[WYSTĄPIENIE] Prezes sądu

Dział archiwum Parlamentu Królewskiego od maja 2015 roku do lipca 2019 roku.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

[WYSTĄPIENIE] Prezes sądu

Post autor: Aleksander »

Wasza Królewska Mość,

jako lord, ale także i sędzia pokoju zwracam się z tego miejsca o powołanie prezesa sądu. Obecnie powołany do pełnienia obowiązków nie jest na tyle aktywny, by móc wykonywać swoje obowiązki właściwie, vide: sprawa Flisa i jego dwóch odwołań, które nie są procedowane. Wskazuję, że obecnie jest jeszcze dwóch sędziów, których aktywność jest dużo wyższa.

Jeżeli sędzia von Kluck nie zgodzi się przyjąć tej funkcji to oświadczam, że mogę go w tym zastąpić.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Prezes sądu

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Miałem się już odezwać w tej sprawie, jednak chciałem poczekać na projekt KPD w sprawie reformy sprawiedliwości. Według tego założenia bodajże Polyna miała się tym zajmować, jednak to istotnie może zająć za dużo czasu i pozostawić leżące sprawy na długo bez rozpoznania.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Prezes sądu

Post autor: RomanoPorfavor »

Christian von Kluck pisze:Miałem się już odezwać w tej sprawie, jednak chciałem poczekać na projekt KPD w sprawie reformy sprawiedliwości. Według tego założenia bodajże Polyna miała się tym zajmować, jednak to istotnie może zająć za dużo czasu i pozostawić leżące sprawy na długo bez rozpoznania.
A co ma przygotowywana reforma prokuratury do rozpoznawania spraw przez sądy?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Prezes sądu

Post autor: Alfred »

Panie Marszałku,

po namyśle uznałem, że w obecnym stanie rzeczy nie mogę nominować Prezesa Sądu Królestwa. Byłoby niewskazane, aby został nim Pan, jako że jest Pan także Marszałkiem Parlamentu. Sędzia Chamberlain dysponuje pewnym doświadczeniem i jest kompetentny, ale wykazuje niedostateczną aktywność. Sędzia von Kluck nie prowadził jeszcze ani jednej sprawy; nie wątpię, że okaże się dobrym sędzią, sam sugerowałem mu zgłoszenie kandydatury, jednak wskutek mianowania go mógłby zostać nadszarpnięty prestiż urzędu.

Wobec tego dekretem zmieniłem ustawę federalną o Sądzie Królestwa tak, że stała się możliwa zmiana p.o. Prezesa. Działając na podstawie znowelizowanych przepisów, wyznaczyłem pełniącym obowiązki sędziego von Klucka.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Prezes sądu

Post autor: Aleksander »

Wasza Królewska Mość,

cieszy mnie, że poczyniliśmy kolejny krok ku poprawieniu działalności sądownictwa w Dreamlandzie. W razie gdyby nowy p.o. prezesa tego chciał, to z chęcią służę swoją życzliwą pomocą.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Prezes sądu

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

PTR pisze: A co ma przygotowywana reforma prokuratury do rozpoznawania spraw przez sądy?
To, że jeśli pojawiłaby się dostatecznie szybko to nie trzeba by mianować Prezesa, bo przedstawiliście już pomysł jak można by to zmienić. Całego problemu i tymczasowego rozwiązania nie było by, gdybyście to napisali w ciągu np. 2 czy 3 tygodni. To realne, jeśli pomysł już jest. Obowiązki Prezesa przejęłaby Polyna i wszystko byłoby w jak najlepszym porządku. Jednocześnie nie stało się tak i Sąd jest w stagnacji, więc JKM podjął tymczasowe kroki po tym wystąpieniu.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Prezes sądu

Post autor: RomanoPorfavor »

Czy właśnie mamy tu mianowanego p.o. Prezesa Sądu który nie rozróżnia sądu i prokuratury i tego czym się te dwa organy zajmują? Wando, litości! Przecież to rozrożnienie jest w definicjach tych słów, nawet nie trzeba czytać naszych ustaw (choć wypadałoby).

Towarzyszu, proponuję honorową rezygnację i powrót do gimnazjum. Ładnie proszę.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Prezes sądu

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

PTR pisze:Towarzyszu, proponuję honorową rezygnację i powrót do gimnazjum. Ładnie proszę.
Całej reszty nie skomentuję, nie mniej zdecydowanie Aluś ma większą wiedzę prawną ode mnie... właściwie to jakąkolwiek.
Rezygnuję na jego rzecz, bo raczej lepiej będzie wiedział co robi.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: [WYSTĄPIENIE] Prezes sądu

Post autor: RomanoPorfavor »

Cieszy mnie, że zdecydował się Towarzysz taką decyzję podjąć.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski 2016 — 2019”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość