Partia Liberalna

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Edward II »

Daniel von Witt pisze:
O strategii, niektórych planach i kierunkach działania nie da się rozmawiać jawnie. Działy niejawne partii mają istotne znaczenie dla komunikacji wewnątrz kilkuosobowego ugrupowania - w ten sposób wszyscy członkowie mogą zapoznać się z stanowiskiem innych kolegów. Do tego, co najmniej ważne, forum na tym korzysta.
Mam tego świadomość i nie oczekuję teatru. Tyle że efekt jest taki, jaki jest. Być może pewnym rozwiązaniem byłaby zmiana proporcji między działami jawnymi/niejawnymi działających partii, częstsze wydawanie komunikatów, informowanie o działalności bieżącej. Wiem, że to trudne przy akcyjnym modelu działania (chwilowe zrywy, happeningi), ale może warto byłoby przynajmniej spróbować narzucić sobie tutaj jakąś dyscyplinę i raz na tydzień publicznie referować pewne sprawy? Motywowałoby to do samego działania.

Mam wrażenie, że obie formacje uciekły od modelu wodzowskiego, zdając się na zarządzanie kolektywne. Może więc chociaż jakiś rzecznik prasowy/rzecznik dyscypliny partyjnej, który podjąłby się zadania, o którym wyżej mowa?

  • E II
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Daniel von Witt »

To cenne co WKM pisze. KPA z mniejszą lub większą częstotliwością debatuje w swoim gronie na różne tematy, Prezes ma sporo wolnego, więc może faktycznie mógłby (powinien) zająć się polityką informacyjną. Pomyślimy o tym w Klubie.

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Gaston de Senancour »

Zgadza się. Partyjna polityka informacyjna trochę kuleje.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: RomanoPorfavor »

Możemy wam udostępnić łamy Trudu ;)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Otton van der Berg »

Dobrze byłoby gdyby po powstaniu takiej partii takie komórki informacyjne powstały, nie tylko w jednej partii, może inne też poczują nieco świeżości i ruszy.
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: RomanoPorfavor »

Edward II pisze:Partia dopiero w powijakach, ale już teraz proponuję zastanowić się, czy warto schodzić do podziemia i ukrywać się w dziale niejawnym. Tę samą uwagę kieruję pod adresem dwóch pozostałych partii politycznych, których po prostu nie widać. W tych warunkach trudno wyrobić sobie zdanie na temat faktycznej kondycji sceny partyjnej.
Cofając się i odpowiadając na coś, na co nie odpowiedziałem. Nie wyobrażam sobie otwartej dla organów ścigania działalności Partii Komunistycznej w Monarchii :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Otton van der Berg »

Gdyby komuniści przejęli władze to pewnie można by się tego spodziewać, tutaj raczej zwykli obywatele chcieliby wiedzieć "co w trawie piszczy".
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Jute-Lise Stormark
Posty: 105
Rejestracja: 21 gru 2015, 16:44
NIM: 819470
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Jute-Lise Stormark »

Gdy się już wyklaruje coś konkretnego, chętnie się włączę.
lady Jute-Lise Stormark
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Daniel von Witt »

Kiedy pojawią się jakieś założenia programowe?

(-) Daniel książę von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Chamberlain »

W ciągu tygodnia. Myślę, że zorganizujemy kongres założycielski otwarty dla publiczności.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Daniel von Witt »

Panie Williamie, czekałem w zeszłym tygodniu. Czekali pewnie też inni. Mam nadzieję, że w tym uda się liberałom założyć swoje ugrupowanie w stylu i z programem, który tchnie w inne ugrupowania chęć do aktywniejszego i konstruktywnego działania.

(-) Daniel książę von Witt
Minister Sprawiedliwości i Administracji
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:
Panie Williamie, czekałem w zeszłym tygodniu.
Ale na co Pan czekał? Na zwłoce jedynie skorzystała Pańska formacja, która wzbogaciła się o dwóch nowych członków, którzy wcześniej złożyli akces do partii liberalnej. Dla mnie to cenna informacja zwrotna: skoro w ciągu tygodnia można zmienić poglądy z liberalnych na konserwatywne, to bardziej niż nowej partii potrzeba tu dobrego psychologa. Chyba pozostanę na boku, ograniczając się do okazjonalnych komentarzy. Mówi się, że klina wybija się klinem. Zostawię to graczom bardziej zaprawionym w bojach.

Poziom debaty publicznej w ostatnich dwóch tygodniach tak bardzo spaskudniał (bardziej za sprawą zdumiewającej metamorfozy niektórych członków KPA niż wskutek działań komunistów, którzy już niczym mnie nie zaskoczą), że spróbuję sił na innym froncie, nie ryzykując kąpieli w błocie. Liczę na zrozumienie. Dla mnie to szok kulturowy. Moderatorze, ratuj.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Alfred »

Ja też czekałem z pewnym zainteresowaniem. Rzeczywiście w obecnej sytuacji nie za bardzo są kadry dla trzeciej partii na dreamlandzkiej scenie politycznej, ale z drugiej strony bez choćby zarysu programu ciężko kogokolwiek przyciągnąć.
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Chamberlain »

Kadry by się nawet znalazły, bo łącznie zgłosiło się sześć osób. Ale nie czuję się generałem, który miałby teraz skierować tych żołnierzy na front wojny totalnej, w której Partia Liberalna miałaby wrogów po obu stronach. Tym bardziej że wszystko to praktycznie debiutanci.

Tu trzeba raczej pracy u podstaw. Mozolnego budowania klimatu dla liberałów (politycznych, niekoniecznie już obyczajowych) w ramach pewnego długofalowego projektu. Liberalizację języka debaty publicznej uważam za cenne osiągnięcie naszego systemu, ale chyba czas postawić tamę i wyznaczyć pewne granice. Bo następnym etapem będzie już chyba tylko zdziczenie.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Chamberlain »

Po namyśle dodam, że tak zdefiniowany liberał paradoksalnie musiałby okopać się na pozycjach konserwatywnych. Pozostaję jednak głęboko przeciwny projektowi elderlandyzacji Dreamlandu, a do tego zmierza program KPA. Cenię sobie jakość i powagę, ale wystarczy nam jedna oaza dla narodowych katolików.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Gaston de Senancour »

Chamberlain pisze:Ale nie czuję się generałem [...] Dla mnie to szok kulturowy.
Być może jest Pan ulepiony ze zbyt kruchej gliny, może brakuje tu jakiegoś charakterologicznego spoiwa. Nie histeryzyjmy. Obie strony przyjęły kurs konfrontacyjny. Zachęcam do opowiedzenia się po jednej ze stron.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Daniel von Witt »

Chamberlain pisze:Ale na co Pan czekał? Na zwłoce jedynie skorzystała Pańska formacja, która wzbogaciła się o dwóch nowych członków, którzy wcześniej złożyli akces do partii liberalnej. Dla mnie to cenna informacja zwrotna: skoro w ciągu tygodnia można zmienić poglądy z liberalnych na konserwatywne, to bardziej niż nowej partii potrzeba tu dobrego psychologa. Chyba pozostanę na boku, ograniczając się do okazjonalnych komentarzy. Mówi się, że klina wybija się klinem. Zostawię to graczom bardziej zaprawionym w bojach.
Na Pańską inicjatywę, na Pańskie plany, na Pańską wizję Królestwa w szczegółach. Myślę, że to wydałoby się atrakcyjne nie tylko dla osób niezrzeszonych, ale również dla już działających ugrupowań, które mogłyby zmobilizować się do bardziej wytężonej pracy nad własnymi postulatami. Wiadomo, że stanowiłby Pan i Pańscy ludzie, konkurencję dla KPA jak i KPD, i właśnie z tego powodu jestem nieco zawiedziony Pańskim wycofaniem się z gry.
Chamberlain pisze:Poziom debaty publicznej w ostatnich dwóch tygodniach tak bardzo spaskudniał (bardziej za sprawą zdumiewającej metamorfozy niektórych członków KPA niż wskutek działań komunistów, którzy już niczym mnie nie zaskoczą), że spróbuję sił na innym froncie, nie ryzykując kąpieli w błocie. Liczę na zrozumienie. Dla mnie to szok kulturowy.
KPA i KPD komunikują się w dwóch odmiennych językach. Wyrównanie w górę przez KPD jest niemożliwe, wszyscy wiemy, jaka ta partia jest, i jacy są w niej ludzie. To normalne dla każdej społeczności lub grupy o takiej strukturze jak dreamlandzka, że poziom będzie równał się do dołu, że zamiast dzieła sztuki powstanie jakiś kicz, że zamiast pracochłonnej aktywności parlamentarnej będziemy mieć wyuzdanych lordów w Kawiarni pod Czerwonym Orłem. Taka jest demokracja. Tych, którym można przypisać określenie "mniej czegoś" (rozumu, taktu, czasu, chęci, kultury, libido...) zawsze jest więcej niż tych, którym można przypisać określenie odwrotne. W tamtym roku niszę dla tych pierwszych wypełniał jedynie chyba Albon, ale w tym roku liczba jemu podobnych wzrosła tak, że mamy z tego opozycję o poważnym poparciu. Co zrobić? :)
Chamberlain pisze:Tu trzeba raczej pracy u podstaw. Mozolnego budowania klimatu dla liberałów (politycznych, niekoniecznie już obyczajowych) w ramach pewnego długofalowego projektu.
W dalszym więc ciągu liczę, że podejmie się Pan budowy takiej formacji. Zachęcam!
Chamberlain pisze:Liberalizację języka debaty publicznej uważam za cenne osiągnięcie naszego systemu, ale chyba czas postawić tamę i wyznaczyć pewne granice. Bo następnym etapem będzie już chyba tylko zdziczenie.
Spokojnie, przepisy karne już obowiązują, a na ministerialnej liście podejrzanych jest już jeden nietolerancyjny osiłek z północnych rubieży kraju. Prawo karne będzie egzekwowane z dużą starannością.

(-) Daniel książę von Witt
KJazłowiecki
Posty: 234
Rejestracja: 17 sie 2011, 17:14
NIM:
Lokalizacja: Saudade
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: KJazłowiecki »

PTR pisze:
Swoją drogą — czy odnotowali Panowie ciekawą karierę idei Radykalnego Centrum? Przed trzema laty mieliśmy partię o takiej nazwie w Dreamlandzie, w roku ubiegłym formacja o identycznej nazwie powstała w Bialenii.
Idea zaczerpnięta, przynajmniej w przypadku Bialenii, niewątpliwie z niezawodnego cara Pałysiewicza.
Gaston de Senancour pisze:Co by pokrywało się z moimi dotychczasowymi ustaleniami. Zgaduję, że było to coś w rodzaju loży LGBT.
Ja myślę, że raczej mafii.
Wybaczcie ogrzewanie tego zastygłego wątku, ale chciałbym wyjaśnić historyczną rolę Radykalnego Centrum. Obaj Panowie macie rację. Byliśmy członkami loży LGBT dreamlandzkiej mafii. Wtedy nazywało się to kliką. I to była najgorsza obelga pod adresem przeciwnika politycznego.
dr net. Krzysztof diuk Jazłowiecki y de Ebruz, OCO
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: RomanoPorfavor »

Loża LGBT - można się gdzieś wkręcić?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Partia Liberalna

Post autor: Gaston de Senancour »

Póki co absolutnie wszystko potwierdza moją diagnozę.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości