PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Marcin Mikołaj »

Dreamlandczycy,

Konstytucja Królestwa Dreamlandu wprowadzona w styczniu tego roku pozwala Nam na wprowadzenie stanu wyjątkowego, w którym możliwe jest zawieszenie niektórych przepisów Konstytucji. Z uwagi na zaistniały stan rzeczy, trudną kondycję Królestwa Dreamlandu postanowiliśmy dziś zawiesić przepisy, które przewidują wybór i skład Parlamentu oraz bezpośredni wybór Premiera. Ponadto zawiesiliśmy prawo do postawienia w czasie stanu wyjątkowego Nas oraz członków Rządu Królewskiego w stan oskarżenia, a także możliwość przełamania przez Parlament Królewski zgłoszonego przez Nas weta.

Społeczeństwu należy się zatem kilka słów wyjaśnienia, albowiem wprowadzone tymczasowe zmiany są dość drastyczne. Uważamy jednakże, że w obecnym stanie rzeczy konieczne do wprowadzenia porządku w Królestwie. Zawieszenie prawa do pociągnięcia Nas oraz członków Rządu do odpowiedzialności konstytucyjnej nie oznacza wyłączenia tego okresu spod kontroli Parlamentu. W czasie stanu wyjątkowego już wyraźnie trudna sytuacja w Królestwie nie powinna być jeszcze bardziej komplikowana, a zatem na czas trwania stanu wyjątkowego powyższe uprawnienie ulega zawieszeniu, niemniej w chwili jego zakończenia prawo do pociągnięcia osób sprawujących wówczas wskazane funkcje powraca. Sytuacja zawieszenia nie pociąga za sobą konsekwencji w postaci całkowitego wyłączenia Nas i członków RK spod odpowiedzialności konstytucyjnej.

Zawieszając część przepisów o Parlamencie Królewskim umożliwiliśmy wprowadzenie mocą naszego dekretu Parlamentu Królewskiego, który składać się będzie z obywateli Królestwa Dreamlandu. Uprawnienie do zasiadania w Parlamencie przysługiwać jednak będzie tym, którzy posiadali obywatelstwo w chwili ogłoszenia dekretu. Parlament Królewski będzie jednakże mógł mocą uchwały wprowadzić w swój skład obywateli, którzy otrzymali obywatelstwo później. Wprowadzenie weta absolutnego ma również charakter prawa tymczasowego i uwzględnia fakt, że Parlament nie składa się z członków określonych w zawieszonych przepisach.

Na czas zawieszenia przepisów dotyczących wyboru Premiera, to Korona będzie mianowała Pierwszego Ministra, natomiast w pozostałym zakresie zmiany nie zostały wprowadzone - Kancelaria Premiera będzie składać się z członków mianowanych bezpośrednio przez niego.

Korona wierzy, że w tym stanie wyjątkowym uda się przywrócić ład i porządek w Królestwie.
Dano
w Królewskim Pałacu Ekhorn
Ekorre, 28 maja 2015 roku
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Daniel von Witt »

Po kilku tygodniach od wprowadzenia stanu wyjątkowego widać, że nawet gdyby zarządzono armagedon, Fukushimę, ebolę czy najazd zombie to większość przeszłaby nad tym obojętnie tak samo, jak właśnie się to dzieje. I tym, którym chciało się coś robić dalej będzie się chciało, a tym drugim jak się nie chciało, tak i dalej tak będzie :)

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Pavel Svoboda »

Nikt raczej nie oczekiwał, że stan wyjątkowy sam w sobie rozwiąże jakieś problemy, ani nie był powołany z taką myślą, że jest to coś więcej niż środek do celu.

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że zanim będzie zrobione, trzeba najpierw robić i robi się. Jak się zrobi, to będą efekty. Zmiany przyjdą do Dreamlandu jak złodziej niepostrzeżenie :)

Tym czasem, póki praca trwa za kurtyną, mamy ciszę na forum, wykorzystajmy ten czas, by raz a dobrze zamieść w bazie prawnej. Liczę na Pański wkład i czekam na projekt ustawy atomowej.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Daniel von Witt »

Zdaję sobie z tego wszystkiego sprawę.

A projekty zapowiedziane w "kampanii wyborczej" wraz z atomówką podrzucę do Parlamentu Królewskiego przed urlopem.

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Daniel von Witt »

Dokładnie za 2 tygodnie kończy się stan wyjątkowy. Chciałbym zwrócić się do Jego Królewskiej Mości i Premiera Rządu Królewskiego o przedstawienie informacji na temat istniejących przesłanek za jego dalszym utrzymaniem bądź zakończeniem? Jeśli zaś stan wyjątkowy miałby zostać utrzymany to prosiłbym o wskazanie zadań, jakie mają być jeszcze zrealizowane, aby SW zakończyć i sytuacja ta nie przerodziła się w coś normalnego i stałego.

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Pavel Svoboda »

Na razie sam jeszcze nie wiem, czy stan wyjątkowy będzie przedłużony, czy nie. Będziemy niewątpliwie o tym jeszcze rozmawiać z Jego Królewską Mością.

Na chwilę obecną przychylam się raczej ku nie przedłużaniu stanu wyjątkowego. Uważam, że stan państwa nieco się poprawił, sprawy idą w dobrym kierunku i nie wiele możemy zyskać z utrzymania stanu wyjątkowego. Pytanie, czy sytuacja poprawiła się na tyle, by pojawili się kandydaci do wyborów.

Oczywiście każdy może wyrazić w tej sprawie swoje zdanie. Decyzja zależy od Jego Królewskiej Mości, ale nie tylko z moją opinią JKM będzie się liczyć, więc zapraszam do otwartej. dyskusji.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Daniel von Witt »

Również jestem za tym, aby stan wyjątkowy został zakończony. Liczba aktywnych mieszkańców Królestwa od czasu ostatniego raportu WKW zwiększyła się (stosując przyjęte w raporcie kryteria) zapewne prawie dwukrotnie. Nie wiem jednak, czy jest to dostateczną przesłanką do powrotu do demokracji przedstawicielskiej. Przemawia za tym aktywność lordów senatorów w Parlamencie Królewskim. Spośród kilkudziesięciu mających prawo udziału w pracach PK ich liczba wynosi ok. 4-6 osób, w zależności od okresu. Gdyby w pracach Parlamentu uczestniczyło coraz więcej osób można byłoby powrócić do starej formuły Parlamentu, ale w tych okolicznościach rekomendowałbym wprowadzenie jeszcze na pewien okres przejściowy po zakończeniu stanu wyjątkowego Parlamentu takiego, jaki mamy dzisiaj. Można natomiast wprowadzić inny tryb wyboru Premiera - skrzyżowany nieco z zawieszonymi przepisami Konstytucji i obecnymi warunkami demograficznymi, tj. wybór Premiera przez Parlament. Byłaby to namiastka powrotu do demokracji przedstawicielskiej w przyszłości - póki co ludzi jest jeszcze za mało i są za mało aktywni.

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Daniel von Witt »

Chcę dodać jeszcze tylko, że za przedłużeniem stanu wyjątkowego przemawiają takie fakty jak niemożność powołania normalnego Rządu Królewskiego (władza wykonawcza), trudności w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości (władza sądownicza) i konieczność ogłaszania ustawy federalnej przez urzędnika w randze zaledwie Wicemarszałka Parlamentu (bo Król nie odpowiedział na przesłane ustawy do podpisu, a Marszałek jest na urlopie).

Mój apel do Jego Królewskiej Mości jest więc taki: dopóki stan wyjątkowy nie zmobilizuje społeczeństwa do ogarnięcia siebie i państwa namawiam do przedłużania go choćby i w nieskończoność.

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Marcin Mikołaj »

Wasze Ekscelencje,

Co do ogłoszenia ustawy - w jakimś celu została wprowadzona procedura alternatywna, nie sądzę, aby był to powód do obwieszczenia katastrofy.

W zakresie stanu wyjątkowego decyzja zostanie podjęta na dniach.

(-) Marcin Mikołaj, R.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Daniel von Witt »

Stan wyjątkowy skończył się 3 dni temu. Czy ktoś to w ogóle zauważył? Na czele z Królem rzecz jasna.

Obecnie funkcjonujemy w systemie awaryjnym eMBe 2.0, ale moim zdaniem nie potrzebujemy informatyka na tronie tylko aktywnego władcy (który m.in. zajmowałby się informatyką)!

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: matmax »

Daniel von Witt pisze:Stan wyjątkowy skończył się 3 dni temu. Czy ktoś to w ogóle zauważył? Na czele z Królem rzecz jasna.
Pan to zauważył ;)

Przychyliłbym się ku próbie przeprowadzenia wyborów. Mam wrażenie, że aktywnych osób jest tu dość, a sezon urlopowy się kończy.

Jeśli chodzi o system informatyczny - zdaję sobie sprawę, że dla programisty realizacja takiego projektu może sprawiać więcej radości, niż wydawanie v-aktów prawnych dotyczących kilku osób. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że patrząc na plany w Białej Księdze, to kompletne zaimplementowanie systemu zajmie jeszcze długo. Aby jednak skupić się na realizacji elementów, które miałyby stanowić pierwszy release, pomocna mogłaby być regentura.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Sted Asketil »

Pewnie... mysle ze pierdyrial rozporzadzen nikomu niepotrzebnych jest zdecydownie lepszym wyznacznikiem aktywnosci. Brawo...
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Daniel von Witt »

Sted Asketil pisze:Pewnie... mysle ze pierdyrial rozporzadzen nikomu niepotrzebnych jest zdecydownie lepszym wyznacznikiem aktywnosci. Brawo...
Przez 17 lat trwania Królestwa napatrzyliście się na wydawanie aktów prawnych i dlatego tak wam to zbrzydło? Czy wszystko wam zbrzydło, bo jednak nie chodzi o same akty prawne, ale o normalne funkcjonowanie państwa. W innych krajach jakoś masowo ludzie ze sobą dyskutują publicznie, stanowią i wykonują prawa (nie tyle co u nas, wystarczy popatrzeć gdziekolwiek), tworzą kulturę (nie tyle co u nas), dlatego jeśli system JKM "eMBe 2.0" ma uzdrowić Dreamland w momencie, gdy będzie w całości gotów to proponuję, aby wszyscy w KD wzięli sobie bezterminowe urlopy aż tak się nie stanie. Bo litości - państwo (w stanie wyjątkowym szczególnie) bez aktywnego władcy nie jest w stanie normalnie działać!

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Sted Asketil »

Dreamland widac rozni sie od tych innych panstw. Wroc do Elderlandu i wypusc kilka kolejnych rozporzadzen - tam ludzie az sie rwa do do dyskusji i glosowan.

Jeden za, stu wsztymalo sie od glosowania - ustawa zostala przyjeta...

Ptytanie za 100 pkt - kto glosowal za?

Juz mi sie nie chce nawet rysowac.

Bez odbioru.
Awatar użytkownika
matmax
Posty: 1606
Rejestracja: 4 kwie 2013, 21:09
NIM: 442028
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: matmax »

Panowie. Każdy z Was coś w ten kraj wnosi, tylko z różnych perspektyw. Ustawy głosowane w Elderlandzie są związane ze zmianami albo porządkowaniem kwestii tam występujących. To domena markiza von Witta , który w ten sposób realizuje swoją wizję państwa.

Sted z kolei rysuje bardzo fajne rzeczy i jest aktywny na IRC, gdzie nie jest tak formalnie.

Każdy z Was ma swoją niszę i choć nie musicie się rozumieć, każdemu z Was ta nisza pozwala coś realizować. Ja tu bawię się chyba najbardziej w podstawowe DTP, na co w realu za bardzo możliwości nie mam. Nie odbierajmy sobie nawzajem przyjemności, ale nie zakładajmy też, że wszyscy mają się bawić w ten sam sposób co my. Proszę.
Mat Max von Salvepol
Daniel von Witt pisze: 13 sty 2019, 02:15 Liczy się adrenalinka xD i na tym może już poprzrstane, chociaż głowa pełna jest myśli tym, co tu poruszone zostało nie mówiąc już nawet o tym, co zakryte.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Daniel von Witt »

Sted Asketil pisze:Dreamland widac rozni sie od tych innych panstw. Wroc do Elderlandu i wypusc kilka kolejnych rozporzadzen - tam ludzie az sie rwa do do dyskusji i glosowan.

Jeden za, stu wsztymalo sie od glosowania - ustawa zostala przyjeta...

Ptytanie za 100 pkt - kto glosowal za?

Juz mi sie nie chce nawet rysowac.

Bez odbioru.
Jest tylko drobna różnica między Elderlandem a Dreamlandem. Jest to lista do głosowania. W Elderlandzie liczy dziś dwie osoby, z czego obie są aktywne, ale jedna tylko angażuje się w życie legislatywy. W Dreamlandzie nawet nie wiem ilu jest dokładnie lordów senatorów, zapewne z kilkadziesiąt (minus Ty, który z góry określiłeś, że nie chcesz bywać w Parlamencie), którzy rwą się wręcz do pomagania :)
matmax pisze:Panowie. Każdy z Was coś w ten kraj wnosi, tylko z różnych perspektyw.
Jasna sprawa, ale nie mam tu pretensji do ludzi dokonujących wyboru jak się angażować, a do Króla, który jest notorycznie nieobecny. Doskonale rozumiem, że systemy są niezbędne i konieczne, chwalę to co robi z Premierem, rozwiązania są ciekawe i atrakcyjne, jednak Dreamland potrzebuje na co dzień Króla a nie Szefa KSI!

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Marcin Mikołaj »

Wasza Ekscelencjo,

Przede wszystkim proszę nie dramatyzować - Korona doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że stan wyjątkowy został zakończony, jeżeli dla WE brak podjęcia decyzji w dzień po ustaniu stanu wyjątkowego oznacza całkowity brak czasu/zamknięcie się w systemach/ ucieczkę, czy co tam WE sobie wymyślił, to szczerze gratuluję inwencji twórczej :)

W miniony weekend Korona konsultowała projekt aktu prawnego, który ma ukształtować działanie Domeny Królewskiej - Korona działa nie tylko w kwestiach informatycznych. Nie zamierzam się tłumaczyć z tego czym zajmuję się w czasie kiedy nie znajduję się na forum - myślę, że osoby, które ze mną współpracują zdają sobie sprawę z tego, że cały czas jestem i cały czas działam nie tylko w kwestiach technicznych - nie poradzę nic na to, że WE uwielbia siać defetyzm i jednocześnie oczerniać Koronę. Nie ukrywam, że w ostatnich dwóch tygodniach moja działalność zmalała - nie osiągnęła jednak ona poziomu całkowicie zerowego. Oprócz konsultowania projektu dekretu, rozmawiałem o możliwości przeprowadzenia wyborów, a także na bieżąco staram sie rozwiązać inne problemy, które pojawiają się co jakiś czas. Czas jaki poświęcam na Dreamland jest spory, można mnie złapać praktycznie 24h - jeżeli tylko jestem online odpowiadam na wiadomości nie ważne czy jest to godzina 13, 18, 24, 3, 7 rano - jak tylko mam sposobność odpowiadam. Zatem cóż mogę powiedzieć - jeżeli to oznacza "notoryczną nieobecność" to w takim razie musiałbym zwolnić się z pracy, zamknąć życie prywatne i siedzieć 24h bez przerwy z włączonymi komunikatorami, forum i wykonywać polecenia - jak sądzę - Waszej Ekscelencji, aby stało się zadość uznaniu, że Król jest.

Reasumując - krzyki niczego nie zmienią - nigdy nie dyskutowałem z krzykaczami i nie zamierzam, bo z zasady z absurdem nie dyskutuję.

(-) Marcin Mikołaj, R.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Królewska Mość,

darując sobie zbędną wymianę uszczypliwości powiem jedynie, że warto Was krytykować, bo przynajmniej reagujecie na nią publicznie, a co ważniejsze podejmujecie jakiekolwiek decyzje co dalej, po czasie bo po czasie (ach, jakby termin końca stanu wyjątkowego nie był znany), ale jednak. Od Króla takiego jak Wy oczekiwałbym więcej sprawności i precyzji oraz widoczności w życiu publicznym. To, że państwo jest na tyle małe, że aż kameralne, i z każdym, również ze mną, wymieniacie co najmniej parę zdań poza forumową areną, wcale nie oznacza, że ta nie wymaga obecności. Gdyby nie pytania i interpelacje do Premiera czy krytyka Pałacu Ekhorn to nie sądzę, by Ekorre w ogóle z własnej woli zechciałoby podzielić (pochwalić) się w przestrzeni publicznej tym co robi.

(-) Daniel markiz von Witt

PS.
Marcin I Mikołaj pisze:W miniony weekend Korona konsultowała projekt aktu prawnego, który ma ukształtować działanie Domeny Królewskiej
Musiało zaboleć to Steda i Albona :)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Daniel von Witt »

Szanowna Pani,

stan wyjątkowy obowiązuje z powodu braku ludzi, którzy obsadzaliby wakujące stanowiska państwowe i świętowaliby demokrację, która jest w złym stanie. W takiej sytuacji prężenie i używanie muskułów przez Króla jest konieczne.

Nawiasem mówiąc ciekawi mnie, co po kolejnym miesiącu obowiązywania stanu wyjątkowego zrobi Jego Królewska Mość - znów go przedłuży, po czym zaszyje się w swoim gabinecie w Pałacu Ekhorn?

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: PROKLAMACJA KRÓLEWSKA - STAN WYJĄTKOWY

Post autor: Sted Asketil »

Sam Krol niczego tu nie zmieni, rowniez pokrzykiwanie o braku wody na pustyni nie sprawi ze jej tam przybedzie.

Swoja droga zapraszmy na IRC (#5prowincji), gdzie czesto mozna spotkac JKM i podyskutowac mniej oficjalnie. Okazja beda chocby Podwieczorki Krolewskie zapowiedziane juz na dwie najblizsze niedziele :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości