JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
KJAF
Posty: 116
Rejestracja: 7 lis 2016, 21:01
NIM: 264793
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: KJAF »

Z dedykacją dla Alusia

Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: Aleksander »

<3

Obrazek
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
KJAF
Posty: 116
Rejestracja: 7 lis 2016, 21:01
NIM: 264793
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: KJAF »

Tylko Wisełka, wiadomo.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: Aleksander »

(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: Karolina Aleksandra »

Sarmacki Trybunał Koronny w swoim wyroku nie doszukał się nieprawidłowości w działaniu Regenta i uznał, że przyjął on prawidłową metodę liczenia aktywności Sarmatów. Sędziowie jednak nie wyrazili uznania dla tak szybkich działań Regenta w świetle powszechnej wiedzy o tym, że niektóre osoby próbowały odzyskać aktywność w dzień abdykacji po to, aby wziąć udział w elekcji.

Dla mnie osobliwe.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: RIIF »

W jaki sposób osobliwe? I co konkretnie?
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: Karolina Aleksandra »

Pewnego razu w Sarmacji była awantura o to, że Regent nie zadziałał natychmiast i nie stwierdził opróżnienia tronu (bo chciał przekonać abdykującego monarchę, aby wrócił — to swoją drogą). Gdy potem Regentem została następna osoba i stwierdziła opróżnienie, wszyscy ją zaatakowali, że tylko na to czekała i że jest „hieną”. A część osób oskarżała pierwszego Regenta o zbyt wolne działanie.

Parę lat później Regent praktycznie od razu po przejęciu obowiązków stwierdza opróżnienie tronu oraz zarządza elekcję. Nie jest to dla niego zadaniem przyjemnym, ale jak mus, to mus. I wszyscy nagle stwierdzają, że to źle.

Osobliwe. Zwłaszcza, że Regent rozesłał np. e-maile do wszystkich w sarmackiej bazie danych z informacją o elekcji i tym, że mogą ubiegać się o obywatelstwo sarmackie, aby w niej zagłosować (tak, też się zdziwiłam, że mogą głosować).

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: RIIF »

Karolina Aleksandra pisze:
I wszyscy nagle stwierdzają, że to źle.
Wszyscy? Kto jak kto, ale JKM powinna być nieco bardziej uczulona na rozciąganie zdania pojedynczych osób na całe społeczeństwo.

Karolina Aleksandra pisze:
Osobliwe. Zwłaszcza, że Regent rozesłał np. e-maile do wszystkich w sarmackiej bazie danych z informacją o elekcji i tym, że mogą ubiegać się o obywatelstwo sarmackie, aby w niej zagłosować (tak, też się zdziwiłam, że mogą głosować).
Rozesłał, jakieś 2 tygodnie po zarządzeniu. Była to decyzja KKW nie Regenta.

I żeby było jasne — osobiście uważam, że to postępowanie w TK nie było potrzebne. Ba! Dawałem MAPowi znak, że nie jestem przekonany, co do jego interpretacji przepisów. Nie wszyscy w Sarmacji stanęli przeciwko Regentowi. Rzekłbym, że uczyniła to ledwie garstka, dwie osoby.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: Karolina Aleksandra »

Owszem, to była generalizacja. Może zbyt rozciągnięta, za co przepraszam, ale trzeba mieć na uwadze, że w przypadku hejtu i wyrażania niezadowolenia, zawsze te uczucia przebijają się bardziej niż te pozytywne lub neutralne. Z jakiegoś powodu Regent wydawał specjalne oświadczenie w tej sprawie, czyż nie?

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: RIIF »

Karolina Aleksandra pisze:
Owszem, to była generalizacja. Może zbyt rozciągnięta, za co przepraszam, ale trzeba mieć na uwadze, że w przypadku hejtu i wyrażania niezadowolenia, zawsze te uczucia przebijają się bardziej niż te pozytywne lub neutralne. Z jakiegoś powodu Regent wydawał specjalne oświadczenie w tej sprawie, czyż nie?
Zapewne, bo to ważna sprawa ta cała elekcja, a Regent znany jest z tego, że takich spraw pilnuje i jest skrupulatny. Nie dorabiałbym tu jakiejś specjalnej ideologii :)
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: Karolina Aleksandra »

Nie zmienia to faktu, że za niezwłoczność swojego działania oraz skrupulatność w nim doczekał się bury nie tylko od paru Sarmatów, ale i od samego organu sędziowskiego. I w zasadzie to najbardziej wydaje mi się osobliwe.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
KJAF
Posty: 116
Rejestracja: 7 lis 2016, 21:01
NIM: 264793
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: KJAF »

Ależ jakiego hejtu, nie nadużywajmy tego głupiego słowa. Hejt na Regenta to byłby, gdyby ktoś mu ubliżał i wyzywał, przecież "hate" na polski to nienawiść. A czegoś takiego nie było.

Była konstruktywna krytyka i jasne wskazanie dlaczego niektórym się nie podoba szybkość działania. Napisałem artykuł, w którym podałem moje stanowisko co do zarządzenia wyborów i dlaczego uważam, że zrobiono to za szybko. Między innymi chodziło o to, że szczyt kampanii miał przebiegać w okresie świątecznym, a wybory zaraz po świętach. Że brakło czasu dla niektórych, żeby mieli czas się do elekcji zgłosić i tym podobne argumenty.

Nie można porównywać czegoś, co nie jest do porównania. Każda abdykacja i elekcja rządzi się swoimi prawami, to że kiedyś ktoś zadziałał za wolno nie oznacza, że pomiędzy abdykacją a zarządzeniem elekcji i zamknięciem listy osób z biernym prawem wyborczym, powinny upłynąć zaledwie godziny. Bo przecież nie mówimy o różnicy kilku dni, ale kilku godzin właśnie.

To że Regent wydał specjalne oświadczenie, nie dowodzi temu że "wszyscy" i to jeszcze "nagle" się na niego rzucili — wystarczy, że ta grupa jest wystarczająco widoczna, żeby się ustosunkować do jej stanowiska. A bezpośrednią przyczyną artykułu było jak mniemam to, że wcześniej ukazał się właśnie artykuł z apelem do JKW Regenta, mojego autorstwa — była akcja, nastąpiła więc reakcja tego samego typu; artykuł w odpowiedzi na artykuł.

I rzecz najważniejsza która WKM umknęła — stwierdzenie opróżnienia tronu, a zarządzenie elekcji to nie to samo. Stwierdzenie wakatu nastąpiło szybko i bez zwłoki - i prawidłowo - ale od tego momentu, Regent ma 2 tygodnie na zarządzenie elekcji. Natomiast tutaj WKM porównuje stwierdzenie opróżnienia tronu w przeszłości, do niedawnego zarządzenia wyborów.

Do stwierdzenia wakatu nikt nie miał zastrzeżeń, więc porównywanie jednego zdarzenia w historii i drugiego ostatnio, jest pozbawione sensu.

Co do informacji o elekcji rozesłanej pocztą, to jak wspomniano, zrobiono to w drodze uchwały Komisji Wyborczej, gdzie sama informacja ma w ogóle inne znaczenie niż to, o czym wspominano. Jest to informacja, że ktoś posiada czynne prawo wyborcze, i jeżeli wróci do Sarmacji, to może zagłosować — i ta informacja jest rozsyłana na wiele dni przed wyborami, jest czas się przygotować do powrotu. A my mówimy o braku możliwości skorzystania z BIERNEGO prawa wyborczego, gdzie od abdykacji do zamknięcia listy osób z takim prawem, mija kilka godzin - jest to niewygodne tym bardziej, że - jak już stwierdził Trybunał - dopiero po północy przelicza się aktywność systemowa, która determinuje możliwość zgłoszenia swojej kandydatury. Więc nawet gdyby ktokolwiek rozesłał informacje o możliwości zgłoszenia się do elekcji, i to minutę po jej zarządzeniu, a ta osoba po następnej minucie zdążyłaby wrócić, to i tak niewiele by to dało. Wystarczyłoby, że tej osobie brakuje (w przeliczeniu) jednego posta na forum żeby móc wystartować, i nawet gdyby go napisał, to system przeliczyłby to dopiero po północy.
Awatar użytkownika
KJAF
Posty: 116
Rejestracja: 7 lis 2016, 21:01
NIM: 264793
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: KJAF »

Myślę, że z pewnością Państwa zainteresuje niniejszy artykuł: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/10696/2
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

KonradFriedman pisze:Myślę, że z pewnością Państwa zainteresuje niniejszy artykuł: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/10696/2
Szczerze mówiąc nieszczególnie mnie to zaskoczyło. Dopiero sama elekcja będzie czymś konkretnym ;)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: RIIF »

To dorzucę jeszcze wyniki drugiego sondażu.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: Daniel von Witt »

Długo trzeba czekać na potwierdzenie, że Wasza Ekscelencja będzie Księciem.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: RIIF »

Daniel von Witt pisze:
Długo trzeba czekać na potwierdzenie, że Wasza Ekscelencja będzie Księciem.
O tym kto będzie zdecyduje społeczeństwo, nie sondaż. Z pokorą czekam na werdykt.

Natomiast co do czasu... procedura elekcyjna jest określona, w tym konkretnym wypadku doszło do sytuacji trudniejszej o tyle, że pojawiły się wątpliwości natury prawnej, i w związku z nimi KKW przesunęła głosowanie o blisko dwa tygodnie. Dodatkowo trwa postępowanie w Trybunale Koronnym (w I instancji zapadło rozstrzygnięcie na niekorzyść wnioskodawców, złożono apelację, ta rozpocząć się powinna lada moment). Sytuacja jest dynamiczna, ale nic nie wskazuje na to by głosowanie elekcyjne, którego start zaplanowany jest na dzisiejszą noc (rusza o północy i potrwa do niedzieli do 21:00), miało zostać kolejny raz przełożone.

Praworządność przede wszystkim. Nikomu nie zależy na tym by pojawiały się wątpliwości w tak ważnym dla Księstwa procesie wyborczym.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: Karolina Aleksandra »

Ciekawe rezultaty. Lider jest jeden, chociaż intryguje rozbieżność między wynikami w obu sondach, zastanawiam się, z czego to może wynikać: zwolennicy danej osoby częściej klikają w jej twórczość, a więc i sondaże, które przeprowadza? Nie oskarżam o nic zdrożnego, wiem doskonale, jak głupio wrzuca się wyniki jakichkolwiek ankiet, w których jest się zwycięzcą ;)

KA
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: RIIF »

Karolina Aleksandra pisze:
Ciekawe rezultaty. Lider jest jeden, chociaż intryguje rozbieżność między wynikami w obu sondach, zastanawiam się, z czego to może wynikać: zwolennicy danej osoby częściej klikają w jej twórczość, a więc i sondaże, które przeprowadza? Nie oskarżam o nic zdrożnego, wiem doskonale, jak głupio wrzuca się wyniki jakichkolwiek ankiet, w których jest się zwycięzcą ;)
Jakie rozbieżności JXM? Z tego co widać TOP4 jest identyczny. Przy czym różnica, niewielka, wypada na pozycji 3-4, które są po prostu zamienione. To być może kwestia tego, że tu i tu mogły brać udział nieco inne osoby, a może z faktu, że sondaże odbywały się w innym czasie. Poza tym żadnych różnic nie ma, oba sondaże pokazują pewien trend, który jest dla obu tożsamy.

Czy pokryje się to z faktycznym wynikiem, czy nie, przekonamy się za parę dni. Konrad wykonał dobrą robotę, cieszę się, że między oboma sondażami nie ma większych rozbieżności. Ale mówienie o intrygujących rozbieżnościach to mam wrażenie trochę wkładanie kija w mrowisko, i to nieuzasadnione niczym :) Wyniki są transparentne.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: JXM (JKM) Tomasz Ivo Hugo abdykował

Post autor: Karolina Aleksandra »

RCA pisze:
Ale mówienie o intrygujących rozbieżnościach to mam wrażenie trochę wkładanie kija w mrowisko, i to nieuzasadnione niczym :) Wyniki są transparentne.

Zaznaczyłam, że nie sugeruję niczego zdrożnego, ale widocznie to nie wystarczyło, zaznaczę zatem jeszcze raz: nie sugeruję manipulacji po stronie autorów którejkolwiek z sond. „Intrygujące rozbieżności” to po prostu dla mnie ciekawe różnice typu ta, że diuk von Thorn-Broniek w jednej z sond dysponuje 9 głosami, a w drugiej już tylko jednym pierwszej preferencji, z kolei różnica w głosach pierwszej preferencji oddanych na hrabiego to już 25. TOP4, owszem, zgadza się, ale czy to możliwe, że np. jeśli ktoś zagłosował w jednej sondzie, to już nie chciało mu się wypełniać drugiego badania? Jeden z kandydatów w jednym badaniu ma 23 głosy, w drugim 11…

No ale to i tak sondy, do których zasadniczo i tak mam ograniczone zaufanie :) Nie ze względu na autorów, tylko ze względu na to, że nie każdy uprawniony bierze w nich udział, w przeciwieństwie do samych wyborów.

KA
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość