Usługi heraldyczne i graficzne

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzysze,

Heraldyką mikronacyjną zajmuje się od dość dawna (2007 r.). Na swoim koncie mam wiele herbów i godeł osobistych, miejskich, regionalnych i państwowych. Wiedzę co do zasad panujących w heraldyce mam szeroką - ale nadal się uczę. Moje dzieła często są barokowo obfite (bo lubię) - ale w miarę możliwości spójne w swoim stylu. Oczywiście barokowość jest cechą opcjonalną - tworzę także projekty bardziej ascetyczne.

W ramach krótkiego przeglądu wybranych elementów dorobku - jestem autorem obecnej wizualizacji herbu Elderlandu, herbu Sclavinii z okresu Królestwa, herbu Natanii z okresu Cesarstwa a z osobistych herbu Karoliny von Lichtenstein, Mikołaja Torpeda, czy Orjona Surmy.

Z mniej klasycznych dzieł okołoheraldycznych rozrywkowy herb dla Winktown, czy też seria godeł regionów wandejskich (przykładowo 1, 2, 3). Wiele symboli i herbów zrobiłem dla Surmenii, ale z tego co widzę w większości aktualnie nie są dostępne online (wyjątek - herb Królewskiej Akademii Nauk) .

Tworzę również loga (jestem zwycięzcą konkusów m.in. na logo Dreamlandu, a także na loga Ligi Mikroświatowej i Pucharu Interkontynentalnego).

Wszystkie dzieła tworzę (i w razie potrzeby udostępniam) w wersji wektorowej, więc można je dowolnie skalować. Herby i inne symbole mogę tworzyć na podstawie konkretnego projektu, albo tylko luźnego opisu wskazującego pożądane elementy. Staram się zachowywać zasadę, aby każdy element na herbie miał swoje konkretne znaczenie i do czegoś nawiązywał.

Ceny ustalane indywidualnie w zależności od rangi danego zamówienia, pracochłonności i możliwości zamawiającego.

W razie pytań jestem do usług.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: Gaston de Senancour »

Winszuję kunsztu. Czy w niedalekiej przyszłości mógłbym się zgłosić do Lorda z małym zamówieniem?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: RomanoPorfavor »

Gaston de Senancour pisze:Winszuję kunsztu. Czy w niedalekiej przyszłości mógłbym się zgłosić do Lorda z małym zamówieniem?
Oczywiście. I jeżeli już musicie używać tego nieszczęsnego Lorda, to weźcie mi go osłódźcie poprzedzając Towarzyszem. A jeżeli nie musicie - to go Towarzyszu pomińcie. Wanda zapłać.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: Gaston de Senancour »

Jest pan Lordem? Jest. Czy ja jestem członkiem partii komunistycznej, by tytułować Lorda - towarzyszem (a tylko w takich okolicznościach ten zwrot ma sens)? Nie. Więc proszę Lorda o godne reprezentowanie urzędu i świecenie przykładem.
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: RomanoPorfavor »

Gaston de Senancour pisze:Jest pan Lordem? Jest. Czy ja jestem członkiem partii komunistycznej, by tytułować Lorda - towarzyszem (a tylko w takich okolicznościach ten zwrot ma sens)? Nie. Więc proszę Lorda o godne reprezentowanie urzędu i świecenie przykładem.
Świecić to ja mogę wystającymi ze zgrzebnych chłopskich spodni obfitymi półdupkami. Przykro mi, że brak Towarzyszowi tyle uprzejmości, aby powstrzymać się od sprawiania przykrości współobywatelom. Ale widać taka to konserwatywna maniera i wychowanie.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: Gaston de Senancour »

Jeśli sprawiłem przykrość - przepraszam. Ale czy jest takową nazywanie Pana Lordem? Czy nie ubiegał się Pan o urząd z własnej woli?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: RomanoPorfavor »

Gaston de Senancour pisze:Jeśli sprawiłem przykrość - przepraszam. Ale czy jest takową nazywanie Pan Lordem? Czy nie ubiegał się Pan o urząd z własnej woli?
Wszedłem do parlamentu jako obywatel zainteresowany poprawą stanu rzeczy państwa. Natomiast będąc w swych poglądach silnie sceptyczny wobec wszelkiej arystokracji po prostu miano "Lorda" mi nie odpowiada. Jeżeli łączy się automatycznie z funkcją członka parlamentu to jestem gotów to znieść, ale zwracanie się do mnie per "Pan", "Lord" czy w ten deseń po prostu jest dla mnie poniekąd pluciem mi w twarz. Wolę bardziej standardowe obelgi.

Swego czasu (za unii KS-MW) odsiedziałem w Sarmacji karę więzienia, gdyż za obrazę majestatu uznano gdy w dość prostych, chłopskich słowach zrzekłem się tytułu szlacheckiego który został mi nadany. Zrobiłem to demonstracyjnie, gdyż wcześniej z JKM umawiałem się, że takiego tytułu nie chcę i że proszę o jego nie nadawanie. Ponieważ jednak demonstracyjnie go otrzymałem, to równie demonstracyjnie się go pozbyłem.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Gaston de Senancour
Posty: 1626
Rejestracja: 19 sty 2016, 13:02
Numer GG: 59036457
NIM: 312584
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: Gaston de Senancour »

Tak - używam tego tytułu wyłącznie w charakterze oznaczenia urzędu (który reprezentuję jako Marszałek). Nie mam na myśli godności czy przynależności do stanu szlacheckiego (z którym tytuł Lorda nie jest tożsamy).

Dziękuję za wyjaśnienia. Nie chcę Panu wbijać szpilek. Jeśli nie "towarzysz", nie "lord" i nie "pan", to co zostaje?
[x] Gaston de Senancour / Lider Frakcji Radykalnej
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: RomanoPorfavor »

Gaston de Senancour pisze:Tak - używam tego tytułu wyłącznie w charakterze oznaczenia urzędu (który reprezentuję jako Marszałek). Nie mam na myśli godności czy przynależności do stanu szlacheckiego (z którym tytuł Lorda nie jest tożsamy).

Dziękuję za wyjaśnienia. Nie chcę Panu wbijać szpilek. Jeśli nie "towarzysz", nie "lord" i nie "pan", to co zostaje?
Może być "Ty", "Prezerwatywie", "Radziecki", "Radziecka", "Zofia" (tak mówił do mnie Zbyszko Browarczyk), "Wasza Świeckojebliwość" (w ŚKW jestem Dalajwandą), Elektronie Trizopolis, Preposteronie Rwokulszowy Anhaltu. Swoją drogą, per "Towarzyszu" zwraca się do mnie wiele osób, którzy sami do partii komunistycznej mają jak najdalej. Nawet tow. de Zaym, który zawsze się o to nazewnictwo obrusza, do mnie może się tak zwracać.

Mam nadzieję, że znajdzie się w tej liście coś co będzie odpowiadać.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: Daniel von Witt »

Jeden z najlepszych pomysłów na biznes w naszych warunkach gospodarczych! Gratuluję :)

Księstwo Furlandii i Luindoru prześle swoje zamówienie. Będzie co robić :)

(-) Daniel książę von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: Daniel von Witt »

Obrazek
MAJORDOM KORONNY ELDERLANDU
W imieniu Królestwa Elderlandu chcę złożyć zamówienie na materiały promocyjne Kongresu Orientyki w Hanssi w roku bieżącym. Przez materiały promocyjne rozumiem w szczególności: logotyp (różne wersje), banner-nagłówek do używania w salach obrad, banner na stronę główną Królestwa oraz stopki-odsyłacze.
Obrazek
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzysze,

Wzbogacam swoje porfolio o dzieła stworzone dotąd dla Dreamlandu: herby osobiste stworzone dla króla Edwarda II i króla-seniora Marcina Mikołaja (nowe wizualizacje), a także sira Edwarda von Derna (nowa kreacja).

Ponadto stworzone herby miejscowości - Dernogrodu i Habsburga oraz miast scholandzkich - Scholopolis, Elfidias, InternetiiKanikogradu i Alexiopolis.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: RomanoPorfavor »

Właśnie zauważyłem, że nie pochwaliłem się moim ukochanym dziełem - Herbem Doktryna, stworzonym specjalnie dla tow. Grigorija Karakachanowa. Polecam.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
Ivo
Posty: 102
Rejestracja: 1 cze 2012, 16:30
NIM:
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: Ivo »

Zleciłbym wykonanie symbolu graficznego dla Skytyjskiej Spółdzielni Morskiej. Jak się kształtujo ceny tutaj?
(-) Ivo Lesrekkson Karakahhanäinen - (Ivo "Ingawaar" Karakachanow)

"Na ścianie wiesza mapę świata, tuż nad nią podniszczone zdjęcia brodatych liderów ludzkości."

Skytigelaina Merenkulun Osuuskunta
SKYTJA
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: RomanoPorfavor »

Ivo pisze:Zleciłbym wykonanie symbolu graficznego dla Skytyjskiej Spółdzielni Morskiej. Jak się kształtujo ceny tutaj?
Skontaktuję się na PW :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: RomanoPorfavor »

Towarzysze,

Informuję, że w związku z wprowadzonymi w Heroldii nowymi zasadami, od dzisiaj wszystkie zlecenia o charakterze heraldycznym (tj. herby osobiste, herby miast i wszystkie inne symbole o charakterze heraldycznym bądź weksykologicznym) będą realizowane przeze mnie tylko za pośrednictwem Heroldii, zgodnie z tam zamieszczonym cennikiem.

Wyjątki są następujące:
- zlecenie dla osób nie będących obywatelami KD, do stosowania poza jego granicami;
- zlecenia dot. grafik nieheraldycznych tj. logo, plakatów itp. itd.

Informuję też, że wcześniej przyjęte zamówienia zrealizuję jeszcze "po staremu", zgodnie z tym co zostało już ustalone.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Posty: 3638
Rejestracja: 21 lut 2013, 16:31
NIM:
Kontakt:

Re: Usługi heraldyczne i graficzne

Post autor: RomanoPorfavor »

Informacja do wszystkich, którzy coś zamawiali, a jeszcze tego nie dostarczyłem.

W związku z okolicznościami realnymi oraz skupieniem na sprawach politycznych, informuję, że realizacją złożonych zamówień graficznych zajmę się dopiero po zakończeniu 2 tury wyborów. Dotyczy to zarówno tych złożonych jeszcze prywatnie, jak i w ramach Heroldii (nie będę powtarzał tam postu).

Za opóźnienie wszystkich zainteresowanych przepraszam.
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości