[KUGARIA] Powrót Kubiłaja

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

[KUGARIA] Powrót Kubiłaja

Post autor: Karolina Aleksandra »

Na bezkresne stepy Kugarii wrócił Kubiłaj, pierwszy Chan Kugarii. W wątku powitało go około dwunastu obywateli Kugarii (jeśli dobrze naliczyłam). Dobrze to świadczy o kondycji tego państwa, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że chyba tylko jedna osoba z nich wszystkich (Amal Chigu / Wiktor Kugarski / Wiktor von Vihren) posiada obywatelstwa innych państw.

Gdy Kugaria powstawała, jej obywatele mieli zakaz podróży do innych krajów (a tym bardziej posiadania innego obywatelstwa). Z czasem przepisy zostały zluzowane, ale wygląda na to, że w międzyczasie państwo stepowe wychowało sobie lojalnych wojowników. Być może jest to jakaś recepta na przywiązanie do siebie ludzi? Z drugiej strony: chyba jednak chodzi bardziej o to, że Kugaria ma specyficzny klimat. Ciężko być jednocześnie Mongołem ze stepu i Sarmatą z XXI wieku. Świadoma izolacja na arenie międzynarodowej też swoje zrobiła.

Kubiłaj zadeklarował zajmowanie się mapami.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [KUGARIA] Powrót Kubiłaja

Post autor: Daniel von Witt »

Akurat Sarmaci chyba najczęściej próbowali być także Kugarami. Dotyczy to na przykład Ivana von Lichtensteina (Timura w Kugarii), który został w kraju chana pomylony z Vladimirem Iwanowiczem. Tu gdzieś obok w dziale zagranicznym powiedziane było również, że Altani jest Sarmatką lub Sarmatą. Także obecna Kanclerz Kugarii Oguł Kajmysz napisała w poście powitalnym, że była kiedyś Sarmatką i Austriaczką. To tylko osoby, które do swojego pochodzenia się przyznały lub podejrzewa się je o to. Można więc powiedzieć, że ten kraj jest jak każdy inny - mieszka tam część autochtonów i część migrantów.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [KUGARIA] Powrót Kubiłaja

Post autor: Karolina Aleksandra »

Daniel von Witt pisze:
Tu gdzieś obok w dziale zagranicznym powiedziane było również, że Altani jest Sarmatką lub Sarmatą.

Z tego, co zrozumiałam, to Altani jest uznawana za Sarmatkę, bo przypuszcza się, że jest Aleksandrą Dostojewską, a jednak tej osobie nie przypisałabym narodowości sarmackiej. Poza tym jednak: w sumie wow. Jednak chyba z Kugarczyków po mikroświecie podróżuje obecnie tylko Amal Chigu. Reszta albo przybyła do Kugarii i w niej zostaje, albo zakłada konta i wygasza po jakimś czasie aktywność, jeśli się nie mylę. A przynajmniej — nie udzielają się nigdzie indziej pod tymi samymi personaliami (wydaje się, że w ogóle się nie udzielają, pod innymi też, ale mogę się mylić).

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [KUGARIA] Powrót Kubiłaja

Post autor: Aleksander »

Jestem rozczarowany brakiem przenikliwości Korony.
(-) Alexander, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości