Co dalej i w którym kierunku

Archiwum spraw zamkniętych i załatwionych.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: Aleksander »

Gaston de Senancour pisze:Dyskutuję. Burmistrzowanie w jakiejś wiosce to strata czasu, która w żaden sposób nie przekłada się na kondycję państwa.
Ty nie dyskutujesz. Ty usiłujesz przedstawić swoje poglądy ex cathedra a większość ma z ciebie polew.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Salamandra Typ
Posty: 37
Rejestracja: 15 sty 2017, 00:40
NIM:
Lokalizacja: Neo-Pakistan
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: Salamandra Typ »

Gaston de Senancour pisze:
PTR pisze:Oczekiwanie od Senancoura, że przestanie gadać a zacznie działać, to tak jak czekanie na wiarygodną tożsamość Zanika, która nie rozpadnie się po kilku minutach.
Cały czas działam i robię to, co stanowi esencję tego świata. Dyskutuję. Burmistrzowanie w jakiejś wiosce to strata czasu, która w żaden sposób nie przekłada się na kondycję państwa. Gdyby każdy z nas po prostu zaszył się na urzędzie i po cichu dłubał przy skryptach i mapkach, po miesiącu trzeba byłoby ogłosić plajtę całego państwa. Być może ktoś się w ten sposób realizuje, ale to nie mój przypadek.
>nie rób nic konstruktywnego co stanowi minimum wartości dodanej
>napierdalaj na wszystko i wszystkich którzy robią COKOLWIEK POŻYTECZNEGO w mirkonacjach

Gaston ty pijawko XD
Nyeeessssssss!
Najlepszy dupoflet na świecie
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: Gaston de Senancour »

PTR pisze:
To jest takie forumnacjowanie. Takie dyskusje nie wnoszą nic, albo prawie nic w trwały dorobek państwa, poza czasem utrwalającymi się bonmotami.
Podsumujmy zatem, choć trochę to niezręczne. Przez większą część ubiegłego roku byłem Marszałkiem Parlamentu, założyłem partię, która w 90% nakręcała i wciąż nakręca scenę polityczną Królestwa, założyłem drugą, która będzie to robić w najbliższych miesiącach, inicjuję kluczowe dyskusje (jak choćby w sprawie Al Rajn, Sarmacji, multipaszportowców, pedłów, klonów itd.), które inspirują i zachęcają innych do działania (a czasem do rezygnacji z urzędu, co również ma swoje dobre strony) i odpowiadam za 1/5 ruchu na całym forum. I działam dalej. To całkiem dużo, na tyle dużo, że teraz odbijam pałeczkę i pytam, czym mogą pochwalić się pozostali dyskutanci.

A Panu Premierowi i Alusiowi, który cierpliwie kroczy po moich śladach (teraz w roli Marszałka, później pewnie jako twórca partii), radziłbym wyciągnąć korki z dupy celem odpowietrzenia się.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: Aleksander »

Gaston de Senancour pisze:A Panu Premierowi i Alusiowi, który cierpliwie kroczy po moich śladach (teraz w roli Marszałka, później pewnie jako twórca partii), radziłbym wyciągnąć korki z dupy celem odpowietrzenia się.
Odkąd Lesio wziął i umarł nie ma z kim iść za garaże. Może ty jesteś chętny? Tylko bądź brutalny <3
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Oskar ben Grozny Witt
Posty: 1037
Rejestracja: 5 gru 2016, 15:04
Numer GG: 42085982
NIM: 423923
Herb: o03
Lokalizacja: Unia Saudadzka, Koppenberg
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: Oskar ben Grozny Witt »

Proszę nie obrażać mego ojca. To co powiedział Kaufman to kłamstwo.





Kursywa inteligencji

(—) Oskar wicehrabia ben Grozny Witt
(—) 오스카르 자작 벤 그로즈느 위트
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: RomanoPorfavor »

Dzięki, chłopaki, ale mamy tu Poważną Dyskusję, nie derajlować mi jej. Inteligentnie czy nie.
Podsumujmy zatem, choć trochę to niezręczne. Przez większą część ubiegłego roku byłem Marszałkiem Parlamentu, założyłem partię, która w 90% nakręcała i wciąż nakręca scenę polityczną Królestwa, założyłem drugą, która będzie to robić w najbliższych miesiącach, inicjuję kluczowe dyskusje (jak choćby w sprawie Al Rajn, Sarmacji, multipaszportowców, pedłów, klonów itd.), które inspirują i zachęcają innych do działania (a czasem do rezygnacji z urzędu, co również ma swoje dobre strony) i odpowiadam za 1/5 ruchu na całym forum. I działam dalej. To całkiem dużo, na tyle dużo, że teraz odbijam pałeczkę i pytam, czym mogą pochwalić się pozostali dyskutanci.
Co zostanie z tego rzekomego dorobku za pół roku, jeśli dziś trafiłby Towarzysza, powiedzmy, perun z jasnego nieba? Ile będzie wiedzieć o Towarzyszu osoba, która za rok zamieszkałaby w Dreamlandzie? W moim przypadku zostaną chociażby stworzone herby. Czy towarzysz załapałby się chociażby do jakiejś antologii prasowej? Może jako przykład egzotycznego rodzynka, co najwyżej. Jeżeli to wystarczy Towarzyszowi - świetnie.

Zastanawiam się tylko czemu zatem regularnie deklaruje Towarzysz gotowość do działania na rzecz Scholandii, skoro nie potrafi towarzysz zakasać rękawów i stworzyć czegoś trwałego, co sięga choć na milimetr poza przestrzeń forum. Gęgacze przydają się co najwyżej dopiero, kiedy ktoś zbuduje konstrukcję, w ramach której można gęgać.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

Bez odnoszenia się do jałowych kwestii personalnych (kto jest słuszniejszy, Radziecki czy de Senancour), pozwolę sobie zgłosić zdanie trzecie. Sama aktywność polegająca na tworzeniu stron, inicjatyw, grafik, map, herbów, legislacji nie prowadzi donikąd − to model brugijski, a gdzie jest dziś Brugia, wszyscy dobrze wiemy. Sama aktywność polegająca na dyskusjach politycznych bez tworzenia jakiejkolwiek legislacji, bez nadawania formalnych zrębów swoim postulatom, bez żadnej wytwórczości również donikąd nie prowadzi. Imho, dyskusje polityczne to istota tej zabawy, a twórczość to niezbędna przyprawa, bez której na dłuższą metę wszystko się rozmyje, ale która sauté podobna jest dłubaniu (bardzo ładnych, szczegółowych i przemyślanych) mapek historii alternatywnej. Owszem, parę osób w komantarzach na dewjantarcie wyrazi uznanie, ale ostatecznie pozostaje to tylko wytworem autyzmu, a nie rzeczywistością w której funkcjonują też inni ludzie.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: Gaston de Senancour »

Alojzy Pupka pisze:
Sama aktywność polegająca na dyskusjach politycznych bez tworzenia jakiejkolwiek legislacji, bez nadawania formalnych zrębów swoim postulatom, bez żadnej wytwórczości również donikąd nie prowadzi.
Ale ja właśnie robiłem to przez cały ubiegły rok. Nadawałem formalne ramy własnej akywności (partia i parlament).

Nie wiem, czy się dobrze rozumiemy, więc od razu dodam, że nie jest moim celem pozostawienie po sobie żadnych śladów w kulturze materialnej czy infrastrukturze Królestwa. Szczerze. Nie mam takich ambicji. Jedyną wartością dodaną jest tutaj ruch, dyskusja, dostarczanie bodźców. Świetnie się przy tym bawię i to jest najważniejsze.

Nie dezawuuję pracy tych, którzy siedzą nad herbami czy budują witryny dla swoich miast. Po prostu mam na siebie inny pomysł.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Алоиз Нишемангоҳ
Posty: 355
Rejestracja: 10 lis 2010, 14:10
Numer GG: 4917991
NIM: 732103
Lokalizacja: Genoße-Wanda-Stadt
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: Алоиз Нишемангоҳ »

^ I moim skromnym zdaniem to jest okej, dopóki są też tacy, którzy zajmą się drugą składową. Bo też nie każdy musi od razu łączyć w sobie oba tryby działania mikronacyjnego. Problem zaczyna się gdy mamy samych dyskutantów, a zero budowniczych. Ale akurat Dreamlandowi chyba to nie grozi.
ppłk Alojzy Pupka
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: RomanoPorfavor »

W takim razie pozostaje tylko mieć nadzieję, że uda nam się zbudować przestrzeń, w której będzie mógł Towarzysz realizować swój pomysł na siebie. Nie zmienia to faktu, że na ten moment ciężko liczyć Towarzysza jako zaangażowanego w budowę.

Z innych rzeczy: kiedy inicjowałem tę dyskusję Towarzysz Andy Skye zgłosił się do mnie drogą prywatną i podrzucił mi kilka ciekawych materiałów o charakterze kartograficznym. Postaram się je wpleść, kiedy będę reaktywował stronę. Niestety, z racji rzadkich chwil wolnych tow. Skye będzie zapewne obecny skokowo, jeżeli w ogóle. Przechodząc dalej - sam zwróciłem się też towarzyszki Stormark ws. wspomnianego w tym wątku pomysłu na medium.

Nadal czekam na rzeczowe głosy - ponownie zwracam się tu do Wicekróla o rzeczowy wkład w dyskusję.

Z obywateli, którzy zamieszkują w Scholandii, a jeszcze się nie wypowiedzieli mamy też tow. Williama Oxlade-Chamberlaina, którego również serdecznie zapraszam do zabrania głosu. Wiadomości wysłałem też do dwóch innych obywateli - tow. Wilhelma von Wolffa i Memoshi Kaguyi z informacją o tym wątku, choć mówiąc szczerze, za wiele odzewu się z tych kierunków nie spodziewam.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: Chamberlain »

Jestem zainteresowany włączeniem się w proces budowy silnej prowincji. Chetnię włączę się w pracę lokalnych struktur, popiszę do prasy, podyskutuję. Tyle mogę obiecać na początek i niejako w ciemno, skoro dyskusja ma charakter czysto akademicki. Problemem jest zauważalny drenaż kadr na poziom centralny, który przynajmniej w teorii ma do zaoferowania znacznie więcej. Warto byłoby popracować nad przywiązaniem do lokalnych wspólnot (kwestia etosu, marki, może nawet regulacji prawnych: nowy obywatel powinien przez jakiś czas terminować i zbierać doświadczenie w baliwacie, zanim będzie mógł aplikować na urząd w strukturach federalnych).
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: RomanoPorfavor »

Chamberlain pisze:
Jestem zainteresowany włączeniem się w proces budowy silnej prowincji. Chetnię włączę się w pracę lokalnych struktur, popiszę do prasy, podyskutuję. Tyle mogę obiecać na początek i niejako w ciemno, skoro dyskusja ma charakter czysto akademicki. Problemem jest zauważalny drenaż kadr na poziom centralny, który przynajmniej w teorii ma do zaoferowania znacznie więcej. Warto byłoby popracować nad przywiązaniem do lokalnych wspólnot (kwestia etosu, marki, może nawet regulacji prawnych: nowy obywatel powinien przez jakiś czas terminować i zbierać doświadczenie w baliwacie, zanim będzie mógł aplikować na urząd w strukturach federalnych).
Czy "włączenie się w pracę lokalnych struktur" można rozumieć jako chęć objęcia jakiejś funkcji publicznej? Gdzie by się Towarzysz widział?

Dyskusja nie miała mieć wydźwięku akademickiego. Co do rzuconej idei, to narzucenie tego drylu, który był w jakimś stopniu normą w latach 2005, 2007 czy 2009, tym razem w formie prawnych wymogów wydaje mi się przeciwskuteczne. Mikronacje się zmieniły, bo i my się zmieniliśmy. Ciężko będzie kogoś przekonać, że na funkcję w rządzie musi sobie zasłużyć ciężką pracą w regionach, skoro ani ta praca w rządzie nie jest specjalnie ambitna, ani też ciężka do zdobycia. Nie ma tego dystansu, który trzeba by pokonywać, ścieżki awansu. Sztucznie tego nei stworzymy, co najwyżej postrzelimy się w stopę.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: Gaston de Senancour »

Dobrze, co dalej? Jaki jest plan?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Andy Sky
Posty: 359
Rejestracja: 20 lis 2012, 20:32
NIM: 279138
Lokalizacja: Elfidias, Alexiopolis
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: Andy Sky »

Przepraszam że dopiero teraz biorę udział w dyskusji, dość długo się do tej wiadomości zbierałem. Ale do rzeczy.
Pierwszą kwestią, która powinniśmy rozwiązać jest sprawa strony Scholandii. Jak wiemy kraj ma długa tradycję i duży dorobek. Pan premier zaczął tworzyć stronę od zera i z nową wizją, niemniej ja osobiście jestem przywiązany do starej, ale oczywiście nie nalegam z uwagi na moje nikłe możliwości jako "konia pociągowego" nawet w skali lokalnej.
Wiemy że serwer jest opłacony na rok, ale teoretycznie nie mamy dostępu. Pytanie jest takie czy możemy mieć możliwość administrowania stroną i czy chcemy? Bo w zasadzie chyba tylko mat się do tego nadaje, jeśli FRS nie będzie uczestniczył w tym aktywnie.
Jeśli jednak nie, to pytanie do towarzysza, gdzieś pisał że zamierza w inny sposób podejść do tematu strony Scholandii. Bardzo przydałaby się jakakolwiek wizja jeśli takową ma, ja oczywiście postaram się pomóc, ostatnio wydaje mi się że trochę pary w kotłach zebrałem. ;)
Ja bym nową stronę widział przede wszystkim jako obszerne wszechwiedzące świadectwo kultury Scholandii, ale jednocześnie równorzędnie jako stronę administracyjną obecnych czasów.
Widziałem tu kilku historyków lubiących grzebać w zakurzonych zakątkach, w Scholandii będą mieli pole do popisu, podobnie wielkie co w Dreamlandzie, to wciągająca zabawa - coś o tym wiem.
Dlatego też proponuję oddolną inicjatywę wsparcia dla procesu zainicjowanego odgórnie przez Pana Premiera w postaci jego wizji. Nasze głosy wsparcia ubierzmy w konkretne decyzje, z tego co widziałem to są chyba ze 4 osoby - w tym Panowie Gaston, Chamberlain, którzy wyrażali chęć zaangażowania. Możemy podzielić się tematycznie i przygotować trochę materiałów dla Pana premiera ze swoich dziedzin, które lubimy, a więc i chętnie się nimi zajmujemy. Myślę że we czwórkę da się to udźwignąć.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: RomanoPorfavor »

Andy Sky pisze:Pierwszą kwestią, która powinniśmy rozwiązać jest sprawa strony Scholandii. Jak wiemy kraj ma długa tradycję i duży dorobek. Pan premier zaczął tworzyć stronę od zera i z nową wizją, niemniej ja osobiście jestem przywiązany do starej, ale oczywiście nie nalegam z uwagi na moje nikłe możliwości jako "konia pociągowego" nawet w skali lokalnej. Wiemy że serwer jest opłacony na rok, ale teoretycznie nie mamy dostępu. Pytanie jest takie czy możemy mieć możliwość administrowania stroną i czy chcemy? Bo w zasadzie chyba tylko mat się do tego nadaje, jeśli FRS nie będzie uczestniczył w tym aktywnie.
Na chwilę obecną do tamtej strony nie ma dostępu. Nie mamy nie tylko własności, ale nawet wejścia do bazy i na serwer. Generalnie traktuję "scholandia.pl" tylko jako archiwum, w dodatku takie, które może niedługo zniknąć (w tej sprawie dziś wysłałem jedną wiadomość z prośbą o pomoc, może się uda się z pewną dozą automatyzmu zebrać te dane).
Jeśli jednak nie, to pytanie do towarzysza, gdzieś pisał że zamierza w inny sposób podejść do tematu strony Scholandii. Bardzo przydałaby się jakakolwiek wizja jeśli takową ma, ja oczywiście postaram się pomóc, ostatnio wydaje mi się że trochę pary w kotłach zebrałem. ;) Ja bym nową stronę widział przede wszystkim jako obszerne wszechwiedzące świadectwo kultury Scholandii, ale jednocześnie równorzędnie jako stronę administracyjną obecnych czasów.
Widziałem tu kilku historyków lubiących grzebać w zakurzonych zakątkach, w Scholandii będą mieli pole do popisu, podobnie wielkie co w Dreamlandzie, to wciągająca zabawa - coś o tym wiem.
Tak jak mówiłem - nowe otwarcie strony mi się marzyło - i pewien szkielet już się pod adresem http://scholandia.dreamland.net.pl/ pojawił. Oczywiście elementy sugerujące, że są automatyczne (kalendarz, pogoda, losowy cytat) - nie są na razie ;) Ale mam nadzieję, że będą w przyszłości, liczę tu na wsparcie tow. Mat Maxa :)

Co oczywiste - wizualnie nowa strona jest nawiązaniem do starej, wykorzystaniem jej układu i elementów z pewnymi zmianami. Nadal jest umiejscowiona na Wordpressie co ułatwi jej zarządzanie o mniejszym stopniu zaawansowania technicznego. Dlatego też chętnych zapraszam do zgłaszania - jestem gotów udostępnić uprawnienia do wrzucania treści na nią.
Dlatego też proponuję oddolną inicjatywę wsparcia dla procesu zainicjowanego odgórnie przez Pana Premiera w postaci jego wizji. Nasze głosy wsparcia ubierzmy w konkretne decyzje, z tego co widziałem to są chyba ze 4 osoby - w tym Panowie Gaston, Chamberlain, którzy wyrażali chęć zaangażowania. Możemy podzielić się tematycznie i przygotować trochę materiałów dla Pana premiera ze swoich dziedzin, które lubimy, a więc i chętnie się nimi zajmujemy. Myślę że we czwórkę da się to udźwignąć.
W pełni się zgadzam. Proszę o deklarację udziału w tym projekcie - a przyznam chętnym uprawnienia.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: Co dalej i w którym kierunku

Post autor: matmax »

Co do wsparcia technicznego - jasne, pisz tylko, co jest do zrobienia w pierwszej kolejności, a jak będę miał chwilę, to się będę zajmował.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości