzmi dla Pana Kazimierza dumnie), świętym prawem przedsiębiorcy i osoby wolnej jest wchodzić w interesy z tymi, z którymi się chce, a nie musi. Ani ja, ani wydawcy Trudu, nie jesteśmy urzędami ds. prasy, a żadne prawo nie obliguje nas do publikowania wszystkiego, co Karbiak wypoci. Jeśli Pan chce z nim wchodzić w komitywę - droga wolna. Postscriptum szybko się zapełni artykułami.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Aleksander »

Daniel von Witt pisze:świętym prawem przedsiębiorcy i osoby wolnej jest wchodzić w interesy z tymi, z którymi się chce, a nie musi.
No nie powiedziałbym.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Daniel von Witt »

Rozwiń swoją myśl.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Aleksander »

W świecie realnym świadcząc usługi powszechne nie możesz bez ważnego powodu odmówić świadczenia tejże usługi. To samo odnosi się np. do sprzedaży towaru. Oczywiście możesz komuś odmówić sprzedaży alkoholu, bo się zatacza, sprzedaży jajek, bo za chwilę zamykasz, albo skserowania notatek, bo toner się już skończył. Ale nie możesz powiedzieć, że kogoś nie lubisz, przeszkadzają ci jego wartości czy styl życia.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Daniel von Witt »

To jasne. W świecie realnym również, jeśli chce się kogoś zatrudnić, a dana osoba nie spełnia wymagań, które się jej stawia, to choć chce pracować, wcale nie musi być zatrudniona u kogoś, u kogo wymogów nie spełnia.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Daniel von Witt pisze:
Casimir de Viries pisze:
Widzę, że jednak dla niektórych sama treść tekstu jest mniej ważna od osoby, która go pisze. Czy to dlatego, że Szanowny Nadredaktor wyżej niż siłę czystego, niezmąconego rozumu postawił obawę przed ostracyzmem i możliwością zszargania publicznej opinii o sobie?
Szanowny Nadredaktorze (nie wiem skąd się wziął "nadredaktor", pewnie prosty redaktor nie brzmi dla Pana Kazimierza dumnie), świętym prawem przedsiębiorcy i osoby wolnej jest wchodzić w interesy z tymi, z którymi się chce, a nie musi. Ani ja, ani wydawcy Trudu, nie jesteśmy urzędami ds. prasy, a żadne prawo nie obliguje nas do publikowania wszystkiego, co Karbiak wypoci. Jeśli Pan chce z nim wchodzić w komitywę - droga wolna. Postscriptum szybko się zapełni artykułami.
Oczywiście, ma Pan święte prawo współpracować w ramach swoich aperiodyków z kim Panu się żywnie podoba, jak i odmówić współpracy komu się Panu podoba. Nie znaczy to jednak, iż ja jako konsument nie mam prawa wyrazić swojego poglądu nt. Pańskich poczynań jako właściciela Merkuriusza Furlandzkiego i Tygodnika Luindorskiego. Tak działa wolny rynek.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Chamberlain »

Przeczytałem i wątpię, by wyszło to spod klawiatury Karbiaka. "Homines novi", "bracia Grakchowie", 'Doktor Daniel"? Do tego sama struktura trójwersowa, nie mówiąc już w ogóle o formie poetyckiej? Już prędzej uwierzę, że zlew kuchenny napisze symfonię, jeśli tylko go o to ładnie poprosić.

Czemu to ma służyć? To jakaś forma ocieplenia wizerunku Karbiaka przed planowanym wprowadzeniem go do oficjalnego obiegu?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Karolina Aleksandra »

Przyznam, że też nie wiem, co o tym myśleć. Autor tego wiersza miał już milion okazji, aby w Dreamlandzie się pokazać z nieco lepszej strony niż zwykle. Sam JKW Edward II pisał, że dał mu szansę, aby pokazał, że „jest fajnym chłopakiem”. Paweł Zanik (nie będę jednak używać realnych personaliów…) wielokrotnie odrzucał tę szansę.

Zresztą, ciężko akurat oskarżać redaktora von Witta o brak otwartości, jeśli się wspomni karczemną awanturę sprzed laty, gdy Zanik grasował po Dreamlandzie, a jednym z niewielu przyczółków i ostoi wolności jego wypowiedzi były gazety redaktora von Witta, mimo protestów wielu osób.

Niemniej, „Trud” chce publikować Zanika (lub kogoś podpisującego się jako on) — OK. Może w ten sposób nowoodkryty talent poetycki się zrehabilituje, któż to wie? Chociaż ciekawie dowiedzieć się, że jestem członkinią Towarzystwa Optymatów. Mam nadzieję, że sami wspomniani nie zaczną mnie ścigać za nieświadome podpinanie się pod ich twórczość.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Ja tam bym się kłócił. W realu nie możemy nie sprzedać homoseksualistom tortu, bo niby ich dyskryminujemy. To chyba ze "szkodą" dla przedsiębiorcy, że pozbawia się możliwości zarobku, nie? Jak dla mnie powód odmowy nie powinien mieć znaczenia. Najwyżej "tolerancyjni" przedsiębiorcy będą mieć więcej klientów.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Aleksander »

Do czasu, aż ktoś tobie odmówi sprzedania tortu, bo jesteś prawicowym oszołomem ;-) Poza tym trzeba być strasznie zacietrzewionym człowiekiem, żeby odrzucać ludzi z powodu ich preferencji czy to politycznych czy seksualnych. Ja znajomych mam nawet w sracovii :D
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [TRUD] Trzymany w ryzach

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

To pójdę sobie do innego sklepu? Naprawdę trzeba "mieć ból dupy" bo ta jedna, konkretna cukiernia nie sprzeda mi tortu? Trzeba mieć strasznie nudne życie, żeby ciągać ludzi po sądach za taką głupotę.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości