Manifest optymatów

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Alfred »

W telegraficznym skrócie: To nie jest żart. Członkostwo w Towarzystwie stanowi zobowiązanie do przestrzegania pewnych zasad, zaciągnięte wobec siebie i kolegów. Nie zamierzamy do nich nikogo przekonywać inaczej, niż tylko przykładem. Nie jesteśmy formacją polityczną i nie mamy celów do zrealizowania przy użyciu władzy państwowej. Za kolegów się nie wypowiadam, osobiście nie czuję się dotknięty negatywnymi reakcjami, jestem zaledwie lekko rozbawiony, a przy tym i zawiedziony, że na otwarcie cyrku trzeba było czekać aż dwa dni.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Aleksander »

Na początku trochę poczucia własnej wyższości, potem lekka pogarda i szczypta paternalizmu. Wyszłoby to całkiem nieźle, gdyby nie to, że wiem, że to ściema. Serio. Wyluzujcie. Życie niesie ze sobą wystarczająco wiele problemów, więc po co jeszcze się dodatkowo dołować?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Andrzej »

Dasz temu wyraz krytyki to w zamian usłyszysz od sfrustrowanego dzieciaka, że „rzygasz” i zostaniesz zalany interpelacjami.

Inb4 interpelacje są spoko! Szkoda, że musiałem kogoś do nich przekonać
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Daniel von Witt »

Jezus Ipanienko pisze:
Dasz temu wyraz krytyki to w zamian usłyszysz od sfrustrowanego dzieciaka, że „rzygasz” i zostaniesz zalany interpelacjami.
Nadal Pan nie wczuł się we mnie i nie stara się zobaczyć tego z mojej strony. Szkoda. Natomiast interpelację obiecałem Panu wcześniej. Po prostu w tym wątku domagał się Pan mej uwagi, której nie mogłem sobie już odmówić.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Karolina Aleksandra »

Alfred pisze:
Członkostwo w Towarzystwie stanowi zobowiązanie do przestrzegania pewnych zasad, zaciągnięte wobec siebie i kolegów. Nie zamierzamy do nich nikogo przekonywać inaczej, niż tylko przykładem. Nie jesteśmy formacją polityczną i nie mamy celów do zrealizowania przy użyciu władzy państwowej.

Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania i trzymam kciuki za udowodnienie krytykom, że się mylą i istotnie będziecie wartością dodaną do życia Królestwa. Pozostaje jeszcze pytanie o przykład: w jaki sposób zamierzacie go pokazywać? Tzn, czy będziecie realizować inicjatywy, czy po prostu egzystować zgodnie z Waszymi zasadami?

KA
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Andrzej »

Daniel von Witt pisze:Nadal Pan nie wczuł się we mnie i nie stara się zobaczyć tego z mojej strony. Szkoda
Wy też nie zadajecie sobie tego trudu.
Karolina Aleksandra pisze:Pozostaje jeszcze pytanie o przykład: w jaki sposób zamierzacie go pokazywać?
Myślę, że tak jak zwykle: nicnierobieniem.
Andreas Rex Emeritus
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Marcel von Chacha »

A tego manifestu będzie jakiś koniec czy na jego podstawie będzie uformowane jakieś prawo przepuszczone przez tutejszy Parlament, a może to tylko słoik w ścianę rzucony?
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Daniel von Witt »

Wystarczy czytać ze zrozumieniem wątek od pierwszego postu do ostatniego. Gorąco polecam.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Aleksander »

Marcel von Chacha pisze:słoik w ścianę rzucony?
Tak zwany koktajl Kaczyńskiego.
(-) Alexander, r.s.
Marcel von Chacha
Posty: 245
Rejestracja: 11 sty 2018, 23:24
NIM:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Marcel von Chacha »

Daniel von Witt pisze:Wystarczy czytać ze zrozumieniem wątek od pierwszego postu do ostatniego. Gorąco polecam.
A co Wać Pan taki uszczypliwy? Ciacho jakieś Pan przegryź i popij kawką, a endorfiny wrócą. No chyba, że próchnica dokucza.

Ponadto, chciałbym zauważyć, że organizatorzy manify z lekka przysnęli w swych namiotach nie wiadomo gdzie poustawianych. :)
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Andrzej »

Co tam słychać u Autobotów? Coś u was cicho na Cybertronie.
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Karolina Aleksandra »

W sumie trochę szkoda, że większość aktywności w tym wątku skupiła się nie na merytorycznej dyskusji o treści (nie formie), a na wzajemnym wyśmiewaniu siebie i wytykaniu, czego to nie było parę miesięcy temu. Optymaci mają potencjał. Jak i sama dyskusja o formie czy treści w Królestwie.

KA
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: RomanoPorfavor »

Karolina Aleksandra pisze:
W sumie trochę szkoda, że większość aktywności w tym wątku skupiła się nie na merytorycznej dyskusji o treści (nie formie), a na wzajemnym wyśmiewaniu siebie i wytykaniu, czego to nie było parę miesięcy temu. Optymaci mają potencjał. Jak i sama dyskusja o formie czy treści w Królestwie.
Potencjał, Towarzyszko Królowo? Do czego? Przecież ten manifest jest deklaracją kółka wzajemnej masturbacji: "Nie robimy nic, albo prawie nic, ale nie robimy tego pięknie, a w dodatku jesteśmy gotowi krytykować, jak niepięknie robią coś inni." Z czym ma tu być prowadzona merytoryczna dyskusja?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Aleksander »

PTR pisze:ten manifest jest deklaracją kółka wzajemnej masturbacji
Chyba raczej menstruacji, biorąc pod uwagę treść i formę.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Alfred »

Mnie trudno zrozumieć, jak można odczytywać tę deklarację w taki sposób. Jak już wszyscy powinni zauważyć, żaden z optymatów nie udziela nikomu pouczeń co do tego, jak się powinien zachowywać w życiu zbiorowym. Pewne postawy i działania oceniamy krytycznie, nie zamierzamy ich jednak bezpośrednio zwalczać czy też rytualnie, publicznie krytykować, gdyż to przeciwskuteczne; zamiast tego proponujemy pozytywną alternatywę w postaci odmiennego wzorca postępowania. Punkt trzeci manifestu, do którego towarzysz Radziecki szczególnie się przyczepił, jest zupełnie zdroworozsądkowy i trzeba dużo złej woli, żeby wykrzywić go w deklarację nieróbstwa. Nietrudno zauważyć, że gdy złapiemy zbyt wiele srok za ogon, pozostajemy z zaległościami na wszystkich frontach; to z kolei może zniechęcać do mikronacji w ogóle, jeżeli z każdej strony czeka na nas góra zaległości do odrobienia, a w dodatku współobywatele mają do nas żal o niespełnione obietnice. W tym zakresie postulujemy tylko tyle, aby nie obiecywać więcej, niż jest się w stanie zrobić. Osobiście nie mam sobie w tej kwestii nic do zarzucenia; swoje obowiązki sędziego i prezesa sądu wypełniam sprawnie, nad dodatkowymi, zapowiedzianymi na wysłuchaniu parlamentarnym przedsięwzięciami aktywnie pracuję. Dwaj moi koledzy nie są bardzo aktywni, ale też nikomu nie obiecywali czegoś innego. To uczciwe podejście, każdy układa sobie balans życia realnego z wirtualnym, jak chce.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Aleksander »

Alfred pisze:Dwaj moi koledzy nie są bardzo aktywni, ale też nikomu nie obiecywali czegoś innego.
Doceniam kolegi troskę o jakość mojej pracy.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Alfred »

Mam na myśli swoich kolegów z Towarzystwa, przepraszam za niedookreślenie.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Karolina Aleksandra »

Czy wniosek o subdomenę oznacza, że jednak coś się kształtuje?

KA
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Chamberlain »

Karolina Aleksandra pisze:
Czy wniosek o subdomenę oznacza, że jednak coś się kształtuje?
A odpowie Królowa na którekolwiek z zadanych jej wcześniej publicznie pytań, czy raczej tu też należy składać oficjalną interpelację? Bo trochę bez sensu taka zabawa.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Karolina Aleksandra »

Staram się odpowiadać na wszystkie zaległe sprawy i pytania. Jeśli coś pominęłam, proszę o informację na priv.

KA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości