Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzkiego

Zespół Pałacowy Atving w Buuren - siedziba księcia Christiena van der Pohla.
Odwiedź serwis internetowy Dworu Książęcego w Buuren.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzkiego

Post autor: Daniel von Witt »

Obrazek
KANCELARIA DWORU KSIĄŻĘCEGO
Książęcy Pałac Atving, Książęce Miasto Buuren
Drodzy Obywatele Księstwa,

władze federalne podjęły w ostatnich dniach decyzję o likwidacji Gimnazjum Królewskiego w związku z jego nieaktywnością. Krok ten nie dziwi. Nie dziwi mnie również całkowity brak polityki edukacyjnej Rządu Jego Ekscelencji Prezerwatywa Tradycji Radzieckiego, będącej składową polityki adaptacji nowych obywateli w życie naszego państwa. Wnioski takie wyciągnąć można na podstawie dorobku Pana Premiera podczas rządów w Królestwie Scholandii, w której nie dba się o nowych obywateli i nie zachęca ich do adaptowania się w życie tej prowincji. Nie może tak jednak być, że stan taki uważa się za normalny, co najwyraźniej satysfakcjonuje obecną ekipę rządzącą z Ekorre. Jako reprezentant najaktywniejszej prowincji nie mogę przejść nad tym do porządku dziennego, dlatego zapowiadam dokonanie restauracji Książęcej Szkoły Rycerskiej, która posiada gotową infrastrukturę, formalnoprawne fundamenty działania oraz opracowane materiały dydaktyczne na większość przedmiotów z programu nauczania. Dwór Książęcy nie będzie szczędził sił i środków, aby Książęcą Szkołę Rycerską przywrócić do pełnej sprawności i by była ona chętnie uczęszczanym miejscem przez napływających obywateli Unii Saudadzkiej.
Dano dnia 19 grudnia 2017 roku w Książęcym Pałacu Atving,
Obrazek

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: Karolina Aleksandra »

Z tego, co widzę po obecnej stronie Szkoły Rycerskiej, kursy do tej pory były zamknięte i wymagały rejestracji. Czy teraz ten system zostanie zmieniony, a całość kursów będzie udostępniona publicznie?

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Królewska Mość,

to będzie jeszcze przedmiotem dyskusji na Dworze Książęcym i mam nadzieję między mną, a nowym Pisarzem (dyrektorem KSR), którego będę chciał zatrudnić. Jednakże rejestracje na kursy miały na celu weryfikować rzeczywistą ilość aktywnych uczniów. Być może warto będzie upubliczniać część kursów, a inne wykładać w salach zamkniętych. Jeszcze nad tym pomyślimy.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:Nie dziwi mnie również całkowity brak polityki edukacyjnej Rządu Jego Ekscelencji Prezerwatywa Tradycji Radzieckiego, będącej składową polityki adaptacji nowych obywateli w życie naszego państwa. Wnioski takie wyciągnąć można na podstawie dorobku Pana Premiera podczas rządów w Królestwie Scholandii, w której nie dba się o nowych obywateli i nie zachęca ich do adaptowania się w życie tej prowincji. Nie może tak jednak być, że stan taki uważa się za normalny, co najwyraźniej satysfakcjonuje obecną ekipę rządzącą z Ekorre.
Trochę strzelił Towarzysz w płot, a nawet sobie w stopę. Rząd Królewski w ostatnim czasie (rękami Ministerstwa Kultury) dokonał aktualizacji Tutoriala - na co na przykład nie zdecydował się ostatni rząd, w którym brał Towarzysz udział. Wtedy dbanie o edukację jakoś nie leżało w Towarzysza sferze zainteresowań, prawda?

A mówienie o Gimnazjum jako o "polityce edukacyjnej" zakrawa na kpinę - ten projekt Towarzysza rządu, prowadzony przez Towarzysza syna i kilkukrotnego współministra przez rok istnienia nie wydał z siebie ani jednego materiału edukacyjnego. Ciężko podać lepszy przykład niemocy i klęski KPA w zarządzaniu państwem niż ta konkretna instytucja. I o ile jak najlepiej życzę Unii Saudadzkiej i Szkole Rycerskiej, o tyle ciężko nie zastanawiać się, czy odniesie ona taki sam sukces jak Gimnazjum.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: Karolina Aleksandra »

Osobiście sądzę, że nie ma sensu zamykać kursów w obecnych realiach. Mogę sobie wyobrazić, że np. w przypadku kursu o tytulaturze sporo osób może tam zaglądać, aby upewnić się, w jaki sposób tytułować daną personę (chociaż ostatnio tytulatura nieco wyszła z użytku…).

Ponadto, nowy mieszkaniec Dreamlandu i potencjalnie US, który przybędzie np. o trzeciej nad ranem, albo w środku Świąt Bożego Narodzenia, albo o innej porze, gdy mało kto będzie dostępny na forum Dreamlandu, mógłby chcieć mieć od razu dostęp do kursów. Każda konieczność rejestracji zwiększa prawdopodobieństwo, że ktoś kliknie w przycisk rejestracji,
wypełni formularz i potem już zapomni o mikronacjach.

Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: Daniel von Witt »

Niezupełnie. Doskonale zdawałem sobie sprawę, że moje słowa wywołają taką właśnie reakcję. Szczególny nacisk na Gimnazjum Królewskie kładł rząd mojego drugiego syna, a on sam popędzał mnie w przygotowywaniu materiałów dydaktycznych na przedmiot przedsiębiorczości. I takie materiały powoli powstawały, jednak w wersji nadającej się do publikacji nie znalazły się w Gimnazjum. Każdy rząd KPA doskonale zdawał sobie sprawę z wagi edukacji, co było wielokrotnie podkreślane i akcentowane w planach i działaniach, które nie zawsze dochodziły do szczęśliwego finału. Natomiast Rząd Waszej Ekscelencji wyrzucił edukację z listy swoich priorytetów - nie ukrywacie, że Was to nie obchodzi, a każdego nowicjusza zostawia się samemu sobie, czego dowodem jest totalnie zabetonowana i nieruchawa pod tym względem Scholandia.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: RomanoPorfavor »

Rząd KPA - plany, akcentowanie i priorytety w zakresie edukacji - dużo.
Faktycznych działań na rzecz edukacji nowych - 0 w ciągu całej ostatniej kadencji.

Rzad Radzieckiego - plany, akcentowanie i priorytety w zakresie edukacji - mało.
Faktycznych działań na rzecz edukacji nowych - 1 w ciągu pierwszych 2 tygodni

Mówił Towarzysz coś o dowodach?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: Daniel von Witt »

A czym Pan się tu chwali? Aktualizacją tutoriala polegają na tym, że wpisano imię i nazwisko aktualnego Premiera oraz nazwy ministerstw? Tylko tyle.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: Karolina Aleksandra »

Co tu się stało z postami…?

KA
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: RomanoPorfavor »

To, że nie wie Towarzysz co było aktualizowane to tym bardziej Towarzysza pogrąża. Zwracam uwagę, że od ostatniej aktualizacji mieliśmy w kraju trochę zmian, również konstytucyjnych. No, ale nie ma co tłumaczyć osobie, która o edukacji lubi mówić, ale jak przychodzi co do czego nie potrafi zaoferować nic, żadnej pracy, żadnego wysiłku, nic namacalnego czy trwałego. Tylko słowa.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: RomanoPorfavor »

Karolina Aleksandra pisze:Co tu się stało z postami…?
Pomyliłem się cytując tow. Witta, kliknąłem niechcący opcję edytuj, przywróciłem tyle pierwotnej wiadomości ile byłem w stanie.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: Andrzej »

Daniel von Witt pisze:A czym Pan się tu chwali? Aktualizacją tutoriala polegają na tym, że wpisano imię i nazwisko aktualnego Premiera oraz nazwy ministerstw? Tylko tyle.
Najpierw doktor twierdzi, że mam w końcu brać się do roboty, a potem twierdzi, że zrobiłem bardzo niewiele mimo że zrobiłem już całkiem sporo. Coś się Towarzyszu plączecie w prywatnej wojence z rządem KPD.
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:Pomyliłem się cytując tow. Witta, kliknąłem niechcący opcję edytuj, przywróciłem tyle pierwotnej wiadomości ile byłem w stanie.
Naucz się Pan korzystać z forum w końcu.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:
To, że nie wie Towarzysz co było aktualizowane to tym bardziej Towarzysza pogrąża. Zwracam uwagę, że od ostatniej aktualizacji mieliśmy w kraju trochę zmian, również konstytucyjnych. No, ale nie ma co tłumaczyć osobie, która o edukacji lubi mówić, ale jak przychodzi co do czego nie potrafi zaoferować nic, żadnej pracy, żadnego wysiłku, nic namacalnego czy trwałego. Tylko słowa.
Nie uczyłem się tutoriala na pamięć, bo mi niepotrzebny. Natomiast zmiany widać tylko na jednej stronce. Drobna edycja nie oznacza rozbudowy, bo tą zajmowało się KPA. Innych zmian/dodatków - brak.
Jezus Ipanienko pisze:
Najpierw doktor twierdzi, że mam w końcu brać się do roboty, a potem twierdzi, że zrobiłem bardzo niewiele mimo że zrobiłem już całkiem sporo. Coś się Towarzyszu plączecie w prywatnej wojence z rządem KPD.
Cieszy fakt, że zaczyna Pan się słuchać.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: RomanoPorfavor »

(...) bo tą zajmowało się KPA.
Słowa, słowa, słowa... A w ostatniej kadencji jak się nic nie działo, to nadal nie masz argumentu? :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: Andrzej »

Ciekawe to „się słuchanie” skoro pracuję w ten sam sposób od początku kadencji - a więc zanim wyskoczyłeś z bezpodstawną krytyką xD
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:
Słowa, słowa, słowa... A w ostatniej kadencji jak się nic nie działo, to nadal nie masz argumentu? :)
Wasza Ekscelencjo Premierze,

no jakież to słowa, skoro tutorial rzeczywiście był rozbudowywany przez KPA, a Wy obecnie wprowadzacie na jednej podstronie drobne korekty, by informacja była aktualna. To nie jest polityka edukacyjna, tylko bieżąca administracja. Nie ma się czym chwalić.
Jezus Ipanienko pisze:
Ciekawe to „się słuchanie” skoro pracuję w ten sam sposób od początku kadencji - a więc zanim wyskoczyłeś z bezpodstawną krytyką xD
Wasza Ekscelencjo Ministrze,

kiełkuje coś na tym Waszym kulturalnym poletku i wierzę w to, że plon to przyniesie. Ale w przestrzeni edukacji nic się nie dzieje.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: Andrzej »

No każdy by chciał żeby od razu wyskakiwać z pierdyliardem inicjatyw z kapelusza jednocześnie, ale tak się nie da. Po kolei :)
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Karolina Aleksandra pisze:
(chociaż ostatnio tytulatura nieco wyszła z użytku…).
Ja tam staram się o tym pamiętać. Problem w tym, że nie każdy tytuł każdej osoby mam w głowie, nie wspominając o tym, że trochę mylą mi się ze sobą członkowie rodu Asketilów, kiedy patrzę na kroniki ;)

Byłoby prościej, gdyby znajdowały się w podpisach. Nie musiałbym za każdym razem cofać się do Heroldii, gdy akurat najdzie mnie chęć, by tego zwrotu użyć. Gdyby inni przykładali do tego uwagę to prawdopodobnie w miejsce "Jego Ekscelencja" czy też "Wasza Ekscelencja" użyłbym odpowiedniej tytulatury.

To tyle w kwestii tytułów. Co się tyczy reaktywacji szkoły-cieszę się, choć nie podoba mi się sposób prowadzenia prywatnej wojenki JXW von Witta. Naprawdę, gdyby chociaż te "prace"(których jako członek rządu nie widziałem na oczy) udostępnić następnym rządom do dokończenia to mielibyśmy o czym rozmawiać. Ale jak na razie otacza Ekscelencja wszystko wielkim mistycyzmem podczas gdy liczy się fakt, że żadnych materiałów nie uświadczyliśmy.

Jeśli pojawią się w nowych materiałach-cudownie! Gdyby powodowała Ekscelencją prywatna troska o młodych-jeszcze lepiej! Ale ciągłe odwołania do KPD napychają te słowa polityką. Niech za to co KPD nie robi, a KPA robi odpowiadają czyny, a nie tylko słowa.

Pozdrawiam
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja Książęca - restauracja szkolnictwa saudadzki

Post autor: Daniel von Witt »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:
Co się tyczy reaktywacji szkoły-cieszę się, choć nie podoba mi się sposób prowadzenia prywatnej wojenki JXW von Witta. Naprawdę, gdyby chociaż te "prace"(których jako członek rządu nie widziałem na oczy) udostępnić następnym rządom do dokończenia to mielibyśmy o czym rozmawiać. Ale jak na razie otacza Ekscelencja wszystko wielkim mistycyzmem podczas gdy liczy się fakt, że żadnych materiałów nie uświadczyliśmy.
Książęca Szkoła Rycerska wróci do łask dlatego, że Rząd Królewski nie chce rozwijać Gimnazjum i je zlikwidował. Materiały dydaktyczne dla Gimnazjum Królewskiego nie mają formy nadającej się do publikacji, dlatego nie zostały opublikowane. I nie zostaną, bo Gimnazjum zlikwidowano. Chyba to logiczne.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dwór Książęcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości