Hipokryzja

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Hipokryzja

Post autor: Siergiusz Asketil »

Daniel von Witt [url=http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?p=50608#p50608]14 sierpnia[/url] pisze:Mówi się to tu to tam od czasu do czasu o jakichś folwarkach Wittów, choć zapytany o konkrety Siergiusz Asketil nie wskazał jednego nawet dowodu na ich istnienie lub choćby rozwinięcie, czym miałyby one być i czy czymś złym. Tymczasem gdzie indziej na wysokich szczeblach władzy Torkan Ingawaar i Conrad Darosareier-Stattoerr stanowią idealnie funkcjonującą symbiozę kolesiów, którzy prawo mają za nic, a jedynie własne korzyści i interesy, nad to prawo przedkładane. Dziś mamy na to kolejny dowód. Pragnę również zauważyć, że postanowienie wydaje Minister Sprawiedliwości/Premier Rządu Królewskiego, który tak płomiennie nawoływał do... odpolitycznienia prokuratury :]

To ostatni dzień istnienia tego pokracznego państwa komuchów.
Daniel von Witt [url=http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic.php?p=54815#p54815]13 października[/url] pisze:Na podstawie art. 4 ust. 2 Ustawy Federalnej z dnia 28 października 2016 roku o wprowadzeniu Kodeksu karnego [BPSK Nr 5742] Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji postanawia:

I. ODMÓWIĆ wszczęcia postępowania przygotowawczego.
Witamy w pokracznym państwie lepszych standardów.

Apeluję do Premiera Rządu Królewskiego o wskazanie innego urzędnika, który zająłby się funkcjonowaniem Prokuratury Generalnej Królestwa. To niedopuszczalne, aby w państwie prawa zawiadomienia rozpatrywała osoba, której one dotyczą. Szczególnie kiedy nie podano konkretnej podstawy odmówienia wszczęcia postępowania.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Daniel von Witt »

Nie będę przyjmował zawiadomienia tylko dlatego, że zostało złożone na mnie, bo po to zostało złożone, aby wywołać skandal, który właśnie obwieszczasz. Idź na kurację odmładzającą. W 2012 roku zajmowałeś się pożytecznymi dla siebie i innych rzeczami. W Sarmacji zdziczałeś.

(-) Daniel von Witt
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Siergiusz Asketil »

Każde zawiadomienie wobec ministra odpowiadającego za Prokuraturę uznajesz za akt polityczny? Dobre sobie.

W 2012 faktycznie zajmowałem się rzeczami pożytecznymi. Prawdopodobnie dlatego, że nie było mnie wtedy w Królestwie i nie mogłem Cię jeszcze poznać.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Daniel von Witt »

Siergiusz Asketil pisze:
Każde zawiadomienie wobec ministra odpowiadającego za Prokuraturę uznajesz za akt polityczny? Dobre sobie.
Ogarnij się. Nigdzie nie napisałem, że każde.
Siergiusz Asketil pisze:
W 2012 faktycznie zajmowałem się rzeczami pożytecznymi. Prawdopodobnie dlatego, że nie było mnie wtedy w Królestwie i nie mogłem Cię jeszcze poznać.
Sorry, 2013. Za szybko napisałem :)

(-) Daniel von Witt
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Siergiusz Asketil »

Daniel von Witt pisze:Ogarnij się. Nigdzie nie napisałem, że każde.
Każde moje?

Zawiadomienie nie miało wymiaru politycznego. Uważam — opierając swoje stanowisko na wieloletnim doświadczeniu jako szef rządu i minister spraw zagranicznych — że doszło do złamania prawa. Podałem argument z którym się nie zgadzasz. Nie musisz. Ale nie możesz sam rozpatrzeć tego zawiadomienia.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Daniel von Witt »

Siergiusz Asketil pisze:
Każde moje?
Tylko takie, które w opinii ministra do spraw sprawiedliwości nie ma sensu.
Siergiusz Asketil pisze:
Zawiadomienie nie miało wymiaru politycznego. Uważam — opierając swoje stanowisko na wieloletnim doświadczeniu jako szef rządu i minister spraw zagraniczny — że doszło do złamania prawa. Podałem argument z którym się nie zgadzasz. Nie musisz. Ale nie możesz sam rozpatrzeć tego zawiadomienia.
Nigdzie nie ma do tego przeciwwskazań. Działam zgodnie z przepisami. Natomiast oczywiście, że jest ono zawiadomieniem o charakterze ataku politycznego. W Parlamencie Królewskim wskazałem sytuacje, kiedy obywatele Dreamlandu atakowali zbrojnie inne państwa lub porównywali ich przywódców do nazistów. Wtedy Ci to nie przeszkadzało. Dziś nagle przeszkadza, chociaż ja żadnego państwa nie atakuję i działam zgodnie z prawem. Coś Ty? Kłopocki wersja 2.0?

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Czy mógłby Wasza Ekscelencja podać argumenty za słusznością wniosku Waszej Ekscelencji do Prokuratory? Prosiłbym o przedstawienie niepodważalnych dowodów, dlaczego Królestwo lub Korona miałyby doznać stratę.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: RomanoPorfavor »

Tomasz von Habsburg pisze:
Czy mógłby Wasza Ekscelencja podać argumenty za słusznością wniosku Waszej Ekscelencji do Prokuratory? Prosiłbym o przedstawienie niepodważalnych dowodów, dlaczego Królestwo lub Korona miałyby doznać stratę.

(-) Tomasz baron von Habsburg
Ja mogę podać. Właściwie już podałem, w interpelacju w IP. Działania podejmowane przez Ministra, będące niewątpliwie prowokacyjne w stosunku do AW nigdy nie będą działaniami czysto prywatnymi - jak długo pozostaje on ministrem. Zawsze będą kłaść się na reputacji Dreamlandu i stosunków między KD i MAW, niezależnie jak wiele razy Daniel powie "zamawiam".
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Siergiusz Asketil »

Kwestia ministra to jedno. Drugie to fakt, że Sułtanat administruje niepodzielnie terytorium Mikroświata, które nie podlega żadnej innej mikronacji. Oznacza to tak naprawdę utworzenie bytu państwowego, wbrew zapewnień ze strony Daniela von Witta. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, aby osoba prywatna posiadała jakieś terytorium na mapie v-świata. Zawsze było to państwo, a takowe nie może być przecież założone przez organizację zarejestrowaną w innej mikronacji. Dlaczego? Bo działanie tej organizacji, kiedy opiera swoje istnienie na Królestwie Dreamlandu, może zostać uznane za działanie Dreamlandu. Do czasu, kiedy było to jedynie zarządzanie jakimś obszarem w innym państwie, nie stanowiło to problemu.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Daniel von Witt »

PTR pisze:
Ja mogę podać. Właściwie już podałem, w interpelacju w IP. Działania podejmowane przez Ministra, będące niewątpliwie prowokacyjne w stosunku do AW nigdy nie będą działaniami czysto prywatnymi - jak długo pozostaje on ministrem. Zawsze będą kłaść się na reputacji Dreamlandu i stosunków między KD i MAW, niezależnie jak wiele razy Daniel powie "zamawiam".
Proszę, niech Pan przestanie mówić o ochronie reputacji Dreamlandu. Boli mnie od tego głowa, gdy słyszę to z ust komucha, którego partia ma na sumieniu mniejsze i większe grzeszki z tym związane.
Siergiusz Asketil pisze:
Kwestia ministra to jedno. Drugie to fakt, że Sułtanat administruje niepodzielnie terytorium Mikroświata, które nie podlega żadnej innej mikronacji. Oznacza to tak naprawdę utworzenie bytu państwowego, wbrew zapewnień ze strony Daniela von Witta. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się, aby osoba prywatna posiadała jakieś terytorium na mapie v-świata. Zawsze było to państwo, a takowe nie może być przecież założone przez organizację zarejestrowaną w innej mikronacji. Dlaczego? Bo działanie tej organizacji, kiedy opiera swoje istnienie na Królestwie Dreamlandu, może zostać uznane za działanie Dreamlandu. Do czasu, kiedy było to jedynie zarządzanie jakimś obszarem w innym państwie, nie stanowiło to problemu.
Nie ma żadnego państwa. Sułtanat nie spełnia wymogów. Nie ma więc Sułtanatu na mapie politycznej świata. I nie będzie. Nie ograniczaj swojego myślenia do kategorii "coś w państwie albo wcale". Stać Cię na to.

(-) Daniel von Witt
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Siergiusz Asketil »

Boli mnie od tego głowa, gdy słyszę to z ust komucha, którego partia ma na sumieniu mniejsze i większe grzeszki z tym związane.
Co to za argument? Macie najwięcej na sumieniu ze wszystkich w historii Królestwa.
Nie ograniczaj swojego myślenia do kategorii "coś w państwie albo wcale". Stać Cię na to.
Umiejętności manipulacyjne opanowałeś do perfekcji. Wybacz, zaufam swojemu doświadczeniu i pozostanę na swoim.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Faktem jest natomiast, że nie są podejmowane żadne działania kolonizacyjne czy tworzące struktury państwowe na obcych terytoriach. Jest jedynie wewnętrzna hierarchia organizacji.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Siergiusz Asketil »

Jeżeli inne państwo chciałoby wypowiedzieć wojnę w celu zdobycia zajętych ziem, wobec kogo by się prowadziła? Organizacji w rozumieniu prawa dreamlandzkiego? Raczej państwu lub organizacji w rozumieniu instytucji międzynarodowej. Działającej na niekorzyść Królestwa, cokolwiek by miała w swoich statutach.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Daniel von Witt »

Siergiusz Asketil pisze:
Co to za argument? Macie najwięcej na sumieniu ze wszystkich w historii Królestwa.
Myślałem, że napiszesz "w historii Mikroświata". Lepiej by brzmiało.
Siergiusz Asketil pisze:
Umiejętności manipulacyjne opanowałeś do perfekcji. Wybacz, zaufam swojemu doświadczeniu i pozostanę na swoim.
Masz do tego prawo. Ciebie akurat do niczego nie przekonuję. I nie kłam, że nikt nigdy nie posiadał infrastruktury na ziemiach niczyich, bo to brednie są.
Siergiusz Asketil pisze:
Jeżeli inne państwo chciałoby wypowiedzieć wojnę w celu zdobycia zajętych ziem, wobec kogo by się prowadziła? Organizacji w rozumieniu prawa dreamlandzkiego? Raczej państwu lub organizacji w rozumieniu instytucji międzynarodowej. Działającej na niekorzyść Królestwo, cokolwiek by miała w swoich statutach.
Komu to państwo chciałoby wypowiedzieć wojnę? Austro-Węgry już zaatakowały Sułtanat uniemożliwiając działalność pokojową na ich terenie, czym złamali prawo. One wojnę Sułtanatowi już wypowiedziały. Ale jakoś Dreamlandu żołdactwo znad Dunaju nie atakuje prawda? Bo to nie Dreamland jest wrogiem A-W. Treść, której nie podkreśliłem, nie ma sensu.

(-) Daniel von Witt
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Siergiusz Asketil »

Austro-Węgry toczą walkę z organizacją prywatną, która prowadzi niechcianą przez nich działalność na swoim obszarze. Nie komentuję tego. W przypadku suwerennego terytorium, które powstało na ziemiach niczyich, sytuacja byłaby inna.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Daniel von Witt »

Siergiusz Asketil pisze:
Austro-Węgry toczą walkę z organizacją prywatną, która prowadzi niechcianą przez nich działalność na swoim obszarze. Nie komentuję tego. W przypadku suwerennego terytorium, które powstało na ziemiach niczyich, sytuacja byłaby inna.
Niechcianą, ale legalną! I na ich korzyść. To chore uprzedzenia spowodowały, że Kłopockiemu pękła żyłka. Działał bezprawnie. W Dreamlandzie emocje nie decydują, że jesteś banowany, bo mi się nie podobasz. Tu jest cywilizacja, a tam dzicz.

(-) Daniel von Witt
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Siergiusz Asketil »

Nie oceniam działań w AW. To zupełnie inny temat, którego nie powinniśmy tutaj mieszać.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Daniel von Witt »

Jak to nie? Moje działania w przeciwieństwie do działań tyranów z Wiednia są legalne. Nic mi nie zabrania prowadzić działalności na ziemiach niczyich, a ponadto nie aspiruję i nie spełniam warunków, aby Sułtanat zamienić w państwo. Z dnia na dzień mogę zamienić jego nazwę na inną, niekojarzącą się z państwem, a aktywność pozostanie bez zmian. Ulegasz złudzeniu, że Sułtanat jest państwem i działa na szkodę Dreamlandu, kiedy jego aktywność jest zwyczajnie nietypowa. Mówiłem o tym w Eislar - działajcie nietypowo, nieszablonowo, kreatywnie. Wtedy Dreamland będzie rósł. Ja chcę, by rósł. I działam zgodnie z prawem. Bezprawne działania prowadzili ci Dreamlandczycy, co atakowali inne państwa. Ja żadnego państwa nie atakuję zbrojnie. Atakuję je tylko werbalnie i to w samoobronie, a nie dlatego, że nie lubię Austro-Węgier. Chciałem działać na ich terytorium i na ich rzecz, więc chyba bez różnicy dla mnie było, czy ich lubię czy nie. Dla nich emocje względem działania nieszablonowego, ale legalnego (!!!), które chciałem tam prowadzić, stały się ich konstytucją: dobre jest to, co lubimy, a przestępstwem to, czego nie lubimy. To barbarzyństwo i bezprawie.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Borys Targersdorf
Posty: 82
Rejestracja: 10 sty 2016, 10:16
NIM:
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Borys Targersdorf »

Daniel von Witt pisze: Nie ma żadnego państwa. Sułtanat nie spełnia wymogów. Nie ma więc Sułtanatu na mapie politycznej świata. I nie będzie. Nie ograniczaj swojego myślenia do kategorii "coś w państwie albo wcale",
Co nie przeszkadza posiadać floty i sił zbrojnych przez Sułtanat... a zapomniałem prawo Dreamlandu tego nie zabrania :)
Szent Korona Országai
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Hipokryzja

Post autor: Daniel von Witt »

No zupełnie jak w RON czy Rotrii, co nie? Można posiadać wojska prywatne? Poza tym wojska prywatne funkcjonują w Dreamlandzie od 2012 roku, więc tak jakby to nie jest nowy wynalazek.

(-) Daniel von Witt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości