Spis budynków w miastach

Dyskusje na każdy temat.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Spis budynków w miastach

Post autor: Yaqu13 »

Widzę, że strony miast w prowincji bardzo ładnie "działają".
Tym samym przy wsparciu Pana Daniela von Witt będę chciał postawić miasta "na nogi".
Postaram się w wolnym czasie każde miasto zbudować od podstaw posługując się danymi, które otrzymam (proszę słać wszystko co macie na maila yaqu@fuks.pl lub pisać tu)
Miasta będę budował na różnych "systemach" aby przetestować kilka rozwiązań i dodać "małe co nieco" dla urozmaicenia zabawy.
Więc niektórzy niech się nie zdziwią, że przechadzając się po mieście wejdą w "minę" po piesku ;)

Do rzeczy...
Potrzebuje spis budynków zarówno państwowych jak i prywatnych, które są w każdym mieście.
Tym samym proszę każdą osobę o wpisanie (w tym poście) co i w jakim mieście posiada
np.
dom jednorodzinny w mieście Eskalibur /koło lasu/
fabryke w mieście Avalon /koło rzeki/
willę w mieście Koppenberg /centrum miasta/
itp.
Po weryfikacji będziemy to przenosić na mapę miasta a opis obok czego leży budynek powinien znacznie pomóc ;)

Tu prośba głównie do władz i zarządców miast. Potrzebuję umiejscowić obiekty strategiczne tj.
1. Remiza strażacka
2. Komisariat policji
3. Elektrownie
4. Wodociągi
5. Oczyszczalnie ścieków
6. inne /propozycje można dopisywać/

Najlepiej każdy z w/w obiektów w różnym mieście aby nie było 7x remiza strażacka ponieważ to wg mnie przesada ;) i będzie problem z jej obsadzeniem ludzmi

Proszę o informacje w jakich miastach takie obiekty się znajdują ponieważ nie chciał bym być brutalny i równać wszystko buldożerem ponieważ przez przypadek mógłbym zniszczyć zabytki albo czyjąś prywatną działkę a tak to wszystko będzie na mapie ;)

PS. Mam nadzieję, że Pan Daniel von Witt nie ma mi za złe, że "zaprzęgam" ludzi do pracy i zbieram informacje z wszystkich możliwych źródeł. Powinno to znacznie przyspieszyć pracę ;)

PS2. Przepraszam za czasami mało zrozumiały tekst, ale pisałem szybciej niż myślałem aby nie zapomnieć co chciałem przekazać :D
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Spis budynków w miastach

Post autor: Daniel von Witt »

Archiwalne strony miast są pod kontrolą JKW Marcina Mikołaja, który nie chciał ich ponownie odpalać z powodu trudności w ich dalszym utrzymywaniu (braki kadrowe), dlatego finalnie miały one przybrać formę krótkich wizytówek na stronie Księstwa. Dotyczyć to miało nawet stolicy i siedziby Dworu, nad czym ubolewam. Zobaczymy jednak, czy uda się nam namówić JKW chociażby do udostępnienia zasobów z tych stron. Mam nadzieję, że tak. Pytanie o to, czy strony wszystkich miast powinny być ponownie uruchamiane jest jednak aktualne i kieruję je do was. Chcecie je wszystkie robić - bomba. Uważacie, że to bez sensu - to wtedy zróbcie tylko te, którymi miastami sami zarządzać będziecie. Wszystkie miasta Furlandii posiadają mapy, na których zaznaczone są wszystkie interesujące Pana obiekty. Podlinkuję je tutaj za dnia. Wówczas wszyscy przypomną sobie bądź znajdą rozeznanie w planie zagospodarowania tych miejscowości. w Luindorze było zawsze gorzej, bo tam tylko Saudade i Alizon posiadały aktualne plany. Reszta map miast luindorskich pochodzić będzie z starych serwisów miejskich.

(-) Daniel markiz von Witt
Książę Furlandii i Luindoru
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Spis budynków w miastach

Post autor: Daniel von Witt »

Mapy miast Furlandii:
Saudade - miasto w Luindorze (mapa ta jest w stanie przeróbek pod styl, w którym są te dla miast Furlandii)

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Spis budynków w miastach

Post autor: Yaqu13 »

Strony miast postaram się po kolei uruchamiać zaczynając do miasta Eskalibur.

www zrobie w PHP + MySQL
Czyli każda będzie miała panel logowania dla zarządcy prowincji, który wyznaczy (doda konto) burmistrza.
Burmistrz miasta naturalnie będzie miał dostęp do panelu za pomocą, którego będzie edytował tekst na stronie. Tym prostym sposobem osoby zielone z informatyki będą mogły aktualizować stronę, która powinna zacząć żyć.
Wydaje mi się, że tyle wystarczy aby znaleźć chętnych do zarządzania stronami miast.

PS. Teraz idą Święta więc będę miał czas na tworzenie, byle tylko chęci nie uciekły.
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
ABW
Posty: 815
Rejestracja: 9 gru 2015, 23:02
Numer GG: 47635658
NIM: 148603
Herb: a11
Lokalizacja: Eskalibur (Luindor)
Kontakt:

Re: Spis budynków w miastach

Post autor: ABW »

Uważam,że stawianie wszystkich miast na nogi jest trochę bez sensu, tym bardziej tam, gdzie nie ma zarządców. Według mnie warto przywrócić te miasta, gdzie ktoś urzęduje, bądź ma zamiar urzędować. Dobrze,że JE Daniel von Witt udostępnił mapy miast furlandzkich, na pewno pomoże to w rozwoju innych miast, bądź znacznie ułatwi odbudowę zamkniętych. :)
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Spis budynków w miastach

Post autor: Daniel von Witt »

Michal Yaqu pisze:Strony miast postaram się po kolei uruchamiać zaczynając do miasta Eskalibur.

www zrobie w PHP + MySQL
Czyli każda będzie miała panel logowania dla zarządcy prowincji, który wyznaczy (doda konto) burmistrza.
Burmistrz miasta naturalnie będzie miał dostęp do panelu za pomocą, którego będzie edytował tekst na stronie. Tym prostym sposobem osoby zielone z informatyki będą mogły aktualizować stronę, która powinna zacząć żyć.
Wydaje mi się, że tyle wystarczy aby znaleźć chętnych do zarządzania stronami miast.

PS. Teraz idą Święta więc będę miał czas na tworzenie, byle tylko chęci nie uciekły.
Bardzo bym prosił zapoznać się szczególnie z pierwszym sprawozdawczym postem działań Rządu Królewskiego w zakresie budowy rejestrów prowincji, lenn, miast itd. (raport) i aby skontaktował się Pan z Premierem Svobodą, aby wasze działania połączyć i zgrać. Szkoda robić coś osobnego, jeśli może to zostać zaprzęgnięte ku chwale całego Królestwa. Proszę to rozważyć.
Auksencjusz Butodziej pisze:Uważam,że stawianie wszystkich miast na nogi jest trochę bez sensu, tym bardziej tam, gdzie nie ma zarządców.
Też byłbym za tym. Gdyby pierwsze strony miejskie odżyły można pomyśleć wtedy o kolejnych, jednak tworzenie na hura wszystkich na raz nie jest dobrym rozwiązaniem. Miasta, które mają zarządców to: Buuren i Agendart (stolice), Alhambra (mój palatynat), Eskalibur (zarząd Auksencjusza Butodzieja). Osady: Alizon i Toussaint (Sted Asketil).

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: Spis budynków w miastach

Post autor: Pavel Svoboda »

Zgadzam się z powyższym. Tworzenie stron dla każdego miasta to dobra zabawa dla niektórych, ale potem zostaje tego mnóstwo. Nikt ich nie aktualizuje, mało kto na nie zagląda, a jak przyjdzie następny zarządca, chce tworzyć własne strony od początku. Strony mogą mieć te miasta, gdzie wiadomo, że ktoś będzie tam coś wrzucał. Poza tym, mamy nadzieję, że na nowej stronie każde miasto będzie miało wizytówkę według szablonu. Będzie też panel dla zarządców, by np. uzupełniać bazę nazw ulic i nieruchomości, i je sprzedawać.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Spis budynków w miastach

Post autor: Yaqu13 »

Chętni do zarządzania się znajdą, aż tak bardzo KD się nie zmieniło od mojej ostatniej wizyty.

Chciałbym ożywić chociaż trzy miasta (kolejne można jak będą chętni). Liczba nie przypadkowa ponieważ gospodarka zakłada trzy gałęzie. Każde z miast mogło by się specjalizować w jednej gałęzi. Tym prostym zabiegiem zyskamy/wymusimy ruch na stronach miast.

Logując się do KD obywatel czytał by informacje z Królestwa, chcąc pracować czytał by informacje z miasta do którego by musiał iść.

Gdy już będzie ruch w miastach i obywatele chętnie będą je odwiedzać można dodać reklamy firm, które mają siedziby w konkretnym mieście (obecnie firmę mogę znaleźć... hmmm tylko w rejestrze? o 90% firm ja osobiście nie mam pojęcia, że istnieją czyli inni obywatele pewnie też). Każda firma pewnie będzie wdzięczna za link, który przekieruje obywatela z miasta bezpośrednio do ich siedziby ;)

PS. Odbiegam trochę od głównego tematu ale co zaczynam pisać to mi wpada do głowy nowy pomysł i chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat
(-) Michał wicehrabia Yaqu
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Spis budynków w miastach

Post autor: Daniel von Witt »

W takim razie proponuję poddać pod ten eksperyment Agendart i Alhambrę z Furlandii oraz Saudade i Eskalibur z Luindoru.
Michal Yaqu pisze:Logując się do KD obywatel czytał by informacje z Królestwa, chcąc pracować czytał by informacje z miasta do którego by musiał iść.
To wymaga chyba koordynacji Pańskich działań z Rządem.

Czy praca bez zaglądania do jakiegokolwiek miasta nie byłaby możliwa?
Michal Yaqu pisze:Gdy już będzie ruch w miastach i obywatele chętnie będą je odwiedzać można dodać reklamy firm, które mają siedziby w konkretnym mieście (obecnie firmę mogę znaleźć... hmmm tylko w rejestrze? o 90% firm ja osobiście nie mam pojęcia, że istnieją czyli inni obywatele pewnie też). Każda firma pewnie będzie wdzięczna za link, który przekieruje obywatela z miasta bezpośrednio do ich siedziby ;)
Większość firm podupadła tak samo jak miasta. Do tego przenosiny na nowy hosting odbiły się na ich kondycji niekorzystnie. Pomysł ciekawy - pomagałby w nawigowaniu i spięciu w całość całego Królestwa (linki między miastami i między firmami byłyby swoistą siecią dróg, korzystając z której można by dojechać w każdy ciekawy zakątek kraju).

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Yaqu13
Posty: 373
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:03
NIM: 723255
Kontakt:

Re: Spis budynków w miastach

Post autor: Yaqu13 »

Daniel von Witt pisze: To wymaga chyba koordynacji Pańskich działań z Rządem.

Czy praca bez zaglądania do jakiegokolwiek miasta nie byłaby możliwa?
(-) Daniel markiz von Witt
Czekam na akceptacje tworzenia moim sposobem silnika gospodarki więc robił bym oba projekty i je spiął w całość.
Do konkretnej pracy wchodziło by się z danego miasta.
Tu jest jedynie kwestia zmodyfikowania trochę panelu logowania. Wchodząc z miasta panel od razu kierował by nas na konkretny zawód
Daniel von Witt pisze: Większość firm podupadła tak samo jak miasta. Do tego przenosiny na nowy hosting odbiły się na ich kondycji niekorzystnie. Pomysł ciekawy - pomagałby w nawigowaniu i spięciu w całość całego Królestwa (linki między miastami i między firmami byłyby swoistą siecią dróg, korzystając z której można by dojechać w każdy ciekawy zakątek kraju).
(-) Daniel markiz von Witt
Nie pomyślałem o tym spinaniu miast, a to dobry pomysł. Takie przejścia z jednego miasta do sąsiedniego (bo zrobienie odwołań do wszystkich miast w każdym wydaje mi się złym pomysłem). W ten sposób chcąc przejść z miasta A do miasta D obywatel musi iść przez miasto A B C D, co w przyszłości mogło by się przydać np. dodając czas podróży, koszty paliwa itp
Tylko pojawia się tu kwestia "trzeba dużo klikać", ale i to można by ominąć budując np. stację autobusową, w której wybieramy punkt docelowy a autobus wiezie nas przez wszystkie miasta pokazując na 10sec każde z nich (automatyczne przeładowywanie stron) aby chociaż na chwilę zawiesić wzrok na ogłoszeniach każdego z "odwiedzanych" miast
(-) Michał wicehrabia Yaqu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy mieszkańców i gości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości