[KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmacji

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Andy Sky »

Alfred pisze:
Andy Sky pisze:Poza tym dobrze wiemy że tamat skutecznie załatwił JKM Alfred wespół z przyjaciółmi z Sarmacji.
Stawia mi książę zarzut działania w charakterze agenta sarmackich interesów wbrew dobru znacznej grupy obywateli dreamlandzkich. Zbicie tego zarzutu wymagałoby ujawnienia informacji niejawnych, czego uczynić nie zamierzam.
W żadnym wypadku, nadał JKM tematowi zbyt duży kaliber. Proszę pamiętać że jakoś poprzedni monarcha nie miał z tym problemu (a i następca również łatwiej sobie z tym radzi), dla niego ważniejszy był interes swoich własnych obywateli, dopiero na drugim miejscu poklask wśród reszty (w tym tak zwana praworządność). U JKM jest odwrotnie, choć mógł JKM wznieść się ponad swoje ego, nie mam tego za złe że tego nie uczynił. Po prostu inne macie priorytety, inny macie charakter. Ale co by nie było, nie zniose lżenia Scholandii. To jak cios rękowicą w twarz.
Alfred pisze: Zapamiętam sobie jednak osobę z nim występującą.
To było zupełnie niepotrzebne. Ja też pamiętem rolę JKM, wolałbym nie pamiętać. Nie aż na taką podległość się pisaliśmy.

Karolina Aleksandra pisze:Chociaż muszę coś zdementować. Jeśli chodzi o „lawirowanie między przyjaciółmi [jak domyślam się — z Sarmacji] a obywatelami”… Przypomnę, że chociaż w trakcie słynnej sondy o stosunkach z Księstwem, z której wyszło, że większość osób wolałoby rozpocząć wojnę, prywatnie stwierdziłam, że wolałabym nie ruszać sprawy, ale z uwagi na to, że jestem monarchinią Dreamlandu, nie Sarmacji, będę zachowywała się jak królowa w WKE, nie w Koronie Sarmacji. I niezależnie od tego, ile razy padnie wobec mnie zarzut agentury sarmackiej, wciąż będę monarchinią dreamlandzką, nie sarmacką.

To przypadłość dreamlandzkich królów? Jak agentura? Nic takiego nigdy nie powiedziałem. Miałem na myśli że takie czasy nastały że ludzie związani z Sarmacją królują w Scholandii, da się to znieść do momentu, kiedy można odczuć że Scholandia jest ważniejsza. Jeśli takiego odczucia nie ma, to jest koniec, to jest granica - w tym momencie przechodzicie na drugą stronę barykady. Narasta odczucie wrogości, narasta sprzeciw, narasta wrogość. Tego na prawdę się nie spodziewałem popierając unię z Dreamlandem. Prosze wybaczyć Wasza Wysokość, ale samo bycie Króle Scholandii nie wystarczy. Nie wypominam, nie krytykuje też przeszłości, przyjaciół, związków. Chociaż miała JKM bardzo dobre "wejście" to słynne "konsultacje" narobiły sporo szkody, zmazanie tego ma swoją cenę.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Andrzej »

Daniel von Witt pisze:
Proszę przestać opowiadać takie farmazony. Wybranie władz ma oznaczać "świętość i nienaruszalność" ich programu? Obywatele mają prawo do referendów i ja chcę z tego prawa skorzystać, by wiedzieć jasno, czy obywatele chcą zachować w mocy obowiązujące umowy z Sarmacją, czy też nie. Proste jak drut. A Wy się gimnastykujecie przy tym, jakby to miało być czymś strasznym. Ale rozumiem to - wynik demokratycznego głosowania w konkretnej sprawie jest dla Was przerażający. Lepiej przecież wybrać osobę, która zdecyduje za ludzi co robić.

(-) Daniel von Witt
Przecież wszyscy wiedzą, że chodzi ci o cyniczne szkodzenie obecnemu rządowi, a w dalszej kolejności szkodzenie całemu państwu. Daj sobie spokój z tymi sabotującymi demokratyczny porządek, monarchofaszystowskimi zagraniami na referenda. Masz w dupie demokrację. Zamierzasz tak jechać przez całą kadencję, co nie? Nikogo by to nie zdziwiło. Na szczęście zagrywasz zbyt słabo by lud Dreamlandu to kupił. Towarzyszki i Towarzysze, nie składajcie podpisów pod tym szajsem.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Pan Minister przemówił, wielki znawca Witta. Już mam klaskać? Zajmij się swoimi obowiązkami lepiej, póki o wotum nieufności nikt nie sięga, bo Pańskie farmazony przebijają te, do których się odnosiłem. Do roboty! :)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Andrzej »

Takim tonem to sobie mogłeś mówić do Oskara, by zajął się czymkolwiek. Oh wait xD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Aleksander »

Generalnie jako, że lubię dobrą zadymę, to podpisałbym się pod tym wnioskiem. Z drugiej strony kompletna plajta wittowskiego pomysłu też brzmi całkiem dobrze. Jestem w kropce.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Jezus Ipanienko pisze:
Takim tonem to sobie mogłeś mówić do Oskara, by zajął się czymkolwiek. Oh wait xD
Cywilizowaniem Waszej Ekscelencji zajmował się ostatnio Pan Gaston de Senancour. Ja nie zamierzam wdawać się w pyskówki i jałowe śmieszkowanie, bo wiem, że Pan Minister ma lepsze rzeczy do roboty niż forumowe naparzanki.
الوـس pisze:
Generalnie jako, że lubię dobrą zadymę, to podpisałbym się pod tym wnioskiem. Z drugiej strony kompletna plajta wittowskiego pomysłu też brzmi całkiem dobrze. Jestem w kropce.
Bo tak naprawdę każdy się cyka przed wynikiem referendum. Piewcy demokracji wyskakują wtedy, gdy akurat nie trzeba o niczym ważnym decydować. Kiedy zaś można - wtedy pomysł referendum jest antydemokratyczny. Gdybym był w stanie przebić sobie pięścią czaszkę to teraz bym to zrobił.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Andrzej »

Cywilizowaniem Waszej Ekscelencji zajmował się ostatnio Pan Gaston de Senancour. Ja nie zamierzam wdawać się w pyskówki i jałowe śmieszkowanie, bo wiem, że Pan Minister ma lepsze rzeczy do roboty niż forumowe naparzanki.
Nie dziwię się, że bycie chujem nazywasz cywilizowaniem. Jesteście siebie warci ;)
الوـس pisze:Generalnie jako, że lubię dobrą zadymę, to podpisałbym się pod tym wnioskiem. Z drugiej strony kompletna plajta wittowskiego pomysłu też brzmi całkiem dobrze. Jestem w kropce.
Lepiej pójść w opcję, która nie tworzyłaby naprawdę szkodliwego precedensu dla każdej z możliwych stron politycznych w Dreamlandzie.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:Gdybym był w stanie przebić sobie pięścią czaszkę to teraz bym to zrobił.
Proszę próbować. Kropla drąży skałę.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Jezus Ipanienko pisze:Nie dziwię się, że bycie chujem nazywasz cywilizowaniem. Jesteście siebie warci ;)
Nie udało mu się :( Proszę teraz wracać do pracy. Byłoby miło zobaczyć Pana w akcji jako ministra, a nie osiedlowego pajaca.
PTR pisze:
Daniel von Witt pisze:Gdybym był w stanie przebić sobie pięścią czaszkę to teraz bym to zrobił.
Proszę próbować. Kropla drąży skałę.
To prawda. Gdyby tylko mi się chciało poświęcić na to dużo czasu.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Andrzej »

No jemu i tobie mało co się udaje xD Ja wiem, że dla ciebie „minister w akcji” to shitposting polegający na rozliczaniu aktywności z shitpostingu, ale Ministerstwo Kultury pod moim zarządem woli jakość a nie ilość. DAR to pierwszy przykład dużej inicjatywy, która wychodzi na światło dzienne.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Jezus Ipanienko pisze:No jemu i tobie mało co się udaje xD Ja wiem, że dla ciebie „minister w akcji” to shitposting polegający na rozliczaniu aktywności z shitpostingu, ale Ministerstwo Kultury pod moim zarządem woli jakość a nie ilość. DAR to pierwszy przykład dużej inicjatywy, która wychodzi na światło dzienne.
Rzadko się zdarza przeczytać tak długi post Ministra Kultury. Czekam na więcej.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Andrzej »

Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Karolina Aleksandra »

Panowie, Towarzysze, rozumiem emocje i „walki kogutów”, ale czy moglibyśmy nie wyzywać się wzajemnie od męskich atrybutów? Dziękuję.

KA
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Daniel von Witt »

Jakiego resortu jest Wasza Ekscelencja szefem, bo nie pamiętam? Tylko głośno proszę powiedzieć.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Andrzej »

Misiu, Minister Kultury jest od wykonania konkretnej roboty – nie od nieużywania słów, które uważasz za wulgarne. Rozumiem, że boli cię wytykanie twojej niewiedzy, ale nie łap kogoś za słówka z braku lepszego argumentu.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Karolina Aleksandra »

Jak rozumiem, do tej pory tylko jedna osoba poparła wniosek o przeprowadzenie referendum. W dreamlandzkim prawie nie istnieje, zdaje się, żaden przepis, na mocy którego wniosek po jakimś czasie się deaktualizuje, a jako monarcha nie przeprowadzę referendum, którego nie poparła nawet wymagana ustawowo liczba osób.

Co dalej?

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Aleksander »

Napawajmy się porażką Danielka.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Karolina Aleksandra »

A może spróbujmy włączyć tryb „dojrzałość i powaga”, zamiast uciekać się do ataków personalnych?

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Aleksander »

Dojrzałość i powagę mam w realu. Tutaj przychodzę pajacować.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [KONSULTACJE] Referendum w sprawie polityki wobec Sarmac

Post autor: Torkan Ingawaar »

Oryginalny pomysł na aktywność w mikroświecie.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości