DREAMLAND NA DISCORDZIE — utworzony został nowy serwer Dreamlandu na Discordzie. W imieniu Jego Królewskiej Mości Macieja II mamy zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Królestwa do przybycia na niego. Wystarczy kliknąć w ten link i gotowe. W razie problemów na serwerze łapcie Gwardię Królewską.

PRACE W DZIALE OGŁOSZEŃ URZĘDOWYCH — w dniu 11 sierpnia 2019 r. rozpoczęły się prace porządkowe działu. Trwa sortowanie aktów prawnych do odpowiednich poddziałów. Docelowa struktura działu może ulec zmianie. Prosimy o cierpliwość i dziękujemy za wyrozumiałość. Termin zakończenia prac przewidziany jest najpóźniej na koniec sierpnia 2019 r.

OGŁOSZONO WYBORY PREMIERA RZĄDU — w dniu 11 sierpnia 2019 r. JKM Maciej II formalnie zarządził wybory Premiera Rządu Królewskiego. Zgłaszanie kandydatów trwa od 12 do 19 sierpnia, głosowanie zaś odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2019 roku. Zachęcamy do zgłaszania się.

Sarmacki ksiażę: "Polityka umarła i nie ma na nią pomysłu"

Wieści zza wielkiego morza.
Awatar użytkownika
Chamberlain
minister
Numer GG: 62994040
Kontakt:

Sarmacki ksiażę: "Polityka umarła i nie ma na nią pomysłu"

Post autor: Chamberlain » 12 wrz 2017, 20:38

Kolejny ciekawy wywiad z prasy sarmackiej. Liczne wątki dreamlandzkie, ale nie te są tu kluczowe. Brawa dla redaktora za refleks i pytania!
JKM Tomasz Ivo Hugo pisze:Scena polityczna umarła i jakoś nikt na nią nie przedstawił pomysłu. Tylko co miałoby ożywić tę scenę? Mandat wpuszczający nowych nie, ponieważ to jest dyskryminacja nie-nowych i demoralizowanie nowych. Parlament powszechny też nie i to dwa razy. Za czasów pierwszego, to problemem była nadmierna biurokratyzacja i „przekombinowanie”, ale za drugiego w zasadzie wystarczyło chcieć być parlamentarzystą, a też to nic nie dało. Myślę, że scena polityczna nie jest problemem samy w sobie. To nawet nie jest jednowymiarowe podłoże, ale zaczyna się od tego, że… polityka w Sarmacji nie ma czym się zajmować. I nie jest prostą odpowiedzią – zajęłaby się systemem gospodarczym, gdyby był.
- - William markiz Chamberlain-Schlesinger

Awatar użytkownika
KonradFriedman
Kontakt:

Re: Sarmacki ksiażę: "Polityka umarła i nie ma na nią pomysł

Post autor: KonradFriedman » 12 wrz 2017, 21:41

Mam jednak wrażenie, że tyczyło się to polityki nie w granicach Sarmacji, ale całej mikronacji. Tak samo jak JKM raczył zauważyć schyłek złotego wieku mikronacji ogółem.

Jeżeli więc powyższa wypowiedź miała być dowodem na chylenie się ku upadkowi Księstwa i miała być przyczynkiem do świętowania, to niestety muszę zgasić tę radochę.

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Herb:
Kontakt:

Post autor: Karolina Aleksandra » 12 wrz 2017, 21:46

KonradFriedman pisze:
Jeżeli więc powyższa wypowiedź miała być dowodem na chylenie się ku upadkowi Księstwa i miała być przyczynkiem do świętowania, to niestety muszę zgasić tę radochę.

Akurat wicehrabia Oxlade-Chamberlain jest osobą wybitnie szczerą, co widać po wątku obok w dziale „Polityka i społeczeństwo”, a jednocześnie z reguły optymistyczną wobec świata. Jeśli bije brawa, to raczej nieironicznie.

Co do samego wywiadu — ciekawy. Nie da się też nie zwrócić uwagi na „clickbaitowy” tytuł, wypunktowany przez Sarmatów w komentarzach.

Karolina Aleksandra

Awatar użytkownika
الوـس
Premier Rządu Królewskiego
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 12 wrz 2017, 21:57

KonradFriedman pisze:Mam jednak wrażenie, że tyczyło się to polityki nie w granicach Sarmacji, ale całej mikronacji. Tak samo jak JKM raczył zauważyć schyłek złotego wieku mikronacji ogółem.
Ja o tym schyłku słyszę od czasów, gdy jestem w mikronacjach. Czyli od 2007 roku.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
KonradFriedman
Kontakt:

Post autor: KonradFriedman » 12 wrz 2017, 22:07

Może i tak jest, ale jednak ciężko nie zauważyć, że ostatnim czasy się nasiliło. Być może sezonowy spadek aktywności bo wakacje.

Awatar użytkownika
الوـس
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 12 wrz 2017, 22:17

Bo w mikronacjach najpierw masz trudności wzrostu a potem wzrost trudności.
(-) Aluś de la Ciprofloksja zu Hergemon und von Lichtenstein y de Arbuz och Apelsinklyfta
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Alatriste
Kontakt:

Post autor: Alatriste » 13 wrz 2017, 03:27

W sumie wychodzi na to, że przez te trzy miesiące nieźle rozbudziłem mikronacje poprzez aferę z Republiką Eislarską. :D
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska

Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Kontakt:

Post autor: RomanoPorfavor » 13 wrz 2017, 08:30

KonradFriedman pisze:Może i tak jest, ale jednak ciężko nie zauważyć, że ostatnim czasy się nasiliło. Być może sezonowy spadek aktywności bo wakacje.
Być może problem patrzenia na rysunki po wewnętrznej stronie betonowej kopuły? :)
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 13 wrz 2017, 10:45

Książę Sarmacji pisze:
(...) polityka w Sarmacji nie ma czym się zajmować.
Mówi to głowa państwa, która powinna abdykować, skoro sama nie uprawia polityki i nastraja poddanych, że ten kryzys jest przecież normalny (dowód? Powyższa wypowiedź Kanclerza). Ale on nie abdykuje, bo tak mu jest wygodnie. Gdyby Sarmaci zaczęli uprawiać politykę na dobre i realnie to on psychicznie by nie wytrzymał i abdykował w kilka miesięcy od jej rozkręcenia się.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
RomanoPorfavor
Kontakt:

Post autor: RomanoPorfavor » 13 wrz 2017, 10:53

Alatriste pisze:W sumie wychodzi na to, że przez te trzy miesiące nieźle rozbudziłem mikronacje poprzez aferę z Republiką Eislarską. :D
Aferę z czym?
/-/ ppłk bryg. kontr. Benedictus Juan Maximiliano Romano de Malagretta y Pigafieta da Cano del Porfavor
vel Prezerwatyw Tradycja Radziecki (MW) vel Mubarak Zprzcz (ŚKW)

Awatar użytkownika
KonradFriedman
Kontakt:

Post autor: KonradFriedman » 13 wrz 2017, 14:14

Daniel von Witt pisze:
Książę Sarmacji pisze:
(...) polityka w Sarmacji nie ma czym się zajmować.
Mówi to głowa państwa, która powinna abdykować, skoro sama nie uprawia polityki i nastraja poddanych, że ten kryzys jest przecież normalny (dowód? Powyższa wypowiedź Kanclerza). Ale on nie abdykuje, bo tak mu jest wygodnie. Gdyby Sarmaci zaczęli uprawiać politykę na dobre i realnie to on psychicznie by nie wytrzymał i abdykował w kilka miesięcy od jej rozkręcenia się.

(-) Daniel von Witt
Cały Pollin uprawia intensywną i namiętną, niezwykle ciekawą i zaciętą politykę, tylko nie Sarmacja.

Awatar użytkownika
Daniel von Witt
Prezes Sądu Królestwa
Numer GG: 41404078
Kontakt:

Post autor: Daniel von Witt » 13 wrz 2017, 14:31

Nie kryjcie się pod nazwą całego Pollinu, by się usprawiedliwiać. To dziecinne.

(-) Daniel von Witt

Awatar użytkownika
KonradFriedman
Kontakt:

Post autor: KonradFriedman » 13 wrz 2017, 20:30

Ja jedynie parafrazuję puentę którą raczyliście przedstawić wyżej.

Awatar użytkownika
الوـس
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 13 wrz 2017, 21:02

Ej, to w sumie jak jesteś moim wnukiem, to jak zostaniesz księciem Sarmacji, to można powiedzieć, że wszystko zostało w rodzinie, albowiem moja matka Natalia Helena von Lichtenstein jest wnuczką Piotra Mikołaja vel Helwetyka Romańskiego.
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Alatriste
Kontakt:

Post autor: Alatriste » 13 wrz 2017, 21:21

PTR pisze:
Alatriste pisze:W sumie wychodzi na to, że przez te trzy miesiące nieźle rozbudziłem mikronacje poprzez aferę z Republiką Eislarską. :D
Aferę z czym?
z Eislar. I w Sarmacji i Dreamlandzie, coś się działo.
(-) Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Jarl Republiki Eislarskiej
Księstwo Skytji - Republika Eislarska

Awatar użytkownika
الوـس
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 13 wrz 2017, 21:22

W zasadzie to właśnie sobie uświadomiłem, że JKM Karolina Aleksandra jest moją ciotką.
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Herb:
Kontakt:

Post autor: Tomasz von Habsburg » 13 wrz 2017, 21:26

الوـس pisze:
W zasadzie to właśnie sobie uświadomiłem, że JKM Karolina Aleksandra jest moją ciotką.
Może się Pan więc zacząć tytułować y de Ebruz. W mikronacjach nie ma chyba co do tego reguł - wystarczy być spokrewnionym albo spowinowaconym. :)

(-) Tomasz baron von Habsburg

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Kontakt:

Post autor: Torkan Ingawaar » 13 wrz 2017, 21:28

A ja jestem przybranym prapraprapradziadkiem naszej monarchini.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek

Awatar użytkownika
الوـس
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 13 wrz 2017, 21:30

Tomasz von Habsburg pisze:
الوـس pisze:
Może się Pan więc zacząć tytułować y de Ebruz. W mikronacjach nie ma chyba co do tego reguł - wystarczy być spokrewnionym albo spowinowaconym. :)]

Dobrze, że nie won-ton.
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Karolina Aleksandra
Herb:
Kontakt:

Post autor: Karolina Aleksandra » 13 wrz 2017, 21:43

Tomasz von Habsburg pisze:
الوـس pisze:
Może się Pan więc zacząć tytułować y de Ebruz. W mikronacjach nie ma chyba co do tego reguł - wystarczy być spokrewnionym albo spowinowaconym. :)

Z uwagi na to, że wspomniane pokrewieństwo nie pochodzi z rodziny Ebruzów, a chyba z małżeństwa Natalii von Lichtenstein oraz Wojciecha Hergemona (unii dwóch rodów: Węży oraz Harmeliuszowsko-Hergolienowego), w takim razie musielibyśmy przyznać prawo do posługiwania się nazwiskiem Ebruzów również Michaelowi von Lichtensteinowi (wieloletni MSZ Sarmacji i mój ojciec), Helwetykowi Romańskiemu (jeden z założycieli Księstwa Sarmacji, pierwszy książę oraz mój dziadek) oraz… Prezerwatywowi Tradycji ben Radzieckiemu, którego sylwetki nie muszę przybliżać, a który jest synem Helwetyka i moim wujkiem. Z kolei on ma siedmiu synów, w tym synów oraz córy narodu wandejskiego, jak np. Polyna Wileńska…

…no nie wiem :)

Karolina Aleksandra

Awatar użytkownika
الوـس
Herb:
Kontakt:

Post autor: الوـس » 13 wrz 2017, 21:48

Pamiętam, że dziadkowi (Michaelowi) nie spodobało się to małżeństwo i przez długi czas pisał w tej sprawie z Natalią. Można powiedzieć, że więcej niż gorąco zalecał rozwód.
فقهاء‎‎

Ruch Tauzen!

Hej Ruchu nasz!
Pokaż jak grasz.
Gdy upadniesz - wstań!
Nie poddawaj się!
My wspieramy cię.

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
Numer GG: 44703021
Herb:
Kontakt:

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 13 wrz 2017, 21:56

y de Ebruz to dynastia Królewska. Członkowie rodzin monarchów do niej nie przystępują ;) Nie pamiętam już gdzie, ale gdzieś to było rozpisane.
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.

Awatar użytkownika
Tomasz von Habsburg
Herb:
Kontakt:

Post autor: Tomasz von Habsburg » 13 wrz 2017, 22:08

Ród Ebruzów w ogóle działa jakoś dziwnie. JKW Alfred próbował sytuację jakoś rozjaśnić, ale JE Torkan markiz Ingawaar posługuje się nazwiskiem dynastii panującej, które niby otrzymał ze związku z JKW Pawłem Svobodą. Odziedziczył go również Edward Ingawaar (dawniej Edward von Dern), którego król senior miał niby urodzić. Taki sam zabieg zastosowano wobec Vladimira von Lichtensteina, który musi być jakoś z Waszą Królewską Mością spokrewniony. Dosyć to zawiłe.

(-) Tomasz baron von Habsburg

Awatar użytkownika
Torkan Ingawaar
Kontakt:

Post autor: Torkan Ingawaar » 13 wrz 2017, 22:08

y de Ebruz to dynastia Królewska. Członkowie rodzin monarchów do niej nie przystępują ;) Nie pamiętam już gdzie, ale gdzieś to było rozpisane.
Dawno nie słyszałem większej bzdury. Członkowie najbliższej rodziny monarchów używali nazwiska dynastycznego już wiele, wiele lat temu. Wystarczy tu przytoczyć chociażby osobę tow. Jazłowieckiego, który nazwiska y de Ebruz używał.
(–) Torkan Ingawaar (ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fryderyk Orański-Nassau
minister
Numer GG: 44703021
Herb:
Kontakt:

Post autor: Fryderyk Orański-Nassau » 13 wrz 2017, 22:15

ᑐᕐᑳᓐ ᐃᖓᕚᕐ pisze:
Dawno nie słyszałem większej bzdury. Członkowie najbliższej rodziny monarchów używali nazwiska dynastycznego już wiele, wiele lat temu. Wystarczy tu przytoczyć chociażby osobę tow. Jazłowieckiego, który nazwiska y de Ebruz używał.
Naprawdę? Wydaję mi się, że przy okazji JKW Alfreda na tronie, podniósł się wątek czy Asketilowie stają się teraz Ebruzami i odpowiedź była negatywna, ale może się mylę w takim razie.
(-) Fryderyk Karol Albert markiz Orański-Nassau OOIII ONZII
Hrabia Flores
"Pochlebiamy sobie patrząc na Sarmację, że zobaczcie; oni są prymitywni, a my wysublimowani. Ale wysublimowany autyzm nadal pozostaje autyzmem."Aluś, 2 października 2017 r.
"Może ten słynny dreamlandzki neoprymitywizm wcale nie jest taki zły?"
Helmut Pohl, 7 lutego 2019 r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagranica”