Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Zespół Pałacowy Atving w Buuren - siedziba księcia Christiena van der Pohla.
Odwiedź serwis internetowy Dworu Książęcego w Buuren.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Daniel von Witt »

Obrazek
KANCELARIA DWORU KSIĄŻĘCEGO
Pałac Atving, Książęce Miasto Buuren
Drodzy Mieszkańcy Księstwa,

przed nami sylwestrowa noc, w trakcie której wielu z nas będzie się zapewne na przeróżne sposoby bawić, świętując nadejście Nowego Roku 2018. Będzie to rok wyjątkowy zarówno dla Królestwa Dreamlandu jak i Księstwa Furlandii i Luindoru. Czeka nas bowiem jubileusz całego Królestwa, ale także jubileusz powstania Furlandii - jednej z najstarszych części naszego wyjątkowego kraju.

20 lat to szmat czasu. Przez ten okres nasze Królestwo i nasze księstwa, zanim połączyły się w jeden żywy i prężny organizm polityczny, przeżywały wzloty i upadki. Wierzę, że Unia Saudadzka wciąż znajduje się i będzie znajdować na fali wznoszącej. Za jej rozwój i dobrobyt wszyscy jesteśmy odpowiedzialni, dlatego za to, co dotychczas udało nam się osiągnąć pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom Księstwa i innych regionów Królestwa zaangażowanych w nasze życie. Bez Was nie byłoby Księstwa. Bez Was nie znajdowałoby się ono na obecnym poziomie. Ciesząc się z stanu Księstwa, który tworzycie, będę chciał do podziękowań wrócić jutro, kończąc obchody świąt grudniowych, i każdemu obywatelowi Księstwa wręczyć prezenty noworoczne.

Nowy Rok ściąga na nas jednak nie tylko odpowiedzialność za należyte upamiętnienie zbliżającego się jubileuszu, ale również wyzwania, którymi musimy stawić czoła, aby świętowanie kolejnych jubileuszy było możliwe i jeszcze bardziej radosne. O tych wyzwaniach i zagrożeniach dla spokojnego rozwoju Księstwa pisałem w ostatnich dniach na łamach lokalnej prasy. Jestem przekonany, że wielu obywateli Księstwa jest w stanie podzielić moje obawy związane z brutalną agresją niektórych osób dysponujących paszportami dreamlandzkimi, które poprzez prymitywny sposób bycia oraz, delikatnie mówiąc, brak jakiejkolwiek ogłady, niszczą atmosferę i odstraszają z Królestwa i z naszej małej ojczyzny kolejnych mieszkańców, a nowym nie pozwalają na długo pozostać. Nie wyobrażam sobie, abyśmy mogli to tolerować i akceptować naruszanie naszych wolności, prywatności i nietykalności osobistej, kiedy praktycznie nie ma dnia, abyśmy nie byli obłapiani wulgarnymi odzywkami przez te osoby. Jak pokazuje praktyka dreamlandzkiego wymiaru sprawiedliwości oraz obserwacja ulicy, to wulgarne słowne ataki na inne osoby stanowią główne zagrożenie dla bytu Królestwa. By przeciwdziałać tym zjawiskom i zapewnić mieszkańcom Księstwa Furlandii i Luindoru większe bezpieczeństwo, wyjdę z inicjatywą ustawodawczą w Radzie Księstwa, której celem będzie wprowadzenie krajowego kodeksu karnego, koncentrującego się na zwalczaniu przestępczości tego rodzaju. Jednocześnie wychodzić będziemy poza granice Unii Saudadzkiej z językiem wolnym od brutalności i wulgarności, jaki znali nasi przodkowie przez bez mała 20 lat. Ufam, że dzięki temu Unia Saudadzka będzie mienić się w Królestwie jako bezpieczny azyl, który przyciągnie osoby oczekujące fajnej i swobodnej zabawy, wolnej od bluzgów, w dobrej atmosferze.

Do rozwoju Księstwa Furlandii i Luindoru potrzeba jednak czegoś więcej niż bezpieczeństwa, dlatego ważnym polem naszej aktywności powinna być regionalna polityka, gospodarka oraz kultura. Jak już wspomniałem w innym miejscu będę chciał w roku 2018 przekazać mitrę książęcą mojemu następcy, którym aktualnie jest Auksencjusz. Postaram się o to, aby powrócił do aktywności i przygotował się do objęcia Księstwa we władanie. Jeżeli to się nie uda - poszukam innego następcy, gdyż zamierzam równocześnie powiększyć swoją rodzinę o kolejne osoby. Byłoby także czymś wielce pożądanym, aby na naszym gruncie rozwijały się inne rody, do tworzenia których zachęcam Ich Ekscelencje Tomasza von Habsburga, Fryderyka Orańskiego-Nassau oraz Casimira de Viriesa. Zamierzam również poświęcić się rozwojowi stosunków lennych poprzez utworzenie kolejnych lenn. Podczas mającego nastąpić już jutro rozdawania prezentów w Pałacu Atving, na niektóre osoby najmocniej zaangażowane w mijającym roku na rzecz naszej prowincji, będą w tej materii czekać niespodzianki.

Aktywność w przestrzeni politycznej będzie przekładać się także na aktywność w przestrzeni gospodarczej, a jak powszechnie wiadomo - Unia Saudadzka jest najlepiej rozwiniętym regionem Królestwa także pod tym względem. W mojej gestii będą tu leżeć dwa główne projekty: organizacja rynku finansowego, o którym pisałem swego czasu podczas tworzenia hanz, oraz stworzenie interaktywnej mapy gospodarczej Księstwa, pozwalającej zarządzać w szczególności przemysłem przetwórczym, komunikacją, rolnictwem, transportem, wydobyciem surowców naturalnych i turystyką. Do osiągnięcia tego celu posłuży specjalnie stworzona strona internetowa, za pośrednictwem której mieszkańcy będą organizować swoje życie gospodarcze zapewniające im dodatkowe dochody. Przy jej tworzeniu zamierzam konsultować się oraz korzystać z pracy dostępnych kadr z branży IT, aby ten projekt w jak największym stopniu mógł funkcjonować w sposób zautomatyzowany.

Niezwykle istotną kwestią w Nowym Roku będzie dalszy rozwój kultury, która stoi u nas i tak na wysokim poziomie, choć wiele jeszcze należy zrobić, by w sposób o wiele bardziej wyrazisty dało się postrzegać przez jej pryzmat Furlandię i Luindor. Widać tego pierwsze zalążki w przestrzeni języka (projekt Pana Habsburga w Furlandii) i religii (Kościół Rotriokatolicki w Furlandii, Kościół Odrodzenia w Luindorze). Są to punkty zaczepienia, na bazie których można wiele zbudować. Chciałbym, aby Księstwo Furlandii i Luindoru jawiło się wszystkim jako barwna mozaika kulturowa, której poznawanie odbywać się będzie także za pośrednictwem Książęcej Szkoły Rycerskiej, do uczęszczania w której zachęcani byliby w szczególności nowi osadnicy. Odnowa szkoły oraz rozwijanie jej działalności będzie priorytetem Dworu Książęcego na niwie kultury w nadchodzącym roku.

Chcę, by dla nas wszystkich i dla przyszłych pokoleń Furlandczyków i Luindorczyków był to dobry rok, czego z całego serca Wam życzę. Odbierzcie ode mnie życzenia szczęścia, powodzenia w realizacji Waszych marzeń oraz satysfakcji z aktywności i dumy z bycia Furlandczykami i Luindorczykami. Wszystkiego najlepszego w 2018 roku!
Dano dnia 31 grudnia 2017 roku w Książęcym Pałacu Atving,
Obrazek

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Vivat Unia!
Vivat Książę i Jego Familia!
Vivat ustępujący Rok Pański 2017!
Vivat nadchodzący Rok Pański 2018!

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Daniel von Witt pisze:
Przy jej tworzeniu zamierzam konsultować się oraz korzystać z pracy dostępnych kadr z branży IT, aby ten projekt w jak największym stopniu mógł funkcjonować w sposób zautomatyzowany.
Wasza Książęca Mość miał na myśli tylko mnie, czy też kogoś innego? :) W KSI nie mam obecnie dużo do roboty, ponieważ osoby, które znają się na technologii, z której korzystamy, cierpią na realiozę. Byłbym więc chętny do uczestniczenia w tym zacnym projekcie.
Czy myślał już Wasza Książęca Mość o technologiach, które mapa będzie używała (mam na myśli zwłaszcza część back-end)?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Daniel von Witt pisze: Byłoby także czymś wielce pożądanym, aby na naszym gruncie rozwijały się inne rody, do tworzenia których zachęcam Ich Ekscelencje Tomasza von Habsburga, Fryderyka Orańskiego-Nassau oraz Casimira de Viriesa.
Proszę pamiętać, że nie ja jestem głową rodziny i choć moje zdanie jest istotne tak jak każdego członka rodziny to nie ja jestem osobą decydującą ;) Przy tej okazji zachęcam do zapoznania się z naszym prawem rodowym.
Możliwe, że przy następnym zjeździe rodzinnym zasugeruję jakieś zmiany w zasadach zakładania linii bocznych i stworzę linię dreamlandzką, choć to przyszło mi do głowy teraz. Proszę więc nie traktować tego jako jakąś deklarację.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Daniel von Witt »

Tomasz von Habsburg pisze:
Wasza Książęca Mość miał na myśli tylko mnie, czy też kogoś innego? :) W KSI nie mam obecnie dużo do roboty, ponieważ osoby, które znają się na technologii, z której korzystamy, cierpią na realiozę. Byłbym więc chętny do uczestniczenia w tym zacnym projekcie.
Czy myślał już Wasza Książęca Mość o technologiach, które mapa będzie używała (mam na myśli zwłaszcza część back-end)?
Myślałem przede wszystkim o Waszej Ekscelencji, gdyż jest Pan swój, saudadzki :) Więc mam nadzieję, że będzie się Pan poczuwał do zaangażowania. Natomiast ja na technologiach IT nie znam się, więc zrobimy tak, że swoje zamysły będę opisywał, a Pan i inni chętni do pracy, będą to sobie przekładać na Wasz informatyczny język.
Fryderyk Orański-Nassau pisze:
Proszę pamiętać, że nie ja jestem głową rodziny i choć moje zdanie jest istotne tak jak każdego członka rodziny to nie ja jestem osobą decydującą ;) Przy tej okazji zachęcam do zapoznania się z naszym prawem rodowym.
Gdy Senior Rodu się nie zgodzi to Pan nie może założyć swojej rodziny? Przechlapane :P

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Daniel von Witt pisze:
Gdy Senior Rodu się nie zgodzi to Pan nie może założyć swojej rodziny? Przechlapane :P
Alternatywnie można zmieniać rodziny jak rękawiczki i się wykręcać ;) Wolę bardziej cywilizowane metody i dialog.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Daniel von Witt »

Jako alternatywę miałem na myśli sytuację, w której Pan samodzielnie decyduje z kim zawrzeć związek i które osoby uznać za swoje dzieci, bez pytania o zgodę Seniora Rodu.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Udzielałem się w tworzeniu prawa rodowego. Byłem orędownikiem takiej, a nie innej hierarchizacji naszego życia :)
Nie czuję parcia na indywidualizm i decyzyjność.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Alfred »

W rodzie Asketilów robimy to zupełnie inaczej — tradycja zobowiązuje, aby dokonywać przysposobień i wstępować w związki małżeńskie bez konsultacji z kimkolwiek.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Daniel von Witt »

Większy w tym rygor i dyscyplina niż w przypadku dreamlandzkich Ebruzów, których nazwisko jest ot tak rozkradane na boki jak się tylko da. Zero w tym porządku, dlatego cenię to, że Pańska rodzina rządzi się ściśle określonymi prawami.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Uważam, że fakt,iż istnieją takie różnice jest czymś atrakcyjnym. Podoba mi się hierarchia. Jestem zadowolony z tym, że każdy ma swoje miejsce. Wychodzę z założenia, że Głowa Rodziny bez uzasadnionego powodu nie odmówi. Ot co.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Daniel von Witt pisze:
Myślałem przede wszystkim o Waszej Ekscelencji, gdyż jest Pan swój, saudadzki :) Więc mam nadzieję, że będzie się Pan poczuwał do zaangażowania.
Jak najbardziej. :) Skoro na razie nie ma nikogo innego, to mam chyba możliwość wybrania technologii, w której strona miałaby działać. Ja proponuję, by system był aplikacją czasu rzeczywistego (by stan mapy był aktualizowany bez potrzeby odświeżania strony) wykonaną z użyciem Ruby on Rails (trzeba będzie to zaznaczyć przy formułowaniu wniosku o utworzenie strony w KSI). Uczestnictwo w tym projekcie da mi również możliwość dostosowania go pod przyszły System Gospodarczy. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Tomasz von Habsburg »

I jak, Wasza Książęca Mość?

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Daniel von Witt »

Proszę jeszcze o odrobinę cierpliwości.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - Orędzie Noworoczne

Post autor: Daniel von Witt »

Komunikuję, że o sprawie mapy gospodarczej pamiętam. Będziemy to robić od marca. Przygotowuję się do tego sukcesywnie :)

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dwór Książęcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości