Uroczystości z okazji Święta Królestwa

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Kancelaria Królewska
urząd państwowy
Posty: 133
Rejestracja: 21 paź 2012, 11:46
NIM:
Kontakt:

Uroczystości z okazji Święta Królestwa

Post autor: Kancelaria Królewska »

Sala Tronowa
Królewskiego Pałacu Ekhorn w Ekorre
18. rocznica powstania Królestwa Dreamlandu - Święto Królestwa. Sala Tronowa w Pałacu Królewskim Ekhorn, którą powoli wypełniają kolejni goście z kraju i zagranicy przedstawiciele władzy centralnej i prowincji Królestwa, oficjele zagraniczni, poddani Korony. Wszyscy pragną uczcić to najważniejsze święto państwowe. Uroczystości oficjalne rozpoczną się lada moment.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Uroczystości z okazji Święta Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Na salę tronową wchodzi kompania honorowa Armii Królewskiej z pocztem sztandarowym Korony i flagą Królestwa. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych Jego Królewska Mość dokonuje przeglądu kompanii i oddaje hołd fladze Królestwa Dreamlandu, a następnie zajmuje miejsce na tronie.

Głos zabierze pierwszy Premier Rządu Królewskiego.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Uroczystości z okazji Święta Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Obrazek
Wasza Królewska Mość,
Wasze Ekscelencje,
Czcigodni Goście,
Obywatele Królestwa Dreamlandu,
Szanowni Państwo,

dziś mamy przyjemność i szczęście obchodzić Święto Królestwa w osiemnastą rocznicę powstania Królestwa Dreamlandu - dzieła początkowo samotnego króla TomBonda, które finalnie stało się dorobkiem setek, jeśli nie tysięcy pasjonatów mikronacji, w szczególności zaś wszystkich tych, którzy mieli ten zaszczyt być obywatelami naszego wspaniałego Królestwa. Królestwa, które wydaje się przeżywać swoją ponowną młodość, czego dowodem jest rosnąca aktywność oraz entuzjazm członków naszej wspólnoty, w dużej części odmłodzonej. Mimo tych osiemnastu lat, co jest okresem wręcz kosmicznym, jesteśmy zdolni i chętni do tego, by Królestwo prowadzić dalej i rozwijać wciąż na nowo. Wszystko za sprawą doświadczonych liderów pokroju Jego Królewskiej Mości Edwarda II, jak i kilkunastu młodych ludzi, którzy mają z kogo brać przykład i chcą iść w ślady tych ikon, których w naszej historii nie brakuje.

W osiemnastą rocznicę narodzin naszej monarchii pragniemy przede wszystkim celebrować naszą państwowość, podkreślać pionierskość, wizjonerstwo, stabilność i pasję jej budowniczych, do których wszyscy należymy. Święto Królestwa jest więc świętem każdego z nas, poddanych Jego Królewskiej Mości. Dlatego też, podkreślając wymiar rozrywkowy naszego największego święta, Rząd Królewski pragnie Państwa zaprosić na koncert muzyki klasycznej, który poprowadzi Minister Habsburg oraz bankiet na IRC wraz z atrakcjami, po godzinie 20:00, którego gospodarzem będzie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Bawmy i cieszmy się!

Najstarsze polskie państwo wirtualne zachwyca, daje przykład i mocno trzyma się na wzburzonych falach polskiego Mikroświata! Niech żyje Królestwo Dreamlandu!

(-) Daniel książę von Witt
Premier Rządu Królewskiego
Awatar użytkownika
Kancelaria Królewska
urząd państwowy
Posty: 133
Rejestracja: 21 paź 2012, 11:46
NIM:
Kontakt:

Re: Uroczystości z okazji Święta Królestwa

Post autor: Kancelaria Królewska »

Obrazek
Po przemówieniu Premiera Rządu Królewskiego Daniela księcia von Witta głos zabierze
Jego Królewska Mość Edward II
Król Dreamlandu i Elderlandu.
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Uroczystości z okazji Święta Królestwa

Post autor: Edward II »

Drodzy Obywatele,
Szanowni Goście,

tym razem krótko, by nie ulec pokusie gładkich formuł. Odczuwam ogromną satysfakcję z faktu, że jesteśmy tu dziś razem. Dziękuję Wam za wspólnie spędzony czas i liczę na więcej. Znacznie więcej.

Królestwo jest nieśmiertelne.
  • (-) Edward II, r.
Edward II, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Uroczystości z okazji Święta Królestwa

Post autor: Daniel von Witt »

Dwór Królewski zaprasza do zabierania głosu przez wszystkich, którzy w tym szczególnym dniu pragną nam przekazać kilka słów.

(-) Daniel książę von Witt
Lord Kanclerz
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł
dyplomata zagraniczny
Posty: 139
Rejestracja: 1 sie 2016, 19:58
NIM:
Kontakt:

Re: Uroczystości z okazji Święta Królestwa

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Wasza Królewska Mość
Ekscelencjo Premierze
Mieszkańcy i Obywatele Królestwa Dreamlandu

Osiemnaście lat to i długo i krótko zarazem. Cieszy mnie ogromnie, że Dreamland dotarł do tego "wieku". Pragnę złożyć Wam Wszystkim życzenia dalszego działania w mikroświecie. Pozdrowienia ślę nie tylko w swoim własnym imieniu, ale także od całego narordu szlacheckiego i mieszczan Rzeczpospolitej Obojga Narodów, skąd dopiero co przybyłem.

Samuel Radziwiłł
(-)Samuel Radziwiłł
Ambasador Rzeczpospolitej Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Uroczystości z okazji Święta Królestwa

Post autor: Gaston de Senancour »

Vivat Rex! Vivat Regnum Aeternum!
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RIIF
król-senior
Posty: 1887
Rejestracja: 27 lis 2015, 18:56
NIM: 747065
Herb: herb_kd_krolRCA
Kontakt:

Re: Uroczystości z okazji Święta Królestwa

Post autor: RIIF »

Obrazek
Wasza Królewska Mość,
Wasza Książęca Wysokość,
Panie, Panowie, Szanowni Goście,


dzisiejsze święto Królestwa Dreamlandu to święto niezwykłe. Raz, że obchodzimy pierwsze "dorosłe" urodziny jakiejkolwiek polskiej mikronacji, dwa, że to tak naprawdę święto nie Dreamlandu, ale całej mikroświatowej społeczności — święto nas wszystkich, niezależnie od tego gdzie żyjemy, jakim wartościom hołdujemy, co jest dla nas ważne. Dziś wszyscy mamy niezwykłą radość uczczenia 18 urodzin Królestwa Dreamlandu.

[quote]Witam, Moje nazwisko Adrien Thierry, zostałem właśnie obywatelem prowincji BlackBlock. Zawód dyplomata. Mam nadzieje, ze milo będzie Wam się ze mną współpracowało i mieszkało...
Jestem zainteresowany praca na uniwersytecie...czy może mi ktoś podesłać info jak to zrobić. Dysponuje praca, którą można dodać do działu historii.
Z poważaniem
Adrien Thierry
GOD SAVE THE KING
[/quote]
To moja pierwsza mikronacyjna wiadomość, którą napisałem na LDKD w dniu 22 kwietnia 2000 roku. Już wtedy Dreamland istniał ponad 1,5 roku! Dziś wydaje się to tak odległym czasem, że można odnosić wrażenie, że funkcjonowaliśmy w zupełnie innym uniwersum. Świat, tak wirtualny, jak i realny, zmienił się w tym czasie nie do poznania.

Dreamland, dziś świętując pełnoletność, przypieczętowuje fakt, że dojrzałą mikronacją stał się lata temu. Dzisiejsza osiemnastka to taki symboliczny, dla naszej realnej kultury, marker dorosłości, ale tak po prawdzie Dreamland jest nas wszystkich wspaniałym rodzicem. To tu działał założyciel i pierwszy Książę Sarmacji — JKW Piotr Mikołaj (Helwetyk Romański), to tu działali inni znamienici uczestnicy mikroświatowego życia. Któż z nas nie przewinął się, w ten czy inny sposób, przez Dreamlandzkie krainy?

Stosunki między Księstwem Sarmacji (wszak 4 lata młodszym od Dreamlandu) a Królestwem Dreamlandu zawsze cechował wzajemny, najwyższy, szacunek. I nawet wtedy, gdy stawać nam przychodziło po różnych stronach przetaczających się po naszym świecie wydarzeń, zawsze byliśmy sobie bliscy. Nie tylko geograficznie, nie tylko "jakościowo", ale tak zwyczajnie, po przyjacielsku. Ta bliskość trwa do dziś. Liczę, że zbliżenie między Sarmacją a Dreamlandem jest kwestią czasu, a z małżeństwa tego, być może małżeństwa z rosądku, narodzić się mogą piękne rzeczy.

Wasza Królewska Mość, Szanowni Państwo, w imieniu Jego Książęcej Mości Tomasza Ivo Hugona, wszystkich jego poddanych i swoim własnym, pragnę przekazać na Waszej Królewskiej Mości ręcej najserdeczniejsze życzenia dalszej pomyślności, niebanalnych pomysłów, mikronacyjnej odwagi, licznych poddanych i nieustającej aktywności. Silny Dreamland jest potrzebny nam wszystkim, Silny Dreamland jest jednym z wspaniałych filarów całego wirtualnego świata.
VIVAT REX! VIVAT DREAMLAND! VIVAT DREAMLANDCZYCY!


I znów, po 16 latach powiem: "GOD SAVE THE KING"
Z wyrazami szacunku,
(—) Robert Janusz v-hr. von Thorn,
Marszałek Dworu Jego Książęcej Mości
Tomasza Ivo Hugona
Robert Fryderyk, c.s, r. s., p.s., KKdrOD, KCO
Awatar użytkownika
Vladimir von Lichtenstein
Posty: 555
Rejestracja: 29 paź 2011, 17:42
NIM:
Kontakt:

Re: Uroczystości z okazji Święta Królestwa

Post autor: Vladimir von Lichtenstein »

Wasza Królewska Mość!
Ekscelencjo Premierze!
Szanowni!
Pamiętam, gdy przeprowadzałem wywiad z Jego Ekscelencją Pavelem Svobodą, w 2015 roku Premierem Rządu Królewskiego, który dość jednoznacznie wyraził się o oczekiwaniu na rezurekcję Dreamlandu. Cóż, zmęczenie i starość, nawet te wirtualne, dopadają nas wszystkich. Dziś możemy powiedzieć, że Dreamland przetrwał, zmienił się i żyje.

Z radością mogę przekazać w imieniu władz Królestwa Teutonii oraz własnym najszczersze gratulacje i słowa uznania. Królestwu i Jego Mieszkańcom życzę kolejnych osiągnięć i lat aktywności w polskim mikroświecie. Głęboko wierzę... jestem przekonany, że będziemy świętować kolejne rocznice; że Dreamland przetrwa nawet wtedy, gdy nam już zabawa w internetowe państwa się znudzi.

Na koniec złożę życzenia w języku teutońskim: Al Fórzussess! 100 Jaaren for Kongrak, Kong ond Natsion!
(—) Vladimir Iwanowicz von Lichtenstein
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Uroczystości z okazji Święta Królestwa

Post autor: ABW »

Wasza Królewska Mość
Drodzy Zgromadzeni
Drodzy Goście
Drodzy Sąsiedzi i Koledzy


Jestem renesansem Dreamlandu - tak po 9-ciu miesiącach swojego v-życia i panowania JKM Edwarda II mogę określić swój słowny autoportret. Jestem naocznym, codziennym świadkiem ciągłej, pozytywnej zmiany naszego Królestwa. Jestem dumny, że mogę uczestniczyć w obchodach 18-tej rocznicy powstania KD. Jestem dumny, że mam swój aktywny wkład w najstarszą polską mikronację (m.in ten fakt w końcu zdecydował o mojej rejestracji w CRM), krainę marzeń i muszę to jasno powiedzieć - nie zawiodłem się. Oczekiwałem doświadczonych,kulturalnych i pomocnych ludzi-autorytetów, którzy mimo "bezlitosnego reala" starają się chociaż wirtualnie stworzyć "państwo i społeczeństwo funkcjonujące tak jak powinno". Nie ma tu układów, kliki, mafii, nienawiści, zawiści, kłamstwa ,a jest pomocna dłoń, braterstwo, wartości, kultura wypowiedzi, wzajemny szacunek, uczciwa rywalizacja i wiele innych wspaniałych cech i zjawisk, które sprawiają, że egzystencja w Dreamlandzie jest czymś naprawdę niezwykłym i wyjątkowym. Jest to jedne z najlepszych, jak nie najlepsze miejsce do v-życia.

Chciałbym przy okazji podziękować wszystkim tym, którzy wprowadzali i pomagali i pomagają mi w moim poruszaniu się po Dreamlandzie, forum, wyjaśniali funkcjonowanie w mikronacjach. Jestem Wam wszystkim za to bardzo wdzięczny. Nie będę wymieniał wszystkich, bo mogę o kimś zapomnieć. Niepodważalnie wszyscy sprawiliśmy, że Dreamland nie umarł, a trwa i trwać będzie dopóki my trwamy i dopóki real jest litościwy. :)

Vivat Rex!
Vivat Dreamland!
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości