[UTN] Zaproszenie na przekazanie władzy

Miejsce informacji na tematy zagraniczne z innych mikronacji.
Awatar użytkownika
Kaspar Waksman
Posty: 35
Rejestracja: 26 lut 2018, 23:10
NIM:
Kontakt:

[UTN] Zaproszenie na przekazanie władzy

Post autor: Kaspar Waksman »

Rathausio, 05 sierpnia 2018 roku
Obrazek
Zaproszenie

Jako ustępujący Prezydent Unii, mam zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Królestwa Dreamlandu oraz Jego Królewską Mość, Alfreda na Uroczystość przekazania władzy nowemu Prezydentowi Unii Trzech Narodów Michaelowi Wolferinowi, która odbędzie się 7 sierpnia 2018 roku w Rathausio o godzinie 18:00.
Będziemy zaszczyceni Waszą obecnością.
Podpisano,
Kaspar Waksman
Awatar użytkownika
Andrzej
król-senior
Posty: 2882
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: [UTN] Zaproszenie na przekazanie władzy

Post autor: Andrzej »

Couldn’t care less
Andreas Rex Emeritus
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [UTN] Zaproszenie na przekazanie władzy

Post autor: Karolina Aleksandra »

W Hipsterdorfie wyrażają radość w conajmniej osobliwy sposób.

Dziękujemy za zaproszenie. Trochę mało czasu zostało do dnia uroczystości i nie mogę mówić w imieniu Rządu Królewskiego, ale jestem pewna, że parę osób z Dreamlandu będzie obserwowało z ciekawością uroczystości.

Czy mógłby Pan nam co nieco więcej opowiedzieć o sytuacji w Pańskim kraju?

KA
Awatar użytkownika
Kaspar Waksman
Posty: 35
Rejestracja: 26 lut 2018, 23:10
NIM:
Kontakt:

Re: [UTN] Zaproszenie na przekazanie władzy

Post autor: Kaspar Waksman »

Karolina Aleksandra pisze: Czy mógłby Pan nam co nieco więcej opowiedzieć o sytuacji w Pańskim kraju?
Z przyjemnością!

Ostatnio nawet dużo się działo, gdyż Pan Michael Wolferine wraz z Kamiljanem Harlinem von Wespuccim próbowali przeprowadzić monarchistyczny przewrót, który, Bogu dzięki, nie udał się. Jesteśmy w trakcie wybierania Parlamentu II kadencji. W ostatnich dniach do UTNu przybyło, jak na tempo przyrostu obywateli w naszym kraju, sporo nowych osób. Poza tym, w Muratyce zbliżają się wybory prezydenckie w których kandyduję. Dodatkowo, obywatele dyskutują nt. rządów nowego Prezydenta, gdyż był on jednym z osób zamieszanych w przewrót.

Z takich najważniejszych informacji i sytuacji w kraju to chyba tyle ;)
KW
Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
król-senior
Posty: 1954
Rejestracja: 25 wrz 2012, 20:23
NIM: 430209
Herb: k14
Lokalizacja: Ekorre
Kontakt:

Re: [UTN] Zaproszenie na przekazanie władzy

Post autor: Karolina Aleksandra »

Bardzo dziękuję. Czy opowie Pan więcej o przewrocie? Dlaczego go Pan nie popierał?

Ka
Awatar użytkownika
Kaspar Waksman
Posty: 35
Rejestracja: 26 lut 2018, 23:10
NIM:
Kontakt:

Re: [UTN] Zaproszenie na przekazanie władzy

Post autor: Kaspar Waksman »

A cóż tu opowiadać. Michael i Kamiljan postanowili sobie, że wprowadzą monarchię w kraju. Obydwoje dobrze wiedzieli, że jestem zagorzałym przeciwnikiem tego systemu, jednakże chyba o tym fakcie zapomnieli. Dlatego, 31 lipca o 17:00 (ależ sobie godzinę wybrali, nieprawdaż?) rozpoczęły się masowe protesty w całej Unii. Z tego powodu, postawiłem wywrotowcom ultimatum - albo się ogarną i odwołają wszystko, albo ja zabieram swoje cztery litery i odchodzę z UTNu wraz z Muratyką. Bogu dzięki, sumienie ich ruszyło i odwołali to wszystko. Więcej na temat przewrotu można przeczytać tu.

Dlaczego nie poparłem? Tak jak wspomniałem w wypowiedzi wyżej, jestem przeciwnikiem monarchii. Dlaczego? Ponieważ dla mnie, ten ustrój jest denny i nudny w przeciwieństwie do demokracji, która, wg. mnie, jest systemem dynamicznym. Poza tym, w mikroświecie mamy od groma różnorakich królestw, cesarstw czy księstw. Z perspektywy aktywności, UTN jest jedną a aktywniejszych republik w polskim mikroświecie. Nie chciałem, aby ten cały demokratyczny dorobek który budowałem przez 4(?) miesiące istnienia Unii przepadł od pstryknięcia palcem jakichś 2 wywrotowców.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [UTN] Zaproszenie na przekazanie władzy

Post autor: Chamberlain »

Kaspar Waksman pisze:jestem przeciwnikiem monarchii. Dlaczego? Ponieważ dla mnie, ten ustrój jest denny i nudny w przeciwieństwie do demokracji, która, wg. mnie, jest systemem dynamicznym. Poza tym, w mikroświecie mamy od groma różnorakich królestw, cesarstw czy księstw.
Też wolałbym republikę. Jest jakaś któraś sprawdziła się w mikroświcie, to znaczy taka, której "dynamizm" nie sprowadza się do przechodzenia od republiki do monarchii i z powrotem?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [UTN] Zaproszenie na przekazanie władzy

Post autor: Polyna »

Chamberlain pisze:Jest jakaś któraś sprawdziła się w mikroświcie, to znaczy taka, której "dynamizm" nie sprowadza się do przechodzenia od republiki do monarchii i z powrotem?
Bialenia. Nie licząc krótkiego yoyoistycznego epizodu, republika od początku istnienia do teraz.
Awatar użytkownika
Stanisław Dmowski
Posty: 1783
Rejestracja: 17 maja 2018, 09:04
NIM: 318196
Kontakt:

Re: [UTN] Zaproszenie na przekazanie władzy

Post autor: Stanisław Dmowski »

Drama Queen pisze: Bialenia. Nie licząc krótkiego yoyoistycznego epizodu, republika od początku istnienia do teraz.
Faktycznie, z 8 lat temu istniało Królestwo Bialenii założone przez Swarzewskiego, jednak nie pamiętam, jak to się wszystko zakończyło.
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5759
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: [UTN] Zaproszenie na przekazanie władzy

Post autor: Aleksander »

Swarzewski walnął fochem i zapisał terenie Białenii Wolnemu Państwu Ciprofloksjańskiemu, które urządziło tam Subintabulat Białenii. Z uwagi na łagodny i ciepły klimat popularne miejsce wycieczek i wywczasów.
(-) Alexander, r.s.
Zablokowany

Wróć do „Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości