Manifest optymatów

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Aleksander »

Nie no, doceńmy, że Daniel próbował być sarkastyczny.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Andrzej »

Jak mawia towarzyszka królowa: doceniam.

Obrazek
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:
Informuję, że z moim żołądkiem wszystko w porządku i w ciągu dłuższego czasu nie miałem okazji dokonywać zwrotu jego treści przez przełyk i usta. Towarzysz von Witt ma błędne informacje.
Szkoda, że Wasza Ekscelencja udaje głupiego. Może więc trzeba mówić wprost, łopatologicznie, że Pańskie wypowiedzi i trolling, bluzgi pod adresem Towarzystwa Optymatów, w tym pod adresem króla seniora, stanowią słowne rzygi. Więc, Panie Premierze, jak to się dzieje, że nagromadził Pan w sobie tyle toksyn, które wypuszcza Pan przez swoją jamę ustną, gdy tylko dowolna osoba napisze coś w sposób kulturalny (już pomijam sposób niezgodny z Pańskim wyobrażeniem, bo wtedy to nie jeden chlust z Pana wypływa, a cały potok, którego nie sposób zatamować jak tylko oddalić się z miejsca dyskusji). Co z Panem nie tak na Erbesa?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Aleksander »

Daniel. To co napisał PTR to nie były bluzgi. To nawet nie była złośliwość. Co najwyżej delikatna uszczypliwość. Chyba masz problemy z ustawianiem spraw we właściwej perspektywie.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Andrzej »

Doktorze, dla dobra waszego samopoczucia na tym forum nalegam żebyście pojechali na obóz reedukacyjny do Krakozji, po którym na pewno prawidłowo odróżnicie bluzgi i słowne rzygi od satyry czy krytyki. Przy legitymowaniu się paszportem z Orientyki zapewniamy zniżki studenckie!
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Daniel von Witt »

الوـس pisze:
Daniel. To co napisał PTR to nie były bluzgi. To nawet nie była złośliwość. Co najwyżej delikatna uszczypliwość. Chyba masz problemy z ustawianiem spraw we właściwej perspektywie.
Czemu uważasz, że Twoja perspektywa powinna być moją perspektywą i że to z moją jest coś nie tak, a nie z Twoją? Jeżeli delikatną uszczypliwością jest "ty pierdolony arbitrze" wystosowane pod adresem np. króla seniora, to niestety nie wiesz, jakich słów używasz na określenie wypowiedzi Premiera Rządu Królewskiego.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Aleksander »

Bo twoja perspektywa powoduje, że wszyscy łącznie z tobą, źle się z tym czują. Oczywiście można być don Kichotem i walczyć z wiatrakami, ale prawda jest taka, że kijem Wisły nie zawrócisz.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Daniel von Witt »

Jezus Ipanienko pisze:
(...)
W związku z przewijającymi się między postami wołaniami Ministra Kultury o moją uwagę na to, co on mówi, pozwolę sobie wygłosić króciutki monolog. Otóż gdy chamski Jego Ekscelencja Jezus Ipanienko Minister Kultury będzie każdorazowo próbował bronić szeroko pojętego, czasami zakamuflowanego, kurwowania innych, podciągając takie wypowiedzi pod nie daj Boże sztukę, pozwolę sobie go traktować jak powietrze.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: RomanoPorfavor »

Myślę, że nadal nie widzę tu tego porównania. Owszem, używam słów wulgarnych, w tym wypadku - w dziele które traktuję jako satyryczną odpowiedź na wygłoszony przy pełnym zadęciu manifest. Proszę się nie niepokoić - nie musi się Towarzysz śmiać skoro nie zrozumiał.

Jeżeli autorzy manifestu poczuli się dotknięci moją satyrą - to bardzo dobrze, temu służyła. Taki był cel, aby trochę przekłuć ten nadęty balon, w jakim się w tym wątku znaleźli, a do którego niektóre komentarze jeszcze dołożyły. Myślę jednak, że trwałych uszkodzeń nie doświadczą. Mam tylko nadzieję, że zsiądą z wysokiego konia.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Alatriste
Posty: 202
Rejestracja: 10 sie 2016, 22:54
NIM:
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Alatriste »

الوـس pisze:Bo twoja perspektywa powoduje, że wszyscy łącznie z tobą, źle się z tym czują. Oczywiście można być don Kichotem i walczyć z wiatrakami, ale prawda jest taka, że kijem Wisły nie zawrócisz.
Kijem nie ale ujemnymi punktami już można. Hehe, chociaż jako kibic gdańskiej drużyny nie powinienem się z tego śmiać. :(

Co do głównego problemu wątku. Racja moim zdaniem leży pośrodku. Z jednej strony nie możemy popadać w patetyczną nostalgię, jednak z drugiej nie powinniśmy rzucać co chwila ordynarnymi żartami. Są miejsca na odpowiedni podniosły ton ale są też miejsca na głupkowate żart. Tyle jeśli chodzi o mój punkt widzenia. Pozdrawiam ciule.
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Daniel von Witt »

الوـس pisze:
Bo twoja perspektywa powoduje, że wszyscy łącznie z tobą, źle się z tym czują. Oczywiście można być don Kichotem i walczyć z wiatrakami, ale prawda jest taka, że kijem Wisły nie zawrócisz.
Żarty sobie stroisz, ale teraz w kulturalny sposób. Doceniam :)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Daniel von Witt »

Alatriste pisze:Co do głównego problemu wątku. Racja moim zdaniem leży pośrodku. Z jednej strony nie możemy popadać w patetyczną nostalgię, jednak z drugiej nie powinniśmy rzucać co chwila ordynarnymi żartami. Są miejsca na odpowiedni podniosły ton ale są też miejsca na głupkowate żart. Tyle jeśli chodzi o mój punkt widzenia. Pozdrawiam ciule.
Panie Premierze, Panie Ministrze Kultury, Panie sędzio, ten oto człowiek zdefiniował Wam takt. Posiadacie istotne braki w obeznaniu się z tym pojęciem, jednak nawet Wy dążycie do bycia lepszymi (chciałbym w to wierzyć) dlatego (trudno mi to przechodzi przez klawiaturę) mam nadzieję, że porzucicie ordynarność tam, gdzie wypada się jej wyzbyć. Szczególnie kibicuję Ministrowi Kultury, którego czas na udowodnienie jakim resortem kieruje, szybko się kończy :(

Rzygajcie tam, gdzie rzyganie przystoi.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Aleksander »

Alatriste pisze:Są miejsca na odpowiedni podniosły ton ale są też miejsca na głupkowate żart.
Szczerze powiedziawszy, to ja z początku myślałem, że ten wątek to jest trolling.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Andrzej »

pozwolę sobie go traktować jak powietrze
Tak mi przykro.
Rzygajcie tam, gdzie rzyganie przystoi
Zmieńcie płytę, Danielku.
Szczerze powiedziawszy, to ja z początku myślałem, że ten wątek to jest trolling.
Same here!
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Daniel von Witt »

Jezus Ipanienko pisze:
Zmieńcie płytę, Danielku.
Dobrze Panie Ministrze, obiecuję poświęcić Panu więcej uwagi, należnej Ministrowi Rządu Królewskiego! Postaram się w najbliższych dniach poprzyglądać się Pańskiemu resortowi. Nie jest Pan Ministrem Czystego Powietrza, ale może chociaż w kulturze coś się tam dzieje pod orzyganą powierzchnią. Rzucę okiem, obiecuję :*

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Andrzej »

Wyłączcie na chwilę komputer i przejdźcie się po pokoju, bo z tego tekstu wyłania się straszne buldoopienie. Gdy ochłoniecie, zapraszam do skromnych progów mojego ministerstwa. Skoczycie pod derkę na bajerkę i się wam wór zluzuje :)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Daniel von Witt »

Moja wizyta nie sprawi Panu radości.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Andrzej »

Mrrr Danielku, podnieca mnie jak stroisz się na samca alfa <3
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Generalnie szczerze mówiąc nie chce i się czytać tego co zostało tu powiedziane, bo jak znam życie to nie warto.
Natomiast towarzyszu Ipanienko,
Jezus Ipanienko pisze:
a członkowie rządu KPD będą robić swoje – pracować.
PTR pisze:
W MSZ będzie sporo roboty, również tej nie związanej z Awarą Płd. Myślę, że nawet jeżeli nie będzie pochwala tej czy innej polityki postulowanej przeze mnie jako Ministra, to znajdziemy mu, posługując się porównaniem wojskowym, służbę zastępczą. która nie będzie obciążała jego sumienia. Nie po to tworzę rząd ponadpartyjny, aby wyrzucać jego członków za inne poglądy ode mnie. Niepotrzebna jest sztuczna jedność tam, gdzie jej nie ma naprawdę - tu nie KPA, żeby krytyka rządu ze strony ministra była traktowana jako zdrada.
Proszę powstrzymać się od tego typu stwierdzeń. Nie powiem, że to stwierdzenie jest tak krzywdzące, że wytoczę pozew, ale nie życzę sobie tych uogólnień, skoro od początku ten rząd miał być ponadpartyjnym.
Pozdrawiam,
Fryderyk wicehrabia Orański-Nassau,
wiceMSZ, hrabia Flores
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Manifest optymatów

Post autor: Andrzej »

Sorewicz, nie chciałem urazić. Rząd jest ponadpartyjny. Generalnie Towarzyszu kwalifikujecie się z nami do tego fajniejszego grona które coś robi. Stąd to uogólnienie, którego mogłem nie używać bo i tak wiadomo o co chodzi. Głupio wyszło.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości