Nowy Książę Sarmacji

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Nowy Książę Sarmacji

Post autor: Torkan Ingawaar »

Na sarmackim kanale IRC Książęca Komisja Wyborcza przed chwilą podała - póki co nieoficjalnie - wyniki wolnej elekcji. Nowym księciem został - tu bez zdziwienia - Robert von Thorn, wygrywając ostatnią rundę liczenia głosów przewagą 126 do 102 z Rolandem Heachem-Romańskim. Dla mnie zaskoczeniem jest za to wysoka frekwencja, która przekroczyła 90%.

Pełny zapis przebiegu głosowania
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: Aleksander »

Szok i niedowierzanie!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: Karolina Aleksandra »

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:
Na sarmackim kanale IRC Książęca Komisja Wyborcza przed chwilą podała - póki co nieoficjalnie - wyniki wolnej elekcji. Nowym księciem został - tu bez zdziwienia - Robert von Thorn, wygrywając ostatnią rundę liczenia głosów przewagą 126 do 102 z Rolandem Heachem-Romańskim. Dla mnie zaskoczeniem jest za to wysoka frekwencja, która przekroczyła 90%.

Uzupełniając informację, nieoficjalność wyników wynika prawdopodobnie z tego, że wszyscy członkowie KKW muszą jeszcze poświadczyć, że wszystko im się zgadza i nic podejrzanego nie zauważono. Być może w grę wchodzi jeszcze także opcja protestu wyborczego z uwagi na trwające obok sprawy sądowe związane z tokiem elekcji.

Wysoka frekwencja faktycznie jest czymś, czego można pogratulować. Niemalże 100% Sarmatów wzięło udział w elekcji. Jest to spore święto dla tego kraju.

Co dalej? To się okaże.

Gratuluję Jego Książęcej Mości.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: Aleksander »

Jeżeli o mnie chodzi, to mam kilka miejsc, żeby przyjąć sarmackich uchodźców.

Refugee welcome!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: Daniel von Witt »

Kogo jeszcze ten wybór mało obchodzi? Bo gdyby Księciem Sarmacji został każdy inny kandydat to wtedy byłoby co analizować i zastanawiać się nad przyszłością Księstwa i jego nowego pana, a tak? Będzie co było. Taka to jest wymiana pokoleniowa w Sarmacji.

PS. Wittasydzi wierzyli do ostatniej chwili, że Księciem zostanie Roland.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: Karolina Aleksandra »

Daniel von Witt pisze:Taka to jest wymiana pokoleniowa w Sarmacji.
Generalnie akurat w przypadku JXM Roberta Fryderyka idzie za nim spory zapał i spora wizja. No i widmo sporych sporów (sic!). Ale to może być dobre.

Chociaż faktycznie to ciekawe. Właściwie to najmłodsi książęta sarmaccy, jeśli się nie mylę, to: Mikołaj Jan (w KS od 2010, Książę przez trzy miesiące 2013 roku). Daniel Łukasz, który pojawił się w mikronacjach w 2006, został Księciem jakoś w 2008. Odpowiednio trzy i dwa lata stażu. Pozostali to książęta, którzy w momencie objęcia tronu byli w mikronacjach grubo co najmniej od pięciu lat.

Z drugiej strony, już pisano na tym forum, że być może to kwestia zaufania. Ciężko przekazać tak istotną funkcję komuś nowemu. Komuś spoza kręgu społecznego. Nawet gdyby miał najsolidniejszy program, pozostaje kwestia osobowości.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: Torkan Ingawaar »

Piotr Mikołaj wstępując na tron był obecny w mikronacjach trzy lub cztery lata.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: Aleksander »

Z tym, że Mikołaj Jan został księciem, bo khand focha zapierdolił.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: Karolina Aleksandra »

Myślę, że jednak nieco to inaczej wygląda, gdy ktoś zakłada państwo, a gdy ktoś jest jego mieszkańcem. Ciężko to porównywać. W sumie to obecny Książę jest chyba drugim z najwcześniejszego kręgu Sarmatów. Trochę tak jakby historia zatoczyła koło i wróciła do tych „rdzennych”.

Ponadto: wraz z wyborem nowego Księcia Rada Ministrów podała się do dymisji, wprawdzie z powodu realiozy, ale nie jest to najszczęśliwszy czas na takie decyzje.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: Aleksander »

Do rdzennych Dreamlandczyków?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: RomanoPorfavor »

W sumie to obecny Książę jest chyba drugim z najwcześniejszego kręgu Sarmatów. Trochę tak jakby historia zatoczyła koło i wróciła do tych „rdzennych”.
Sześćdziesiątym drugim*, hehe.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: Karolina Aleksandra »

Przyznam, że mnie to rozbawiło (dla nieobeznanych: chodzi o sarmackie ID obecnego Księcia).

W Bialenii przeklejono przemówienie „na gorąco” księcia-elekta, cytuję za Hewretem Monderskim.
Drodzy! Przepraszam za obsuwę... zatkało mnie. Muszę ochłonąć.
Mówię 100% poważnie.
Ale do rzeczy...
Przede wszystkim BARDZO GORĄCO DZIĘKUJĘ KAŻDEMU Z OSOBNA I WSZYSTKIM RAZEM za to, że wzięli udział w głosowaniu - imponującą zaiste jest frekwencja, którą wspólnie osiągnęliśmy. Wielkie brawa dla Was! Bardzo gorąco dziękuję każdemu, tym co zdecydowali się nas poprzeć oddając głos 1 preferencji, i tym którzy postawili nas na dalszych miejscach - bez Was nie byłby ten wybór możliwy. Zapewniamy - nie zawiedziemy!

I chcę również bardzo gorąco podziękować Regentowi i Książęcej Komisji Wyborczej - to trudny czas był, spisaliście się na medale! Brawo Wy.
Minione dni były dla nas ogromną lekcją. Lekcją pokory ale i przywracania wiary w ludzi. Wielu z Was słało nam wiele ciepłych słów - za wszystkie dziękuję.
Chcemy ogłosić trzy rzeczy....
Po pierwsze — gdy tylko KKW wyda stosowne potwierdzenie dzisiejszych wyników i staną się one oficjalne ruszy machina przygotowań do Koronacji. Koronacja odbędzie się 20 stycznia, w sobotę, o godzinie 19:00 na tym kanale. Już dziś zapraszamy wszystkich serdecznie.
Po drugie — wolą naszą jest by przygotowaniami i przeprowadzeniem Ceremonii Koronacji zajął się Jaśnie Oświecony Diuk Mikołaj Torped. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu ceremonia będzie piękna, a zabawa przednia.
Po trzecie w końcu... na to czekacie zapewne najbardziej...
podjęliśmy decyzję o przyjęciu imion ROBERT FRYDERYK, i pod takimi imionami chcemy pełnić posługę na rzecz Księstwa Sarmacji i Królestwa Baridasu

Na koniec, zaraz Wam wszystkim poodpisuję, cierpliwości. Tyle na teraz. Jestem do Waszej dyspozycji.

KA
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: RomanoPorfavor »

Po takim przemówieniu to nie mam pewności czy była elekcja monarsza czy wybory na Miss Sarmacji (mam nadzieję że nie, bo nie chcę żeby mój tytuł A.V. 2006 był kontestowany).
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: Karolina Aleksandra »

Mimo wszystkiego, to było przemówienie na gorąco. Gdyby było przygotowane lub wyglądało jak takie, to zapewne posypałyby się śmieszki, że „hehe, pokora, ale on już wiedział, że zostanie Księciem”.

Chyba dopiero kolejne przemówienia pokażą coś sensowniejszego.

KA
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: RomanoPorfavor »

Karolina Aleksandra pisze:
Mimo wszystkiego, to było przemówienie na gorąco. Gdyby było przygotowane lub wyglądało jak takie, to zapewne posypałyby się śmieszki, że „hehe, pokora, ale on już wiedział, że zostanie Księciem”.
Niby czemu? Zazwyczaj człowiek albo przygotowuje się na obie opcje i wstawia odpowiednie oświadczenie, albo pisze "na gorąco" krótkie info że dłuższe wystąpienie później. Pisanie z pomieszaniem stylu emocje na gorąco (co za zaskoczenie, jestem w szoku) przemieszanym z (wymagającymi ustaleń wszakże) informacjami kiedy i kto przeprowadzi koronację dla mnie nasuwa skojarzenie z nieszczerością.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: Chamberlain »

Gratulacje dla nowego Księcia. Jest szansa na reset we wzajemnych relacjach?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
KJAF
Posty: 116
Rejestracja: 7 lis 2016, 21:01
NIM: 264793
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: KJAF »

Karolina Aleksandra pisze:Mimo wszystkiego, to było przemówienie na gorąco. Gdyby było przygotowane lub wyglądało jak takie, to zapewne posypałyby się śmieszki, że „hehe, pokora, ale on już wiedział, że zostanie Księciem”.
Skąd pewność, że nie było takich komentarzy na mniej oficjalnych kanałach, tudzież privach?
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Nowy Książę Sarmacji

Post autor: Karolina Aleksandra »

Nie mam pewności. Pewnie jakieś komentarze były. Jakie to ma znaczenie? Komentuję to, co zostało podane oficjalnie.

KA
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości