I did nothing wrong

Masz pytania? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na start.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

I did nothing wrong

Post autor: Alfred »

Postanowiłem powrócić do działalności mikronacyjnej. Przez te kilka miesięcy odpocząłem, nabrałem dystansu, a także zyskałem nowe, trzeźwiejsze spojrzenie na dreamlandzką rzeczywistość i uczestników tej zabawy. Jestem gotowy na następną rundę.

Chciałbym zająć się sprawami od dawna należącymi do moich zainteresowań, to znaczy sądownictwem. W obecnej sytuacji, jak sądzę, byłoby to korzystne dla państwa. Za chwilę zwrócę się do Jej Królewskiej Mości z wnioskiem o przywrócenie do aktywności. Poza tym tymczasem nie planuję aktywniejszego udziału w życiu publicznym.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

O, cześć Alfred. Pewnie tak bym napisał, gdyby nie status Króla Seniora ;) Witam serdecznie WKM. Mimo kontrowersyjnego panowania, miło widzieć kolejnego ekscentryka w KD. Zawsze raźniej.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Chamberlain »

Powrót Waszej Królewskiej Wysokości to najlepszy początek miesiąca, jaki mógłbym sobie wyobrazić.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Andrzej »

No siema!
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: I did nothing wrong

Post autor: Polyna »

O, cześć Alfred.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Daniel von Witt »

Alfred pisze:
Postanowiłem powrócić do działalności mikronacyjnej. Przez te kilka miesięcy odpocząłem, nabrałem dystansu, a także zyskałem nowe, trzeźwiejsze spojrzenie na dreamlandzką rzeczywistość i uczestników tej zabawy. Jestem gotowy na następną rundę.
Witam Waszą Królewską Wysokość,
Alfred pisze:
Chciałbym zająć się sprawami od dawna należącymi do moich zainteresowań, to znaczy sądownictwem. W obecnej sytuacji, jak sądzę, byłoby to korzystne dla państwa. Za chwilę zwrócę się do Jej Królewskiej Mości z wnioskiem o przywrócenie do aktywności. Poza tym tymczasem nie planuję aktywniejszego udziału w życiu publicznym.
korzystnym dla państwa byłoby, gdyby człowiek rzucający koroną o ziemię, nie rzucał się od razu po wyskoczeniu z kapelusza po jeden z najważniejszych urzędów państwowych. Ocalenie tytułu króla seniora poprzez najgłupszą abdykację w historii, nie spowoduje mam nadzieję, że Królowa zacznie przed WKW klękać i prosić o zaopiekowanie się wymiarem sprawiedliwości, bo byłoby to dla Korony i wymiaru sprawiedliwości uwłaczające, wiedząc o tym, co stało się latem.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Gaston de Senancour »

Daniel von Witt pisze:korzystnym dla państwa byłoby, gdyby człowiek rzucający koroną o ziemię, nie rzucał się od razu po wyskoczeniu z kapelusza po jeden z najważniejszych urzędów państwowych. Ocalenie tytułu króla seniora poprzez najgłupszą abdykację w historii, nie spowoduje mam nadzieję, że Królowa zacznie przed WKW klękać i prosić o zaopiekowanie się wymiarem sprawiedliwości, bo byłoby to dla Korony i wymiaru sprawiedliwości uwłaczające, wiedząc o tym, co stało się latem.
To było w sierpniu. Teraz mamy grudzień. Resetujemy zegary.

Sytuacja ewoluuje w takim tempie, że za miesiąc lub dwa naród sam może zwrócić się do JKW Alfreda z prośbą o powrót w celu zrównoważenia bilansu powagi/niepowagi. Trudno o lepszego patrona białych dreamlandzkich mężczyzn, który w świetle buzujących ognisk ostrzą swoje siekiery.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Daniel von Witt »

Jeszcze nic się nie stało poza niefortunnym wyrażeniem swych oczekiwań przez JKW Alfreda, i już się napalacie. Najpierw niech pokaże, że potrafi zatrzymać nacierającą na niego siekierę. Ostatnio słabo mu to wyszło.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Aleksander »

No co tam mordo?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Alfred »

Daniel von Witt pisze:[…] korzystnym dla państwa byłoby, gdyby człowiek rzucający koroną o ziemię, nie rzucał się od razu po wyskoczeniu z kapelusza po jeden z najważniejszych urzędów państwowych. Ocalenie tytułu króla seniora poprzez najgłupszą abdykację w historii, nie spowoduje mam nadzieję, że Królowa zacznie przed WKW klękać i prosić o zaopiekowanie się wymiarem sprawiedliwości, bo byłoby to dla Korony i wymiaru sprawiedliwości uwłaczające, wiedząc o tym, co stało się latem.
Co by Pan zaproponował? Urząd burmistrza w Unii Saudadzkiej, a potem może tekę ministra w następnej kadencji?

Nie żartujmy sobie. Jestem wykwalifikowanym kandydatem. Swoje plany skonsultowałem z Jej Królewską Mością przed powrotem, spodziewam się nominacji. Sam o nią poprosiłem, jeśli chce Pan wiedzieć. Nikt nikogo nie błagał.

Swoją drogą, czemu ma Pan do mnie taki żal o abdykację? W tamtym czasie nie dało się już uratować tego panowania; zresztą w ogóle ustrojowa rola Króla (kształtowana nie tylko przez przepisy, ale i społeczne oczekiwania) okazała się niekompatybilna z moim charakterem. Abdykowałem, ponieważ nie byłem już w stanie właściwie wypełniać swoich zadań, a uczestnictwo w Dreamlandzie wyłącznie mnie męczyło. Jeżeli Pan na moim miejscu trzymałby się kurczowo tronu na złość wszystkim, nie o mnie źle to świadczy.

Nie będę natomiast w ogóle polemizował z insynuacją, że kierowałem się chęcią zachowania godności monarchy seniora. Czy to jakiś kompleks utraconego tytułu?
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Alfred »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:O, cześć Alfred.
Jezus Ipanienko pisze:No siema!
Polyna pisze:O, cześć Alfred.
الوـس pisze:No co tam mordo?
Cześć, rodacy!
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Nawet WKW nie udało się zerwać z tym nałogiem. :/
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: I did nothing wrong

Post autor: Polyna »

Co do abdykacji, to ja tu tylko napiszę: Alfred did nothing wrong.

PS. Czekam na kolejną.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Aleksander »

Polyna pisze:Co do abdykacji, to ja tu tylko napiszę: Alfred did nothing wrong.

PS. Czekam na kolejną.
#metoo
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Karolina Aleksandra »

Miło widzieć WKW w Królestwie Dreamlandu.
Alfred pisze:
Chciałbym zająć się sprawami od dawna należącymi do moich zainteresowań, to znaczy sądownictwem.

Bardzo się cieszę.
Daniel von Witt pisze:
Ocalenie tytułu króla seniora poprzez najgłupszą abdykację w historii, nie spowoduje mam nadzieję, że Królowa zacznie przed WKW klękać i prosić o zaopiekowanie się wymiarem sprawiedliwości, bo byłoby to dla Korony i wymiaru sprawiedliwości uwłaczające, wiedząc o tym, co stało się latem.

Nikt przed nikim nie klęka. JKW Alfred pół miesiąca temu napisał do mnie z propozycją, że od grudnia może być aktywny w Królestwie Dreamlandu i z chęcią zajmie się sądownictwem, w którym jest niewątpliwie ekspertem. Z uwagi na ówczesną sytuację z PSK, z propozycji się ucieszyłam. Myślę, że Dreamlandowi mieszkańców nigdy za mało, a zwłaszcza tak doświadczonych.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Daniel von Witt »

Alfred pisze:
Co by Pan zaproponował? Urząd burmistrza w Unii Saudadzkiej, a potem może tekę ministra w następnej kadencji?
A uwłaczałoby to WKW? O wiele więksi królowie seniorzy nie mieli problemów z zarządzaniem wsią czy miastem, a WKW przychodzi tu jak bufon, który nie weźmie niczego poniżej pewnego stołka, choć odchodził WKW w niesławie. I jeszcze na dodatek wymiar sprawiedliwości WKW interesuje, ten sam, z którym bał się WKW skonfrontować, a teraz sam chce się nim opiekować. Wymowne.
Alfred pisze:
Nie żartujmy sobie. Jestem wykwalifikowanym kandydatem. Swoje plany skonsultowałem z Jej Królewską Mością przed powrotem, spodziewam się nominacji. Sam o nią poprosiłem, jeśli chce Pan wiedzieć. Nikt nikogo nie błagał.
Nie odmawiam WKW kwalifikacji i rzecz nie o nie się rozchodzi.
Alfred pisze:
Swoją drogą, czemu ma Pan do mnie taki żal o abdykację? W tamtym czasie nie dało się już uratować tego panowania; zresztą w ogóle ustrojowa rola Króla (kształtowana nie tylko przez przepisy, ale i społeczne oczekiwania) okazała się niekompatybilna z moim charakterem.
Bo w ten sposób nie zachowuje się wykwalifikowany i wyważony specjalista, który jest królem w Dreamlandzie. Gdyby WKW miał wiek DjkCezarowcy i mieszkał w Ardemii - nie miałbym zarzutów do abdykacji właściwej takim krajom i osobom. Ale tu jest Dreamland, którego starą jakość WKW również chciał przywracać. Taką dziecinną abdykacją? Wytresowany DjkCezarowcy mógł się zachować lepiej.
Alfred pisze:
Abdykowałem, ponieważ nie byłem już w stanie właściwie wypełniać swoich zadań, a uczestnictwo w Dreamlandzie wyłącznie mnie męczyło. Jeżeli Pan na moim miejscu trzymałby się kurczowo tronu na złość wszystkim, nie o mnie źle to świadczy.
Haha :D No przezabawny argument-hipoteza - wsadzić mnie w rolę WKW i wciskać, że trzymałbym się tronu kurczowo :D Zdanie o Waszej abdykacji wyraziłem wyżej i źle ono świadczy o Was, a nie o mnie.
Alfred pisze:
Nie będę natomiast w ogóle polemizował z insynuacją, że kierowałem się chęcią zachowania godności monarchy seniora. Czy to jakiś kompleks utraconego tytułu?
Abdykacja w momencie, gdy królowi grozi zdjęcie z tronu i tym samym wieczyste odebranie mu prawa do bycia królem seniorem to proszę przyznać - wygodna opcja, z której WKW skorzystał. Trzeba ulepszyć prawo, aby król abdykujący w czasie rozpoczętej procedury detronizacji nie mógł zachować tytułu króla seniora. WKW zachował abdykując dostatecznie wcześnie, by Parlament nie zdążył WKW oskarżyć :) Wykwalifikowany prawnik wykorzystał lukę prawną, a dziś chce opiekować się wymiarem sprawiedliwości. Gratuluję kręgosłupa moralnego i zachcianek :)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Alfred »

Mało interesująca ta dyskusja. Ograniczę się do kilku zdań.

1) Interesuje mnie prawo i wymiar sprawiedliwości, wobec czego proponuję wspólnocie swoje usługi w tym zakresie. Nie mam ochoty zajmować się niczym innym, a wspólnota zrobi z ofertą, co będzie chciała.

2) W sierpniu nieufność większości społeczeństwa uniemożliwiała mi właściwe wykonywanie swoich funkcji. Można było abdykować albo męczyć się i przedłużać agonię. Sądzę, że podjąłem słuszną decyzję, nawet jeśli przy okazji zepsułem komuś zabawę z wystąpienia przed sądem w roli oskarżyciela.

3) Nadchodzący proces był tu tylko przejawem tego braku zaufania. Akt oskarżenia, jak sobie przypominam, był sformułowany dość niezręcznie, a moje działanie było legalne, aczkolwiek politycznie niesłuszne.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Torkan Ingawaar »

Gratuluję kręgosłupa moralnego i zachcianek :)
Jeśli ktoś tu może mówić o kręgosłupie moralnym, to na pewno nie Towarzysz. Osoba, która przez osobisty konflikt wraz ze swoim oddanym kółkiem wyznawców szczuła króla niemal od początku jego panowania i chciała jego detronizacji, działając wbrew zdrowemu rozsądkowi i interesowi państwa, wykorzystując ku temu jako pretekst przestępstwo o wręcz śmiesznej w porównaniu z widmem wywołanego impeachmentem osłabienia władzy szkodliwości (przypomnę: poszło o usunięcie działu ze spamem). Najzabawniejsze jest to, że największą nienawiścią w stosunku do monarchy pałali zadeklarowani monarchiści, którzy - przynajmniej w teorii - powinni być dla Korony głównym oparciem. Mimo straty (całe szczęście nie permanentnej) wartościowego obywatela, sierpniowy kryzys miał też swoje plusy. Pokazał Towarzysz swój fałsz i zakłamanie oraz to, jak nisko można upaść przez zawiść i prymitywną żądzę zemsty. Pozytywne skutki tamtych wydarzeń widoczne są również dzisiaj: kolejne osoby odwracają się od Was odwracają, a Towarzysz coraz bardziej spychany jest tam, gdzie od zawsze było jego miejsce: na margines sceny politycznej.

Winę za abdykację ponosi jednak nie tylko Witt i jego poplecznicy, ale także wszyscy ci, którzy z różnych powodów - ideologicznych, wizerunkowych czy osobistych - nie stanęli w obronie ciągle atakowanej głowy państwa. Ja jako ówczesny Premier Rządu Królewskiego swoją bierną postawą szczególnie dołożyłem do tego swoją cegiełkę. Przepraszałem za to w korespondencji prywatnej bezpośrednio po abdykacji, teraz chciałbym przeprosić już publicznie. Mam nadzieję, że tym razem działalność w Królestwie przyniesie Waszej Królewskiej Wysokości więcej satysfakcji.

Witamy ponownie na pokładzie!
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Leszek Roskohard-Wespucci
Posty: 97
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:11
NIM:
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Leszek Roskohard-Wespucci »

Witam szanownego Alfreda. Z tej strony Prezydent(do dziś trwa moja ta kadencja) i Minister Finansów Republiki Ardemii Leszek Roskohard.
Bardzo fajnie że pan wraca do Dreamlandu.

[quote-Daniel von Witt]Bo w ten sposób nie zachowuje się wykwalifikowany i wyważony specjalista, który jest królem w Dreamlandzie. Gdyby WKW miał wiek DjkCezarowcy i mieszkał w Ardemii - nie miałbym zarzutów do abdykacji właściwej takim krajom i osobom. Ale tu jest Dreamland, którego starą jakość WKW również chciał przywracać. Taką dziecinną abdykacją? Wytresowany DjkCezarowcy mógł się zachować lepiej. [/quote]

Natomiast odniose się do Daniela von Witta który uznał że u nas można od tak se zdobyć władzę. Przepraszam bardzo ale
u nas nie można zdobyć od tak danego ważnego stanowiska. Mało tego do dziś miałem o pana dobre mniemanie, jednak gdy ujrzałem ten fragment to ja się nie dziwię że został pan umieszczony w Dzbanie Miesiąca w Republice Suderlandu. Mało tego
jest też pan w naszym państwie za ten ,,wspaniały" fragment kandydatem na nagrodę miesiąca pajaca. Głupszy od pana to teraz tylko jest tylko Gaston. Zauwarzyłem też rzecz że do każdego się pan czepia. Do Suderlandu bo stare forum, do nas
bo tam z obszarem było coś nie halo, do Alfreda bo wraca, a kiedyś abdykował. Niech się pan lepiej nad sobą zastanowi bo przez takich ludzi jak pan, Dreamland cierpi na wizerunku państwa. Mało tego czepia się pan Królowej Dreamlandu też o wiele rzeczy. Mógłbym tak wymieniać, ale szkoda strzępić ryja. Jest pan niekulturalny i nieodpowiedzialny za swoje zachowanie. Dziękuje.

A Alfredowi życzę by został Sędzią w Dreamlandzie, bo dzięki takim osobom, na Dreamland patrzą z dobrej perspektywy.

Podpisuję:
Prezydent(do 3 Grudnia) i Minister Finansów Republiki Ardemii Leszek Roskohard
Rodowity Ardemczyk
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: I did nothing wrong

Post autor: Aleksander »

Gdzie można wymienić stary kręgosłup na taki fajny, nowy, gumowy?
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jesteś tutaj nowy?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości