Infrastruktura w Luindorze

Dyskusje na każdy temat.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Daniel von Witt »

W związku z tym wątkiem dyskusji inicjuję temat budowy infrastruktury drogowej i innej koniecznej do obsługi jednostek wojskowych i miast w zachodniej części Luindoru. Mowa o Eskaliburze, Dernogrodzie i Bazie Wojskowej MORGW.

Na początku odpowiem na pytanie Pana Prezesa ZZ Bombardier S.A., które brzmiało:
Tomasz von Habsburg pisze:Na początku chciałbym zapytać o odległości do poszczególnych miast oraz szerokość dróg.
Odległości w linii prostej to jedno. Drugie - to odległości wzdłuż dróg. Nie ma natomiast wybudowanych dróg, o których pisał Auksencjusz Butodziej. Trzeba je wytyczyć, zmierzyć i wybudować. Mogę natomiast odpowiedzieć na drugie pytanie. W Unii Saudadzkiej budowane są drogi dwóch kategorii: A i B. Drogi A "krajowe" mają 10 m szerokości i są drogami o dwóch pasach ruchu w obu kierunkach, natomiast drogi B "prowincjonalne" mają 6 m szerokości i są drogami jednojezdniowymi, z jednym pasem w obu kierunkach. Jeśli mają Panowie inne propozycje dla systemu drogowego to proszę je zgłaszać i wdrażać. Powyższe informacje były przyjęte do prac nad mapami transportu naszej prowincji, opracowanymi w 2012 roku.

(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Daniel von Witt »

Przykład mapy przemysłu i transportu dla Wielkiej Furii (2012):
Obrazek
(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Przedstawiam propozycje rozmieszczenia dróg (na jasnozielono).

Mapa Zjednoczonego Księstwa Furlandii i Luindoru:
Obrazek

Wojskowa mapa Dreamlandu:
Obrazek

Z drogi z Eskaliburu do Dernogrodu chyba zrezygnujemy, ponieważ w jego okolice na mapach Księstwa jest już poprowadzona droga, ale na wojskowej mapie Dreamlandu, która jest dużo póżniejsza, nie figuruje, więc możemy spróbować.

Wszystkie pomysły, uwagi, przemyślenia proszę śmiało zgłaszać.

(-)Tomasz von Habsburg
Prezes Zakładów Zbrojeniowych Bombardier S. A.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Daniel von Witt »

Czy linię kolejową też będzie Pan chciał poprowadzić z Agendart do Alizonu zachodnią stroną Księstwa?

(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Daniel von Witt pisze:Czy linię kolejową też będzie Pan chciał poprowadzić z Agendart do Alizonu zachodnią stroną Księstwa?
Myślę, że tak. Jest chyba bliżej.
Mam jeszcze taki pomysł, żeby zrobić kolej górską. Wtedy odległość byłaby najmniejsza.

(-)Tomasz von Habsburg
Prezes Zakładów Zbrojeniowych Bombardier S. A.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Daniel von Witt »

Proszę wyznaczyć szlaki tych linii kolejowych.

(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Daniel von Witt pisze:Proszę wyznaczyć szlaki tych linii kolejowych.
Proponowane trasy linii kolejowych zaznaczone są na kolor ciemnoszary.

Mapa Księstwa Furlandii i Luindoru:

Obrazek

Mapa wojskowa Królestwa Dreamlandu:

Obrazek

(-)Tomasz von Habsburg
Prezes Zakładów Zbrojeniowych Bombardier S. A.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Daniel von Witt »

Wszystko pięknie, tylko nie chciałbym naruszać unikatowych ekosystemów Gór Alizońskich, dlatego nie chciałbym prowadzić tamtędy nitki kolejowej. Zrezygnujemy więc z trasy przez góry.

(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: ABW »

Czy mógłby Szanowny Książę ukazać na mapie wojskowej (chyba najbardziej czytelna) nowe miasto - Dernogórd? Ułatwiłoby to poprowadzenie linii kolejowych obejmujących to miasto, poza tym, dlaczego linie kolejowe JE Tomasza Habsburga omijają Eskalibur? I w ogóle ta mapa hipsometryczna jest przestarzała ( Karolin, Evilstone? ). Może ja przedstawię jak według mnie powinny wyglądać te linie kolejowe.

A jeżeli chodzi o drogi to moim zdaniem nie ma sensu budowania nowej drogi Agendart - Eskalibur - Alizon, bo przecież taka droga już istnieje na linii Agendart - Eskalibur i wystarczy droga z Eskaliburu do Alizonu.

Natomiast nie wiem jak z opłacalnością możliwej drogi Alizon - Avalon, czy ruch tam byłby na tyle duży, żeby był cel budowania drogi i w ogóle chyba powinniśmy się określić czy stawiamy na transport kolejowy czy drogowy, bo według mnie bez pomyślunku będzie inwestowanie zarówno w te dwie gałęzie transportu, albo po prostu ja miałbym może kiedyś pomysł na kolej ( tu dobrze byłoby pomyśleć o korporacji SeKoDre należące do JKW Marcina Mikołaja)

https://zapodaj.net/bd3a93102cbdb.png.html

https://zapodaj.net/c67d0729472b9.png.html
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Daniel von Witt »

Auksencjusz Butodziej pisze:Czy mógłby Szanowny Książę ukazać na mapie wojskowej (chyba najbardziej czytelna) nowe miasto - Dernogórd? Ułatwiłoby to poprowadzenie linii kolejowych obejmujących to miasto, poza tym, dlaczego linie kolejowe JE Tomasza Habsburga omijają Eskalibur? I w ogóle ta mapa hipsometryczna jest przestarzała ( Karolin, Evilstone? ).
Mógłbym. Aktualizację mapy Księstwa dokonam może nawet w nieodległym czasie. Powyższe prace są do tego kolejną dobrą okazją.
Auksencjusz Butodziej pisze:Może ja przedstawię jak według mnie powinny wyglądać te linie kolejowe.
Proszę uprzejmie. Najlepiej niech Panowie uzgodnią to między sobą. Ja wszystko zatwierdzę, byle kolej nie szła przez same Góry Alizońskie.
Auksencjusz Butodziej pisze:Natomiast nie wiem jak z opłacalnością możliwej drogi Alizon - Avalon, czy ruch tam byłby na tyle duży, żeby był cel budowania drogi i w ogóle chyba powinniśmy się określić czy stawiamy na transport kolejowy czy drogowy, bo według mnie bez pomyślunku będzie inwestowanie zarówno w te dwie gałęzie transportu, albo po prostu ja miałbym może kiedyś pomysł na kolej ( tu dobrze byłoby pomyśleć o korporacji SeKoDre należące do JKW Marcina Mikołaja)
Więc gdzie chciałby Pan poprowadzić linie kolejowe, a gdzie drogi? Korporacja SeKoDre należy do JKW Artura Piotra.

(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: ABW »

Więc gdzie chciałby Pan poprowadzić linie kolejowe, a gdzie drogi? Korporacja SeKoDre należy do JKW Artura Piotra.
Swoją propozycję przedstawiłem w poprzednim poście pod linkami. Cóż czyli zaangażujemy tylko Bombardiera, bo myślałem, że można wciągnąć też kogoś właśnie związanego z infrastrukturą jak SeKoDre.
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Jego Ekscelencja Edward von Derm jest nie aktywny od ponad miesiąca. Myślę, że wobec tego wystarczy drogą prowadzącą do jego miasta, a linię kolejową dorobi się, gdy Jego Ekscelencja Edward von Derm wróci, by dalej rozbudowywać swoje miasto.
Auksencjusz Butodziej pisze:Dlaczego linie kolejowe JE Tomasza Habsburga omijają Eskalibur?
Na mojej mapie nie była ukazana propozycja linii kolejowej do miasta Eskalibur, gdyż była to odpowiedź na prośbę Jego Książęcej Mości Daniela von Witta. Linia taka jak najbardziej się pojawi, tylko niestety teraz nie mam dostępu do żadnego programu graficznego.

(-)Tomasz von Habsburg
Prezes Zakładów Zbrojeniowych Bombardier S. A.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Daniel von Witt »

Auksencjusz Butodziej pisze:
Więc gdzie chciałby Pan poprowadzić linie kolejowe, a gdzie drogi? Korporacja SeKoDre należy do JKW Artura Piotra.
Swoją propozycję przedstawiłem w poprzednim poście pod linkami. Cóż czyli zaangażujemy tylko Bombardiera, bo myślałem, że można wciągnąć też kogoś właśnie związanego z infrastrukturą jak SeKoDre.
Można zaangażować każdy chętny biznes, ale SeKoDre to już historia. JKW Artur Piotr wypisał się z dreamlandzkiego interesu zimą, zaś JKW Marcin Mikołaj jest realnie bardzo zajęty, więc szkoda oczekiwać, aby ta firma czymś się zajęła w naszych planach.

(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: ABW »

Dziękuje JE Tomaszowi von Habsburgowi za wyjaśnienie. Wydaje mi się, (zwracam się do Ministra Rozrywki) , że możemy wspólnie ustalić jak mają te linie przebiegać, więc przedstawiłem swoje propozycje linii kolejowych i dróg. Na początek drogi, uważam, że moja propozycja jest lepsza ponieważ:

1. Nie przewiduję budowy kolejnej krótszej drogi Agendart - Eskalibur, która to istnieje już wzdłuż wybrzeża i przechodzi przez Fryburg.

2. Natomiast chciałbym, aby powstała droga Alizon - Avalon, która to w minimalnym stopniu narusza struktury Gór Alizońskich prawie omijając je.

Jeżeli chodzi o kolej to chyba tylko to:

1. Linia kolejowa Agendart - Alizon nie narusza struktury Gór Alizońskich.

Moje propozycje na mapach są trochę bardziej szczegółowe, ale plusem pańskiego projektu jest zahaczenie o BW Morgw, co już ustalone by było szczegółowiej z rysownikiem mapy.

Czy zgadza się Pan na mój wariant dróg i kolei z pańskim uwzględnieniem zahaczenia o BW Morgw?
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Auksebcjusz Butodziej-Witt pisze:Czy zgadza się Pan na mój wariant dróg i kolei z pańskim uwzględnieniem zahaczenia o BW Morgw?
Oczywiście.

(-)Tomasz von Habsburg
Prezes Zakładów Zbrojeniowych Bombardier S. A.
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: ABW »

Skoro wyraża Pan zgodę, teraz (zanim zdobędzie się potrzebne pieniądze) należałoby ustalić warianty dróg i kolei.

Na początek koleje:

Dosyć popularnym i umiarkowanie kosztownym rozwiązaniem są linie 3-torowe, gdzie tor środkowy jest priorytetowy do ruchu pociągów ekspresowych. Takie rozwiązanie daje lepszą przepustowość linii i nie spowalnia pociągów przyspieszonych.

Drogi:

Trzeba by prawnie dodać nowy typ dróg a mianowicie: droga krajowa 2+1, co znaczy to, że jest to w większości droga jednojezdniowa z jednym pasem w jednym kierunku z szerokim, asfaltowym poboczem,a miejscami raz w jednym, raz w drugim kierunku drogi wytycza się 2 pasy, gdzie pojazdy szybsze mogą bez problemów wyprzedzić pojazdy wolniejsze, ciężarowe. Takie rozwiązanie jest tańsze niż droga dwujezdniowa z dwoma pasami w jednym kierunku i daje takie same korzyści dla przepustowości drogi i komfortu jazdy.

Czy JE Tomasz von Habsburg chciałby dodać swoje propozycje jak wyglądać mają drogi i linie kolejowe?
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Daniel von Witt »

Jeśli planują Panowie wprowadzić jakieś rozwiązania prawne to warto tę część dyskusji przenieść do Rady Księstwa i wprowadzić odpowiednią ustawę.

(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Posty: 1329
Rejestracja: 3 maja 2016, 16:55
NIM: 659175
Herb: t10
Lokalizacja: Habsburg (Księstwo Furlandii i Luindoru)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Tomasz von Habsburg »

Auksencjusz Butodziej-Witt pisze:Czy JE Tomasz von Habsburg chciałby dodać swoje propozycje jak wyglądać mają drogi i linie kolejowe?
Raczej nie. Wszystko jest dobrze przemyślane.

(-)Tomasz von Habsburg
Prezes Zakładów Zbrojeniowych Bombardier S. A.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Infrastruktura w Luindorze

Post autor: Daniel von Witt »

W związku z prowadzonymi pracami nad mapami i aktywizacją lokalnych przedsiębiorstw przemysłowych Dwór Książęcy wraca do tej inicjatywy i zapowiada, że rozpoczęte zostały prace projektowe nad budową magistrali drogowo-kolejowej w Luindorze, wiodącej od Agendart przez Alizon do Geldbergu. Inwestycja pozwoli zwiększyć przepustowość saudadzkich linii komunikacyjnych oraz skrócić czas przejazdu z północy Luindoru na południe (gdzie obecnie trzeba jechać w zasadzie wybrzeżami, co wydłuża czas podróży i zwiększa koszty transportu.

(-) Daniel von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy mieszkańców i gości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość