[WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

[WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzyszko Królowo,
Towarzysze Deputowani,
Obywatelki i Obywatele!


Nie jestem najlepszy w pompatycznych przemowach, więc postaram się, aby moje exposé było możliwie konkretne.

Po dwóch kadencjach premierów mało aktywnych (jak Torkan) bądź po prostu nieobecnych (jak Oskar) wybraliście - spośród dwóch kandydatów - tego Premiera, który obiecywał, że będzie i że będzie aktywnie pracował na rzecz trwania i funkcjonowania państwa. To uważam za kluczowe i tego będę starał się dotrzymać. Powtórzę jednak to co zawarłem w komentarzu powyborczym - nie mam zamiaru przebiec tej kadencji sprintem.

Moją ambicją jest równy poziom w aktywności Rządu przez cały jego okres urzędowania. Chcę podejść do tego odpowiedzialnie - tak, aby zawsze coś się działo, a jednocześnie aby Rządu i mnie nie dopadło wypalenie, powszechne wśród naszych urzędników publicznych.

Zgodnie z zapowiedziami przedstawionymi w kampanii wyborczej, jak i wcześnie, przy okazji wniosku o referendum o odwołanie poprzedniego Premiera, moje podejście do składu rządu jest dynamiczne. Nie chcę, aby stołki te były zajęte przez kogoś tylko po to, żeby były. Jeżeli brak w mojej opinii odpowiedniego kandydata - wówczas sam obejmuję to stanowisko. Jednocześnie do Rządu powołałem wiceministrów. Będą mieć swoje zadania, z których będą rozliczani. Jeżeli się sprawdzą i będą tym zainteresowani - możliwy jest awans na stanowisko pełnego ministra.

Idąc po kolei. Ministerstwo Spraw Zagranicznych objąłem osobiście, na wiceministra powołując towarzysza Fryderyka Orańskiego-Nassau. Priorytetem Ministerstwa będzie przygotowanie ustawy precyzującej wzajemne stosunki poszczególnych organów zajmujących się polityką zagraniczną, jak i ustalenie procedur poszczególnych czynności. Ułatwi to współpracę i zmniejszy to przestrzeń do tarć między poszczególnymi organami władzy.

Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji również będę zarządzał osobiście. W tym resorcie będzie mi towarzyszył jako wiceminister towarzysz Tomasz von Habsburg. Choć to Ministerstwo ma szeroki zakres właściwości, to najważniejsze i pierwsze zadania tego resortu będą skupione na gospodarce - chcę, aby działania rządu, zarówno w poszerzaniu możliwości wydawania, jak i zarabiania pieniądza. doprowadziły do jej rozhuśtania.

Ciężko też nie zauważyć, że ostatnio, niemal z dnia na dzień, znaleźliśmy się w sytuacji gdy znacznie przyspieszyły modernizacje podstawowych systemów informatycznych - CBD, CRiP itd. MSWiA dokona pod tym kątem przeglądu aktów prawnych regulujących te i podobne aspekty systemowe - i zaproponuje ewentualne nowelizacje aktów prawnych oraz - w porozumieniu z twórcami - zaproponuje ewentualne dalsze poprawki do systemów.

Tematem nieco dalszym w perspektywie czasowej, ale nadal istotnym dla tego resortu będzie przygotowanie propozycji rozwiązań prawnych które skoordynują i nadadzą ramy funkcjonowaniu formacji zbrojnych na terenie Dreamlandu - zarówno tych lokalnych, jak i prywatnych.

Trzecie ministerstwo - Ministerstwo Kultury - obejmie jako minister towarzysz Jezus Ipanienko. Jako doświadczony twórca myślę, że odnajdzie się w roli animatora życia kulturalnego w naszym kraju. Tu powtórzę tylko to, o czym pisałem w swoim programie: ewentualne inicjatywy w rodzaju konkursów będą raczej rzadsze ale wysoko nagradzane. MK w miarę swoich możliwości będzie współpracować z MSWiA, tak aby kultura była jedną ze ścieżek do wykorzystania w rzowoju gospodarczym kraju. Zrealizowany zostanie przegląd instytucji kulturalnych i edukacyjnych Królestwa - i ich redukcja bądź bezpośrednie podporządkowanie Ministerstwu - tam, gdzie brak będzie rokujących zarządców.

Każdy kolejny Rząd ostatnio obiecywał aktywną politykę informacyjną - i za każdym razem kończyło się to dość słabo. Ciężko więc zapowiedzieć w tym temacie coś co nie będzie odebrane jako standardowa zapowiedź bez pokrycia. Tym niemniej - planuję aktywnie wykorzystywać wątek Biura Prasowego do stałej komunikacji kwestii i działań bieżących Rządu. Większe podsumowania działań z podziałem na resorty będę chciał realizować w odstępach dwutygodniowych.

Podsumowując - wiadomo w ogólnym zarysie co chcę w trakcie tego rządu osiągnąć. Oczywiście, na samym początku kadencji ciężko przewidzieć zmian jakie mogą w tym planie nastąpić - czy to wskutek nowych, nieznanych teraz wyzwań czy to wskutek pojawienia się lepszych pomysłów czy rozwiązań. Liczę jednak, że zarówno ogólny kierunek, jak tryb w jakim będę chciał do niego zmierzać są już Towarzyszom znane i zrozumiałe.

Dziękuję za lekturę tego przydługawego wystąpienia i zapraszam Towarzyszy Deputowanych do zadawania pytań.

Wandosławię!
/-/ Prezerwatyw Tradycja Radziecki
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Wasza Królewska Mość,
Czcigodni Deputowani,
Wasza Ekscelencjo Premierze,

Podczas kampanii wyborczej dosyć głośny był temat Awary Południowej. Natomiast w tyczącej się Ministerstwa Spraw Zagranicznych i jego planowanych działań części exposé o tym temacie nie było zawartego ani słowa. W związku z tym chciałbym złożyć zapytanie, czy prowadzona przez Waszą Ekscelencję w sprawie Awary retoryka była tylko tzw. kiełbasą wyborczą, czy może jednak Rząd Królewski planuje w tej sprawie podjąć konkretne działania w tej kadencji? Jeśli to drugie, jakie to mają być działania?

(-) Casimir de Viries
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Chamberlain »

Fiu, fiu. Niezłe tempo, choć program został tu ledwie zarysowany. Proponuję to jeszcze wkleić w dziale "polityka i społeczeństwo".
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: RomanoPorfavor »

Casimir de Viries pisze:
Podczas kampanii wyborczej dosyć głośny był temat Awary Południowej. Natomiast w tyczącej się Ministerstwa Spraw Zagranicznych i jego planowanych działań części exposé o tym temacie nie było zawartego ani słowa. W związku z tym chciałbym złożyć zapytanie, czy prowadzona przez Waszą Ekscelencję w sprawie Awary retoryka była tylko tzw. kiełbasą wyborczą, czy może jednak Rząd Królewski planuje w tej sprawie podjąć konkretne działania w tej kadencji? Jeśli to drugie, jakie to mają być działania?
Towarzyszu,

Expose jest wygłaszane przede wszystkim do Deputowanych, celowo więc skupiłem się na ogólnym zakreśleniu ogólnych kierunków, głębiej precyzując jedynie niektóre plany dotyczące legislacji. Starałem się nie powtarzać do znudzenia tego, co zawarłem w programie wyborczym. Oczywiście tamte zapowiedzi pozostają jak najbardziej aktualne, a sprawa Awary Płd. będzie przedmiotem działań Rzadu. Z uwagi jednak, że polityka zagraniczna ma swoją specyfikę wolałbym nie wchodzić w szczegóły poszczególnych kroków - a szczególnie nie przed omówieniem ich z Towarzyszką Królową, z którą Rząd jest obowiązany w sprawach polityki zagranicznej współpracować.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Wiceminister Spraw Zagranicznych aprobuje plan wobec Awary Południowej?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:Wiceminister Spraw Zagranicznych aprobuje plan wobec Awary Południowej?
Biorąc pod uwagę, że dopiero przed kilkoma godzinami Rząd został powołany, a potem jeszcze był jakiś odstęp przed uzyskaniem dostępów do odpowiednich działów, to zdziwiłbym się, żeby go znał, skoro nawet na forum Rządu nie został on przedstawiony.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Chodziło mi bardziej, czy podważa przynależność Awary Południowej do Królestwa Baridasu i czy też chce jej odzyskania?
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Daniel von Witt pisze:Chodziło mi bardziej, czy podważa przynależność Awary Południowej do Królestwa Baridasu i czy też chce jej odzyskania?

(-) Daniel von Witt
Nie zależy mi na niej, ale jednocześnie nie widzę powodu do wspierania Sarmacji. Prywatnie jestem neutralny ze względu na fakt, że mnie to nie dotyczyło, gdy cała sprawa powstała. Jednak miażdżąca większość obywateli odzyskania Awary chce, a dopóki tow. Premier zapewnia, iż ma cały wachlarz dyplomatycznych kroków-z chęcią je poznam i pomogę w realizacji. Jeśli nie jestem czegoś zwolennikiem to wojenki na którą nikt nie ma pomysłu. Mój opór za naszej kadencji wypływał głównie z faktu, że sam pomysłu na te kroki dyplomatyczne nie miałem. Na razie nie wiem więcej od Ekscelencji ;)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:
Jednak miażdżąca większość obywateli odzyskania Awary chce
Tego Pan nie wie. Dotychczas wypowiedziało się jedynie Zgromadzenie Obywatelskie Scholandii, a nie Dreamland-Naród - w referendum. Między zdaniem organu jednej prowincji a zdaniem całego społeczeństwa jest Wielki Kanion Kolorado.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Aleksander »

A nie Baridas i ocean?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Zdecydowanie lepiej brzmi.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Precyzuję-mówiłem o większości, którą słychać :) To znaczy nie powołuję się w tej chwili na konkretne dane, a na fakt, że środowiska nie chcące wojny nie odzywają się za wiele na ten temat. Mimo wszystko referendum pomogłoby.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Torkan Ingawaar »

Towarzyszu Premierze,

bardzo dobre wystąpienie, gratuluję. Właściwie mam tylko jedno "ale". Ministrem Kultury został obecny Prezydent Mandragoratu Wandystanu, Drogi Lider Jezus Ipanienko. Towarzysz Ipanienko jest z pewnością wybitnym artystą i działaczem mikronacyjnego ruchu komunistycznego. Doceniam jego aktywność w Królestwie na szczeblu zarówno lokalnym (Hipsterdorf) jak i federalnym (Parlament Królewski). Daleki jestem od prowadzenia krucjat przeciw kosmopolitom i nie postrzegam negatywnie zaangażowania w kilku państwach równocześnie oraz posiadania w każdym z nich obywatelstwa, a nawet pełnienia niektórych funkcji publicznych. Mam jednak poważne wątpliwości, czy aby na pewno właściwym jest, by głowa państwa obcego (a przy tym kluczowego sojusznika Królestwa w spodziewanej konfrontacji z reżimem grodziskim) posiadała tekę Ministra Rządu Królewskiego, przystępując tym samym do grupy najważniejszych osób w państwie. Rozumiem, że Ministerstwo Kultury nie jest strategicznym resortem, ale i tak trudno mi to przełknąć, zwłaszcza w kontekście mojej krytyki dla obecności w dreamlandzkim rządzie formalnego i faktycznego przywódcy Elderlandu, Daniela von Witta.

Ponad rok temu, przed sierpniowymi wyborami na Premiera towarzysz Radziecki zrzekł się obywatelstwa wandejskiego, aby zyskać wiarygodność w oczach wyborców (zwłaszcza tych bardziej umiarkowanych, niezwiązanych bezpośrednio z KPD czy dawniej z Wandystanem) oraz jasno zadeklarować, że jest lojalny wobec jednego państwa, nie będąc związanym przysięgami w żadnym innym. Dziś, kilkanaście miesięcy od rzeczonych wyborów Prezydent Mandragoratu Wandystanu zostaje w Królestwie ministrem i decyzja premiera Radzieckiego w tej sprawie przechodzi praktycznie bez echa. Nie jestem pewien, czy to jest kierunek rozwoju, którym powinniśmy podążać.

Mimo wszystko cieszę się, że wbrew deklaracjom i apelom Daniela von Witta połowę składu obecnego rządu stanowią członkowie poprzedniego gabinetu, którzy widocznie dostrzegli wartość wspólnego budowania silnego Dreamlandu ponad politycznymi podziałami. Życzę udanej kadencji. Mam nadzieję, że lepszej od trzech poprzednich.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: RomanoPorfavor »

DvW pisze:Chodziło mi bardziej, czy podważa przynależność Awary Południowej do Królestwa Baridasu i czy też chce jej odzyskania?
W MSZ będzie sporo roboty, również tej nie związanej z Awarą Płd. Myślę, że nawet jeżeli nie będzie pochwala tej czy innej polityki postulowanej przeze mnie jako Ministra, to znajdziemy mu, posługując się porównaniem wojskowym, służbę zastępczą. która nie będzie obciążała jego sumienia. Nie po to tworzę rząd ponadpartyjny, aby wyrzucać jego członków za inne poglądy ode mnie. Niepotrzebna jest sztuczna jedność tam, gdzie jej nie ma naprawdę - tu nie KPA, żeby krytyka rządu ze strony ministra była traktowana jako zdrada.
Torkan Ingawaar pisze:Ministrem Kultury został obecny Prezydent Mandragoratu Wandystanu, Drogi Lider Jezus Ipanienko. Towarzysz Ipanienko jest z pewnością wybitnym artystą i działaczem mikronacyjnego ruchu komunistycznego. Doceniam jego aktywność w Królestwie na szczeblu zarówno lokalnym (Hipsterdorf) jak i federalnym (Parlament Królewski). Daleki jestem od prowadzenia krucjat przeciw kosmopolitom i nie postrzegam negatywnie zaangażowania w kilku państwach równocześnie oraz posiadania w każdym z nich obywatelstwa, a nawet pełnienia niektórych funkcji publicznych. Mam jednak poważne wątpliwości, czy aby na pewno właściwym jest, by głowa państwa obcego (a przy tym kluczowego sojusznika Królestwa w spodziewanej konfrontacji z reżimem grodziskim) posiadała tekę Ministra Rządu Królewskiego, przystępując tym samym do grupy najważniejszych osób w państwie. Rozumiem, że Ministerstwo Kultury nie jest strategicznym resortem, ale i tak trudno mi to przełknąć, zwłaszcza w kontekście mojej krytyki dla obecności w dreamlandzkim rządzie formalnego i faktycznego przywódcy Elderlandu, Daniela von Witta.
Przyznam, że nie przypominam sobie tej krytyki w kontekście, że sam był Towarzysz w przeszłości członkiem rządu kierowanego o ile dobrze pamiętam przed jednoczesnego szefa rządu Elderlandu. Tym niemniej: nie widzę problemu w członkostwie tow. Ipanienki w Rządzie - tak jak nie widzi tego problemu ustawodawca. Rozumiem, że z mlekiem ojców wypiliście prymitywny teutoński nacjonalizm, ale wypadałoby się go mimo wszystko pozbyć jako członek partii komunistycznej i internacjonalistycznej. Zalecam turnus reedukacyjny w Engels III.

Wandosławię!
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:
Niepotrzebna jest sztuczna jedność tam, gdzie jej nie ma naprawdę - tu nie KPA, żeby krytyka rządu ze strony ministra była traktowana jako zdrada.
Przejaskrawia Pan i przekręca. W tym, do czego Pan pije chodziło o to, że minister chciał dymisji swojego szefa, a zatem i swojej, ale nie podał się przy tym sam do dymisji. Krytyka własnego obozu jest w KPA praktykowana, ale lojalność czy postawa honorowa jest u nas bardzo ważna.
ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:
Ponad rok temu, przed sierpniowymi wyborami na Premiera towarzysz Radziecki zrzekł się obywatelstwa wandejskiego, aby zyskać wiarygodność w oczach wyborców (zwłaszcza tych bardziej umiarkowanych, niezwiązanych bezpośrednio z KPD czy dawniej z Wandystanem) oraz jasno zadeklarować, że jest lojalny wobec jednego państwa, nie będąc związanym przysięgami w żadnym innym. Dziś, kilkanaście miesięcy od rzeczonych wyborów Prezydent Mandragoratu Wandystanu zostaje w Królestwie ministrem i decyzja premiera Radzieckiego w tej sprawie przechodzi praktycznie bez echa. Nie jestem pewien, czy to jest kierunek rozwoju, którym powinniśmy podążać.
Aby móc kandydować na urząd Premiera trzeba mieć tylko obywatelstwa z WKE, więc zachowanie Pana Premiera było konieczne, natomiast Pan Minister Kultury to nie pierwszy minister, który pełni funkcję lub udziela się jakoś także w innym państwie spoza WKE. Ja nie widzę w tym problemu, jeżeli nie wpływa to ujemnie na pracę takiego ministra, a jego szef jest z niego zadowolony.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: RomanoPorfavor »

Daniel von Witt pisze:Przejaskrawia Pan i przekręca. W tym, do czego Pan pije chodziło o to, że minister chciał dymisji swojego szefa, a zatem i swojej, ale nie podał się przy tym sam do dymisji. Krytyka własnego obozu jest w KPA praktykowana, ale lojalność czy postawa honorowa jest u nas bardzo ważna.
Potrzeba dymisji Groznego-Witta wynikała z jego nieaktywności. Tow. Orański-Nassau, choć do jego pracy jako ministra miałem zastrzeżenia, przynajmniej był obecny. Jego osobista dymisja nie tylko nic by nie zmieniła w kwestii aktywności Premiera, ale całkowicie pozbawiłaby już rząd możliwości do realizowania polityki zagranicznej. Dlaczego uważa Towarzysz, że przez nieaktywność Groznego-Witta to Orański-Nassau miał się podawać do dymisji?

Nie rozumiem co jest niehonorowego czy nielojalnego w sprawowaniu swojej funkcji, przy jednoczesnej krytyce nieaktywności swojego zwierzchnika.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Torkan Ingawaar »

Przyznam, że nie przypominam sobie tej krytyki w kontekście, że sam był Towarzysz w przeszłości członkiem rządu kierowanego o ile dobrze pamiętam przed jednoczesnego szefa rządu Elderlandu. Tym niemniej: nie widzę problemu w członkostwie tow. Ipanienki w Rządzie - tak jak nie widzi tego problemu ustawodawca. Rozumiem, że z mlekiem ojców wypiliście prymitywny teutoński nacjonalizm, ale wypadałoby się go mimo wszystko pozbyć jako członek partii komunistycznej i internacjonalistycznej. Zalecam turnus reedukacyjny w Engels III.
Od Premiera Rządu Królewskiego oczekiwałbym jednak merytorycznej odpowiedzi na w pełni uzasadnione wątpliwości związane z osobą jednego ministra, a nie niezwiązanej z tematem antyteutońskiej tyrady. Teutonofobia nie jest raczej przypadłością, którą należałoby się chwalić, zwłaszcza na Towarzysza stanowisku. Przyjmijmy, że miał Towarzysz słabszy dzień. Daję drugą szansę. Tym razem proszę o bardziej przemyślaną reakcję.
Aby móc kandydować na urząd Premiera trzeba mieć tylko obywatelstwa z WKE, więc zachowanie Pana Premiera było konieczne, natomiast Pan Minister Kultury to nie pierwszy minister, który pełni funkcję lub udziela się jakoś także w innym państwie spoza WKE. Ja nie widzę w tym problemu, jeżeli nie wpływa to ujemnie na pracę takiego ministra, a jego szef jest z niego zadowolony.
Jak już wskazywałem w poprzednim poście, nie widzę problemu z aktywnością i pełnieniem fukcji publicznych w kilku państwach jednocześnie. Tutaj mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją, w której Premierowi Rządu Królewskiego personalnie podległa przywódca obcego państwa. Czy wyobraża sobie doktor, że członkiem Rządu Królewskiego zostaje, powiedzmy, książę Sarmacji? Ja niezbyt.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:
Jak już wskazywałem w poprzednim poście, nie widzę problemu z aktywnością i pełnieniem fukcji publicznych w kilku państwach jednocześnie. Tutaj mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją, w której Premierowi Rządu Królewskiego personalnie podległa przywódca obcego państwa. Czy wyobraża sobie doktor, że członkiem Rządu Królewskiego zostaje, powiedzmy, książę Sarmacji? Ja niezbyt.
Oczywiście ta sytuacja bardzo mnie zaskoczyła. Wyraża ona dla mnie poniekąd nieco pozycję Pana Premiera wobec całego Wandystanu i (zapewne) projektowany model przyszłej unii, w której prezydent Wandystanu będzie już oficjalnie stał niżej od Premiera Dreamlandu. Tym niemniej przyjęcie propozycji od Premiera Radzieckiego to dylemat moralny i polityczny Pana Ipanienki. Widać nie miał skrupułów i postanowił unię dreamlandzko-wandejską wcielić w życie już dziś.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1648
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Torkan Ingawaar »

Nie w tym rzecz. Sam jestem gorącym zwolennikiem ścisłej współpracy dreamalndzko-wandejskiej z przyszłą unią/inkorporacją włącznie. Po prostu wymaga się, aby najwyższe urzędy pełniły osoby w pełni lojalne względem Królestwa. Podwójne obywatelstwo takiej lojalności nie wyklucza. Natomiast nie ma wątpliwości, wobec kogo przede wszystkim lojalna będzie głowa państwa obcego w Dreamlandzie będąca jedynie ministrem. Jest to oczywiste, całkowicie zrozumiałe i niewymagające kodyfikacji. Tu chodzi o poszanowanie dotychczasowych zwyczajów i utartej praktyki oraz o zwykłą przyzwoitość, której zabrakło zarówno Premierowi jak i towarzyszowi Ipanience.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Exposé Premiera Rządu Królewskiego

Post autor: Daniel von Witt »

Obaj wiemy, że Minister Kultury nie jest upoważniony do uczestniczenia w pracach Komitetu Spraw Zagranicznych, dlatego i przez wzgląd na to wierzę, że Prezydent Wandystanu - Minister Kultury nie będzie znał naszych planów, taktyki i decyzji podejmowanych za kulisami w trójkącie Król-Premier-MSZ. Ufam, że Premier jest w tej materii rozsądny i do przypadkowego lub celowego uzupełnienia tego gremium o Prezydenta Wandystanu nie dojdzie.

(-) Daniel von Witt
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości