[Kurier] Awara - czy jest czym zawracać sobie głowę?

Twórczość artystyczna, badania naukowe, spekulacje filozoficzne.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Kurier] Awara - czy jest czym zawracać sobie głowę?

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Książęca Mość,

przykładowo Wasz Macierewicz traci cierpliwość i pryska dość jednoznacznie. Ja nie mam niestety cierpliwości, by podawać tutaj linki do wielu innych podobnych wypowiedzi.

(-) Daniel markiz von Witt
Premier Rządu Jego Królewskiej Mości
Daniel Łukasz
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2014, 16:49
NIM:
Kontakt:

Re: [Kurier] Awara - czy jest czym zawracać sobie głowę?

Post autor: Daniel Łukasz »

Panie von Witt,

na początku chciałbym powitać wszystkich tu zgromadzonych, ponieważ jest to moja pierwsza (od... dawna, o ile nie zupełnie pierwsza) wiadomość w Królestwie.

Skoro był Pan łaskaw zacytować moją wypowiedź skierowaną do diuka Browarczyka, chciałbym jedynie zauważyć, że jestem obywatelem sarmackim od długiego czasu niepełniącym żadnej funkcji publicznej. Tym bardziej nie jestem dyplomatą. Moje wypowiedzi nie mogą być utożsamiane z oficjalnym stanowiskiem władz sarmackich. Bardzo proszę, aby moje słowa nie były w ten sposób interpretowane. Korzystając ze swobody, jaką daje mi bycie szeregowym obywatelem, mówię i robię co chcę. :-)

Jak rozumiem, Pana insynuacje odnosiły się również do nastrojów społecznych rozumianych ogólnie. Tu należy zauważyć, że w Sarmacji od wielu lat mieszkają osoby, które dla zasady są przeciwne polityce zagranicznej prowadzonej przez resort. Taką osobą jest, w mojej ocenie, diuk Browarczyk. Było tak za mojego panowania, jest i teraz. To zdrowa opozycja. Mnie to irytuje, co postanowiłem wyrazić w specyficzny sposób. Innych ma prawo irytować wypowiadanie się w sposób krytyczny, do tego z pozycji autorytetu, na temat sprawy, o której ma się niewielkie pojęcie.

Swoją drogą... moja wypowiedź skierowana do diuka Browarczyka jest raczej mało trafnym przykładem, jak się Pan wyraził, gnębienia obywateli o odmiennych poglądach. Mamy specyficzną relację i znamy się nie od dziś. Znajomi przy piwie rozmawiają inaczej niż politycy w gmachu parlamentu. O tym, że w wiadomości do diuka Browarczyka pozwalam sobie na o wiele więcej niż z kimkolwiek innym, mógł Pan Premier nie wiedzieć, czułem się więc w obowiązku wyprowadzić Pana z błędu.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [Kurier] Awara - czy jest czym zawracać sobie głowę?

Post autor: Daniel von Witt »

Wasza Książęca Wysokość,

Wasz przykład jest jednym z wielu "objawów" sarmackiego szaleństwa. Raz Wy jako książę senior wyrażacie swój stosunek do oponentów w zacytowanej formie, a raz sarmacki minister przesyła swojemu oponentowi (szerzej Sarmacja vs. Bialenia) notę z chamskim obrazkiem. Pokazuje to tylko, że bez względu kto gdzie grzeje miejsce w Księstwie tak zgodnie z swoją pozycją polityczną lub społeczną uderza przeciwnika. I niezależnie od tego skąd i od kogo padają dane słowa zaniżają one Wasz poziom, chociaż w sytuacjach porównań Sarmacji z Al Rajn częstokroć wskazujecie, jakoby u Was występowała pewna jakość postowania, czego odmawiacie Al Rajnczykom. Takie pyskówki od maluczkich po wielkich sarmackiego świata to Wasza "jakość"? Tak widzi to wielu obserwatorów z zewnątrz, choć mała garstka powie to otwarcie.

(-) Daniel markiz von Witt
Premier Rządu Jego Królewskiej Mości
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kultura i nauka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość