Monderia niepodległym państwem

Miejsce informacji na tematy zagraniczne z innych mikronacji.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Monderia niepodległym państwem

Post autor: Torkan Ingawaar »

Księstwo Monderii ogłosiło niepodległość. W imieniu nieobecnego księcia Jana Dogobarda von Thorn-Maikovskiego władzę w państwie sprawować będzie jego syn, Hewret von Thorn, który obwołał się regentem.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander
król-senior
Posty: 5756
Rejestracja: 1 sty 2017, 22:00
NIM: 435954
Herb: a13
Lokalizacja: Tauzen
Kontakt:

Re: Monderia niepodległym państwem

Post autor: Aleksander »

Popieramy niepodległość Monderii.
(-) Alexander, r.s.
Awatar użytkownika
Andrzej
Król Dreamlandu i Scholandii
Posty: 2879
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:19
NIM: 283468
Kontakt:

Re: Monderia niepodległym państwem

Post autor: Andrzej »

2× ¯\_(ツ)_/¯
Andrzej, przedostatni (?) król Dreamlandu i Scholandii
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Niepodległa Monderia

Post autor: Chamberlain »

"Syn nieobecnego księcia". Aż mi cygarko przygasło. Zakładam, że chodzi o tego samego człowieka, który stoi za puczem w Bialenii. Cóż, pozostaje czekać, aż do kolekcji dołoży sobie tytuł prezydenta Suderlandu i cara Brodrii.

Wiem, że część z Was może odczuwać satysfakcję z rozpadu analogowej domeny Daniela von Witta, ale są granice pajacowania. Na tym etapie jest to gest bez znaczenia, który nie zostanie uznany przez Rząd Królewski. Monderia pozostaje integralną częścią Królestwa Elderlandu. Czekamy na oświadczenia króla Elderlandu.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Walerian von Moscow
Posty: 305
Rejestracja: 4 lut 2017, 22:12
Numer GG: 0
NIM: 297802
Kontakt:

Re: Niepodległa Monderia

Post autor: Walerian von Moscow »

Panie Chamberlain jak proklamacja niepodległości Mondernii nie ma znaczenia przecież ma forum, ma już uznanie Ciprofloksji, a na jej tronie siedzi przedstawiciel rodu von Thorn co oznacza że ma potencjalnych sojuszników w postaci Sarmacji i Bialenii.
I jeszcze powiem że JKM Alfred popełnił straszną głupotę zrywając unię personalną z Elderlandem bo nie tylko pozbawił Dreamland strefy wpływów ale także znacząco osłabił oba Królestwa .
A znając życie będzie gorzej jak wielokrotnie mówiłem mianowicie od obu Królestwa będzie odchodzić coraz więcej prowincji a z resztek które zostaną z Dreamlandu i Elderlandu zagarnie Sarmacja.
Może pan uważać mnie za szaleńca i udawać że mnie tu nie ma ale to tylko kwestia czasu jak wszystko co od 1998 roku budowaliście się rozwali !!!
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: Monderia niepodległym państwem

Post autor: Daniel von Witt »

Wszystkie osoby przykładające ręce do rozdrapywania Elderlandu wchodzą z nim w długą i wyniszczającą wojnę, która pozwoli oczyścić nasz kraj z osób z niedreamlandzkiego kręgu kulturowego, osób niewyznających podobnych wartości dla Dreamlandczyków zasiedlających Elderland w ostatnich latach. Nie jest również niczym dziwnym, że Monderia znowu się buntuje - poprzedni władcy mylili się co do tego, komu zaufać i kilka razy powierzali Księstwo niewłaściwym osobom. Każdorazowo Monderia jednak zawsze wracała czy też pozostawała przy macierzy. I tym razem tak będzie, bo Królestwo Elderlandu nie wyrzeknie się żadnego swojego terytorium na rzecz kolejnej puli dziwolągów i wichrzycieli. Nie chcę jednak, aby Królestwo Elderlandu wchodziło przy okazji tego buntu na ścieżkę kolizyjną z innymi państwami, które ten bunt by wsparły.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: Niepodległa Monderia

Post autor: Chamberlain »

Walerian von Moscow pisze:
Może pan uważać mnie za szaleńca i udawać że mnie tu nie ma ale to tylko kwestia czasu jak wszystko co od 1998 roku budowaliście się rozwali !!!
Wówczas będziemy budować od nowa. Trolle nie stanowią jednak zagrożenia dla integralności terytorialnej państwa, a takie akcje jedynie mobilizują do działania.

Król Elderlandu postawił sprawę jasno i nie widzę powodów, by bawić się w półśrodki. Jeśli sytuacja będzie się przeciągać ponad potrzeby sezonu ogórkowego, na zasadzie symetrii można przygotować akt inkorporacji Bialenii, co rekomenduję na dobry początek. Postawienie secesjonistycznego forum i wydanie odpowiednio podniosłej deklaracji w duchu świętego prawa "samostanowienia narodów", jak zauważył jeden z von Thornów, to zajęcie na wolne popołudnie. Trolla - trollem. Z naszej perspektywy same plusy. Nic łatwiejszego, jak skierować społeczną energię na cele zewnętrzne.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Zablokowany

Wróć do „Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości