[SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.

W jakim kierunku powinny zmierzać stosunki Dreamlandu z Sarmacją?

Czas głosowania minął 5 wrz 2017, 14:17

Unii realnej
1
2%
Unii personalnej
6
13%
Sojuszu o dowolnym podłożu
1
2%
Ściślejszej współpracy
1
2%
Dobrosąsiedzkiej kooperacji i regularnych spotkań
1
2%
Jest dobrze tak, jak jest
1
2%
Większej konkurencji o prymat na świecie
6
13%
Konfliktów o podłożu ideologicznym
5
11%
Stanu permanentnych sporów
5
11%
Wojny o Awarę Południową
18
40%
Nie mam zdania
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: matmax »

Podsunę z kolei inną interpretację wyników. Może część głosujących chciałaby zobaczyć, jak płonie świat? Wyobrażam sobie, że taki konflikt mógłby być bardzo ciekawym kolejnym etapem historii mikroświata. Nie tylko te wszystkie suche traktaty, ekscelencje, ale prawdziwa wojna.

Dyskusyjne oczywiście, jak taka wojna miałaby przebiegać.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Siergiusz Asketil
Posty: 1368
Rejestracja: 14 sty 2013, 18:54
Numer GG: 44811514
NIM: 786851
Herb: s06
Lokalizacja: Alizon
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Siergiusz Asketil »

Sonda może np. dowodzić ile są warte umowy z Księstwem Sarmacji dla zwykłych obywateli. Jeżeli byłyby sprawiedliwe, poparcie dla wojny byłoby znacznie mniejsze (a widać np., że część osób z zagranicy również popiera dreamlandzki rewizjonizm).
Rozmawiamy o wydarzeniu historycznym. Sprzed 2 lat. To dla mikronacji ogromny okres czasu. Nie można porównywać sytuacji wtedy z tą, którą widzimy teraz.
Przecież określałem, szczególnie JKW Pawła Swobodę, grubo ponad rok temu, a myślę tak od momentu, gdy dowiedziałem się o zawarciu umowy.
Ah. No tak, Panie Mąż Stanu.
Rzecz w tym, że nie jesteśmy już słabi. Jest wręcz przeciwnie - my rośniy w siłę, a Sarmacja słabnie.
Z pewnością Elderland poprowadzi nas ku zwycięstwu. Z 5 żołnierzami i kolejnymi 3 wziętymi z rezerwy.
Nie tylko te wszystkie suche traktaty, ekscelencje, ale prawdziwa wojna.
Słabe casus belli.
(—) Siergiusz markiz Asketil
Dreamlandczyk, Baridajczyk, Frustrat
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Daniel von Witt »

Siergiusz Asketil pisze:
Rozmawiamy o wydarzeniu historycznym. Sprzed 2 lat. To dla mikronacji ogromny okres czasu. Nie można porównywać sytuacji wtedy z tą, którą widzimy teraz.
Zupełnie inne państwo baridajskie, niż to które istnieje dzisiaj, przez krótki okres czasu 13 lat temu (!!!) dysponowało Awarą Południową, której się zrzekło otrzymując inną wyspę w zamian! Mimo to po ponad 10 latach (a to większy okres czasu niż 2 - zaznaczam) zdecydowało się pogwałcić wszystkie umowy i dostać to, czego się zrzekło w zamian za Melenę.
Siergiusz Asketil pisze:
Ah. No tak, Panie Mąż Stanu.
Niemiło z Twojej strony.
Siergiusz Asketil pisze:
Z pewnością Elderland poprowadzi nas ku zwycięstwu. Z 5 żołnierzami i kolejnymi 3 wziętymi z rezerwy.
Masz yoyonacyjne podejście do prowadzenia wojny, no ale w końcu taką wojnę na Awarze Południowej zleciłeś do prowadzenia. Twoi koledzy byli i obecni mieszkający w Sarmacji takie samo podejście mają jak Ty, czego dowodzą ich komentarze pod artykułem von Thorna.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
McMelkor
Posty: 229
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:19
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: McMelkor »

matmax pisze:Podsunę z kolei inną interpretację wyników. Może część głosujących chciałaby zobaczyć, jak płonie świat? Wyobrażam sobie, że taki konflikt mógłby być bardzo ciekawym kolejnym etapem historii mikroświata. Nie tylko te wszystkie suche traktaty, ekscelencje, ale prawdziwa wojna.

Dyskusyjne oczywiście, jak taka wojna miałaby przebiegać.
Przyglądając się Dreamlandowi od pewnego czasu zza winkla i czekając aż obrót spraw realowych pozwoli mi na powrót do Mikroświata, byłem pełen sceptycyzmu wobec ostatnio zaistniałej zmiany kulturowej. Na tyle, że niezbyt mi się śpieszyło do wnioskowanie o odzyskanie dreamlandzkiego obywatelstwa. Teraz jednak widzę, że rewolucja kulturalna ma swoje zalety i to nie byle jakie. Nie wyobrażam sobie bowiem nieruchawych starodreamlandzkich dżentelmenów podpalających świat. Chyba pora ponownie rozważyć wpis w CRM.

/-/ Simon McMelkor,
obywatel elderlandzki
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Daniel von Witt »

W razie czego tutaj można złożyć wniosek o przywrócenie obywatelstwa.

(-) Daniel von Witt
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Polyna »

> Królowa zdaje się zmierzać wprost w zastawianą umiejętnie przez Witta pułapkę. Z jednej strony podsycany rewizjonizm i sonda, która ma dać wrażenie, że właśnie wojny chcą Dreamlandczycy

Yeah, def dr “peace for our time” Witt ustawił tą sondę specjalnie po to żeby było widać że narud chce wojny.

> Póki co o sprawie milczy sarmacka dyplomacja. Pełniący funkcję ambasadora JKM przy JKM Karolinie Aleksandrze Kanclerz Arped-Friedman nie wypowiedział się w wątku ani jednym słowem. Podobnie milczy Pałac Książęcy. Wydaje się, że to dobra taktyka.

Polityka ignorancji widzę że trzyma się w Sarmacji silnie.
Siergiusz Asketil pisze:Tak dla jasności. Czy wszyscy, którzy oddali głos za wojną o Awarę, uznają JKW Marcina Mikołaja oraz JKW Pawła — którzy ustalili obecny status tych ziem — za zdrajców?
Tak.
Siergiusz Asketil pisze:Staram się zrozumieć poglądy zwolenników wojny. Z jednej strony jest mowa, że Sarmacja złamała umowę, z drugiej jednak nawołuje się do złamania innej.
Yep. Ale tym razem złamania w interesie Dreamlandu, nie reżimu Grodziskiego.
Siergiusz Asketil pisze:Z pewnością Elderland poprowadzi nas ku zwycięstwu. Z 5 żołnierzami i kolejnymi 3 wziętymi z rezerwy.
Zrobi się pobór, nie będzie problemu…
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Aleksander »

Ja zagłosowałem za wojną, bo jestem trollem.
(-) Alexander, r.s.
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Polyna »

الوـس pisze:Ja zagłosowałem za wojną, bo jestem trollem.
Nie zdziwiłabym się gdyby większość zagłosowała tak dla czystych lulzów.
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Gaston de Senancour »

Sarmacja już zgasła. Podcieram sobie nią dupę, gdy pod ręką brakuje mi świeżych printscreenów z forum Santery lub mediów Tomasza Sakiewicza. Zwracam uwagę na komentarze pod artykułem Roberta von Thorna. Anemiczny pochód wycieńczonych słabiaków i kserofujarek, dla których Awara to egzotyczne hasło z trudnej krzyżówki. Remigiusze, Rolandy i Juliany. Tak kończy się "imperium". Rzadką kaką spływającą po nogawce wąskich spodni.

A' propos komentarza Heacha, który coś tam beknął o szukaniu królów za granicą.

Często przypomina się, że Sarmację założył niejaki Piotr Kozanecki. Pierwotnie Dreamlandczyk. Najczęściej wynoszonym do władzy kanclerzem był Robert von Thorn. Również Dreamlandczyk. Dreamland dał również Sarmacji najbardziej wyrazistych kanclerzy ostatnich trzech lat lat: Siergiusza Asketila i Martina Schlesingera-Asketila. Scholandia dała Sarmacji Karolinę von Lichtenstein. Ta wróciła dziś do macierzy. Dreamland nie szuka królów za granicą. Dreamland ściąga swoje kadry z powrotem.

Robercie von Thorn, zdobądzcie się na minimum dreamlandzkiej dzikości. Kopnijcie w dupę tych, którzy tarasują drogę do Wielkiej Przemiany! Sięgnijcie po pełnię władzy! Awara to detal. Jutro będziemy dyskutować o ogórkach spreewaldzkich, ale istota rzeczy pozostanie bez zmiany.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: RomanoPorfavor »

Z pewnością Elderland poprowadzi nas ku zwycięstwu. Z 5 żołnierzami i kolejnymi 3 wziętymi z rezerwy.
Zapewniam Towarzysza, że Dreamland się nie ugnie i będzie walczył o Awarę do ostatniego Elderlandczyka!
Słabe casus belli.
Nadal lepsze niż to baridajskie :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
KJAF
Posty: 116
Rejestracja: 7 lis 2016, 21:01
NIM: 264793
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: KJAF »

Pozwolę sobie zmałpować sondę i przedłożyć za niedługo identyczną w Sarmacji. Jestem niezmiernie ciekaw takiego samego badania wśród obywateli Księstwa.
Awatar użytkownika
McMelkor
Posty: 229
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:19
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: McMelkor »

PTR pisze:
Z pewnością Elderland poprowadzi nas ku zwycięstwu. Z 5 żołnierzami i kolejnymi 3 wziętymi z rezerwy.
Zapewniam Towarzysza, że Dreamland się nie ugnie i będzie walczył o Awarę do ostatniego Elderlandczyka!
Słabe casus belli.
Nadal lepsze niż to baridajskie :)
Ostatni raz zadzieranie z Elderlandem skończyło się dla jednego z państw Wielkiej Dwójki bardzo źle:
http://wszeteczny.wordpress.com/2012/06 ... ki-spiseg/

Wysłane z mojego P8_Life przy użyciu Tapatalka
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Karolina Aleksandra »

Simon McMelkor pisze:
Ostatni raz zadzieranie z Elderlandem skończyło się dla jednego z państw Wielkiej Dwójki bardzo źle:
http://wszeteczny.wordpress.com/2012/06 ... ki-spiseg/

No proszę, a wszyscy myśleli, że to nepalscy szpiedzy.

Tytułem wyjaśnienia dla niezorientowanych: wówczas coś się popsuło w AVX — hostingodawcy, który wówczas obsługiwał Księstwo Sarmacji. Wskutek tej awarii jakaś osoba, która akurat zakładała nową stronę o trekkingu w Nepalu w AVX, nieświadomie zakładała ją także na serwerze Księstwa. Cała zawartość Sarmacji wyparowała, wszyscy mikronauci pisali na listach dyskusyjnych i forach o Nepalczykach; co więcej, z uwagi na to, że nieznana osoba cały czas aktualizowała stronę, można było śledzić progres na żywo. Wówczas na LD Mandragoratu Wandystanu bodaj JKW Michał Feliks czy ambaras Alojzy Pupka podnosili, że po to te listy są — żeby mieć środek komunikacji w razie awarii strony, która pociąga za sobą awarię forum.

Potem DNS-y jeszcze się pozmieniały i pod domeną sarmacką dostępny przez chwilę był blog, którego autor pisał romantycznie i po angielsku o tym, że widzi za oknem melancholię i chciałby skoczyć z parapetu. Wówczas akurat Mikołaj Torped brał ślub z, zdaje się, Simonem Liberi. Ślub był przeprowadzony przez JKW Helwetyka Romańskiego, który wziął słowa z notki o parapecie jako przysięgę ślubną. W efekcie małżonkowie przysięgali sobie, że razem skoczą z parapetu.

Całość trwała dosyć krótko — dobę, może dwa? Zdążono zorganizować w międzyczasie konkurs o tym, co robi serwer sarmacki na wakacjach.

Zatem: wszyscy myśleli, że to Nepalczycy.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Aleksander »

Dlaczego nupturienci nie dochowali swojej przysięgi?
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
McMelkor
Posty: 229
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:19
NIM:
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: McMelkor »

Karolina Aleksandra pisze:
Simon McMelkor pisze:
Ostatni raz zadzieranie z Elderlandem skończyło się dla jednego z państw Wielkiej Dwójki bardzo źle:
http://wszeteczny.wordpress.com/2012/06 ... ki-spiseg/

No proszę, a wszyscy myśleli, że to nepalscy szpiedzy.

Tytułem wyjaśnienia dla niezorientowanych: wówczas coś się popsuło w AVX — hostingodawcy, który wówczas obsługiwał Księstwo Sarmacji. Wskutek tej awarii jakaś osoba, która akurat zakładała nową stronę o trekkingu w Nepalu w AVX, nieświadomie zakładała ją także na serwerze Księstwa. Cała zawartość Sarmacji wyparowała, wszyscy mikronauci pisali na listach dyskusyjnych i forach o Nepalczykach; co więcej, z uwagi na to, że nieznana osoba cały czas aktualizowała stronę, można było śledzić progres na żywo. Wówczas na LD Mandragoratu Wandystanu bodaj JKW Michał Feliks czy ambaras Alojzy Pupka podnosili, że po to te listy są — żeby mieć środek komunikacji w razie awarii strony, która pociąga za sobą awarię forum.

Potem DNS-y jeszcze się pozmieniały i pod domeną sarmacką dostępny przez chwilę był blog, którego autor pisał romantycznie i po angielsku o tym, że widzi za oknem melancholię i chciałby skoczyć z parapetu. Wówczas akurat Mikołaj Torped brał ślub z, zdaje się, Simonem Liberi. Ślub był przeprowadzony przez JKW Helwetyka Romańskiego, który wziął słowa z notki o parapecie jako przysięgę ślubną. W efekcie małżonkowie przysięgali sobie, że razem skoczą z parapetu.

Całość trwała dosyć krótko — dobę, może dwa? Zdążono zorganizować w międzyczasie konkurs o tym, co robi serwer sarmacki na wakacjach.

Zatem: wszyscy myśleli, że to Nepalczycy.

(—) Karolina Aleksandra
Ponieważ awaria nastąpiła w okresie najburzliwszej sławy "melkoroidów" i "ebolianistów" w Sarmacji, zapewnionej przez mojego przyjaciela Ivo (za co mu dziś serdecznie dziękuję), na nowaprzystan.org, tymczasowej stronie zastępczej, szybko pojawiły się żarty, że to cała sytuacja to elderlandzki odwet. Jak było naprawdę, nie zdradzę. W każdym razie ewentualnym przeciwnikom niedoceniającym elderlandzkich żołnierzy doradzałbym raczej r o z e j ś c i e s i ę.

/-/ Simon McMelkor

Wysłane z mojego P8_Life przy użyciu Tapatalka
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Karolina Aleksandra »

KonradFriedman pisze:
Pozwolę sobie zmałpować sondę i przedłożyć za niedługo identyczną w Sarmacji. Jestem niezmiernie ciekaw takiego samego badania wśród obywateli Księstwa.

Wcześniej nie zauważyłam tego postu — ciekawa propozycja, obawiam się jednak trochę, że wyniki w Sarmacji teraz będą poniekąd rezultatem wyników dreamlandzkich. Nieco inna sytuacja zatem. Trochę szkoda.

(—) Karolina Aleksandra
Awatar użytkownika
KJAF
Posty: 116
Rejestracja: 7 lis 2016, 21:01
NIM: 264793
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: KJAF »

Oczywiście że odpowiedzi będą wprost nawiązywały i miały na uwadze zdanie strony dreamlandzkie. Nie chodzi jednak o badanie w ciemno, ale właśnie o spojrzenie na warianty propozycji współpracy obustronnej właśnie po deklaracji obywateli Dreamlandu.

Chociaż racją jest, że można się spodziewać nastrojów w Księstwie, to jednak zdanie wypowiedziane bezpośrednio to zawsze inny kaliber niż zdanie, którego można się domyślać i domniemywać. I bądź co bądź, ewentualne ruchy władz Sarmacji, mogą być przecież wykonane dopiero po zbadaniu sytuacji na własnym gruncie.

Koniec końców ankieta nadal jest ciekawa dla obu stron.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Алюсь pisze:Dlaczego nupturienci nie dochowali swojej przysięgi?
Problem z tym potrójnym małżeństwem (MAP, ja i Silent) polegał na tym, że nigdy nie mogliśmy się zebrać we trójkę, więc pozostało rato et non consummato, jak to mawiają Rotryjczycy, gdy trochę za dużo łykną wina w zakrystii. Poza tym MAP nie chciał mi oddać Meleny na własność. A kiedy adoptował, również w moim imieniu, Kakulskiego, wiadomo było że od tej pory będzie już tylko gorzej. Samego sromotnego finału tej matrymonialnej przygody aż nie chce się przytaczać. W każdym razie pozostał po wszystkim *absmak* i głęboka niechęć do stawania na ślubnym kobiercu.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Aleksander »

الوجزي پوپكا pisze:
Алюсь pisze:Dlaczego nupturienci nie dochowali swojej przysięgi?
Problem z tym potrójnym małżeństwem (MAP, ja i Silent)
Byłeś żoną Silenta? Fuj.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: [SONDA] Tę Sarmację to ja bym...

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Mężem. Ale też się teraz brzydzę. Co poradzić.
ppłk Alojzy Pupka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości