Królewskie priorytety na najbliższe dni

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Chamberlain »

Gaston de Senancour pisze:
W przypadku zlewu Sarmacji z Dreamlandem nasze państwo odegrałoby dokładnie taką rolę, jaką w czasie unii z KS odegrał Wandystan. Nie wiem jak inni, ale ja osobiście od rana do wieczora ładowałbym po cygańskich kaskach, aż w końcu Rolandy, Czuguły i Fryderyki zaczęliby mi płacić za każdy dzień milczenia.
Epoka kamienia już się skończyła. Zdobądźmy się na minimum konstruktywnej współpracy. Jeśli nawet partia lorda Witta deklaruje wolę resetu w relacjach z Księstwem, możemy chyba spróbować zapomnieć o dawnych urazach i nieporozumieniach. Obecność JKM Karoliny Aleksandry stwarza niecodzienną okazję do rozpoczęcia zupełnie nowej epoki. Niekoniecznie unifikacji na siłę, w końcu główną zaletą mikroświata jest jego różnorodność, pluralizm i mnogość nisz, w których każdy może się realizować.

Antysarmatyzm nie wyparuje, to pewne (sam również nie jestem sarmatofilem), ale może przybrać chyba bardziej parlamentarną formę?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Gaston de Senancour »

Chamberlain pisze:Epoka kamienia już się skończyła. Zdobądźmy się na minimum konstruktywnej współpracy. Jeśli nawet partia lorda Witta deklaruje wolę resetu w relacjach z Księstwem, możemy chyba spróbować zapomnieć o dawnych urazach i nieporozumieniach.
W moim przypadku trudno mówić o urazach i nieporozumieniach. Nie mam żadnych kredytów do spłacenia. Nikt mi również nic nie jest dłużny. Zadaję ból bezinteresownie. Od serca.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Polyna »

Gaston de Senancour pisze:No i druga sprawa. Nie po to kobieta przez dziesięć lat siedziała w cieniu, piorąc, gotując i murzyniąc dla kolejnych książąt i kanclerzy, by wreszcie, po zgarnięciu szóstki w totka, przywieźć całą zwycięską pulę do Grodziska, gdzie z miejsca wróciłaby do roli ratownika na basenie. Coś mi mówi, że to nie Królowa Dreamlandu stanęłaby na czele superpaństwa
Super, tyle że akurat Krulowa Białorusi nie jest osobą której aż tak bardzo zależy na stołkach, i myślę że bez problemu by oddała tron dreamlandzki sarmackiemu Suchar-tennō nawet gdyby to miało oznaczać utratę stołka własnego. Krulowa Białorusi jest osobą której przede wszystkim zależy na dobru państwa. Sarmackiego.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Aleksander »

Wiele można o Karolinie powiedzieć, ale z pewnością nie to, że odwaliłaby taki frajerski numer. Znam ją od 10 lat.
(-) Alexander, r.s.
Maciej Kamiński
Posty: 215
Rejestracja: 20 sty 2016, 17:33
NIM:
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Maciej Kamiński »

Co za czas, żeby być przy życiu. Przesyłam prywatne gratulacje dla mikronautki wszech czasów za stanie się Jej Królewską Mością.
Bialeńczyk od urodzenia.
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Gaston de Senancour pisze:
Chamberlain pisze:
Epoka kamienia już się skończyła. Zdobądźmy się na minimum konstruktywnej współpracy. Jeśli nawet partia lorda Witta deklaruje wolę resetu w relacjach z Księstwem, możemy chyba spróbować zapomnieć o dawnych urazach i nieporozumieniach.
W moim przypadku trudno mówić o urazach i nieporozumieniach. Nie mam żadnych kredytów do spłacenia. Nikt mi również nic nie jest dłużny. Zadaję ból bezinteresownie. Od serca.

Jesteś, Gastonie, wrzodem boleśniejszym, niż Ci się wydaje. Od samego początku swojej działalności w Dreamlandzie nie zrobiłeś dosłownie nic kreatywnego. Nie urodziłeś żadnej inicjatywy, niczego, co wzbogaciłoby Królestwo. Twoja klawiatura to źródło tylko i wyłącznie narzekań. Jesteś jak Karbiak. Jedyna Twoja zaleta jest taka, że używasz bardziej wyszukanego słownictwa.

Współczuję Karolinie Aleksandrze, że musiała Ciebie odziedziczyć z koroną. :/
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Gaston de Senancour »

Vladimir von Lichtenstein pisze:
Jesteś, Gastonie, wrzodem boleśniejszym, niż Ci się wydaje.
Uznam to za zasłużony komplement. Ciężko pracuję na swoją reputację.

A teraz o braku "kreatywności". Nie piszę depresyjnych wierszy o umieraniu, fakt. Nie robię również komiksów o umieraniu. Ani depresyjnych memów o umieraniu. Nie gaszę życia. Nie sieję defetyzmu, nie nawołuję do odwrotu, nie kalam własnego gniazda, nie porzucam ojczyzny i nie przechodzę na stronę przeciwnika, gdy rodacy przestają oklaskiwać moją męczącą grafomanię. A potem nie wracam na kolejne żebry o lajki. Stwarzam ruch i nie dbam o słupki oglądalności. Daję pretekst i okazję do reakcji. Psuję nastrój słabiakom, którzy pielgrzymkują tutaj pompować statystyki "suchą kupofajtką". Partia polityczna, którą założyłem (Klub Polityczny św. Augustyna) okazał się najdłużej rządzącą formacją we współczesnym mikroświecie.

Ból, który zadałem, nieprzerwanie promieniuje i rani duchowo zadżumionych. Jestem z siebie dumny. Pod prysznicem mruczę z zadowolenia. Zasypiam z uśmiechem na twarzy.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Andrzej »

Ból, który zadałem, nieprzerwanie promieniuje i rani duchowo zadżumionych. Jestem z siebie dumny. Pod prysznicem mruczę z zadowolenia. Zasypiam z uśmiechem na twarzy.
https://www.youtube.com/watch?v=LuKzt7p-MnM
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Gaston de Senancour »

Give me more kupofajtka.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Polyna »

Ręka Ulsteru ci w dupę, Ipanienko.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: RomanoPorfavor »

Gaston de Senancour pisze:(...) nie porzucam ojczyzny (...)
... chyba że znikam na jakiś czas i trzeba mnie odwołać z funkcji, albo chyba że strzelam focha, deklaruję odejście i wracam tydzień później.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Nie uważasz, Gastonie, że szafowanie ojczyzną w mikronacjach jest śmieszniejsze niż w realu?
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Gaston de Senancour »

Vladimir von Lichtenstein pisze:
Nie uważasz, Gastonie, że szafowanie ojczyzną w mikronacjach jest śmieszniejsze niż w realu?
Nie uważam.

W realu nawet lewica zaczęła się do niej przytulać. W Polsce mamy zresztą całkiem przyzwoitą tradycję mariażu myśli socjalistycznej i niepodległościowej. Nieprzekonani mogą w miejsce "ojczyzny" wstawić "dom", "wspólnotę", cokolwiek, wobec czego warto wykazać minimum lojalności i na co nie powinno się pluć. Tutaj ma to o tyle duże znaczenie, że brak takiej lojalności odpowiada zwykle za rozmaite patologie i jest znakiem rozpoznawczym mikronacyjnego Trzeciego Świata.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

No właśnie, lojalność. Nie poczułem jej, ani odrobiny pozytywnych uczuć, w stosunku do ciebie lub Witta. Chyba dobrze się bawicie we własnym towarzystwie.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Daniel von Witt »

Vladimir von Lichtenstein pisze:
No właśnie, lojalność. Nie poczułem jej, ani odrobiny pozytywnych uczuć, w stosunku do ciebie lub Witta. Chyba dobrze się bawicie we własnym towarzystwie.
Człowiek Pańskiego pokroju plecie takie głupoty. Gdybym ja wobec Pana lub Pan wobec mnie był lojalny to pomyślałbym (i Pan zapewne również), że coś tu jest nie halo i chyba jeden z nas lub obaj żeśmy pobłądzili. Pan ma czuć wobec mnie to co czuje i dzięki temu zmagać się ze mną. Czy z kimkolwiek innym, wobec kogo czuje Pan to samo. Lojalność z kolei tyczy się czegoś zupełnie innego: wspólnoty, która nie przetrwa, jeżeli nie będzie w niej nielojalnych względem siebie ludzi, takich jak choćby ja i Pan (a osób takich jest znacznie więcej).

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Przyznaję, źle się wyraziłem. Chodziło mi bardziej o przywiązanie, związek emocjonalny. Dla mnie prowadzenie sporów dla samego ich prowadzenia nie ma większego sensu na dłuższą metę, ale jeśli wam to odpowiada...
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán,
baron Järpen, następca skytyjskiego tronu
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Królewskie priorytety na najbliższe dni

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Gaston de Senancour pisze:
Michal Yaqu pisze:Takie głosy tylko utwierdzają mnie w przekonaniu, że Chłopi (czytaj nowi obywatele) nie powinni mieć prawa głosu w wyborach
W sumie nie byłby to głupi pomysł. Systemowo wprowadzić klasy i grupy społeczne. Wszyscy mogliby zaczynać jako chłopi. Awans uzależniony od kilku czynników.
Osobiście jestem zwolennikiem hierarchii w KD.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości