[GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] (I) Kasacja praw

Parlament Królewski z okresu 28.05.2015 - 15.02.2016
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

[GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE] (I) Kasacja praw

Post autor: Daniel von Witt »

Panie Marszałku,

składam wniosek o rozpoczęcie debaty nad procedurą i projektami aktów mających na celu zniesienie Konstytucji i wyczyszczenie systemu prawnego do zera.

(-) Daniel markiz von Witt
Lord Senator
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: Pavel Svoboda »

Otwieram debatę.

Osobiście uważam, że wystarczy uchylenie samej Konstytucji. Nie ma co popadać w paranoję. Obecnie mamy raptem kilkanaście ustaw i dekretów, wydaje mi się, że wszystkie są użyteczne. Uprościłbym tylko UF o Rządzie Królewskim.

Proponuję też sporządzić inwentarz obowiązujących dekretów i ustaw, który przykleimy w izbie Parlamentu do czasu, gdy zacznie funkcjonować jakaś spójna baza prawna.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: Daniel von Witt »

Pavel Svoboda pisze:Osobiście uważam, że wystarczy uchylenie samej Konstytucji.
Przychylam się do stanowiska Waszej Królewskiej Wysokości.
Pavel Svoboda pisze:Uprościłbym tylko UF o Rządzie Królewskim.
W jaki sposób? Kiedy przedstawiony będzie projekt zmiany tej ustawy?
Pavel Svoboda pisze:Proponuję też sporządzić inwentarz obowiązujących dekretów i ustaw, który przykleimy w izbie Parlamentu do czasu, gdy zacznie funkcjonować jakaś spójna baza prawna.
(-) Daniel markiz von Witt
Lord Senator
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: Pavel Svoboda »

Dziękuję za pomoc.

Czy mogę prosić JKW Artura o opracowanie projektu ustawy konstytucyjnej uchylającej Konstytucję? Czy potrzebujemy tylko jednego zdania, czy należałoby coś jeszcze dodać?
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: APRS »

Daniel von Witt pisze:
Pavel Svoboda pisze:Osobiście uważam, że wystarczy uchylenie samej Konstytucji.
Przychylam się do stanowiska Waszej Królewskiej Wysokości.
Wasza Królewska Wysokość Marszałku,
Wysoka Izbo,

Chciałbym poddać pod rozwagę kwestię referendum. Dla jasności, jestem zwolennikiem eksperymentu ze zniesieniem konstytucji pisanej w Królestwie. Wydaje mi się, że warto byłoby dokonać jej uchylenia w drodze referendum, jednakże przy założeniu, że liczą się wyłącznie głosy oddane, i to albo "za" albo "przeciw" wedle zasady, że niegłosujący oraz niemający zdania, zdają się na decyzję większości, bez wymogu kworum. Mam wrażenie, że tylko w ten sposób uda się pozbyć ustawy zasadniczej nie zastępując jej żadnymi ściśle prawnymi uregulowaniami, które w przeciwnym wypadku należałoby zawrzeć w ustawie konstytucyjnej uchylającej Konstytucję. Wynik referendum, w połączeniu ze stosowną proklamacją Jego Królewskiej Mości, winien być dostatecznym środkiem, który jednocześnie podtrzyma zasadę suwerenności Narodu Dreamlandzkiego.

Alternatywnie można odwołać się do tradycji Dreamlandu. Warto wszak pamiętać, że chyba najdłużej nam służąca Konstytucja, została oktrojowana (nadana) przez ówcześnie panującego JKW eMBe. W tej sytuacji należałoby - po ewentualnej naszej uchwale - odwołać się do królewskiej proklamacji. Takie rozwiązanie podkreśla raczej suwerenność Króla. W naszej sytuacji wcale nie jestem przeciwnikiem takiej doktryny. Parlamentaryzm też opierał się w swym rozwoju na królewskim bannus. W pewnym sensie historia Dreamlandu zatoczy koło.
Daniel von Witt pisze:
Pavel Svoboda pisze:Proponuję też sporządzić inwentarz obowiązujących dekretów i ustaw, który przykleimy w izbie Parlamentu do czasu, gdy zacznie funkcjonować jakaś spójna baza prawna.
W pierwszej kolejności dziękuję Waszej Królewskiej Wysokości za stworzenie już zestawienia. Proponuję tylko uzupełnić je o bądź co bądź wciąż obowiązującą Konstytucję.

Myślę, że naszym zadaniem powinno być opracowanie propozycji nie tylko zniesienia Konstytucji, ale również nowych praw czy też ich projektów, ostatecznie wprowadzanych jako akty królewskie. Powinniśmy założyć maksymalną prostotę i regulowanie raczej zasad aniżeli szczegółowych rozwiązań, raczej podziału zadań, aniżeli stanowienia jednoznacznych rozstrzygnięć co do meritum, zwłaszcza odnośnie do kwestii szczegółowych. Niech zainteresowani funkcjonariusze sami decydują o sposobie wywiązania się z obowiązków. Być może też jak najwięcej delegowania uprawnień regulacyjnych w dół. Co więcej przy rozważaniach co regulować, winniśmy kierować się założeniem, że raczej mniej aniżeli więcej. Po tych wszystkich latach w Królestwie coraz bardziej jestem przekonany, że prawa nie mają tutaj stanowić gwarancji wolności - bo te najlepiej chronione są absolutnym brakiem przymusu państwowego, lecz być raczej instrukcją obsługi, a czasami mocą sprawczą, życia wirtualnego. Prawo staje się formą dokumentowania działalności, która w warunkach wirtualnych w ostatecznym rozrachunku sprowadza się zazwyczaj do słowa.

Zobowiązuję się przedstawić - dla zobrazowania powyższych uwag - propozycję nowego aktu o sądownictwie. Przepraszam, że nie załączam go od razu. Chciałem tak uczynić, ale blokuje to mój głos w debacie i dalsze opóźnianie mogłoby dawać asumpt do zarzutu o lekceważeniu obowiązku pracy w Parlamencie, co nie jest prawdą.

(-) Artur Piotr, RS.
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: APRS »

Pavel Svoboda pisze:Dziękuję za pomoc.

Czy mogę prosić JKW Artura o opracowanie projektu ustawy konstytucyjnej uchylającej Konstytucję? Czy potrzebujemy tylko jednego zdania, czy należałoby coś jeszcze dodać?
Oczywiście pozostaję do usług, o ile wybrana zostanie opcja ustawy konstytucyjnej. Jak jednak zaznaczyłem wyżej, metoda ustawy konstytucyjnej wydaje się implikować konieczność uregulowania odrobinę więcej aniżeli tylko jednozdaniowego zniesienia Konstytucji. Wypadałoby w takim razie powiedzieć, co w zamian. Boję się, że de facto taka ustawa konstytucyjna stanie się nową Konstytucją, choć oczywiście jeżeli tak to ująć, można by w niej ograniczyć się wyłącznie do reguł proceduralnych, określających zasady tworzenia dalszych norm. tylko czy o to nam chodzi?

(-) Artur Piotr, RS.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: Daniel von Witt »

Jestem przeciwnikiem referendum. Procedura się rozwlecze jeszcze bardziej, Komisarz wyborczy jest nieaktywny, podobnie jak część społeczeństwa niewchodząca obecnie do Parlamentu Królewskiego. Szkoda z tym zachodu. Demokracja bezpośrednia jest jeszcze bardziej skompromitowana niż Parlament - nie była w stanie przyjąć Konstytucji to też jej nie uchyli. Wprowadziła ją władza ustawodawcza to i ona ją zniesie. Prosiłbym WKW Artura Piotra o projekt aktu umożliwiający takie przeprowadzenie jej likwidacji.

(-) Daniel markiz von Witt
Lord Senator
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: APRS »

Daniel von Witt pisze:Demokracja bezpośrednia jest jeszcze bardziej skompromitowana niż Parlament - nie była w stanie przyjąć Konstytucji to też jej nie uchyli. Wprowadziła ją władza ustawodawcza to i ona ją zniesie. Prosiłbym WKW Artura Piotra o projekt aktu umożliwiający takie przeprowadzenie jej likwidacji.
Rozumiem zatem, że suwerenem ma być w świetle sugestii Waszej Ekscelencji Korona.

W takiej sytuacji wydaje się, że jednak zostaniemy z "mikrokonstytucją":
"USTAWA KONSTYTUCYJNA
z ___

[Sankcja promulgacyjna]

Art. 1.
Z dniem następującym po dniu ogłoszenia niniejszej ustawy konstytucyjnej, traci moc Konstytucja Królestwa.

Art. 2.
Z chwilą utraty mocy przez Konstytucję Królestwa, tracą moc wszystkie obowiązujące akty normatywne, ogłoszone przed ogłoszeniem niniejszej ustawy konstytucyjnej.

Art. 3.
Z chwilą utraty mocy Konstytucji Królestwa, Król obejmuje władzę suwerenną w Królestwie."
W razie uchwalenia i promulgacji w tej postaci, z dniem następującym po dniu ogłoszenia tej ustawy konstytucyjnej, uchylona zostanie Konstytucja i wszystkie obowiązujące akty normatywne. Pozostanie w mocy sama ustawa konstytucyjna łącznie z jej art. 3, powierzającym Królowi władzę suwerenną w Królestwie. W tym zakresie - art. 3 - będzie to wspomniana "mikrokonstytucja".
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: Pavel Svoboda »

Hmm, mnie bardziej przekonuje opcja referendum, jeśli to pozwoli na uniknięcie tworzenia nowej ustawy. Może przeprowadzimy głosowanie nad preferowaną metodą uchylenia konstytucji?
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: APRS »

Jeżeli referendum miałoby być sprawczym, proponowałbym przedstawienie następującego pytania referendalnego:
Czy jesteś (jest Pani/Pan) za uchyleniem, mocą niniejszego referendum z chwilą ogłoszenia jego wyników, Konstytucji Królestwa i wszystkich obowiązujących aktów normatywnych oraz powierzeniem Królowi suwerennej władzy w Królestwie?
Wydaje się również, że koniecznym będzie przyjrzenie się przepisom o referendum tak, by zapewnić, że rozstrzygnie większość głosujących, a nie ci, którzy do urny się nie udali. Innymi słowy wynik referendum powinien zostać rozstrzygnięty wyłącznie głosami oddanymi, przy czym sugeruję nadal tylko dwie opcje: TAK/NIE
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: Daniel von Witt »

Wasze Królewskie Wysokości,

głosowanie jest zbędne. Obaj jesteście za opcją referendalną, więc i niech tak się stanie. Nie podoba mi się jednak pytanie zaproponowane do postawienia w ewentualnym referendum. Poza tym ustalono, że wszystkich aktów znosić nie ma potrzeby, by potem Król większą ich część znów przywracał dekretami. A jeśli akty te pozostać mają w mocy to nie zgadzam się, by suwerenem okrzyknąć Króla, a raczej pozostawić tę funkcję Narodowi z jednoczesnym uproszczeniem machiny referendalnej tak, by mogły być one zarządzane i przeprowadzane po uchyleniu Konstytucji. Pozostawiłoby to władze w rękach Narodu, który rządziłby bezpośrednio (zależnie od swej woli i aktywności).

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: APRS »

Wasza Ekscelencjo,

przyznaję, że nie rozumiem. Ledwie post wcześniej był Wasza Ekscelencja przeciwnikiem demokracji bezpośredniej, a teraz zdaje się Wasza Ekscelencja za nią opowiadać. Mogę jednak źle rozumieć wypowiedzi Waszej Ekscelencji. Będę zobowiązany za sprecyzowanie. To powinno ułatwić zrozumienie, a to z kolei ułatwić ewentualne uzgodnienie stanowisk.

Co do pytania referendalnego - myślę, że im więcej propozycji, tym łatwiej będzie uzgodnić wersję optymalną, dlatego gorąco zachęcam do przedstawienia własnej.

(-) Artur Piotr, RS.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: Daniel von Witt »

Jestem przeciwnikiem tego konkretnego referendum, bo gdybać sobie o zmianie ustroju jeszcze chwilę będziemy, a przez referendum dłużej niż "normalnie". Wiemy też wszyscy, że nie wszystkich to już bawi. Ponadto przypominam, że Pani Komisarz jest już od dawna nieaktywna, a jej zaangażowanie w przeprowadzanie ostatnich głosowań było dość dyskusyjne. Stąd też mój apel o usunięcie tej Konstytucji przez Parlament.

Kiedy już zniesiemy Konstytucję nie chcę oddawać całej władzy Królowi. Już od dawna pomstuję na to, że zamykanie kolejnych urzędów do niczego dobrego nie prowadzi, bo to nie nieobsadzone urzędy są problemem Królestwa! Ścięto namiestników, w ślad za tym ścięto prowincje, ścina się parlament, rząd sam się ściął do jednej osoby. Dokąd to prowadzi? Jeśli już więc mamy znieść władzę ustawodawczą to powinniśmy zachować ją w formie bezpośredniej władzy Narodu. W formie prostych, szybkich i łatwo zarządzalnych referendów, by można było w ten sposób dać furtkę aktywnym młodym politykom, którzy nie będą mieli szansy nigdzie się wykazywać w przyszłości, gdy cała władza zostanie oddana Królowi, gdyż wówczas drogą do sukcesu może być nepotyzm, protekcjonizm i lizusostwo - o ile w ogóle ktoś młody się tu jeszcze pojawi.

Stąd brak mojej zgody dla referendum (i tak sformułowanego pytania) w sprawie samobójstwa Dreamlandu. Alternatywy nie podam, bo nie wspieram pomysłu referendum w sprawie kasaty praw i oddania pełni władzy Koronie.

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: Marcin Mikołaj »

Wasze Królewskie Wysokości,
Wasza Ekscelencjo,

Zdaje się, że Wasza Ekscelencja nie do końca rozumie sytuację wskazaną przez JKW Artura Piotra, moim zdaniem w żadnym wypadku nie przekreśla to stosowania referendum dla przyjęcia prawa w drodze referendum. Jeszcze w trakcie rozmów przed przedłużeniem stanu wyjątkowego Korona wskazywała, że polityka jako taka nie jest w Dreamlandzie priorytetem, musimy działać bardziej w oparciu o kulturę, wydarzenia okresowe, czy też prasę, innymi słowy zgadzam się z wygłoszoną opinia przez diuka Steda - czas zając się podstawami i małymi krokami ponownie piąć się w górę, rozwijać. Polityka była dostępna przez cały okres Królestwa i w ostatnim czasie nikt z młodych mieszkańców nie zechciał brać udziału w wyborach - mamy przez to przecież obecnie stan wyjątkowy. Wasza Ekscelencja wskazuje błędne koło i pragnie zastąpić je innym błędnym kołem - czy potrzebnie, wydaje się, że nie.

Propozycja, która została wskazana przez Koronę dotyczyła utworzenia Rady złożonej z zaufanych współpracowników, którzy będą mogli wypowiadać się na temat propozycji zmian przedstawionych przez Dwór - w ten sposób uprościmy maksymalnie prawo, bowiem nie powinno ono tak silnie absorbować naszej działalności, a skupić powinniśmy się na wskazanych wyżej aspektach. Wspólnie z JKW Pavlem Svobodą posiadamy kilka pomysłów kulturalnych, które chcemy zrealizować i to powinno w głównej mierze być sednem naszej działalności (przynajmniej w tej chwili) - podkreślam, polityka się nie sprawdza.

Ponadto, Korona wyraża swoje zaniepokojenie tym że stara się Wasza Ekscelencja oczernić Koronę i Dwór wskazując, ze drogą do sukcesu może być nepotyzm, protekcjonizm, etc. Korona Dreamlandzka kieruje się uniwersalnymi zasadami, którymi są przede wszystkim wytrwała praca i poświęcenie jakie dany członek społeczności może włożyć w budowę Dreamlandu. Podnoszenie, nawet hipotetycznych tez, w sposób bezpośredni uderza w dobre imię Korony i Królestwa.

(-) Marcin Mikołaj, R.
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: Pavel Svoboda »

Panie Markizie,

Likwidacja stanowisk i instytucji nie oznacza, że nie mogą one być obsadzane w przyszłości. Tak samo, powierzenie Królowi władzy suwerennej nie oznacza, że musi On wykonywać ją osobiście.

Kilka przykładów. Zlikwidowano stanowiska namiestników i zlikwidowano trzy z prowincji. Jednak po tym fakcie, Pan zgłosił wolę objęcia w opiekę Unii Saudadzkiej, a JKW Artur zgłosił propozycję objęcia roli Lorda Gubernatora na terenach zamkniętych prowincji. Obie oferty zostały przyjęte z otwartymi rękoma. Korona oczywiście nie ma ambicji wykonywać wszystkich funkcji państwa osobiście - kto miałby? Nie mniej, mamy przynajmniej teraz sytuację, gdzie tam, gdzie są osoby chętne do objęcia stanowiska, Król tworzy dla nich stanowisko i powołuje je, a gdzie indziej brak jest wakatów, które blokowałyby funkcjonowanie państwa. Gdybyśmy mieli nadal stanowisko namiestnika i pięć prowincji, trzy lub dwie z tych prowincji byłyby nieobsadzone i w efekcie porzucone.

Zarzuty o nepotyzm są naprawdę oderwane od rzeczywistości. Jeśli ktoś naprawdę nie ma zaufania do Korony, przykład mojego małżonka w Skytji pokazuje, że obecnie można samemu obwołać się naczelnikiem dowolnego terytorium Królestwa i będzie to przyjęte jako fait accompli.

Analogicznie, rząd jest jednoosobowy, ale równie dobrze jutro może być dwu-, trzy- lub dziesięcio-osobowy, jeśli tylko zgłoszą się odpowiednie kandydatury.

Trudno jest przymuszać obywateli do zajmowania stanowisk, których nie chcą i zarządzania instytucjami, które ich nie interesują. Potrzebujemy elastycznego państwa, które kształtem dopasowuje się do zamieszkujących je w danej chwili obywateli. Gdy jedna osoba odejdzie lub inna się pojawi, musimy mieć możliwość na bieżąco likwidowania i tworzenia nowych stanowisk i miejsc pracy. Inaczej będziemy wpychać obywateli w sztywną formę parlamentów, wyborów i ministerstw. A sam Pan wie doskonale ze swojego doświadczenia w roli Premiera, że Dreamlandczycy są wyjątkowo krnąbrni i nie chcą dawać się upychać do foremek.

Mamy ciekawą i paradoksalną sytuację, gdzie z jednej strony instytucje państwa są w stanie uwiądu, a z drugiej mamy instytucje kultury i nauki (Kurier i KIK) na poziomie, z którym nie może równać się nic innego w mikroświecie. Myślę, że to powinna być dla nas wskazówka, że powinniśmy iść za zainteresowaniami mieszkańców i dać sobie spokój z próbami utrzymywania krążenia w tych sferach życia publicznego, które nikogo w danym momencie nie interesują.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: Daniel von Witt »

No dobrze. Nie wnoszę więcej zastrzeżeń. Proszę jedynie nie zwlekać z wykładaniem projektu wniosku referendalnego i głosowaniem nad nim, by z referendum wyrobić się rzeczywiście przed końcem roku...

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: [DEBATA] (I) Kasacja praw

Post autor: Pavel Svoboda »

Przejrzałem ustawę o referendach i nie znalazłem nic o wpływie frekwencji na ważność wyniku. Art. 3 wprost mówi, że zmiany Konstytucji uważa się za przyjęte, jeśli głosowało za nimi więcej niż połowa wyborców biorących udział w głosowaniu.

Przedkładam więc projekt uchwały:
UCHWAŁA
PARLAMENTU KRÓLEWSKIEGO


z dnia ...

Inicjatywa referendalna

Art. 1.
Parlament Królewski składa na ręce Jego Królewskiej Mości wniosek przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego, w którym obywatelom zostanie postawione następujące pytanie:
"Czy jest Pani/Pan za uchyleniem, mocą niniejszego referendum z chwilą ogłoszenia jego wyników, Konstytucji Królestwa oraz powierzeniem Królowi suwerennej władzy w Królestwie?"

Art. 2.
Uchwała wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.

Żeby nie marnować czasu, od razu zarządzam głosowanie.

Proszę jednak zgłaszać ewentualne poprawki do treści uchwały. Jeśli w projekcie zostaną wprowadzone poprawki po tym, jak niektórzy z członków Parlamentu oddali głos, ci członkowie będą mogli powtórzyć głos, by wyrazić swoje zdanie wobec zmienionego projektu.

Wskazuję termin głosowania na 28 listopada.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
APRS
król-senior
Posty: 842
Rejestracja: 19 sie 2010, 19:20
Numer GG: 2587993
NIM: 607400
Lokalizacja: aktualnie: Sangajokk
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE DO 28.11.15] (I) Kasacja praw

Post autor: APRS »

Głosuję ZA projektem uchwały.

(-) Artur Piotr, RS.
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE DO 28.11.15] (I) Kasacja praw

Post autor: Pavel Svoboda »

Również ZA.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [GŁOSOWANIE DO 28.11.15] (I) Kasacja praw

Post autor: Daniel von Witt »

Oddaję głos PRZECIW.

(-) Daniel markiz von Witt
Zablokowany

Wróć do „Parlament Królewski stanu wyjątkowego”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości