Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Aleksander »

Karolina Aleksandra pisze:feedback
Ja pierdolę.
(-) Alexander, r.s.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Polyna »

الوـس pisze:
Karolina Aleksandra pisze:feedback
Ja pierdolę.
Shut up.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Aleksander »

Morda korpoplankton.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Daniel von Witt »

Widać od razu kto skąd pochodzi i co sobą prezentuje.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Aleksander »

Ponoć w mikronacjach każdy szuka tego, czego mu brakuje. Dlatego większość lubi czuć się ważna i pochlebiać sobie poprzez wdrażanie jakiejś smutnej karykatury Wersalu.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Daniel von Witt »

Są na to jakieś badania? Ja w żadnych udziału nie brałem, więc jeżeli już na coś w Twojej wypowiedzi bym naciskał to na słowo ponoć.

(-) Daniel von Witt
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Siergiusz Asketil »

Daniel von Witt pisze:Fundacja oferuje 20.000 D oczekując w zamian opublikowania gazety bez prowadzenia dalszej sprzedaży.
Jak to ma się do obiegu pieniądza, o którym tak ciągle wspominasz? ;-)

Co do nowego wydania — oczekują z niecierpliwością.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Daniel von Witt »

Siergiusz Asketil pisze:
Jak to ma się do obiegu pieniądza, o którym tak ciągle wspominasz? ;-)
Kto chciał zapłacić to zapłacił i poczytał. Później chciałem zaproponować ujawnienie gazety wszystkim, aby można było o jej artykułach dyskutować, również odwołując się do tekstów zawartych w ES tworząc własne. No i chciałem pokryć ewentualne straty, gdyby jeszcze ktoś chciał za gazetę zapłacić po jej opublikowaniu. Poza tym uważam, że gazety powinny być publikowane jawnie zaraz w momencie wydania, a każdy czytelnik powinien wyrobić w sobie odruch płacenia za czyjąś pracę wedle własnego uznania.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Po pierwsze, chciałem zapoznać się z numerem, ale nie posiadam w ogóle dreamów. Jestem w stanie zapłacić w engelsach. Niewykluczone też, że mam jakieś liberty na koncie, ale głowy nie dam.

Po drugie, zaintrygował mnie symbol dreama na okładce. Czy takie kreślone D (Đ? Ð? Ɖ?)¹ to standaryzowany symbol waluty, używany już gdzieś wcześniej, czy swobodna inwencja tow. Radzieckiego?

Po trzecie, z przykrością muszę stwierdzić że ten logotyp z wieżą na końcu nie przestaje mnie cynglować. Pewnie niestandardowe łamanie jest zabiegiem celowym, no ale to jednak nie gra, jest nieczytelne i męczy, do tego ta kontrastowość, a − co najgorsze − te litery są  p r a w i e  w osi, ale jednak nie.

______
1 ― niby takie same znaki, a jednak:
Đ (đ) U+0110 LATIN CAPITAL LETTER D WITH STROKE
Ð (ð) U+00D0 LATIN CAPITAL LETTER ETH
Ɖ (ɖ) U+0189 LATIN CAPITAL LETTER AFRICAN D
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Daniel von Witt »

Alojzy Pupka pisze:
Po drugie, zaintrygował mnie symbol dreama na okładce. Czy takie kreślone D (Đ? Ð? Ɖ?)¹ to standaryzowany symbol waluty, używany już gdzieś wcześniej, czy swobodna inwencja tow. Radzieckiego?
Swobodna inwencja. Nie spotkałem się z takim symbolem dreama. Skrótami są: D (do porównania z zł) i DRE (do porównania z PLN).

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Otton van der Berg »

wypadałoby przeczytać numer pierwszy, wysyłam przelew.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Alojzy Pupka pisze:Po pierwsze, chciałem zapoznać się z numerem, ale nie posiadam w ogóle dreamów. Jestem w stanie zapłacić w engelsach. Niewykluczone też, że mam jakieś liberty na koncie, ale głowy nie dam.
Z chęcią mogę Ekscelencji postawić numer ;)
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Andrzej »

Fryderyk Orański-Nassau pisze:
Alojzy Pupka pisze:Po pierwsze, chciałem zapoznać się z numerem, ale nie posiadam w ogóle dreamów. Jestem w stanie zapłacić w engelsach. Niewykluczone też, że mam jakieś liberty na koncie, ale głowy nie dam.
Z chęcią mogę Ekscelencji postawić numer ;)
Oh, got a little sexual ;]
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: RomanoPorfavor »

Alojzy Pupka pisze:Po pierwsze, chciałem zapoznać się z numerem, ale nie posiadam w ogóle dreamów. Jestem w stanie zapłacić w engelsach. Niewykluczone też, że mam jakieś liberty na koncie, ale głowy nie dam.
Jeżeli jeszcze się nie dogadałeśz Królową to napisz na priv a zadystrybuuję w engelsach.
Po drugie, zaintrygował mnie symbol dreama na okładce. Czy takie kreślone D (Đ? Ð? Ɖ?)¹ to standaryzowany symbol waluty, używany już gdzieś wcześniej, czy swobodna inwencja tow. Radzieckiego?
Co do zasady jest to Đ ale tylko dlatego że w używanej czcionce był tylko ten glif, osobiście preferowałbym Ð ze względu na preferencje co do wyglądu małej litery.

Idea jest ofk moja bo lubię jak waluty są reprezentowane symbolami. Mam nadzieję że się przyjmie.
Po trzecie, z przykrością muszę stwierdzić że ten logotyp z wieżą na końcu nie przestaje mnie cynglować. Pewnie niestandardowe łamanie jest zabiegiem celowym, no ale to jednak nie gra, jest nieczytelne i męczy, do tego ta kontrastowość, a − co najgorsze − te litery są  p r a w i e  w osi, ale jednak nie.
Dokładnie o taki efekt chodziło :) wersja idealnie równa była dla mnie nieznośnie irytujaca. No ale to od dawna wiadomo że twoje i moje preferencje estetyczne są całkowicie niekompatybilne.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: RomanoPorfavor »

Alojzy Pupka pisze:Po pierwsze, chciałem zapoznać się z numerem, ale nie posiadam w ogóle dreamów. Jestem w stanie zapłacić w engelsach. Niewykluczone też, że mam jakieś liberty na koncie, ale głowy nie dam.
Jeżeli jeszcze się nie dogadałeśz Królową to napisz na priv a zadystrybuuję w engelsach.
Po drugie, zaintrygował mnie symbol dreama na okładce. Czy takie kreślone D (Đ? Ð? Ɖ?)¹ to standaryzowany symbol waluty, używany już gdzieś wcześniej, czy swobodna inwencja tow. Radzieckiego?
Co do zasady jest to Đ ale tylko dlatego że w używanej czcionce był tylko ten glif, osobiście preferowałbym Ð ze względu na preferencje co do wyglądu małej litery.

Idea jest ofk moja bo lubię jak waluty są reprezentowane symbolami. Mam nadzieję że się przyjmie.
Po trzecie, z przykrością muszę stwierdzić że ten logotyp z wieżą na końcu nie przestaje mnie cynglować. Pewnie niestandardowe łamanie jest zabiegiem celowym, no ale to jednak nie gra, jest nieczytelne i męczy, do tego ta kontrastowość, a − co najgorsze − te litery są  p r a w i e  w osi, ale jednak nie.
Dokładnie o taki efekt chodziło :) wersja idealnie równa była dla mnie nieznośnie irytujaca. No ale to od dawna wiadomo że twoje i moje preferencje estetyczne są całkowicie niekompatybilne.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Wnoszę do któregoś z moderatorów, żeby usunął przypadkowego dubla posta tow. Radzieckiego.

Jeśli chodzi o numer dla Alojzego to prezent powinien już dostać.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Numer otrzymałem, tajemniczemu darczyńcy serdecznie dziękuję (w kwestiach matrymonialnych jestem dość otwarty, pozostawałem w − co prawda nieskonsumowanym − trójkątnym małżeństwie, ale mój wieloletni narzeczony, tow. Karakachanow może być innego zdania, więc proszę z nim pertraktować), choć gdybym wiedział że przewidziano cenę w engelsach (informacja jest już w środku), to bym nie kombinował tylko uczciwie zapłacił :>

Co do kwestii edycyjno-estetycznych:
PTR pisze:Co do zasady jest to Đ ale tylko dlatego że w używanej czcionce był tylko ten glif, osobiście preferowałbym Ð ze względu na preferencje co do wyglądu małej litery.

Idea jest ofk moja bo lubię jak waluty są reprezentowane symbolami. Mam nadzieję że się przyjmie.
Zdaje się że na literze eth jako symbolu waluty ktoś już próbuje położyć łapę, ale to jakiś straszny powód żeby z niej rezygnować chyba nie jest. Inna rzecz, że jednoosobowe wprowadzanie takiej innowacji wydaje mi się odrobinkę oryginalne...
PTR pisze:Dokładnie o taki efekt chodziło :) wersja idealnie równa była dla mnie nieznośnie irytujaca. No ale to od dawna wiadomo że twoje i moje preferencje estetyczne są całkowicie niekompatybilne.
Litery wyrównane w pionie byłyby też dość irytujące, tak jak w ogóle sam pomysł na logotyp, ale no, to może się podobać albo nie. Niemniej minimalnie poprzesuwane wyglądają po prostu niechlujnie i żeby tego uniknąć trzeba byłoby jednak trochę zwiększyć te różnice − żeby widać było intencjonalność.

Na marginesie: gdzieś, chyba poza tym wątkiem, padł z ust JKM argument za formą pdf (którą osobiście lubię jako rzecz dosyć retro, nie przeszkadza mi absolutnie), jakoby pozwalała na większą i bardziej awangardową zabawę formą. Pomijam że obecnie nie jest szczególnie trudne manipulowanie tekstem na zwykłych stronach, bo jednak jest tu pewien próg wejścia. Ale przede wszystkim jakoś tu tej zabawy formą nie widzę. Skład jest wykonany mniej więcej poprawnie, na wiszące spójniki, niezgodnie z zasadami rzemiosła dobrane wielkości i rodziny krojów itp. można w warunkach mikronacyjnych machnąć ręką. Ale jakichkolwiek rozwiązań nietypowych, niestandardowych, oryginalnych czy choćby wymagających większego wysiłku żeby oddać je w formie blogowej − nie stwierdzono. Co nie znaczy że pdf jest złą formą, gorąco dopinguję gazetom pdfowym, bardzo lubię. Argument tylko raczej taki sobie.

Co do zawartości: muszę uczciwie przyznać, że nie powaliła mnie na kolana. Dobre krótkie wstawki, taki sobie wielogłos o Dreamlandzie (ani nic nowego nie mówią autorzy, ani choćby w szczególnie ciekawy sposób) i co tam robi ten Byron? Artykułu w którym ktoś (skarży się że się nie odnajduje, ale chyba za wiele to na forum nie pisał w ogóle?) próbuje się popisać, że potrafi jak starzy Francuzi wstawiać dywizy w środek słów, aż wstyd komentować. Może dlatego mało wypowiedzi na temat zawartości? Jak coś jest bardzo złe (artykuł o teleobecności wyrażanej osiemnastoliterowym postem, wytłuszczonym nazwiskiem i paletą artefaktów załączonych dookoła zbitki głosek, będących wirtualnym imieniem) albo bezpłciowe i nijakie (wielogłos, który w zasadzie nie jest wielogłosem), to trochę odechciewa się wypowiadać, bo można komuś zrobić przykrość, albo się narazić. Domyślam się, że teraz np. robię przykrość Jej Królewskiej Mości, choć takiej intencji absolutnie nie mam − entuzjazm i chęć działania doceniam i wypatruję kolejnego numeru, licząc że jego zawartość będzie mniej mdła. Ale jakby nie pojawiły się narzekania na brak komentarzy, to pewnie tę wypowiedź bym sobie darował.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Karolina Aleksandra »

Alojzy Pupka pisze:Domyślam się, że teraz np. robię przykrość Jej Królewskiej Mości
Absolutnie nie. Niech się leje krew i szczerość. Lukier w tym momencie nie jest konstruktywny. Także — dziękuję ;)

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Chamberlain »

Alojzy Pupka pisze:Artykułu w którym ktoś (skarży się że się nie odnajduje, ale chyba za wiele to na forum nie pisał w ogóle?) próbuje się popisać, że potrafi jak starzy Francuzi wstawiać dywizy w środek słów, aż wstyd komentować.
Chodzi o tekst niejakiego Miszy? Swoją drogą - co się z nim dzieje?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Radość, optymizm, „Ekorre Standard”

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze:Chodzi o tekst niejakiego Miszy? Swoją drogą - co się z nim dzieje?
Do aktywności wróci w listopadzie, współpracuje z KIK i pisze jakiś kolejny tekst dla ES.

(-) Daniel von Witt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości