newpost2mail - zmiana w polu "nadawca"

Pomoc techniczna w sprawach informatycznych Królestwa.
Łukasz Wakowski
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:19
NIM: 519271
Kontakt:

newpost2mail - zmiana w polu "nadawca"

Post autor: Łukasz Wakowski »

Wniosek: Edycja systemu wysyłania drogą mailową postów (FKD=>LDKD) [newpost2mail], aby w polu nadawca pojawiał się rzeczywisty nadawca (może być on poprzedzony adnotacją [F] np. "[F] Łukasz Wakowski") a nie "Forum Dyskusyjne Królestwa Dreamlandu"

Uzasadnienie: Wprowadzona zmiana zwiększy czytelność listy dyskusyjnej i być może zwiększy również aktywność na liście

---
Łukasz Wakowski
---
Łukasz Wakowski
Łukasz Wakowski
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:19
NIM: 519271
Kontakt:

Re: newpost2mail - zmiana w polu "nadawca"

Post autor: Łukasz Wakowski »

Po pobieżnym zapoznaniu się z plikami newpost2mail wydaje mi się, że wystarczy w pliku newpost2mail.php w wierszu 111 zamiast "$config[sitename]" wpisać "$post_USERNAME". W tym przypadku będzie sam login z forum. Jeżeli chcielibyśmy wprowadzić adnotację dotyczącą pochodzenia posta można zrobić to tak:
/ przed wierszem 109 /
$nadawca="[F] ";
$nadawca.=$post_USERNAME;

i w wierszy 111 wpisać $nadawca zamiast $config[sitename]

Wydaje mi się, że powinno to działać, ale należy to sprawdzić na żywej tkance : )
---
Łukasz Wakowski
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: newpost2mail - zmiana w polu "nadawca"

Post autor: Marcin Mikołaj »

Zmiana została dokonana - proszę sprawdzić czy działa.

(-) Marcin I Mikołaj, R.
Łukasz Wakowski
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:19
NIM: 519271
Kontakt:

Re: newpost2mail - zmiana w polu "nadawca"

Post autor: Łukasz Wakowski »

test?
---
Łukasz Wakowski
Awatar użytkownika
Marcin Mikołaj
król-senior
Posty: 1302
Rejestracja: 29 gru 2011, 14:52
Numer GG: 6042777
NIM: 906544
Lokalizacja: Domena Królewska - Ekorre; Zjednoczone Księstwo - Książęce Miasto Buuren
Kontakt:

Re: newpost2mail - zmiana w polu "nadawca"

Post autor: Marcin Mikołaj »

Nie odbieram listów z FDKD wysyłanych z Forum, zatem nie mogę tego sprawdzić. Po zmianie wysłałem kilka postów - proszę zatem sprawdzić, czy w tych postach pojawiały się odpowiednie nagłówki.

(-) Marcin I Mikołaj, R.
Łukasz Wakowski
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:19
NIM: 519271
Kontakt:

Re: newpost2mail - zmiana w polu "nadawca"

Post autor: Łukasz Wakowski »

Działa. Dziękuję.

---
Łukasz Wakowski
---
Łukasz Wakowski
Awatar użytkownika
McMelkor
Posty: 229
Rejestracja: 18 sie 2010, 23:19
NIM:
Kontakt:

Re: newpost2mail - zmiana w polu "nadawca"

Post autor: McMelkor »

Skoro już mowa o zmianach w komunikacji forum - lista dyskusyjna, nie będę zakładał odrębnego tematu, ale zadam pytanie tutaj.

Czy technicznie możliwe jest dostarczanie edycji postów z forum na LD (poprzez wysłanie nowej wiadomości)? Kilka razy edycja moich wiadomości okazała się konieczna: np. gdy w formularzu głosowania w Izbie zapomniałem wpisać swoje "ZA". Natychmiast po wysłaniu, post zedytowałem, korzystając z najbardziej chyba korzystnej przewagi forum nad LD. Niestety na liście głos nadal pozostał pusty. Wygląda to nietęgo.
᚛ᚄᚔᚋᚑᚅ ᚋᚐᚉ ᚋᚓᚂᚉᚑᚏ᚜
http://elderland.dreamland.net.pl/serwis/
Łukasz Wakowski
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:19
NIM: 519271
Kontakt:

Re: newpost2mail - zmiana w polu "nadawca"

Post autor: Łukasz Wakowski »

Simon McMelkor pisze: Czy technicznie możliwe jest dostarczanie edycji postów z forum na LD (poprzez wysłanie nowej wiadomości)? Kilka razy edycja moich wiadomości okazała się konieczna: np. gdy w formularzu głosowania w Izbie zapomniałem wpisać swoje "ZA". Natychmiast po wysłaniu, post zedytowałem, korzystając z najbardziej chyba korzystnej przewagi forum nad LD. Niestety na liście głos nadal pozostał pusty. Wygląda to nietęgo.
Z tego wątku wynika, że jest to możliwe.... tak nawet było, ale tę opcję wyłączono:
http://dreamland.net.pl/forum/viewtopic ... 159&t=2014
---
Łukasz Wakowski
Zablokowany

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości