Santerskie samobójstwo

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Santerskie samobójstwo

Post autor: Daniel von Witt »

Król Santery ogłosił dzisiaj przenosiny na nowe forum, przy okazji zamykając całe stare. Wszyscy jego poddani bez zająknięcia się ruszyli przenosić na nowe forum parowozy i wagony, szybciej niż najważniejsze dokumenty i żaden z nich nie płacze, że zamknięto jakże ważne zoo czy też aptekę. Szczególnie zainteresował mnie jeden wątek. Pokazuje on, że absolutnie każdy wesolutki obywatel Santery używa Windowsa 8.1 i Firefoxa 57.0. Kolejna wpadka Panie Santero :)

W związku z Nowym Rokiem życzę Królestwie Santery upadku, a Panowi Santerze przeprowadzki do normalnego państwa, gdzie nauczy się życia.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Karolina Aleksandra »

Jeden system to jestem w stanie zrozumieć, Microsoft to monopolista, ale jedna przeglądarka to faktycznie cudo. Nawet na forum Dreamlandu widać rożnorodność w tym względzie — a są to publiczne dane, wystarczy spojrzeć w listę osób, które obecnie przeglądają forum.

Trochę jednak szkoda.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Aleksander »

Może po prostu Santera to jedno wielkie LAN party?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Otto von Teller »

الوـس pisze:Może po prostu Santera to jedno wielkie LAN party?
W którym każdy z użytkowników stawia kropkę na końcu zdania, a dopiero potem umieszcza emotikonę?
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Maciej Kamiński
Posty: 215
Rejestracja: 20 sty 2016, 17:33
NIM:
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Maciej Kamiński »

Otto von Teller pisze:
الوـس pisze:Może po prostu Santera to jedno wielkie LAN party?
W którym każdy z użytkowników stawia kropkę na końcu zdania, a dopiero potem umieszcza emotikonę?
No chociaż jeden pozytyw w tym bajzlu jest.
Bialeńczyk od urodzenia.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Andrzej »

Santera to uosobienie wszystkich mirkonacji, w jakich byłem od narodzin (a przypomnę, że urodziłem się w UKZT). Nie licząc Wandystanu, bo to fajne wirtualne państwo, a Polyna jest najpiękniejsza. Dupokanapka jest tak silna Santerze, że czerpię niezłe guilty pleasure z dowiadywania się co tam u nich słychać.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Hewret Monderski
Posty: 257
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:50
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Hewret Monderski »

Karolina Aleksandra pisze:Jeden system to jestem w stanie zrozumieć, Microsoft to monopolista
Proszę wskazać mi miejsce, gdzie więcej, niż 3% użytkowników korzysta z Windows 8.1
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Karolina Aleksandra »

Teoretycznie słuszna uwaga, ale skoro w maju 2017 roku Windows XP wciąż był najpopularniejszym systemem operacyjnym, to niczego bym nie przesądzała. Nie mam przy sobie statystyk dotyczących ósemki, ale Windows 8.1 akurat ma jakiś tam sens, bo to jednak poprzednia wersja w stosunku do obecnego Windows 10. Ktoś mógłby mieć starszy komputer, ktoś inny mógłby nie chcieć aktualizować do Win 10, nawet za darmo, bo nasłuchał się o tym, jak to inni mają problemy z funkcjonowaniem systemu.

Mam wrażenie, że dla przeciętnego detektywa w tej sytuacji bardziej interesujące byłoby stwierdzenie, że w epoce mobilności najwyraźniej nikt z Santerczyków nie wchodzi na forum przez smartfon czy tablet, które obecnie są dostępne praktycznie niezależnie od sytuacji gospodarczej domostwa i pojawiają się w życiu człowieka już we wczesnych klasach szkoły podstawowej. Jak zaobserwowałam na forach Sarmacji i Dreamlandu, znaczna część populacji sprawdza, co się dzieje, z telefonu. Czasami na zasadzie, że ktoś stoi w autobusie, to akurat sobie zerknie, ile tam postów sportowych napisał sir de la Ciprofloksja, albo kto mi odpisał w moim wątku. To, że wszyscy w małym państwie korzystają z Windowsa 8.1, to jest możliwe, chociaż podejrzane. Ale to, że nikt, nawet jedna osoba, nie korzysta ze smartfonu… To już podejrzane do kwadratu.

Poza tym, nowo erygowana „Kancelaria Kórlewska” w każdym państwie, nawet najmniejszym, znikłaby najwcześniej po kwadransie, bo zawsze znaleźliby się albo uczynni dworzanie, albo opozycjoniści, którzy by wyśmiali monarchę.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Otto von Teller »

(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Aleksander »

Karolina Aleksandra pisze:Poza tym, nowo erygowana „Kancelaria Kórlewska” w każdym państwie, nawet najmniejszym, znikłaby najwcześniej po kwadransie, bo zawsze znaleźliby się albo uczynni dworzanie, albo opozycjoniści, którzy by wyśmiali monarchę.
Też nie wiem, po co dodali tam to "l"...
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Ja tam korzystam z siódemki, bo ją sobie cenię ;)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Hewret Monderski
Posty: 257
Rejestracja: 8 lut 2013, 20:50
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Hewret Monderski »

Karolina Aleksandra pisze:Teoretycznie słuszna uwaga, ale skoro w maju 2017 roku Windows XP wciąż był najpopularniejszym systemem operacyjnym, to niczego bym nie przesądzała. Nie mam przy sobie statystyk dotyczących ósemki, ale Windows 8.1 akurat ma jakiś tam sens, bo to jednak poprzednia wersja w stosunku do obecnego Windows 10.
Windows 8 był jak Vista - chwilę pobył i zanika.
Uruchomiłem w Bialenii Piwika - po paru dniach mógłbym uchylić trochę rąbka tajemnicy, na jakim to sprzęcie Bialeńczycy na co dzień obcują. Dreamland również może to uczynić, bo Piwik jest zintegrowany z hostingiem. ;)
Otto von Teller pisze:Kancelaria Kórlewska
Obrazek

Tymczasem w Bialenii:
https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-8789.html
Obrazek
Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Hewret Monderski pisze: Tymczasem w Bialenii:
https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-8789.html
Szanuję.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Karolina Aleksandra »

Hewret Monderski pisze:
[meme]

Po pierwsze, kurska. Po drugie — słaby dowcip.

Sprawa zapewne pojawi się w naszym Komitecie Spraw Zagranicznych, ale przyznam, że ja bardziej czekam na santerską ripostę. Może to trochę sadystyczne, a może po prostu ciekawi mnie, czy osoba stojąca za Santerą wykaże jakąś skruchę w stosunku do społeczności mikronacyjnej.

KA
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Aleksander »

Hewret Monderski pisze: Tymczasem w Bialenii:
https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-8789.html
W sensie że zerwiecie kontakty z Hajslandem?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: RomanoPorfavor »

Sprawa zapewne pojawi się w naszym Komitecie Spraw Zagranicznych, ale przyznam, że ja bardziej czekam na santerską ripostę. Może to trochę sadystyczne, a może po prostu ciekawi mnie, czy osoba stojąca za Santerą wykaże jakąś skruchę w stosunku do społeczności mikronacyjnej.
To nie ten styl. Będzie brnąć i zaprzeczać a jak wreszcie dojdzie do kresu sił - zniknie bez słowa wraz ze stroną. Casus Al Rajnu, Mikisigosa i podobnych.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Gaston de Senancour »

Karolina Aleksandra pisze:
To, że wszyscy w małym państwie korzystają z Windowsa 8.1, to jest możliwe, chociaż podejrzane.
Podejrzany to jest fakt, że mój sąsiad spędza całe noce w piwnicy. Tutaj jest po prostu urocza historia, którą można obserwować chłodnym okiem Bronisława Malinowskiego. Ktoś w ogóle rozumie sens przenosin na nowe forum w obecnej sytuacji?

W oświadczeniu p. Kristofa mowa jest o jakiejś debacie i uchwale santerskiego Senatu. Jakiś link do tej dyskusji?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Daniel von Witt »

Senat przeniósł forum z uwagi na trzęsienie ziemi. Uchwała jest z 1 stycznia, a zaczęli się przenosić 29 grudnia :) Komicy.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Gaston de Senancour »

Daniel von Witt pisze:
Senat przeniósł forum z uwagi na trzęsienie ziemi. Uchwała jest z 1 stycznia, a zaczęli się przenosić 29 grudnia :) Komicy.
Niekoniecznie. Być może doszło tu do dylatacji czasu. Przejście obiektu dużej masy w pobliżu. Można też użyć tunelu w szafie i przenieść się w przyszłość i z powrotem. To są sprawdzone kanały transportu i dziwię się, że relatywnie mało popularne w Polsce. Polecam świadectwa proroków nowej ery: tu, tu i tu.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Maciej Kamiński
Posty: 215
Rejestracja: 20 sty 2016, 17:33
NIM:
Kontakt:

Re: Santerskie samobójstwo

Post autor: Maciej Kamiński »

Gaston de Senancour pisze:
Daniel von Witt pisze:
Senat przeniósł forum z uwagi na trzęsienie ziemi. Uchwała jest z 1 stycznia, a zaczęli się przenosić 29 grudnia :) Komicy.
Niekoniecznie. Być może doszło tu do dylatacji czasu. Przejście obiektu dużej masy w pobliżu. Można też użyć tunelu w szafie i przenieść się w przyszłość i z powrotem. To są sprawdzone kanały transportu i dziwię się, że relatywnie mało popularne w Polsce. Polecam świadectwa proroków nowej ery: tu, tu i tu.
Albo po prostu ktoś lubił Reksia i Kapitana Nemo w dzieciństwie.
Bialeńczyk od urodzenia.
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości