Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Alfred »

Ekorre, dnia 14 marca 2017 r.
Dreamlandczycy!

Zaczynamy pisać nowy rozdział historii.

Królestwo odrodziło się. Dziś jest państwem ludnym i prężnym, zaliczającym się do ścisłej światowej czołówki. Jednak w mikroświecie nic nie jest wieczne. Dalszy byt Dreamlandu zależy od nieustannego ruchu — od ciągłego zbiorowego wysiłku naszej społeczności.

Zależy także od określonych postaw obywatelskich. Dreamlandczyk musi być zdecydowany i zdeterminowany. Swoje ambicje powinien realizować ze śmiałością, jak i z pożytkiem dla dobra wspólnego. Nieodzowne jest, aby był gotowy do pracy nad sobą, odznaczał się samodyscypliną. Powinien wypełniać lojalnie swoje zobowiązania wobec wspólnoty, jak również egzekwować to samo od innych. Takich jednostek potrzebuje państwo. Przy takich jednostkach będę stał.

Nie ma przy tym znaczenia, jakie kto ma zapatrywania czy temperament. Pluralizm ideowy jest fundamentem sporu politycznego, który stanowi główny czynnik życiodajny dla mikronacji. Zaś zarówno charyzmatyczny rębacz, żyjący w wiecznym ogniu słownych zmagań, jak i cichy tytan pracy, ofiarny trybik w machinie państwowej administracji, są wartościowymi członkami społeczności. Spełniają odmienne, ale równie istotne role.

Powyższe nie stanowi zapowiedzi polityki permisywizmu. Będę egzekwował przestrzeganie zasad współżycia społecznego przynajmniej w koniecznym, minimalnym zakresie, tak, aby uczestnictwo w życiu Królestwa nie stało się dla nikogo udręczeniem. Zamierzam też użyć dostępnych mi instrumentów miękkiego wpływu, by kształtować w społeczeństwie pożądane postawy i promować wysokie standardy, do których jestem przywiązany.

Tron królewski to ogromna odpowiedzialność, jednak wierzę, że jestem na nią gotowy. Swojego doświadczenia, swoich umiejętności i powierzonej mi władzy pragnę używać na powiększenie chwały Królestwa; mądrością i roztropnością w sprawowaniu rządów obym dorównał swoim wielkim Poprzednikom.

Obejmuję tron i z podniesionym czołem wychodzę naprzeciw wyzwaniom przyszłości. Moim celem jest Dreamland silny i aktywny; z Waszą pomocą cel ów będzie osiągnięty.

[offset=50]
Alfred, rex
[/offset]
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Królewska Mość,

serdecznie gratuluję objęcia tronu. Korony Dreamlandu i Elderlandu trafiły w dobre ręce. Święcie wierzę w wygłoszone deklaracje i zapowiedzi, stając u Waszego boku i gotów do dalszej walki o lepsze Królestwo.

Niech żyje Król Alfred!

(-) Daniel ax. von Witt
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Torkan Ingawaar »

Vivat Rex!
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Sted Asketil »

Powiem krotko - dumny jestem z osiagniec syna i wnuka :)

Gratuluje - niech zyje Krol Alfred!


Sted
Awatar użytkownika
Juarez
Posty: 113
Rejestracja: 22 paź 2015, 20:55
NIM:
Lokalizacja: Hanssia (Monderia)
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Juarez »

Vivat Alfred Rex!

Wasza Królewska Mość, w najbliższym czasie złożę homagium w Pałacu Królewskim w Elderze jako lennik Króla Elderlandu.
/-/ Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
III Hertsog ik Monderie
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Gratuluję Waszej Królewskiej Mości objęcia tronu. Nie znam króla zbyt długo, z powodu krótkiego stażu w Dreamlandzie, ale szczerze wierzę, że Królestwo pod WKM panowaniem będzie miało same plusy ;)

Niech żyje król Alfred!

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Aleksander »

No to udało się wam mnie zaskoczyć.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Torkan Ingawaar »

A co zrobimy z okupacją Awary Południowej, Wasza Królewska Mość?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Podoba mi się ten kolektywizm wypływający z deklaracji.

Long Live the King!
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Fryderyk von Hohenzollern
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2016, 20:28
NIM: 602139
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Fryderyk von Hohenzollern »

Wasza Królewska Mość,
Wasze Królewskie Wysokości,
Wasze Ekscelencje.



Jest dla mnie zaszczytem, że mogę Waszej Królewskiej Mości przesłać w imieniu własnym, Jego Książęcej Mości Tomasza Ivo Huga, i narodu sarmackiego, baridajskiego,teutońskiego, sclavińskiego, najszczersze gratulacje z okazji objęcia tronu Dreamlandu i Elderlandu. Korzystam z tej okazji, by złożyć Waszej Królewskiej Mości najlepsze życzenia sukcesów w wypełnianiu tej zaszczytnej misji.

Nasze kraje są połączone wieloletnimii więzami przyjaźni i wzajemnego zaufania, które mam nadzieję, że rozwiną się dzięki działaniom zdeterminowanym na rzecz odnowienia naszych stosunków. Będę szczęśliwy mogąc podjąć z Waszą Królewską Mością owocną współpracę, którą wykuliśmy z Waszej Królewskiej Mości poprzednikiemi.

W chwili, gdy pojawiają się coraz to nowe kryzysy w obrębie całego mikroświata, nowe pokolenia oczekują, że doprowadzimy do wyłonienia się aktywniejszego i silniejszego Pollinu, zwłaszcza w dziedzinie szeroko rozumianej aktywności i dyplomacji, opartej na wspólnych wartościach, na fundamencie cywilizacji słowa. Królestwo Dreamlandu z Księstwem Sarmacji muszą odpowiedzialnie działać wspólnie w tym kierunku. Długofalowe partnerstwa, które nas łączą w stosunkach bilateralnych, bardzo się do tego przyczyniają. Żywię nadzieję, że będziemy rozwijali tę współpracę w duchu wzajemnych korzyści. Wasza Królewska Mość, proszę przyjąć wyrazy bardzo wysokiego szacunku.



Ambasada Księstwa Sarmacji w Królestwie Dreamlandu.
Ambasador Księstwa Sarmacji w Królestwie Dreamlandu.
(-)Fryderyk von Hohenzollern.
(-)Fryderyk mar. von Hohenzollern.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Torkan Ingawaar »

Swoją drogą - kiedy abdykacja koronacja?
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Markocjusz van Koller »

Ministerstwo Obrony Narodowej pragnie złożyć najszersze gratulacje z okazji objęcia tronu.

Vivat Rex! Vivat Alfred!
(-) Markocjusz baron van Koller
Awatar użytkownika
Markocjusz van Koller
Posty: 286
Rejestracja: 24 lip 2016, 14:56
NIM: 645400
Herb: m29
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Markocjusz van Koller »

Ministerstwo Obrony Narodowej pragnie złożyć najszersze gratulacje z okazji objęcia tronu. Resort życzy również wielu sił i wytrwałości w piastowaniu nowego, bardzo prestiżowego i odpowiedzialnego, urzędu.

Vivat Rex! Vivat Alfred!
(-) Markocjusz baron van Koller
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: ABW »

Gratuluję WKM zostania nowym Królem Dreamlandu. Ostatnio myślałem nad tym, kto mógłby być następcą JKW Edwarda II. Nie podejrzewałem, że to właśnie Pan nim zostanie, ale myślę, że to trafna decyzja ze strony ustępującego króla.

Ze strony Rządu mam nadzieję na udaną współpracę. Liczę, że z Pańską pomocą uda się dokończyć to co zostało zamierzone w styczniu.

Vivat Rex!
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł
dyplomata zagraniczny
Posty: 139
Rejestracja: 1 sie 2016, 19:58
NIM:
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Samuel Radziwiłł »

WKM, pragnę w imieniu JKM Mikołaja I oraz wszystkich obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów, przekazać pozdrowienia oraz życzenia w realizacji planów w Królestwie.
(-)Samuel Radziwiłł
Ambasador Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: RomanoPorfavor »

No i fajnie. Tylko koty trzeba będzie schować.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Wilhelm Orański
Posty: 4
Rejestracja: 6 cze 2016, 18:00
NIM:
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Wilhelm Orański »

Obrazek
Państwo Kościelne Rotria
Obrazek
Wasza Królewska Mość,

z okazji objęcia tronu Królestwa Dreamlandu, w imieniu Państwa Kościelnego Rotria pragnę złożyć na Wasze ręce serdeczne gratulacje oraz życzyć owocnych rządów i wielu sił do ich umiejętnego sprawowania.


Dano w Państwie Kościelnym Rotria,
dnia XV III AD MMXVII
(-) Gulielmus cardinalis Auriaco-Nassovia
Secretarius Status
Awatar użytkownika
Wiktor Kugarski
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2017, 18:52
NIM:
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Wiktor Kugarski »

W imieniu własnym i całej Republiki Garapeńskiej gratuluje objęcia tak zaszczytnej funkcji.
Życzę wytrwałości i spokojnych rządów.
Minister Spraw Zewnętrznych Republiki Garapeńskiej
Wiktor Kugarski
W Kugarii znany jako Amal Chigu.
Awatar użytkownika
KJAF
Posty: 116
Rejestracja: 7 lis 2016, 21:01
NIM: 264793
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: KJAF »

DEPESZA GRATULACYJNA

KANCLERZA KSIĘSTWA SARMACJI

DO: JEGO KRÓLEWSKIEJ MOŚCI ALFREDA, KRÓLA DREAMLANDU
Obrazek
Srebrny Róg, 15 marca 2017 roku
Wasza Królewska Mość,

W imieniu swoim oraz kierowanej przeze mnie Rady Ministrów Księstwa Sarmacji, chciałbym złożyć najserdeczniejsze wyrazy gratulacji oraz szacunku, z okazji objęcia tronu w Królestwie Dreamlandu.

Jestem niezwykle rad, że następcą tronu została osoba, z którą pozostaję w serdecznych i przyjacielskich stosunkach. Mam nadzieję, że te nowe otwarcie — zarówno w Księstwie Sarmacji jak i Królestwie Dreamlandu, przyczyni się do polepszenia wzajemnych stosunków pomiędzy naszymi Narodami.

Jego Królewska Mość to osoba, dla której prawo i jego stanowienie, wydaje się być de vitae sensu. Osoba, której zasługi na polu legislacji doceniamy również w Księstwie Sarmacji. Osoba, która gdyby znalazła się sama na bezludnej wyspie, to po tygodniu wyspa ta miałaby własną Konstytucję, flagę, podział terytorialny i trzy tomy orzecznictwa Sądu Najwyższego.

Persona taka, to zawsze obiekt pożądania ze strony organów administracji państwowej, bodaj każdego poważnego i cywilizowanego państwa. Tym bardziej cieszy mnie, że właśnie ktoś taki objął ten zaszczytny obowiązek w Królestwie Dreamlandu. Jednocześnie chciałbym wyrazić swoje ubolewanie, że ktoś taki nie może działać w mojej ojczyźnie.

Jeszcze raz chciałbym zapewnić Waszą Królewską Mość o głębokim szacunku oraz przekazać najlepsze życzenia pomyślunku, w panowaniu nad dumnym Królestwem Dreamlandu.

Kłaniam się

/—/ Konrad J. bnt Arped-Friedman
Kanclerz Księstwa Sarmacji
Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Proklamacja królewska — Objęcie tronu

Post autor: Daniel von Witt »

Torkan Ingawaar pisze:Swoją drogą - kiedy abdykacja koronacja?
W Postanowieniu Królewskim o przekazaniu Korony uprzedni monarchowie zawsze wyznaczali jej termin. Tym razem tak się nie stało, a wiedząc już, że konsultacje związane z przekazaniem Korony chwilę trwały to może koronacji wcale nie będzie? ;)

(-) Daniel ax. von Witt
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości