Akt oskarżenia p-ko Danielowi von Witt

Akta spraw, których nie osądzono wyrokiem. Także inne materiały archiwalne.
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Akt oskarżenia p-ko Danielowi von Witt

Post autor: Siergiusz Asketil »

Alizon, dnia 13 października 2017 roku
oskarżyciel prywatny
Siergiusz markiz Asketil
zam. Alizon, Unia Saudadzka
NIM 786851
AKT OSKARŻENIA

przeciwko

Danielowi von Witt
zam. Buuren, Unia Saudadzka
NIM 877416
I. Żądanie
ograniczenie wolności na okres jednego tygodnia

II. Uzasadnienie
Oskarżony w dniu 13 październiku 2017 roku opisał moją osobę następującymi słowami:
Daniel von Witt pisze:
Takie gnidy na swoje brudne paluchy wkładają białe rękawiczki, chodzą utytułowane i dumne jak paw, a cuchną.
Wypowiedź ta stanowiła reakcję na złożenie przeze mnie zawiadomienia w sprawie popełnienia przestępstwa, które napisałem w dobrej wierzy oraz mając na uwadze interes Królestwa Dreamlandu. Działanie to mogło zostać odebrane negatywnie, jednak wypowiedź Daniela von Witta wykracza poza dopuszczalną granicę krytyki w debacie publicznej. Atak ten, nieprawdziwie oceniający moją higienę osobistą, oceniam ją zniewagę.

W związku z wypełnieniem znamion czynu zabronionego artykułem 54 Kodeksu Karnego, proszę o ukaranie Oskarżonego karą ograniczenia wolności.

III. Materiał dowodowy
wypowiedź Daniela von Witta z dnia 13 października

IV. Opłata sądowa
800 D tytułem AO p-ko Witt przelano z konta 786851 na konto A51873.
(—) markiz Asketil
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Akt oskarżenia p-ko Danielowi von Witt

Post autor: Aleksander »

Przekazuję do referatu SPSK Orańskiego-Nassau.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Akt oskarżenia p-ko Danielowi von Witt

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Zarządzenie
Niniejszym wyznaczam oskarżonemu termin 7 dni na odniesienie się do aktu oskarżenia.
Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau,
Sędzia Pokoju
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Akt oskarżenia p-ko Danielowi von Witt

Post autor: Daniel von Witt »

Wysoki Sądzie,

wierzę, że Oskarżenie dochowuje zasad higieny osobistej, więc stwierdzić muszę, że z swojego czystego palca wyssało ono swoje zarzuty i oskarżenia. Pragnę Wysokiemu Sądowi przytoczyć pełny fragment mojej wypowiedzi z wątku, który do materiału dowodowego załączyło Oskarżenie.
Nie może być inaczej. Inaczej ta instytucja nie mogłaby być zarejestrowana. Nikt nie zarejestruje organizacji, która działa przeciw państwu ją rejestrującego! Gdzie sens, gdzie logika? Działalność Sułtanatu jest jawna. Moja lojalność wobec Królestwa Dreamlandu jest bezgraniczna. W przeciwieństwie do markiza Asketila, który w dogodnym momencie spieprzył z Dreamlandu, a później sprowadził na nie kłopoty w postaci sarmackiej okupacji Awary Południowej. Tu jest problem drodzy Państwo! Takie gnidy na swoje brudne paluchy wkładają białe rękawiczki, chodzą utytułowane i dumne jak paw, a cuchną.
Wypowiedź powyższa mówi o tym, że Siergiusz Asketil ubrudził sobie ręce swoją działalnością antyscholandzką i antydreamlandzką podczas służby (wiernej do czasu) Księciu Sarmacji i Księstwu Sarmacji, a następnie założył na te ręce białe rękawiczki i wrócił do Królestwa Dreamlandu, przeciw któremu wcześniej występował. Nie przeszkadza mu to teraz występować w roli bufona, który obnosi się swym tytułem honorowym, pouczając innych jak mają dbać o rozwój Królestwa. Jest to dwulicowe zachowanie osoby, która wcześniej Królestwo zwalczała.

Oskarżenie uważa, że znieważyłem je sugerując, że Oskarżenie nie myje sobie rąk i nosi odzież na brudnych rękach. Tego nie wiem i jak już powiedziałem: wierzę w to, że Oskarżenie myje się bardzo dokładnie, nie tylko ręce, ale również buzię, zęby, nogi i całe ciało. Nie takie jednak znaczenie miała moja wypowiedź. Mieć brudne ręce to przenośnia, dlatego proszę odrzucić akt oskarżenia.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Akt oskarżenia p-ko Danielowi von Witt

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Zarządzenie
Wyznaczam świadkowi termin 7 dni na odniesienie się do wyjaśnienia oskarżającego.
Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau,
Sędzia Pokoju
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Akt oskarżenia p-ko Danielowi von Witt

Post autor: Siergiusz Asketil »

Wysoki Sądzie,

niezależnie od przenośnego znaczenia wypowiedzianych słów, wykroczyły one poza dopuszczalną normę wymiany zdań w debacie publicznej. Ich jednoznacznym celem była zniewaga oraz skompromitowanie mojej osoby. Należy także zaznaczyć, że nigdy nie udowodniono, abym występował przeciwko Królestwu Dreamlandu. W związku z tym proszę Wysoki Sąd o zignorowanie tego wytłumaczenia.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Akt oskarżenia p-ko Danielowi von Witt

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Zarządzenie
1. Uznaje się odniesienie za złożone w terminie.
2. Wzywa się oskarżonego do złożenia kolejnych wyjaśnień lub zamilknięcia; w terminie 7 dni od dnia dzisiejszego.
3. Dalsze czynności podjąć po jednoznacznej deklaracji oskarżonego.
Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau,
Sędzia Pokoju
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Akt oskarżenia p-ko Danielowi von Witt

Post autor: Daniel von Witt »

Wysoki Sądzie,

Pan Siergiusz Asketil oskarżył mnie o znieważenie go stwierdzeniem, że nie myje sobie rąk, kiedy ja użyłem przenośni z brudnymi rękami, co Pan Siergiusz załapał dopiero w trakcie procesu. Teraz mówi, że nie mogłem użyć przenośni. Więc ja się pytam Oskarżenia, że jeśli nie można mówić dosłownie ani w przenośni, to jak można? "To co wolno, jak nic nie wolno?". Nie popadajmy w absurdy. Wyrażanie opinii to normalny przywilej każdego człowieka przebywającego na terytorium Królestwa Dreamlandu. Nie uważam, że zwrot z brudnymi rękami znieważył Oskarżenie. Był łagodnym stwierdzeniem faktu, że Pan Siergiusz Asketil ma na sumieniu różne grzechy wobec Scholandii i Dreamlandu, a dziś porusza się między nami w białych rękawiczkach. Tymi wszystkimi pozwami i zawiadomieniami stroszy piórka jak paw. To płytkie i bezczelne. Czy Siergiusz Asketil kiedykolwiek przeprosił za swoje działania? Za ubrudzenie sobie rąk niesprawiedliwą wojną? Niech więc nie udaje, że ma czyste ręce, choćby codziennie szorował je pumeksem.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Akt oskarżenia p-ko Danielowi von Witt

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Zarządzenie
1. Zamyka się rozprawę.
2. Wyrok zostanie wydany w dniu jutrzejszym.
Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau,
Sędzia Pokoju
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Akt oskarżenia p-ko Danielowi von Witt

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Wyrok
w imieniu Królestwa Dreamlandu

Sąd Królestwa w składzie:
Przewodniczący: Fryderyk Karol Albert Orański-Nassau

po rozpoznaniu w dniach 13-14 października 2017 r.
sprawy Daniela von Witta
oskarżonego z art. 54 KK

orzeka

I. Uznaje się Daniela von Witta winnego zarzucanych mu czynów.
II. Stosuję się wobec oskarżonego nadzwyczajne złagodzenie kary i wymierza się Danielowi von Witt karę ograniczenia wolności na okres siedmiu dni.
III. Kosztami postanawia obciążyć Skarb Państwa.

Uzasadnienie

Oskarżyciel aktem oskarżenia w dniu 13 października domagał się kary ograniczenia wolności na okres jednego tygodnia wobec oskarżonego z tytułu art. 54 KK, tj. znieważenia osoby.

Sąd zważył jak następuje:

Stosownie do art. 54 KK kara przysługuje za znieważenie innego obywatela po przedłożeniu przez w/w aktu oskarżenia.
W dniu 13 października oskarżony użył słów "Takie gnidy na swoje brudne paluchy wkładają białe rękawiczki, chodzą utytułowane i dumne jak paw, a cuchną." Mimo wytłumaczenia oskarżonego, iż słowa te nie odnosiły do higieny osobistej obywatela Siergiusza markiza Asketila, nie ma to wielkiego znaczenia. W zdeklarowanym przez oskarżonego znaczeniu, słowa te oskarżały obywatela Siergiusza markiza Asketila o zbrodnie przeciw Królestwu, które nie zostały mu udowodnione sądownie i jako takie, są insynuacją. Oprócz tego po za zwrotem, który można wziąć za metaforę, pojawiło się nazwanie obywatela Siergiusza markiza Asketila "gnidą". Słowo to ma tylko jedną wymowę i jest ono obelżywe. W związku z powyższym Sąd nie miał innej możliwości jak przychylić się do Aktu Oskarżenia. Zastosowano nadzwyczajne złagodzenie kary ze względu na fakt, że pokrzywdzony sam wnioskuje o wyrok poniżej dolnej granicy kary.


Pouczam oskarżonego o prawie do wniesienia skargi rewizyjnej w terminie 14 dni od dnia wydania wyroku.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Apelacja od Wyroku SK z dn. 15.10.2017

Post autor: Daniel von Witt »

Dreamopolis, dnia 29 października 2017 roku
Daniel von Witt
zam. Książęce Miasto Buuren, Unia Saudadzka
NIM 877416
APELACJA
od Wyroku Sądu Królestwa z dnia 15 października 2017 roku
I. ŻĄDANIE
Korzystając z przysługującego mi na podstawie art. 18 ust. 1 Ustawy Federalnej z dnia 22 stycznia 2017 roku o postępowaniu sądowym prawa wniesienia skargi rewizyjnej od Wyroku Sądu Królestwa z dnia 15 października 2017 roku w sprawie z oskarżenia prywatnego Daniela von Witta wniesionego przez Siergiusza Asketila, niniejszą skargę rewizyjną wnoszę.

II. UZASADNIENIE
Oskarżyciel prywatny, Siergiusz Asketil (NIM 786851), składając akt oskarżenia domagał się nałożenia kary ograniczenia wolności za rzekome znieważenie go słowami o nieprzestrzeganiu zasad higieny osobistej. Był to jedyny zarzut oskarżyciela wyartykułowany w akcie oskarżenia. W toku postępowania rozpoznawczego wyjaśniłem oskarżycielowi prywatnemu i Sądowi, że użyty przeze mnie zwrot o ubrudzonych rękach to przenośnia, a co za tym idzie sama w sobie nie mogła ona stanowić znieważenia za nieprzestrzeganie zasad higieny osobistej przez Siergiusza Asketila. Oskarżyciel prywatny zaraz potem przyznał mi rację stwierdzając, że nie zrozumiał mojego zwrotu. Natychmiast jednak stwierdził, że moje słowa, cytuję, "wykroczyły one poza dopuszczalną normę wymiany zdań w debacie publicznej". Siergiusz Asketil nie wskazał jednak jakie moje inne słowa miały go znieważyć za niedochowanie higieny osobistej, co obejmował akt oskarżenia. Wiadomo było jednak, że nie jest to przenośnia z brudnymi rękami. Zamiast tego oskarżyciel prywatny pisał o słowach przekraczających dopuszczalne normy. Nie wiem co to znaczy i nie zostało to wykazane w trakcie postępowania rozpoznawczego. W wyroku Sąd zaś twórczo zinterpretował żądanie oskarżyciela, cytuję: "Mimo wytłumaczenia oskarżonego, iż słowa te nie odnosiły do higieny osobistej obywatela Siergiusza markiza Asketila, nie ma to wielkiego znaczenia.". Sąd I instancji nie miał prawa dokonywać takich osobistych ocen, gdyż oskarżyciel wnosił o ukaranie mnie za zniewagę polegającą na zarzucaniu mu niedochowywania zasad higieny osobistej. Sąd zaś wydał na mnie wyrok nie za znieważenie, ale za domniemane pomówienie, co nie było przedmiotem aktu oskarżenia. W uzasadnieniu napisano bowiem: "W zdeklarowanym przez oskarżonego znaczeniu, słowa te oskarżały obywatela Siergiusza markiza Asketila o zbrodnie przeciw Królestwu, które nie zostały mu udowodnione sądownie i jako takie, są insynuacją. Oprócz tego po za zwrotem, który można wziąć za metaforę, pojawiło się nazwanie obywatela Siergiusza markiza Asketila "gnidą"". Nie dokonano zmiany kwalifikacji mojego czynu. Sąd nie mógł również wyszukiwać słów, które mogły znieważyć oskarżyciela prywatnego, skoro ten wnosił o uznanie za zniewagę innych słów, niż to wskazał Sąd.

Ponadto Sąd dokonał skazania mnie na nieistniejącą karę pozbawienia wolności. Sędzia orzecznik sam to przyznał, po czym dokonywał edycji wyroku poprzez wnikanie w jego pierwotną treść. Nie wydał w tej sprawie żadnego postanowienia ani zarządzenia, więc nie wiadomo, jak głęboko i rozlegle mógłby zmieniać wyrok.

W związku z powyższym wnoszę o uniewinnienie i zwrot kosztów sądowych przez oskarżyciela prywatnego.

III. DOWODY
wypowiedź sędziego orzecznika Fryderyka Orańskiego-Nassau o tym, jak poprawiał błędy w wyroku

IV. OPŁATA
400 D tytułem AP.Wyrok z dn.15.10 przelano z konta 877416 na konto A51873.
(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Apelacja od Wyroku SK z dn. 15.10.2017

Post autor: Aleksander »

Przekazuję do referatu de la Ciprofloksja.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Apelacja od Wyroku SK z dn. 15.10.2017

Post autor: Aleksander »

Zarządzam doręczyć apelację pozostałym stronom i zakreślam termin 7 dni od wydania zarządzenia do wniesienia odpowiedzi na apelację pod rygorem pominięcia.
(-) Alexander, r.s.
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Apelacja od Wyroku SK z dn. 15.10.2017

Post autor: Siergiusz Asketil »

Wysoki Sądzie,

obywatel Witt kurczowo trzyma się stanowiska, jakobym nie miał pojęcia, o co go pozywam. To strategia zrozumiała, mam jednak nadzieję, że Wysoki Sąd nie ulegnie temu mydleniu oczu.

Jednoznacznym celem Daniela von Witta było obrażenie i poniżenie mnie w miejscu publicznym. Wykorzystał określenia, które nie powinny paść wobec kogokolwiek — niezależnie czy był to sens przenośny, czy też dosłowny. Zdanie to podzielił Sąd Królestwa, a drobne błędy proceduralne — w mojej ocenie — nie wpłynęły na ten osąd. Podobnie jak poprawa oczywistych omyłek pisarskich w treści wyroku, kiedy ten nie był jeszcze opublikowany w dzienniku urzędowym.

Nie jest prawdą, abym przyznał ob. Wittowi rację w czymkolwiek w trakcie trwania procesu. Dzięki umiejętnościom manewrowania językiem Daniel von Witt stale atakuje innych obywateli. Pokładam nadzieję, że II instancja podtrzyma zasądzony wyrok i wymierzy sprawiedliwość osobie, która na to jednoznacznie zasługuje.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Apelacja od Wyroku SK z dn. 15.10.2017

Post autor: Aleksander »

Wyrok
w imieniu Królestwa Dreamlandu

Sąd Królestwa w składzie:
Przewodniczący: SP Aluś de la Ciprofloksja

po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawny
skargi rewizyjnej osk. Daniela von Witta (von Witt)

orzeka

I. zaskarżony wyrok uchyla w całości i przekazuje do ponownego rozpoznania sądowi pierwszej instancji,
II. orzeczenie o kosztach postępowania pozostawia sądowi pierwszej instancji.

Uzasadnienie

Oskarżony skargą wniósł skargę rewizyjną w dn. 29 października br. Skarga została wniesiona z zachowaniem terminu.
Odpowiedź na skargę została wniesiona przez oskarżyciela z zachowaniem zakreślonego terminu.

Sąd zważył jak następuje:

Zarzucony oskarżonemu czyn, tj. znieważenie opisany jest w art. 54 Kodeksu karnego. Wskazać należy, że ustawodawca opisując czyn zabroniony poprzestał jedynie na jego ogólnym wskazaniu czynu i wydaniu dyspozycji wobec organów wymiaru sprawiedliwości. W zw. z czym oceniając czy dany czyn wyczerpuje znamiona znieważenia nie sposób nie odnieść się do dorobku doktryny w tym zakresie.

Nie sposób nie zauważyć, iż każdy czyn zawiera w sobie nie tylko jego znamiona przedmiotowe, ale również i podmiotowe. Oprócz osoby, wobec której kierowana jest zniewaga, po stronie znieważającego istnieć musi również zamiar znieważenia tej osoby. Sąd pierwszej instancji w zasadzie nie przeprowadził żadnego postępowania dowodowego w tym zakresie, ograniczając się do poprzestania na przyjęciu oświadczeń stron, co stanowić mogło co najwyżej dowód na zrealizowanie strony przedmiotowej dalszego czynu.

Jednocześnie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego nie jest możliwe orzeczenie merytoryczne, gdyż sprawa strony przedmiotowej czynu będącego przedmiotem postępowania nie została w ogóle tym postępowaniem objęta. W zw. z czym słuszne stało się uchylenie zaskarżonego wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania wskazując, by postępowanie objęto także zakres sprawy uprzednio pominięty.

Sąd nie zbadał merytorycznie od zarzutów stawianych samemu orzeczeniu przez skarżącego, gdyż orzeczenie z przyczyn wyżej wymienionych jest wadliwe i ostać się nie może. Wskazać należy również, że niezależnie od pominięcia postępowania dowodowego w tak znaczącym stopniu, wątpliwość sądu odwoławczego budzi zastosowanie kary nieprzewidzianej przez ustawę wraz z następnym sprostowaniem w tym zakresie wyroku. Stosownie do przyjętej praktyki, sprostowaniu podlegają błędy i omyłki pisarskie i rachunkowe. Zastosowanie kary nieprzewidzianej za dany czyn przez ustawę być może jest błędem, ale zdecydowanie nie pisarskim, a tym bardziej rachunkowym.

W zw. z powyższym orzeczono jak na wstępie.

Orzeczenie jest prawomocne.
(-) Alexander, r.s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum mniejsze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości