[ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Miejsce informacji na tematy zagraniczne z innych mikronacji.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

[ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Daniel von Witt »

Królestwo Elderlandu, będące jednym z założycieli Kongresu Orientyki w formule określonej Kartą z 15 czerwca 2015 roku, przyjętą w Kaharonei (Surmenia), podjęło dzisiaj decyzję o opuszczeniu Kongresu. Krok ten motywowany jest wyjałowieniem tego gremium oraz słabą kondycją wszystkich państw Orientyki. Po odejściu Elderlandu, aneksji Hasselandu, upadku Surmenii, ZSKHiW i Garapenii w Kongresie pozostały: Slawonia, Trizondal, Rotria, Winkowie, Ciprofloksja.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Myślę, że nawet, jakby Elderland nie odszedł z Kongresu, sam Kongres odszedłby od Elderlandu, kiedy organizowany jest przez państwo niezdolne dziś do organizacji niczego, a swoją drogą państwo, które jakby żyło, jutro obchodziłoby II rocznicę swojego powstania.

Poza tym, miło widzieć, że Królestwo Elderlandu jest aktywne. Szczerze mówiąc po opuszczeniu dreamlandzkiego forum przezeń nieco przestałem je śledzić. Cieszę się także, że w Elderlandzie częściowo wdrażane są teraz pomysły, których zawsze byłem w mikronacjach zwolennikiem :)
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Daniel von Witt »

Królestwo Elderlandu nie jest tak aktywne, jak było aktywne na wspólnym forum. To samo dotyczy jednak Królestwa Dreamlandu, w którym aktywność spadła o 50-75%. To było nieuchronne w obu państwach po rozwodzie z jednym forum. Tym niemniej grupka pozostałych obywateli Elderlandu cały czas tam jest i skromnie, ale dokłada się swoje malutkie cegiełki. Elderland jednak nie jest pod żadną presją. Nie walczy o żadne przywództwo na świecie, nikt go nie ocenia, jeśli jest aktywny na swoją miarę. To bardzo komfortowe. Dreamland - co innego.

(-) Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:
Królestwo Elderlandu nie jest tak aktywne, jak było aktywne na wspólnym forum. To samo dotyczy jednak Królestwa Dreamlandu, w którym aktywność spadła o 50-75%.
Co jednak nie ma większego związku z rozbratem z Elderlandem, a z odejściem Radzieckiego, Senancoura i Alusia (wszyscy w styczniu/lutym). Każdy z nich wnosił po kilkaset postów miesięcznie i drugie tyle w ramach wywoływanych w ten sposób dyskusji. Spowolnienie nie ma związku "niewolnictwem umysłowym", jak chce tego lider TE. Jego źródło jest banalne. Proponowana recepta jest słuszna o tyle, że zwraca uwagę na rolę "buldogów".

A teraz pytanie odnośnie decyzji w sprawie "odejścia z Kongresu Orientyki". Czy podjął ją Pan samodzielnie?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Daniel von Witt »

Tak, ponieważ Król Elderlandu nie był widziany w Elderlandzie, odkąd nim został, zaś Majordom jest na urlopie.

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt
Lord Strażnik Koronny Elderlandu
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:Tak, ponieważ Król Elderlandu nie był widziany w Elderlandzie, odkąd nim został, zaś Majordom jest na urlopie.
Jaki efekt chciałby Pan w ten sposób uzyskać i jaki jest plan awaryjny? Elderland zupełnie rezygnuje z realizacji własnych interesów na Orientyce czy będzie budował jakąś alternatywę?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Daniel von Witt »

Zamiast jałowych debat w sprawach, które z Kongresu na Kongres się powtarzają, i nic z nich nie wynika (jest pomysł, ale nie ma planu, a co dopiero jego realizacji), pojawi się współpraca przy realizacji konkretnych projektów z wybranymi państwami. Na Orientyce Elderland będzie celował w Rotrię i w Pustkowia Winków, te drugie nam zawsze przychylne. Ponadto już jutro udaję się w kilkudniową podróż do dwóch państw, z którymi Elderland nawiąże stosunki.

I o tym wszystkim wiedziałby Pan zawczasu, bo w Królestwie jest Komisja do Spraw Wspólnych, ale nie mam do niej dostępu, chociaż o tym komunikowałem administracji forum zaraz po pojawieniu się tego problemu.

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze: I o tym wszystkim wiedziałby Pan zawczasu, bo w Królestwie jest Komisja do Spraw Wspólnych, ale nie mam do niej dostępu, chociaż o tym komunikowałem administracji forum zaraz po pojawieniu się tego problemu.
Nie wygląda to dobrze. Przyłączam się do prośby. Dostęp do działu Komisji dla tego Pana! Mamy tu chyba podręcznikowy przykład "suwerenności narracyjnej", tym razem wynikającej z problemu komunikacyjnego.
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Daniel von Witt »

Niech Pan nie śmieszkuje. To jedynie efekt koncentracji władzy we wszystkich obszarach przez Króla, który chce wszystko bezpośrednio kontrolować, ale średnio mu to wychodzi.

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Chamberlain pisze:
Spowolnienie nie ma związku "niewolnictwem umysłowym", jak chce tego lider TE. Jego źródło jest banalne. Proponowana recepta jest słuszna o tyle, że zwraca uwagę na rolę "buldogów".
Owe "buldogi" to właśnie ci, którzy zaczęli pokonywać ową mentalność niewolniczą i walczą o swoje idee, zamiast siedzieć bezczynnie i godzić się na wszystko, co się wokół dzieje. Można nie zgadzać się na przykład z takim Radzieckim, jak się na przykład ja chyba w żadnym calu nie zgadzam, ale nie sposób powiedzieć, że nie walczy(ł) aktywnie o zwycięstwo idei v-komunistycznej. To właśnie dzięki takim "buldogom" Dreamland jest aktywny i się rozwija. Kiedy zabraknie nam tych tak krytykowanych przez niektórych za swoją bulgodowatość "buldogów", Dreamland po pewnym czasie przestanie istnieć. Egzystencja roli buldogów jest więc ściśle powiązana z potrzebą pokonywania mentalności niewolniczej, o której mówiłem w Manifeście Wielkiego Odrodzenia Dreamlandu.
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Chamberlain »

Casimir van Oranje-Nassau pisze: Owe "buldogi" to właśnie ci, którzy zaczęli pokonywać ową mentalność niewolniczą i walczą o swoje idee, zamiast siedzieć bezczynnie i godzić się na wszystko, co się wokół dzieje.
I własnie tego dotyczyła moja wiadomość. Rola kreatywnych buldogów jest kluczowa dla animowania aktywności w szerszej skali. Pan takiej roli, mimo szumnych zapowiedzi, nie odgrywa. Nie odgrywa jej również bierne Towarzystwo. Jest szansa, że jako kandydaci do władzy wykrzeszcie z siebie cokolwiek więcej?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Otto von Teller »

(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Awatar użytkownika
Casimir van Oranje-Nassau
Posty: 468
Rejestracja: 8 lip 2016, 12:30
Numer GG: 64651462
NIM: 509236
Lokalizacja: Geldberg (Unia Saudadzka)
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Casimir van Oranje-Nassau »

Daniel von Witt pisze:
Natomiast domysły o plany podjęcia wrogich działań wobec państw kontynentu są wręcz absurdalne i nietaktowne. Takich planów Królestwo Elderlandu nie ma.
Szkoda. Tak się nie ożywi Orientyki.
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Daniel von Witt »

Na terytorium Pustkowi napisałem jedynie, że to "odrobinę" wyssane z palca insynuacje. Elderland nie ma wrogów na Orientyce. Na siłę ich nie szukamy, bo ja nie wyznaję zasady, że walkę trzeba toczyć dla samej walki. Austro-Węgry, państwo wrogie Elderlandowi odkąd ja pamiętam, na szczęście jest w tak słabej kondycji, że nic nam z jego strony nie grozi.

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt
Lord Strażnik Koronny
Awatar użytkownika
Chamberlain
Posty: 1956
Rejestracja: 16 maja 2016, 19:46
Numer GG: 62994040
NIM: 866253
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Chamberlain »

Daniel von Witt pisze:Na terytorium Pustkowi napisałem jedynie, że to "odrobinę" wyssane z palca insynuacje. Elderland nie ma wrogów na Orientyce. Na siłę ich nie szukamy, bo ja nie wyznaję zasady, że walkę trzeba toczyć dla samej walki. Austro-Węgry, państwo wrogie Elderlandowi odkąd ja pamiętam, na szczęście jest w tak słabej kondycji, że nic nam z jego strony nie grozi.
Kugarowie chyba podzielają stanowisko Casimira Oranje-Nassau. Pojawiło się kilku wikingów chętnych do rozdrapania Austro-Węgier. A te od miesiąca rozdrapują się same. Na czele Królestwa Chorowacji stanął Tomisław II, czyli nasz Leszek van der Fryssau. Czy to forum coś Wam przypomina?
- - William diuk Chamberlain-Schlesinger
Polyna
Posty: 1173
Rejestracja: 2 kwie 2013, 16:08
NIM: 278556

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Polyna »

Chamberlain pisze:Na czele Królestwa Chorowacji stanął Tomisław II, czyli nasz Leszek van der Fryssau. Czy to forum coś Wam przypomina?[/justify]
Ech, to chyba nie Leszek von Fryssau. Za mało kursywy.
Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Posty: 1647
Rejestracja: 1 gru 2014, 19:01
NIM: 156339
Lokalizacja: Sangajokk
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Torkan Ingawaar »

Przecież to chyba nawet jego herb z KD autorstwa Radzieckiego xD
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
Herold Koronny
Posty: 2772
Rejestracja: 30 sie 2016, 02:35
NIM: 132626
Herb: c08.gif
Lokalizacja: Księstwo Furlandii i Luindoru, Segali
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau »

Niestety, zdaje się, że jak wyżej. Zawłaszczenie sobie stylu nadanego przez dreamlandzką Heroldię i jej byłego sekretarza.
(-) Fryderyk Karol Albert książę Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."JKM Aleksander, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.
Awatar użytkownika
Otto von Teller
Posty: 151
Rejestracja: 6 gru 2014, 21:03
NIM:
Lokalizacja: WM Winktown
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Otto von Teller »

Daniel von Witt pisze:
Na terytorium Pustkowi napisałem jedynie, że to "odrobinę" wyssane z palca insynuacje. Elderland nie ma wrogów na Orientyce. Na siłę ich nie szukamy, bo ja nie wyznaję zasady, że walkę trzeba toczyć dla samej walki. Austro-Węgry, państwo wrogie Elderlandowi odkąd ja pamiętam, na szczęście jest w tak słabej kondycji, że nic nam z jego strony nie grozi.

(-) kmdr ppor. Daniel von Witt
Lord Strażnik Koronny
Odpowiedziałem również. Nie widzę związku pomiędzy brakiem chęci brania udziału w Kongresach Orientyki, a wypowiadaniu Karty Państw Orientyki.
(-) Otto von Teller
Pustkowia Winków
Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Posty: 13223
Rejestracja: 5 cze 2012, 15:38
Numer GG: 41404078
NIM: 877416
Lokalizacja: Bekka-Heach (Rolandia)
Kontakt:

Re: [ELDERLAND] Królestwo odchodzi z Kongresu Orientyki

Post autor: Daniel von Witt »

Przynależność dla samej przynależności nie była celem naszego członkostwa. Ale inaczej się widać nie da, dlatego Królestwo opuściło Kongres.

(-) Daniel von Witt
Zablokowany

Wróć do „Zagranica”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości