Nowa partia - propozycja

Powiększanie wspólnego dobra, walki o władzę. Esencja dreamlandzkiego życia.
Adamas Verum
Posty: 14
Rejestracja: 9 lut 2014, 18:30
NIM: 200731
Kontakt:

Nowa partia - propozycja

Post autor: Adamas Verum »

Jak już wcześniej wspomniałem, chciałbym założyć partię opartą głównie na zielonej polityce. Brakuje mi jedynie pozostałych dwóch członków, dlatego chciałbym tutaj kogoś znaleźć. Oto moje propozycje:


- Dla każdego nowego obywatela bezpłatne dofinansowanie
- Rozbudowanie samouczka dla nowych obywateli
- Wprowadzenie do Królestwa więcej gatunków zwierząt i roślin
- Rozbudowanie istniejących parków i innych "zielonych" terenów i tworzenie nowych
- Nawiązanie nowych kontaktów dyplomatycznych z innymi mikronacjami (oczywiście w takim stopniu w jakim sobie one to życzą)
- Rozwiązywanie konfliktów wewnętrznych i zewnętrznych dyplomatycznie
- Umocnienie roli ludu w sprawach Królestwa
- Zmniejszenie roli armii
- Stworzenie nowych miejsc pracy
- Utworzenie mieszkań czynszowych (pierwsze dwa miesiące bez płacenia czynszu)
- I oczywiście propagowanie ochrony środowiska (skierowane także do realnego świata)

Jestem otwarty na wszelkie inne propozycje, skargi i zażalenie związane z moim pomysłem. Czekam na chętnych do współpracy ;)
- Burmistrz weblandzkiego miasta Motley (od lutego 2014)
Awatar użytkownika
Otton van der Berg
Posty: 1104
Rejestracja: 22 gru 2012, 14:02
NIM: 108161
Lokalizacja: Alahambra/Unia Saudadzka
Kontakt:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Otton van der Berg »

dość śmiała inicjatywa jednak trochę się kłóci z moim światopoglądem Królestwa. Np taki punkt Rozbudowanie istniejących parków i innych "zielonych" terenów i tworzenie nowych oznacza nowe miejsca pracy, jak zatem chce pan zapełnić te miejsca pracy nowymi pracownikami skoro już teraz mamy braki kadrowe.
Postawiłbym na politykę zagraniczną i zagadnienia prawne oraz związane z nimi zagadnienia
(-)Wicehrabia Otton van der Berg OOIII ONZII
Obrazek
ObrazekObrazek>>>
Lenno Alhambra
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Daniel von Witt »

Zielono jest w Elsynor. Tamtejsza Burmistrz Mackenzie Gordon-Allen, Weblandka, sadziła swego czasu drzewa w każdym wolnym miejscu. Niestety należy już do innej partii, ale problematyka środowiskowa leży jej bardzo na sercu :)

Ciekawy program, choć boli zmniejszanie małej roli Armii :P

Życzę powodzenia i mam nadzieję, że brakujące osoby znajdą się szybko.

(-) Daniel markiz von Witt
z potencjalnej konkurencji :P
Awatar użytkownika
Edward II
król-senior
Posty: 1730
Rejestracja: 7 sie 2010, 22:59
Numer GG: 8606140
NIM: 873817
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre
Kontakt:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Edward II »

Wprowadzenie do Królestwa więcej gatunków zwierząt i roślin.
Jestem urzeczony.

Niewątpliwie jest to jakaś alternatywa wobec klasycznego podziału na prawicę i lewicę. Czy panowie z Radykalnego Centrum czują już na plecach lepki oddech konkurencji?

  • (-) Jacques de Brolle
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Daniel von Witt »

Warto, aby Pan zajrzał do Centralnego Rejestru Instytucji i Przedsiębiorstw, dokładnie, w spis partii politycznych - zobaczy Pan, kto już działa i w której partii. W Centralnym Rejestrze Mieszkańców może Pan szukać zaś pobratymców, jednak głównie polecam forum i IRC. Będzie najłatwiej.

(-) Daniel markiz von Witt
Adamas Verum
Posty: 14
Rejestracja: 9 lut 2014, 18:30
NIM: 200731
Kontakt:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Adamas Verum »

Bardzo dziękuję za wszystkie opinie :) Co do szukania członków napewno skorzystam.
- Burmistrz weblandzkiego miasta Motley (od lutego 2014)
Paweł Zanik
Posty: 108
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:17
NIM:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Paweł Zanik »

- Dla każdego nowego obywatela bezpłatne dofinansowanie
Bezpłatne dofinansowanie? Co to znaczy, bo nie bardzo rozumiem?
- Stworzenie nowych miejsc pracy
Jakich konkretnie miejsc pracy i w jaki sposób chce Pan to osiągnąć?
propagowanie ochrony środowiska
Na czym ma polegać owa propaganda?
-Redaktor naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-były redaktor "Królewskich Indagacji"
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Daniel von Witt »

Partia dopiero się rodzi jak i sam Pan Verum dopiero do nas na forum dołączył, a Pan już wymaga precyzyjnego wyjaśniania idei propagowania ochrony środowiska :) Trzeba dać czas na rozwinięcie pomysłu w projekt polityczny.

(-) Daniel markiz von Witt
Paweł Zanik
Posty: 108
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:17
NIM:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Paweł Zanik »

Nie wymagam natychmiastowej odpowiedzi na moje pytania. Chcę po prostu wiedzieć więcej zanim do czegoś dołączę bądź też nie. :)
-Redaktor naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-były redaktor "Królewskich Indagacji"
Awatar użytkownika
Andriej Siergiejewicz
Posty: 3
Rejestracja: 7 lut 2014, 23:40
NIM: 712735
Kontakt:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Andriej Siergiejewicz »

Nowa partia to byłaby chyba dobra droga do powolnego "rozegrania się" więc ja jestem skłonny przystąpić, ale dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, bo do tego czasu będę miał ograniczoną dostępność do internetu ;)
Андрей Сергеевич Коровьев
Andriej Siergiejewicz Korowiow
Awatar użytkownika
Alfred
król-senior
Posty: 2535
Rejestracja: 16 kwie 2013, 19:12
Numer GG: 47634183
NIM: 196135
Kontakt:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Alfred »

Mam duże zastrzeżenia co do kilku postulatów.

Chce Pan tworzyć nowe miejsca pracy, podczas gdy większość aktywnych obywateli pracuje na co najmniej dwóch stanowiskach jednocześnie. Chce Pan działać na rzecz ekologii, ale zamiast rozejrzeć się po Królestwie i np. zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko dyrektora Orlovskiego Parku Narodowego, zamierza się Pan w tym celu wybrać do Parlamentu. Nie tędy droga!
Adamas Verum pisze:- Zmniejszenie roli armii
Kolejny bezsensowny postulat, wynikający z nieznajomości różnic między państwami realnymi a wirtualnymi. Armie mikronacyjne nie toczą wojen o surowce naturalne i nie instalują w innych państwach rządów sprzyjających ich mocodawcom. Uczestniczą w nich pasjonaci, którzy czerpią przyjemność z tworzenia jak najdokładniejszych opisów taktyki, uzbrojenia itd., czasem organizują manewry we własnym gronie lub współpracując z zagranicznymi siłami zbrojnymi (obecnie zanosi się na wspólne ćwiczenia AKD z sarmackim KSZ), czyniąc nasze państwo atrakcyjnym dla szerszej grupy ludzi. Ograniczanie innym możliwości samorealizacji w ramach KD to zły pomysł.

Zachęcam do zapoznania się z realiami mikroświata i rozbudowy pozostałych punktów programu. Trzecia siła na dreamlandzkiej scenie politycznej będzie mile widziana :)
(—) Alfred de Ebruz, r. s.
salus rei publicae suprema lex esto!
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Marcin Mikołaj »

Trzecia siła na dreamlandzkiej scenie politycznej będzie mile widziana :)
Posiadamy trzy partie w CRiP :) Jeżeli uda się zebrać członków, będzie to już czwarte ugrupowanie.

(-) Marcin Mikołaj, R.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Daniel von Witt »

I jak nic można domagać się skrócenia kadencji Izby Poselskiej, bo jej skład może się okazać niemiarodajny :)

(-) Daniel markiz von Witt
Awatar użytkownika
Pavel Svoboda
król-senior
Posty: 1139
Rejestracja: 13 wrz 2010, 15:02
Numer GG: 1935862
NIM: 509280
Kontakt:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Pavel Svoboda »

Jestem urzeczony.

Niewątpliwie jest to jakaś alternatywa wobec klasycznego podziału na prawicę i lewicę. Czy panowie z Radykalnego Centrum czują już na plecach lepki oddech konkurencji?
Zdecydowanie tak! Biorac pod uwage, ze kilka postulatow pokrywa sie dokladnie z punktami programowymi Radykalnego Centrum, nowa partia, jesli powstanie, bedzie ubiegac sie o ten sam elektorat, co RC.

Zielona polityka oraz postulat zmniejszenia roli armii dodaja nowej propozycji pieprzu. Mysle, ze to moze byc dobry przepis na sukces w polityce.
(-) Pavel Svoboda, r.s.
Paweł Zanik
Posty: 108
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:17
NIM:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Paweł Zanik »

Chce Pan tworzyć nowe miejsca pracy, podczas gdy większość aktywnych obywateli pracuje na co najmniej dwóch stanowiskach jednocześnie.
Proszę wybaczyć, ale nie widzę tej Waszej pracy. Siedzenie na stołku nie jest pracą. Istota pracy musi stanowić konkretny czyn, a nie powołanie jakiegoś pryncypała na stanowisko urzędowe.
-Redaktor naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-były redaktor "Królewskich Indagacji"
Adamas Verum
Posty: 14
Rejestracja: 9 lut 2014, 18:30
NIM: 200731
Kontakt:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Adamas Verum »

Oto nowy, poprawiony (dziękuję za wszystkie sugestie) program :

- Promocja Królestwa poprzez bannery oraz portale społecznościowe

- Kontynuowanie rządowego pomysłu na bezzwrotne kredyty, lecz zmniejszenie warunku liczby dni od uzyskania paszportu z 90 do 31
- Rozbudowanie samouczka dla nowych obywateli
- Wprowadzenie do Królestwa więcej gatunków zwierząt i roślin
- Rozbudowanie istniejących parków i innych "zielonych" terenów oraz tworzenie nowych
- Nawiązanie nowych kontaktów dyplomatycznych z innymi mikronacjami (oczywiście w takim stopniu w jakim sobie one to życzą)
- Rozwiązywanie konfliktów wewnętrznych i zewnętrznych dyplomatycznie
- Umocnienie roli ludu w sprawach Królestwa
- Stworzenie nowych miejsc pracy (po wcześniejszej udanej promocji państwa)
- Utworzenie mieszkań czynszowych (pierwsze dwa miesiące bez płacenia czynszu)
- Propagowanie ochrony środowiska poprzez organizowanie zabaw, quizów i konkursów ekologicznych oraz akcji promujących ekologię, a także stworzenie plebiscytu "Zielona Stolica Dreamlandu" (raz w roku obywatele Dreamlandu, za pomocą głosowania wybieraliby najbardziej ekologiczne i "zielone" miasto kraju.)

Jeśli chodzi o nowe miejsca zatrudnienia, to myślę o pracy w parkach narodowych , w administracji lub jako opiekun.
- Burmistrz weblandzkiego miasta Motley (od lutego 2014)
Awatar użytkownika
Paweł van der Gibson
Posty: 34
Rejestracja: 6 sty 2014, 23:30
NIM: 847275
Lokalizacja: Webland
Kontakt:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Paweł van der Gibson »

Piękne populistyczne hasła: trochę oczywistych (promocja, rozwiązywanie konfliktów, Samouczek) +trochę ekohaseł..nic ciekawego ;)
Paweł van
der Gibson
Paweł Zanik
Posty: 108
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:17
NIM:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Paweł Zanik »

- Wprowadzenie do Królestwa więcej gatunków zwierząt i roślin
Z jakich krajów będą sprowadzane zwierzęta? Czy to będą zwierzęta dzikie czy płochliwe? Bo o rośliny to bym się tak bardzo nie martwił. :)
Jeśli chodzi o nowe miejsca zatrudnienia, to myślę o pracy w parkach narodowych , w administracji lub jako opiekun.
Chętnie przyjmę pracę opiekuna sekretarek poszczególnych Ministrów. :)
-Redaktor naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-były redaktor "Królewskich Indagacji"
Adamas Verum
Posty: 14
Rejestracja: 9 lut 2014, 18:30
NIM: 200731
Kontakt:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Adamas Verum »

Najmocniej przepraszam za pomyłkę, ale chodziło mi o opiekuna w parkach narodowych - źle sformułowałem ten punkt :)

Jeśli chodzi o zwierzęta, to myślę o sprowadzenie jakiś egzotycznych, dzikich gatunków (jeszcze pomyślę nad ich pochodzeniem) i stworzeniem im odpowiedniego środowiska.
- Burmistrz weblandzkiego miasta Motley (od lutego 2014)
Paweł Zanik
Posty: 108
Rejestracja: 9 lut 2014, 19:17
NIM:

Re: Nowa partia - propozycja

Post autor: Paweł Zanik »

Świetnymi opiekunami w parkach narodowych byliby Ciprofloksjanie - oni mają dosyć specyficzny stosunek, co do roślin i zwierząt.

Szkoda, że to nie będzie praca opiekuna sekretarek... :(

Dzikim nie trzeba zapewniać środowiska. Oni sami sobie wypracowują środowisko, w którym chcą żyć i bardzo nie lubią jak ktoś im przeszkadza. ;)
-Redaktor naczelny "Atomicznego Wizjonera"
-były redaktor "Królewskich Indagacji"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości