Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Gaston de Senancour »

Po mniej więcej tygodniu przerwy zajrzałem na stronę główną Sarmacji. Trafiłem na artykuł Vladimira Lichtensteina. Temat: bezideowość Księstwa. Lichtenstein mówi tam coś takiego, że wszystko jest bezpłciowe i pozbawione idei. Dopytuje: "Czy to źle? Czy należy obwieszczać, że znajdujemy się w stanie agonalnym? Może to tylko stopień w ewolucji naszej małej, mikronacyjnej społeczności?".

Nie zamierzam grillować. Takie przejawy samokrytycyzmu zawsze przyjmuję z zadowoleniem. Problem jest, zdaje się, uniwersalny i zapomnijmy na chwilę, że powstał w kontekście sarmackim. Zastanawiam się bowiem, na ile poważnie traktować takie deklaracje o zaniku "idei" w środowiskach kilkunasto- lub kilkudziesięcioosobowych, gdzie właściwie 90% obywateli na zasadzie rotacji sprawuje urzędy w administracji państwowej, a wcześniej przechodzi przez tryby procedury wyborczej. W skrócie: jak często można stawać do wyborów politycznych z tym samym programem politycznym? I dalej: jak często można ten program modyfikować przy okazji reelekcji, by obronić walor względnej nowości i zarazem pozostać w zgodzie z własnym światopoglądem, który nie powinien zmieniać się co kwartał? Ktoś, kto wczoraj startował pod szyldem takiej czy innej Idei, nie mógł się z dnia na dzień stać się człowiekiem bezideowym.

Nie muszę was przekonywać, że nie szanuję hrabiego von Thorna. Najchętniej spaliłbym go w prywatnym piecu krematoryjnym, by mojemu psu było ciepło w dupę. A jednak nie mógłbym odmówić hrabiemu braku idei. Podobnie ma się rzecz z paroma innymi obywatelami Księstwa. W Księstwie nie brakuje "ludzi ideowych" i nie brakuje ich przynajmniej w największych mikronacjach, które z natury rzeczy przyciągają ludzi jakoś tam uformowanych politycznie. W końcu nawet znany nam wszystkim debil co kwadrans zarzuca komuś faszyzowanie lub komunizowanie. A to już jakiś punkt wyjścia.

Jeśli miałbym problematyzować ten banał, to zastanowiłbym się raczej nad kwestią tego nienasyconego głodu nowości, który przy tak krótkich cyklach wyborczych i tak ograniczonych możliwościach wymiany pokoleniowej nigdy nasycony nie zostanie. Myślę, że wielu z Was intuicyjnie dostrzega niedoskonałość mikronacyjnych mechanizmów selekcji elit, mechanizmów niewspółmiernych do realnych możliwości demograficznego samoodtwarzania się społeczności. Nie wiem, dlaczego w puncie wyjścia mikronacje zapragnęły symulować struktury makroświata w modelu 1:1. Tu trzeba zupełnie nowego konceptu. Tu urywam, bo może ktoś miałby ochotę dorzucić swoje trzy grosze.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Aleksander »

Nie wiem o co chodzi, ale jestem zbulwersowany, że jesteśmy dopiero trzeci w tabeli ekstraklasy, a przed nami znajduje się szczewa i legła. Pociechę odnajduję w fakcie, że pejsaci są w strefie spadkowej i może spadną do pierwszej ligi, a potem jeszcze niżej, albowiem ich miejsce jest gdzieś pomiędzy Nidą Pińczów a Bałtykiem Gdynia.

PS. Górnik, Legła dwa pedały - i do pucki i do pały.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Aluś-gadasz jak czołowy aktywista ONRu. Ogarnij się. Nikogo nie obchodzą jakieś nędzne polskie ligi.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Polyna »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:Aluś-gadasz jak czołowy aktywista ONRu.
No Dreamland może być dumny z Prezesa Sądu Królestwa który pozwala sobie na jawnie antysemickie i homofobiczne wypowiedzi. Ciekawe kiedy doczekamy się grożenia realowym wpierdolem.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Aleksander »

Polyna pisze:
Fryderyk Orański-Nassau pisze:Aluś-gadasz jak czołowy aktywista ONRu.
No Dreamland może być dumny z Prezesa Sądu Królestwa który pozwala sobie na jawnie antysemickie i homofobiczne wypowiedzi. Ciekawe kiedy doczekamy się grożenia realowym wpierdolem.
Było ich sześciu,
A potem dwunastu,
I załozyli,
Klub pederastów.

Klub sie rozwijał,
Klub sie rozrastał,
Bo kazdy żydek,
To pederasta.

Śpiewają miasta,
Śpiewają wioski,
Największą kurwą,
Jest klub żydowski.

A zaraz za nią,
Jest arka gdynia,
Nie dość ze kurwa,
To jeszcze świnia.

Kto bije lecha,
Idzie do nieba,
Bo lech to kurwa,
I bić go trzeba!
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Depresyjne biadolenie Sarmatów nad agonalnym stanem ichniejszego kraju, odcinek 2836.

Nie będę szeroko komentował tego, kolejnego z tego typu artykułów w Sarmacji, elaboratu, ale posłużę się pewnym porównaniem. Dlaczego Hitler nie wymordował od razu wszystkich Żydów, albo nie uczynił z nich pracujących w obozach niewolników? Odpowiedź jest prosta - każdy reżim, również i totalitarny, oprócz siły roboczej do realizacji swojej chorej ideologii, potrzebuje również intelektualistów - strategów, propagandzistów - ogółem, ludzi ideowych. Czy nazistowska administracja w Niemczech była złożona z samych przedstawicieli "czystej rasy"? Nie. Wystarczy popatrzeć na takiego Alfreda Rosenberga czy Adolfa Eichmanna - indywiduów pochodzących z narodu żydowskiego.

Sarmacka inżynieria społeczna doprowadziła do wykształcenia się bezideowej masy niewolników podtrzymujących na swoich barkach kolosa na glinianych nogach zwanego powszechnie Księstwem Sarmacji. Nie ma tam już żadnych idei, żadnej polityki - są jedynie bezideowi robole oraz, równie bezideowi, nadzorujący tychże roboli i pilnujący, ażeby żaden z nich nie wybudził się z transu i nie zaprzestał podtrzymywania swojej części kolosa. Kto występuje publicznie z jakąś ideą niezgodną z tą głoszoną przez stojących na czubku piramidy tyranów, jest natychmiast eliminowany z Sarmacji, a co najmniej z jej właściwego życia.

A idee nie narodzą się, jeśli nie będzie ludzi im wiernych, gotowych stanąć w szranki z przedstawicielami idei odmiennych. Ot, cały sekret bezideowości sceny politycznej (jeśli w ogóle można o niej w tym przypadku mówić) Sarmacji.

(-) Casimir de Viries
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Chamberlain »

Ponownie wyjdę na buca, ale są pewne granice błazenady i autodestrukcji. Złożyłem w Parlamencie wniosek w sprawie odwołania Prezesa Sądu Królestwa.

Apeluję również do Jej Królewskiej Mości Karoliny Aleksandry o przerwanie niezapowiedzianego urlopu i powrót do normalnej aktywności lub wyznaczenie regenta. Królowa jest nieobecna, a jej przedłużające się milczenie rodzi podejrzenie, że mamy do czynienia z przyzwoleniem na niektóre zachowania i wypowiedzi (zwłaszcza w wątkach zagranicznych). Trwają wybory - tu również wypadałoby choć zamarkować śladowe zainteresowanie. Proszę się wreszcie obudzić, na Boga!
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Polyna »

Chamberlain pisze:Ponownie wyjdę na buca, ale są pewne granice błazenady i autodestrukcji. Złożyłem w Parlamencie wniosek w sprawie odwołania Prezesa Sądu Królestwa.
Sic semper fanaticis Vistulæ.
Apeluję również do Jej Królewskiej Mości Karoliny Aleksandry o przerwanie niezapowiedzianego urlopu i powrót do normalnej aktywności lub wyznaczenie regenta.
Lub abdykację.
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: RIIF »

Casimir de Viries pisze:Depresyjne biadolenie Sarmatów nad agonalnym stanem ichniejszego kraju, odcinek 2836.
Skąd to uogólnienie? Dlaczego pan z automatu czyni założenie, że słowa jednego z obywateli kraju automatycznie są słowami całej, liczącej 128 osób (wykazujących jakąkolwiek w kraju aktywność)? Nie uważa pan, że jest to nieuprawnione?
Nie będę szeroko komentował tego, kolejnego z tego typu artykułów w Sarmacji, elaboratu, ale posłużę się pewnym porównaniem.

Odwołanie ad hitlerum. You loose.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Daniel von Witt »

RCA pisze:128 osób
Po co Pan się ogranicza? 17 tysięcy bym podał.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: RIIF »

Daniel von Witt pisze:
RCA pisze:128 osób
Po co Pan się ogranicza? 17 tysięcy bym podał.

(-) Daniel von Witt
A wystarczy czytać ze zrozumieniem. Poza tym dane są dostępne online.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Daniel von Witt »

A wystarczy podawać dane rzeczywiste, a nie zawyżone. Nie oszukujcie samych siebie.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: RIIF »

Daniel von Witt pisze:A wystarczy podawać dane rzeczywiste, a nie zawyżone. Nie oszukujcie samych siebie.

(-) Daniel von Witt
Proszę mnie oświecić, które dane są zawyżone, i w jaki sposób system je zawyża? Jeśli wskaże pan błąd to nie omieszkam poprosić NIA o poprawkę.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Daniel von Witt »

70 "aktywnych" obywateli, z czego 41 spełnia wymogi ustawowe o aktywności. Obie liczby są mniejsze niż 128.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: RIIF »

Daniel von Witt pisze:70 "aktywnych" obywateli, z czego 41 spełnia wymogi ustawowe o aktywności. Obie liczby są mniejsze niż 128.

(-) Daniel von Witt
No toteż mówię, że czasem warto czytać ze zrozumieniem.
Napisałem, że 128 osób przejawia jakąkolwiek aktywność. Wystarczy w kliknąć link mówiący o mieszkańcach, nie obywatelach. Nie użyłem określenia obywatel wobec tych 128 osób. Specjalnie zaś użyłem słowa jakąkolwiek.

Rozumiem, że niekiedy brakuje argumentów i wtedy sięga się po argumenty czepiania się o słówka. Ale jednak kiedy aspiruje pan do roli jednego z najświatlejszych mieszkańców wirtualnego globu (na pewno globu?) to warto na spokojnie sprawdzić źródła nim się pójdzie na noże.

A tymczasem cieplutko życzę udanego niedzielnego wieczoru.
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Daniel von Witt »

RCA pisze:
No toteż mówię, że czasem warto czytać ze zrozumieniem.
Napisałem, że 128 osób przejawia jakąkolwiek aktywność. Wystarczy w kliknąć link mówiący o mieszkańcach, nie obywatelach. Nie użyłem określenia obywatel wobec tych 128 osób. Specjalnie zaś użyłem słowa jakąkolwiek.
Wszystko przeczytałem tak, jak Pan sobie tego życzy. Tym niemniej nie kapuję, po cóż piać info w świat, że 128 osób jest jakkolwiek aktywnych, kiedy ledwie 1/3 z nich jest de facto trwale związana z państwem?
RCA pisze:
Rozumiem, że niekiedy brakuje argumentów i wtedy sięga się po argumenty czepiania się o słówka. Ale jednak kiedy aspiruje pan do roli jednego z najświatlejszych mieszkańców wirtualnego globu (na pewno globu?) to warto na spokojnie sprawdzić źródła nim się pójdzie na noże.
Czepiam się, bo Pan by nawet abortowanych Sarmatów wymieniał jako jakkolwiek aktywnych, gdyby takie dane gromadzono. Tylko po co? :)

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

RCA pisze:Skąd to uogólnienie? Dlaczego pan z automatu czyni założenie, że słowa jednego z obywateli kraju automatycznie są słowami całej, liczącej 128 osób (wykazujących jakąkolwiek w kraju aktywność)? Nie uważa pan, że jest to nieuprawnione?
To nie jest jednostkowy przykład. Tego typu wypowiedzi pojawiają się w Sarmacji nieustannie.
RCA pisze:Odwołanie ad hitlerum. You loose.
Wiem, że w dzisiejszych czasach ujawnianie niewygodnej prawdy, stawianie sprzecznych z opinią, głupiej zazwyczaj, większości tez i używanie słowa "Hitler" zawsze spotyka się z tą samą reakcją, ale nawet, jakbym tylko ja mówił prawdę, to prawda pozostaje prawdą. Wiedzą Państwo, dlaczego pewni ludzie tak wzbraniają się przed tzw. "odwołaniami ad hitlerum" oraz dlaczego dzisiaj nie wolno czytać programu NSDAP? Odpowiedź jest prosta - boją się, że ludzie w końcu zobaczą podobieństwo między ich działaniami, a działaniami partii nazistowskiej w Niemczech. Boją się i wzbraniają dlatego, że to czysta prawda - a jak wiadomo nikt nie jest wdzięczny za wepchnięcie mu w gardło ciężkostrawnej prawdy, jak pisał Wilbur Smith w książce Bóg nilu.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda. ~Charles-Maurice de Talleyrand
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Casimir de Viries pisze:Odpowiedź jest prosta - boją się, że ludzie w końcu zobaczą podobieństwo między ich działaniami, a działaniami partii nazistowskiej w Niemczech.(...)[/justify]
WAKE UP SHEEPLE, NIE WIDZICIE ŻE BIG PHARMA NIE CHCE ŻEBYŚCIE WIEDZIELI ŻE ŻYJEMY W REPTILIAŃSKIEJ CZWARTEJ RZESZY? NAWET KOMUNISTYCZNY RZĄD TUSKA NIE ZASŁONI CHEMITRAILAMI TEGO, ŻE KRYM JEST SERBSKI, A GIBRALTAR TO GRUZJA. JEŚLI SIĘ BOISZ, JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Vladimir agonuje i pyta, czy to źle

Post autor: Karolina Aleksandra »

Casimir de Viries pisze:Wiem, że w dzisiejszych czasach ujawnianie niewygodnej prawdy, stawianie sprzecznych z opinią, głupiej zazwyczaj, większości tez i używanie słowa "Hitler" zawsze spotyka się z tą samą reakcją
Nie bez powodu. Prosiłabym jednak o bardziej merytoryczną dyskusję.

(—) Karolina Aleksandra
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość