[DEBATA] Nazwy ulic w Saudade

Ratusz Miejski - miejsce obrad Rady Miasta Saudade
Odwiedź serwis internetowy Miasta Stołecznego Luindoru - Saudade
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

[DEBATA] Nazwy ulic w Saudade

Post autor: Daniel von Witt »

Szanowni członkowie Rady,

wychodzę do Was z prośbą wyboru nazw ulic w mieście, gdyż mapa przyjęta rok temu nie uwzględnia takowego nazewnictwa. Chciałbym prosić o zastanowienie się nad indeksem takich ulic jednocześnie przedkładając Wam w dniach najbliższych odświeżoną mapę umożliwiającą znakowanie tychże jak i poszczególnych obiektów miejskich. Tymczasem odsyłam do pierwowzoru JE Jazłowieckiego.

(-) Daniło markiz de la Vega
Książę Zjednoczonego Księstwa
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] Nazwy ulic w Saudade

Post autor: Daniel von Witt »

Mapa autorstwa JE Krzysztofa Jazłowieckiego została przerobiona (patrz – Szkic roboczy 1) z powodu nieuwzględnienia na niej najważniejszych punktów/obiektów i linii kolejowych w mieście, błędów w numeracji nieruchomości (co najmniej trzykrotnie działki zostały ponumerowane podwójnie) oraz niepokrycia katastrem całości planu miasta (liczne „białe plamy” nasuwające skojarzenie o „ziemi niczyjej”). Plan wykonany przez JE Jazłowieckiego był dobrą podstawą do pewnych zmian i naniesienia obiektów, których zabrakło.

Zaproponowano następujące nazwy:
  • 1. Alej: Agendardzka, Dreamopolitańska, Kaworu Nagisy, Króla Seniora Artura Piotra, Nebula Blue, Pawilonów, Trakt Królewski.

    2. Ulic: Aldei, Alizońska, Ambasadorska, Bulwarowa, Czerwonego Orła, Długa, Dworcowa, Dworska, Federacji Dreamlandzkiej, Garnizonowa, Gryfa Luindoru, Krajobrazowa, Królewska, Krótka, Książęca, Leśna, Luindorska, Malownicza, Międzymiejska, Namiestnikowska, Nimitza, Obwodowa, Ogrodowa, Pałacowa, Panoramiczna, Parkowa, Podmiejska, Purpurowa, Skrzydlata, Solardyjska, Spiżowa, Sportowa, Staromiejska, Steda Asketila, Szkarłatna, Tomasza Barneya, Wartownicza, Wyjazdowa, Zjednoczenia.

    3. Placów: Palmowy, Unii.

    4. Rond: Unii Saudadzkiej, Zjednoczenia.
Dodatkowo chciałbym uzyskać zgodę w Radzie co do koncepcji nazwania Portu Lotniczego imieniem Nebuli Blue, natomiast Portu Morskiego – tu sprawa otwarta.

Nadto proszę o złożenie propozycji podziału miasta na dzielnice i wskazania ich nazw oraz lokalizacji nieruchomości uprawniających członków Rady do zasiadania w niej.

(-) Daniel markiz von Witt
p.o. Burmistrza Saudade
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [DEBATA] Nazwy ulic w Saudade

Post autor: Sted Asketil »

Bardzo prosze o nie nazywanie moim imieniem ulicy... to wielki zaszczyt, ale byc moze kiedys wroce i glupio tak troche bedzie....

Proponuje wzamian np Morfeusza, Leonardo, Yasioo, TomBond, Edward Rey - http://archiwum.dreamland.ty-i.net/arch ... ndex2.html (link: dowody).

Z gory dziekuje za uwzglednienie mojej prosby.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] Nazwy ulic w Saudade

Post autor: Daniel von Witt »

Dobrze, mam nadzieję, że sami członkowie Rady się wypowiedzą.

(-) Daniel markiz von Witt
Książę Zjednoczonego Księstwa
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: [DEBATA] Nazwy ulic w Saudade

Post autor: Konrad Samanti »

Witam,

Nazywanie ulic mianem Morfeusza, jak mniemam Tylera, jest nie na miejcu. Tyler jest postacią negatywną w historii Dreamlandu i jako taki nie zasługuje na wystawienie mu pomników, ulic itd. Jeżeli wystawiamy jemu ulicę, to wystawmy ją także księciu Erykowi, namiestnikowi Furlandii.

Nebula Blue, następnie Kaworu Nagisa też jest specyficzną osobą. Nie wiem, czy nazywanie jego imieniem lotniska i ulicy będzie najlepszym pomysłem.
Awatar użytkownika
Sted Asketil
król-senior
Posty: 1043
Rejestracja: 7 sie 2011, 12:37
NIM: 121212

Re: [DEBATA] Nazwy ulic w Saudade

Post autor: Sted Asketil »

Wszystko fajnie, ale rownoczesnie prosze zaproponowac swoje typy. Mozna podejsc uniwersalnie - nie musza to byc osoby.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] Nazwy ulic w Saudade

Post autor: Daniel von Witt »

Dziękuję Panu Prezesowi za włączenie się w rozmowę i zasadniczo zgadzam się z tymi postulatami, gdyż Morfeusz Tyler z historią Saudade nie ma wiele wspólnego. Jeżeli Ekscelencje uznają, że więcej osób nie powinno doczekać się jeszcze takich pamiątek - alternatyw jest mnóstwo.

(-) Daniel markiz von Witt
Książę Zjednoczonego Księstwa
KJazłowiecki
Posty: 234
Rejestracja: 17 sie 2011, 17:14
NIM:
Lokalizacja: Saudade
Kontakt:

Re: [DEBATA] Nazwy ulic w Saudade

Post autor: KJazłowiecki »

Drodzy Mieszkańcy,

Bardzo dziękuję JXM von Witt za opracowanie lepszej wersji planu Miasta. Zgodnie z licznymi sugestiami proponuję dokonanie kilku zmian w nazwach:
1) usunięcia nazwy ulicy Steda Asketila - w jej miejsce wpisać ulicę Rodu von Witt.
2) usunięcia nazwy ulicy Kaworu Nagisy - w jej miejsce wpisać ulicę Rodu Asketilów.

Wnoszę także o zmianę patrona lotniska lub stadionu. Ze względu na to, że stadion już występował w przestrzeni pozamiejskiej, trudniej będzie zmienić jego nazwę. Może nadać lotnisku imię Mugglera Littendorffa?

Zmianę projektowanej ulicy Steda proponuję na prośbę samego zainteresowanego. Myślę, że nie odmówi nadania ulicy nazwy jego rodu. :)
Reszta związana jest z mylnym potraktowaniem Nebuli i Kaworu jako dwóch osób - cztery uhonorowania dla niego to trochę dużo. Nie wiem czy nazwa ulicy przy jednoczesnej nazwie stadionu nie jest zbyt dużym wyróżnieniem jak na jedno miasto.
dr net. Krzysztof diuk Jazłowiecki y de Ebruz, OCO
KJazłowiecki
Posty: 234
Rejestracja: 17 sie 2011, 17:14
NIM:
Lokalizacja: Saudade
Kontakt:

Re: [DEBATA] Nazwy ulic w Saudade

Post autor: KJazłowiecki »

KJazłowiecki pisze: 2) usunięcia nazwy ulicy Kaworu Nagisy - w jej miejsce wpisać ulicę Rodu Asketilów.
Oczywiście chodzi o aleję Kaworu Nagisy i odpowiednio aleję Rodu Asketilów
dr net. Krzysztof diuk Jazłowiecki y de Ebruz, OCO
Konrad Samanti
Posty: 496
Rejestracja: 7 sie 2010, 23:13
NIM:

Re: [DEBATA] Nazwy ulic w Saudade

Post autor: Konrad Samanti »

Witam,

Popieram propozycję markiza Jazłowieckiego co do nazwania lotniska imieniem Mugglera Olava Littendorffa. Jest to osoba dość zasłużona dla Dreamlandu.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [DEBATA] Nazwy ulic w Saudade

Post autor: Daniel von Witt »

Od siebie powiem tutaj jeszcze tylko tyle, że w razie przyjęcia dowolnego nazewnictwa przez Radę Miasta, mogę pomóc nanieść zmiany i wszystkie obiekty na mapę wersji końcowej i mogę przekazać pliki źródłowe. Jestem do dyspozycji :)

(-) Daniel markiz von Witt
Książę Zjednoczonego Księstwa
Zablokowany

Wróć do „Rada Miasta Stołecznego Saudade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości